Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia sorry alla ginetai kapoios pou exei ta themata t oefe na mou ta steilei me email h' na mou pei pws tha ta brw ?? ta psaxnw pantou k dn ta briskw .... oute oi kathhghtes mou ... eleos dld ...

plz igh katanohsh paides ....

 

TO EMAIL MOU EINAI : xarhs17@hotmail.com

 

plz :!: :!: :!: help me :cry: :cry: :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"ilias1908" δεν είναι τελείες. . . είναι κόμματα. . . προσοχή αυτό το λάθος το κάνουν πολλοί.. . η τελεία στην γλώσσα πέρνει την θέση του κόμματος (για δεκαδικους αριθμούς)
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Τελειες ειναι ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

κόμματα είναι για κοίτα στην 174 σελίδα του βιβλίου! προσοχή . . .
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, δεν μιλαω για συγκεκριμενες περιπτωσεις. Για διαστηματα μιλαω. Αν θες να πεις:

 

2,3,4,5,6,7,8,9

 

μπορεις να πεις

 

2..9

 

Καταλαβες;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

α α α λέω και 'γώ. . . γιατί στην αρχή "έμεινα" τόσο καιρό να το γράφω λάθος;και έτρεξα να δω το βιβλίο. . .

δεν ξέρω αν το όταν το τρέχεις (το πρόγραμμα) το βγάζει σωστό,αλλά είναι εξεζητημενη περίπτωση-ερώτηση και δεν υπάρχει περιπτώσει να μπει σε πανελλήνιες. . . αν μπει κάτι τέτοιο θα γίνει τις "πόπης".

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνεις ευκαιρες τις απάντησης του οεφε για την φυσική (στα θέματα του 2007), μόνο τα νούμερα θέλω. . .

έψαχνα πόση ώρα στην σελίδα τους αλλά τίποτα...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνεις ευκαιρες τις απάντησης του οεφε για την φυσική (στα θέματα του 2007), μόνο τα νούμερα θέλω. . .

έψαχνα πόση ώρα στην σελίδα τους αλλά τίποτα...

Click me

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά αυτά που πόσταρες,απλά

υποθέτεις πως f(x1) διαφορετικό του 0,κάνεις τον fermat και για χ=χ1 στην σχέση που έχεις από την παραγώγιση της αρχικής σχέσης που έχεις προκύπτει ότι f(x1)=0,άρα άτοπος ο συλλογισμός,οπότε f(x1)=0,όμοια για το f(x2)

 

 

 

 

Παιδιά δεν ξέρω τι κάνετε εσείς στα Μαθηματικά,αλλά πιστέψε με,δεν θέλετε να ξέρετε τι ασκήσεις έχουν δει τα μάτια μου. :(

 

Υγ.Το συγκεκριμένο προσωπικά δεν το θεωρώ ιδιαίτερα ζόρικο (αφού το είχα ξανασυναντήσει)

 

μπορει να μην ειναι ζορικο αλλα ειναι εκτος υφος πανελληνιων...ας μην αγχωνομαστε αδικα παντως!!!μαλιστα το ατοπο ειναι μια διαδικασια που δεν εχει μπει ποτε σε πανελληνιες απο τοτε που θεσπιστηκε το συστημα με αυτα τα μαθηματα...αντε καλη μας επιτυχια ειμαστε πολυ κοντα:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην ειναι ζορικο αλλα ειναι εκτος υφος πανελληνιων...ας μην αγχωνομαστε αδικα παντως!!!μαλιστα το ατοπο ειναι μια διαδικασια που δεν εχει μπει ποτε σε πανελληνιες απο τοτε που θεσπιστηκε το συστημα με αυτα τα μαθηματα...αντε καλη μας επιτυχια ειμαστε πολυ κοντα:)

 

Το περιβοήτο 4ο θέμα της Φυσικήςτο 2005 (τζάμπα ντόρος βέβαια) ήταν στο ύφος των πανελληνίων?

Link to comment
Share on other sites

Το περιβοήτο 4ο θέμα της Φυσικήςτο 2005 (τζάμπα ντόρος βέβαια) ήταν στο ύφος των πανελληνίων?

 

οκ ηταν εκτος ναι συμφωνω παρολαυτα δες τα ποσοστα κατω απο τη βαση τοτε,ασε που και μονος σου λες πολυ ντορος για το τιποτα...αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ειναι δυσκολα τα θεματα θα ειναι για ολους και αναλογα θα κινηθουν και οι βασεις!και για να γυρισουμε στο θεμα των μαθηματικων μπορεις να λυσεις οσες εκατομμυρια εξεζητημενες ασκησεις θελεις αν εχεις τον χρονο...απλα δεν νομιζω οτι καποιος υποψηφιος που εχει λυσει εκατομμυρια εξεζητημενες ασκησεις ειναι καλυτερα προετοιμασμενος απο αυτον που ξερει πολυ καλα το σχολικο βιβλιο και εχει επεκτεινει βεβαια και σε δυσκολοτερες απο εξωσχολικα βοηθηματα...γι αυτο ας μην αναλωνομαστε αδικα σε καποια πραγματα γιατι ο χρονος μας ειναι πολυτιμος και πρεπει να τον αξιοποιουμε οσο καλυτερα και αποδοτικοτερα μπορουμε ωστε να εχουμε και το καλυτερο επιθυμητο αποτελεσμα στο συνολο των μαθηματων!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνεις ευκαιρες τις απάντησης του οεφε για την φυσική (στα θέματα του 2007), μόνο τα νούμερα θέλω. . .

