Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λέω να δώσω νέα πνοή στην συζήτηση αυτού του θέματος! και να ξεφύγουμε λίγο από τον οεφε και τα διαγωνίσματα του!...

τι ξέρεται για τις επαναληπτικές εξετάσεις στις πανελλήνιες; κοίταζα το πρόγραμμα και γάντι θα μου έπεφτε μια εικονική αρρώστια στο μάθημα στις αοδ!και να εχω περισσότερες μέρες για την φυσική... τι ακριβώς μπορώ να πάθω ώστε να εχω το δικαίωμα να ξαναδώσω;ξέρει κανείς την νομοθεσία ή έχει να προτείνει κανένα link?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

f(x) =ολοκληρωμα απο α εως χ f^3(t)/e^t dt

Μαλλον δεν εχω καταλαβει πολυ καλα τα δεδομενα..

Αν f(x)= ολοκληρωμα απο α εως χ f^3(t)/e^t dt

τοτε f(α)=0

Δηλαδή και f(β)=0

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

pistepse me de thes na arostiseis... ta epanaliptika einai ARKETA pio dyskola.. .eidika se fysiki k mathimatika pou ta exw dei. gia na kaneis eikoniki apousia pantws xreiazetai XARTI apo DHMOSIO NOSOKOMEIO pou leei oti eisoun arrostos.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχω καταλαβει πολυ καλα τα δεδομενα..

Αν f(x)= ολοκληρωμα απο α εως χ f^3(t)/e^t dt

τοτε f(α)=0

Δηλαδή και f(β)=0

 

mipos thelei kana ROLLE gia thn f, wste na fygei to f(t)^3/e^3 apo to olokliroma...? f(a)=f(b)=0

Link to comment
Share on other sites

λέω να δώσω νέα πνοή στην συζήτηση αυτού του θέματος! και να ξεφύγουμε λίγο από τον οεφε και τα διαγωνίσματα του!...

τι ξέρεται για τις επαναληπτικές εξετάσεις στις πανελλήνιες; κοίταζα το πρόγραμμα και γάντι θα μου έπεφτε μια εικονική αρρώστια στο μάθημα στις αοδ!και να εχω περισσότερες μέρες για την φυσική... τι ακριβώς μπορώ να πάθω ώστε να εχω το δικαίωμα να ξαναδώσω;ξέρει κανείς την νομοθεσία ή έχει να προτείνει κανένα link?

 

 

για να λαβεις μερος στις επαναληπτικες εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εχεις χαρτι απο νοσοκομειο...δεν τη θεωρω και ως τη καλυτερη ιδεα παντως...στις επαναληπτικες βαζουν πολυ πιο δυσκολα θεματα!!!

Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα είμαστε χαρτιά βρίσκονται. . .πόσο πιο δύσκολα θέματα να βάλουν στην διοίκηση των επιχειρήσεων;αφού αυτολεξη τα μαθαίνεις και αυτολεξη τα γράφεις...άσε που θα έχεις περισσοτερο χρόνο για την αποστήθιση του βιβλίου.
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να με βοηθησετε με το β ερωτημα της πιο κατω ασκησης?

 

 

 

δινεται f συνεχης στο [α,β] με f(α)=f(β)

α) δειξτε οτι η f δεν ειναι γν. μονοτονη στο [α,β]

 

χ 3 t

β)αν f(x)= ∫ f (t)/e dt για καθε χε[α,β] δειξτε οτι f(χ)=0 για ολα τα χ του [α,β] α

 

κανεις rolle στην f στο [α,β] και λες οτι υπαρχει ξ τετοιο ωστε f'(ξ)=0 δλδ.

f^3(ξ)/e^ξ=0 δλδ f(ξ)=0 αρα ξανακανεις rolle στην f στα (α,ξ) (ξ,β) παλι βρισκεις μηδενισμο της f και αυτο συμβαινει σε ολα τα διαστηματα αρα η f μηδενιζεται για καθε χ στο(α,β)

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να με βοηθησετε με το β ερωτημα της πιο κατω ασκησης?

 

 

 

δινεται f συνεχης στο [α,β] με f(α)=f(β)

α) δειξτε οτι η f δεν ειναι γν. μονοτονη στο [α,β]

 

χ 3 t

β)αν f(x)= ∫ f (t)/e dt για καθε χε[α,β] δειξτε οτι f(χ)=0 για ολα τα χ του [α,β] α

 

kaneis rolle sthn f sto [a,b] kai les f'(ξ)=0 ara kai f(ξ)=0 ksanakaneis rolle sta [a,ξ] [ξ,b] kai auto ginetai sunexeia oso spas ta diasthmata.mhdenizetai dhladh sunexeia h f:)

Link to comment
Share on other sites

se oso mikra kommatia kai an kopsis ena diasthma pada ayto tha exei apeira simeia anamesa sta akra tou.opote o rolle tha sinexizei ep apeiro kai pote den tha exoume to epithimito apotelesma .kai logika na to deis den mporei na einai ayth h lysh
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος , η επιτροπή κρίνει αν θα πας σε επαναληπτικές ή όχι! Δηλαδή μπορεί να έχεις πάρει χαρτί από γιατρό αλλά η επιτροπή να κρίνει πως με την αρρώστια που είχες μπορούσες να γράψεις κανονικά και να μη σου δώσει το δικαίωμα να συμμετάσχεις στις επαναληπτικές. Ως εκ τούτου , βαθμολογείσαι με τον κατώτατο βαθμό 0(μηδέν).

