Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακάρι..

 

Η μεγάλη ******* είναι ότι πήγαινα και για 18-19 και με αυτό που έκανα σε κανένα 12 με βλέπω.......

 

Ευτυχώς που είναι πολύ καλό γραπτό και ίσως τους ευαισθητοποιήσει.......

 

Μαμώ την φλυαρία που με έπιασε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έγραψα μόνο 350 λέξεις? Θα μου κόψουν μοναδες? Πάντως δεν το θεωρώ σωστό να κόβονται μονάδες για αυτο το πραγμα (περισσότερες ή λιγότερες λεξεις) γιατι καθε παιδι εκφράζεται διαφορετικά. Ένας θέλει 10 λεξεις για μια πρόταση ενώ ο άλλος 5 για να πει ακριβώς τα ίδια...

Καλη επιτυχια στα επομενα :cry:

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φιλε 350 ειναι λιγα.. συγνωμη εαν σου ριχνω το ηθικο αλλα ΠΑΝΤΑ η ελειψει κοβει ΠΟΛΥ παραπανω απο το πλεονασμα.Το πλεονασμα εχει θετικο αντικτυπο εαν λες πραγματα ουσιας.Η ελειψει ΜΟΝΟ αρνητικο.

 

Εγω εγραψα σιγουρα πανω απο 600 λεξεις...2.5 σελιδες εγραψα αλλα πιστευω δεν θα χασω διοτι εγραψα πραγματα ουσιας.

 

Σε γενικες γραμμες τα πηγα -αρκετα- καλα και ειμαι ευχαριστημενος.Καλη επιτυχια ΣΕ ΟΛΑ τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έγραψα μόνο 350 λέξεις? Θα μου κόψουν μοναδες? Πάντως δεν το θεωρώ σωστό να κόβονται μονάδες για αυτο το πραγμα (περισσότερες ή λιγότερες λεξεις) γιατι καθε παιδι εκφράζεται διαφορετικά. Ένας θέλει 10 λεξεις για μια πρόταση ενώ ο άλλος 5 για να πει ακριβώς τα ίδια...

Καλη επιτυχια στα επομενα :cry:

 

 

Απ'ότι μου είπε τώρα μαθητής που έχει δώσει 2 φορές και αρίστευσε, είσαι σε χειρότερη θέση απο μένα......:X

 

Δεν μου έλεγες να σου δανείσω λέξεις.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ καλο θεμα για περιληψη κ απο θεωρια σχεδον τιποτε αλλα το θεμα τις εκθεσης ηταν λιγο αοριστο ρε παιδια... τι να πω καπου μπερδευοσουν
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν τις μέτρησα μια μια, απλώς το υπέθεσα γιατί έγραψα 2,5 σελίδες. Αλλα τώρα που λες ότι κι εσύ έγραψες 2,5 σελιδες και είναι 600 λέξεις τότε θα ειμαι κοντά στις 500...

Τεσπα τώρα δεν έχει σημασία πια, οτι γράψαμε, γράψαμε. Τώρα να κοιτάμε τα επόμενα και να μην στεναχωριόμαστε για τυχόν λάθη που κάναμε ;)

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

μην κολατε τοσο στις λεξεις δεν τις μετρανε ακριβως απλα υπολογιζουν στο περιπου.Παντος αμα ειναι πολλες παρα πανω η πολλες λιγοτερεσ φαινετε.

Το θεμα εμενα μου φανηκε ευκολο εγραψα καλα αλλα δεν ξερω τι ακριβως θελουν αυτοι

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα ήταν εύκολα!Ειδικά οι ασκήσεις!!!Δε ξέρω εφυγα πολύ χαρούμενος!!Αλλα θα δουμε... φοβάμαι μη βρεθώ προ εκπλήξεως!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα ήταν εύκολα!Ειδικά οι ασκήσεις!!!Δε ξέρω εφυγα πολύ χαρούμενος!!Αλλα θα δουμε... φοβάμαι μη βρεθώ προ εκπλήξεως!:worry:

Μια από τα ίδια!

, με εξαίρεση μόνο στα συνώνυμα που τις λέξεις: ατόπημα, επιταγή και μάλλον ΚΑΙ [:-'( ] το αποποιηθεί τις έχω λάθοοοος :'(

 

Θα δείξει!