έψαχνα πόση ώρα στην σελίδα τους αλλά τίποτα...

 

neodynamiko.gr

Link to comment
Share on other sites

Λογοτεχνία τι λέτε να πέσει??? Λέω να μην διαβάσω τα πεζά... Ειναι βαρετά και νιώθω οτι είναι χάσιμο χρόνου!:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ελεος..Τι να τα κανεις τα πεζα ?Αφου δεν προκειτε να πεσουν επεσαν και τα 3 και μαλιστα στις επαναληπτικες απο 2004 2005 και 2006 επεσαν επισης..

 

Διαβασε τον Κρητικο..Προφανως αυτο θα πεσει να εχεις λογικη οταν βλεπεις τι εχει πιθανοτητες.Καβαφης επεσε (διαφορετικο ποιημα απο τα υπαρχοντα αλλα επεσε).

Link to comment
Share on other sites

Αν αισθάνεστε ότι ο χρόνος τελειώνει και δεν προλαβαίνετε μην απελπίζεστε,

Click εδώ

 

Ένα αρκετά χιουμοριστικό scriptaki που μετρά τον χρόνο που απομένει μέχρι τα μεσάνυχτα της 18/5/2007 (Την ώρα των τελευταίων προετοιμασιών)

 

Καλή τύχη φίλοι μου, ελπίζω οι προσπαθειές μας να αποδώσουν τα ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ελεος..Τι να τα κανεις τα πεζα ?Αφου δεν προκειτε να πεσουν επεσαν και τα 3 και μαλιστα στις επαναληπτικες απο 2004 2005 και 2006 επεσαν επισης..

 

Διαβασε τον Κρητικο..Προφανως αυτο θα πεσει να εχεις λογικη οταν βλεπεις τι εχει πιθανοτητες.Καβαφης επεσε (διαφορετικο ποιημα απο τα υπαρχοντα αλλα επεσε).

 

Εντάξει μή βαράς!!Που να λεγα οτι θα τα διαβάσω κιόλας!!!:p

Για Σονάτα τί λες??? Για Δημουλα??

Link to comment
Share on other sites

Η Σονατα εχει καποιες λιγες πιθανοτητες..Εχει πεσει ξανα το 2000 , και φετος ειναι η τελευταια της χρονια.Πιστευω θα μπει στα επαναληπτικα.Οσο αναφορα την Δημουλα απο οσο γνωριζω καποιος μου ειπε οτι δηλωσε πως δεν θα ηθελε να δει ποιημα της στις πανελλαδικες εξετασεις οσο ειναι εν ζωη.

 

Να προσεξεις τα αλλα 2 ποιηματα ομως τον ελεγκτη και την Ασυμφωνια διοτι ενταξει δεν ειναι απο ποιητες πρωτης κλασσης ιδιαιτερα δημοφιλων ομως δεν αποκλειεται να ειναι η φετινη εκπληξη.

 

Παντως τα πραγματα δειχνουν Κρητικο..Μπηκε περισυ , εμεινε εξω , προερχεται απο εναν κορυφαιο ποιητη (ο ιδιος ο Εθνικος μας υμνος γραφτηκε απο αυτον) , το ποιημα εχει "ζουμι" πολυ μεσα πραγμα που δινει απλετη ευκαιρια να.. χασουν μορια οι μαθητες και τελος δεν εχει πεσει και ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μή βαράς!!Που να λεγα οτι θα τα διαβάσω κιόλας!!!:p

Για Σονάτα τί λες??? Για Δημουλα??

 

Εγώ προσωπικά θα διαβάσω καλά Κρητικό,Σονάτα και Καρυωτάκη...Η Δημουλά καλή είναι για να πέσει αλλα δεν νομίζω..Πάντως διάβασε όλα τα ποιήματα να έχεις μια άποψη και δώσε βάση σε Κρητικό και Σονάτα :)

Συν τοις άλλοις και στα φροντιστήρια (ΟΕΦΕ) Κρητικός έπεσε την Κυριακή.Και μάλιστα μου φάνηκαν σχετικά εύκολα θέματα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Άσε με να 'ρθω μαζί σου... :)

 

Παιδιά 9 μέρες υπομονή, πολλές επαναλήψεις πολλά

περάσματα δώσε βάση στις λεπτομέριες αυτές ''χτυπάει''

η επιτροπή.