Αυτές είναι οι δικές μου πληροφορίες:X

Link to comment
Share on other sites

se oso mikra kommatia kai an kopsis ena diasthma pada ayto tha exei apeira simeia anamesa sta akra tou.opote o rolle tha sinexizei ep apeiro kai pote den tha exoume to epithimito apotelesma .kai logika na to deis den mporei na einai ayth h lysh

 

Σωστός

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος , η επιτροπή κρίνει αν θα πας σε επαναληπτικές ή όχι! Δηλαδή μπορεί να έχεις πάρει χαρτί από γιατρό αλλά η επιτροπή να κρίνει πως με την αρρώστια που είχες μπορούσες να γράψεις κανονικά και να μη σου δώσει το δικαίωμα να συμμετάσχεις στις επαναληπτικές. Ως εκ τούτου , βαθμολογείσαι με τον κατώτατο βαθμό 0(μηδέν).

Αυτές είναι οι δικές μου πληροφορίες:X

Χρειαζεται χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο. Αν δεν εισαι ετοιμος κανε το, δεν ειναι δυσκολο να παρεις το δικαιολογητικο του νοσ., διαφορετικα οχι.

Στις επαναληπτικες μπορει να ειναι δυσκολοτερα τα θεματα αλλα και ευκολοτερα. Στα μαθηματικα, εκθεση περσι ηταν ευκολοτερα, στη φυσικη στο ιδιο επιπεδο. Τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Πολλοι το κανουν στα θεωρητικα μαθηματα για να κερδισουν χρονο. Ρισκαρεις..

 

Tα θεματα της χημειας ΟΕΦΕ υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

se oso mikra kommatia kai an kopsis ena diasthma pada ayto tha exei apeira simeia anamesa sta akra tou.opote o rolle tha sinexizei ep apeiro kai pote den tha exoume to epithimito apotelesma .kai logika na to deis den mporei na einai ayth h lysh

 

Νομίζω πως κάνεις λάθος. Αφού το ξ είναι μεταβλητό άρα και τα διστήματα (α,ξ) και (ξ,β) είναι μεταβλητά άρα τα σημεία άπειρα άρα f(x)=0 σε όλο το [α,β]. Δεν είμαι και σίγουρος όμως. :worry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάνεις λάθος. Αφού το ξ είναι μεταβλητό άρα και τα διστήματα (α,ξ) και (ξ,β) είναι μεταβλητά άρα τα σημεία άπειρα άρα f(x)=0 σε όλο το [α,β]. Δεν είμαι και σίγουρος όμως. :worry:

 

Το ξ δεν είναι μεταβλητό. Επειδή λες ότι υπάρχει ξ που ανήκει στο [α.β] δεν σημαίνει ότι είναι ένα οποιοδήποτε ξ. Είναι συγκεκριμένο.

Έχει δίκιο νομίζω,δεν είναι λύση να λες ότι επειδή μηδενίζεται τις 4 φορές που το δοκίμασα σημαίνει οτι μηδενίζεται για κάθε χ στο [α,β]. Αυτό δεν είναι μαθηματικά...

Άλλη θα είναι η λύση... Σίγουρα αυτά είναι όλα τα δεδομένα?

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αρκει να δειξουμε οτι η f(x) ειναι σταθερη συναρτηση. Αν το αποδειξουμε τοτε σιγουρα f(x) =0 αφου f(a)=f(β)=0 και η f δεν ειναι γνησιως φθινουσα.

Σιγουρα βοηθαει και το πρωτο ερωτημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας ρε παιδια, ξερουμε οτι η f ειναι και παραγωγισιμη στο (α,β);;

 

Αλλιως, δεν μπορουμε να παρουμε Θ. Rolle.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

prwta apola apokleietai na nai gnhsiws monotonh giati an htan gnhsiws monotonh tote tha htan kai 1-1 opote gia a diaforetiko apo to b tote eprepe

f(a) diaforetiko apo to f(b) kapoio lathos exeis kanei sigoura sta dedomena pantws to b erwthma lunetai me diaspash diasthmatwn pws alliws???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...