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ηταν τα θεματα , πιστευω οτι εχω γραψει καλα αν και στην αρχη με ριξανε λιγο καποια παιδια που μαλλον δεν καταλαβαν καλα το θεμα και εγραψαν μονο παιδεια.Παμε για αλλα.Καλη επιτυχια σε ολους.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι..

 

Η μεγάλη ******* είναι ότι πήγαινα και για 18-19 και με αυτό που έκανα σε κανένα 12 με βλέπω.......

 

Ευτυχώς που είναι πολύ καλό γραπτό και ίσως τους ευαισθητοποιήσει.......

 

Μαμώ την φλυαρία που με έπιασε.

Εγώ πήγα αρκετά καλά, καλή επιτυχία πάντως σε όλους!! Να σε ρωτήσω όμως κάτι, πώς για ένα μάθημα όπως η έκθεση είσαι τόσο σίγουρος και πας για 18-19??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα αρκετά καλά, καλή επιτυχία πάντως σε όλους!! Να σε ρωτήσω όμως κάτι, πώς για ένα μάθημα όπως η έκθεση είσαι τόσο σίγουρος και πας για 18-19??

Υπαρχουν παιδια με πραγματικο ταλεντο στον γραπτο λογο , γιατι σου φαινεται τοσο περιεργο?

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα αρκετά καλά, καλή επιτυχία πάντως σε όλους!! Να σε ρωτήσω όμως κάτι, πώς για ένα μάθημα όπως η έκθεση είσαι τόσο σίγουρος και πας για 18-19??

 

 

 

Καθε μαθητης υπολογιζει στο περιπου ενα βαθμο για καθε μαθημα. Αν γραφεις καλα συνεχεια σε ολες τις εκθεσεις τοτε ειναι λογικο να ελπιζεις ενα καλο βαθμο. γιατι σου φαινετε τοσο παραξενο?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω κατι παραπανω απο 2.5 σελιδες εγραψα.Μιση στην αρχη + 2 ολοκληρες + καμια 10-12 σειρες απο την αλλη.Πρεπει να ξεπερασα τις 600 μαλλον γυρω στις 650 δεν τις μετρησα αλλα αμα γραφεις ωραια πραγματα δεν πειραζει.Σιγα τωρα το πλεονασμα παντα δεν σου κοστιζει και τπτ σχεδον..Εκτος πια εαν ελεγε 600 και πηγε καποιος εγραψε 800 δηλαδη 4 σελιδες!
Link to comment
Share on other sites

Καθε μαθητης υπολογιζει στο περιπου ενα βαθμο για καθε μαθημα. Αν γραφεις καλα συνεχεια σε ολες τις εκθεσεις τοτε ειναι λογικο να ελπιζεις ενα καλο βαθμο. γιατι σου φαινετε τοσο παραξενο?

Το είπα αυτό γιατί στην έκθεση δεν ξέρεις καλά-καλά πως θα σε βαθμολογήσει ο άλλος, κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω όμως κάτι, πώς για ένα μάθημα όπως η έκθεση είσαι τόσο σίγουρος και πας για 18-19??

 

Δεν ήμουν σίγουρος.Τα θέματα ήταν γελοία.Αλλά τώρα την έκανα. Τέσπα.....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ki egw mia apo to idia~!Me mia grigori pou tis metrisa einai girw stis 700...3 selides full!Alla distixws de mporousa na sigratisw tin....empneusi!Geloio to thema kai me enepnee thetika eidika sto prwto meros,sto opoio egrapsa 2 megales paragrafous opote i tha egrafa 1 sto deutero meros kjai tha xalousa ti domi tis ekthesis i tha ksepernousa to orio....dialeksa to deutero kai elpizw na pesw se kalo bathmologiti!O filologos mou mou eipe oti an den pesei to grapto se kanena stenomialo na katsei na tis metrisei, an to keimeno prodiathetei thetika kai o logos reei mporei na min to metrisoun kai katholou.Stin antitheti periptwsi,paizei na mi diabasei meta tis 600 i na kopsei arketa....as elpisoume!!!!!

Pantws oi askiseis geleies!kai eidika ta sinonima kai i epiklisi stin authentia!!!!Eleos!Krima oi askiseis pou eixa kanei olo to xrono

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα χοντρή μaλaκια:άφησα τον τίτλο του άρθρου για το τέλος και τον ξέχασα...Κατά τ' άλλα οι "τεχνικής",ειδικά με την αυθεντία,ήταν της πλάκας

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...