 

Για οργάνωση πολύ καλά λειτουργίες και όλα τα ονόμά

Weber, Taylor και τους άλλους στο 3ο κεφάλαιο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά έχω αγχωθεί πολύ με τα κείμενα.Τελευταία φορά που τα έπιασα ήταν το πάσχα κ τώρα δε θυμάμαι απολύτως τιποτα, αν σκεφτέις ότι στο κάθε κείμενο είχα κατα μέσο όρο 60 σελίδες σχόλια. Μόνο τον Κρητικό έχω κάνει καλά, επειδή είναι το "μεγάλο φαβορί" αλλά ακριβώς γι'αυτό, και επειδή έπεσε στον οεφε, φοβάμαι ότι δε θα το βάλουν.Έτσι όπως το κόβω θα διαβάσω καλά τα ποιήματα και τα πεζά μια ανάγνωση την προηγούμενη μέρα κι ότι γίνει.....Για αρχαία τι λέτε; Έχω ακούσει για πολιτεία ή 15/16 στα πολιτικά.
Link to comment
Share on other sites

Για οργάνωση πολύ καλά λειτουργίες και όλα τα ονόμά

Weber, Taylor και τους άλλους στο 3ο κεφάλαιο.

 

Μανο, οταν λες λειτουργιες, εννοεις του Μανατζμεντ ή της επιχειρησης;

 

Επισης, οταν λες ονοματα, απλα να τα ξερουμε, ή οτιδηποτε λενε αυτοι;

 

 

Παιδια παντως αν εχετε στο νου σας τπτ που μπορει να ειναι SOS, πειτε το. Δεν θα χασουμε τπτ αν δωσουμε λιγο παραπανω σημασια σε αυτα. Ισα ισα.

 

Εγω παντως στον Προγραμματισμο, θεωρω οτι SOS θεωρια ειναι του 4ου κεφαλαιου.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Αρχη και εγω Πολιτεια ελεγα , αλλα φαινεται οτι ο Αριστοτελης τελικα ειναι ενα "στανταρτ" στα αρχαια οπως ηταν ο επιταφιος...Οποιο και απο τα 2 ομως να πεσει ειναι κατανοητα (αν και ευχομαι πολιτεια διοτι ειναι πιο ευκολη).

 

Στα κειμενα δεν χρειαζεται να διαβαζεις και τις 60 σελιδες με σημειωσεις (ελεος..)απλα διαβασε τα τεχνικα μερη του ποιηματος (απο που εχει επιροες) ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ οπου γινονται αναφορες σε σχεση με το ιδεολογικο υποβαθρο του ποιητη , σε σχεση με την επμνευση του , την ιστορια κτλ , διαβασε ερωτησεις-απαντησεις του σχολικου βιβλιου , και τελος διαβασε τις ερμηνειες στον Κρητικο πχ για τρανταχτα πραγματα οπως φεγγαροντυμενη , δευτερα παρουσια , κτλ , και τις γραμματολογικες επιροες (επτανησιακη σχολη , ευρωπαικος ρομαντισμος , δημοτικα τραγουδια , επιροες απο ερωτοκριτο...)δεν χρειαζεται να διαβαζεις 60 σελιδες αυτο εκτος του οτι ειναι αντι-εκπαιδευτικο ειναι και εντελως περιτο.

 

Εγω λεω κειμενα θα πεσει ο Κρητικος με το επομενο ποιημα να ειναι ο Ελεγκτης εφοσον ο επιτροπη θελησει να μας εκπληξει...Σονατα δεν προκειτε να πεσει , εχει πεσει ηδη μια φορα , φετος θα ειναι η τελευταια φορα που θα βρισκεται στην υλη πιστευω θα πεσει στις επαναληπτικες.Εγω παντως πραγματικα θα ηθελα να πεσει κρητικος.Δημουλα οπως ειπα και μαλλον δεν ειδες ειναι σχεδον απιθανο να πεσει διοτι οπως μου ειπε καποιος φιλος δηλωσε οτι δεν θα ηθελε να δει ποιημα της στις πανελλαδικες οσο ειναι εν ζωη.

 

Τελος , κατι ακομα , ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΙΣΤΟΡΙΑ διοτι ειναι ενα μαθημα ασφαλες απο το οποιο αμα το ξερεις γραφεις.Τοσο απλα.Δεν νομιζω να χαλαστει κανεις με κανα 18αρακι εκει.Οποτε..

 

ΥΓ : Οσοι απο εσας ειστε θεωριτικη και συγχρονος 5το πεδιο και ενδιαφερεστε για αυτο κυριως , κοιταξτε να γραψετε κανα 18-19 στο ΑΟΘ και θυσιαστε 1-2 βαθμους σε καποια θεωριτικα μαθηματα.Η διαφορα μοριων ειναι πολυ μεγαλη υπερ του ΑΟΘ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...