Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να μη πάει να βρει κανείς σπίτι μέχρι να βγούνε οι βάσεις γιατί θα τρέχει σαν τον κυνηγημένο να μετακομίζει μετά :D
Link to comment
Share on other sites

να μη πάει να βρει κανείς σπίτι μέχρι να βγούνε οι βάσεις γιατί θα τρέχει σαν τον κυνηγημένο να μετακομίζει μετά :D

Nαι, ουτε και εγω θα κλεισω πριν τις βασεις!!... Απλα ανησυχω μηπως δεν βρω γιατι ειδα μερικα και απογοητευτικα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντοτε θα υπάρχουν σπίτια για νοίκιασμα

Απλώς αν καθυστερήσεις θα χάσεις τις "ευκαιρίες"

κοντά στη σχολή, χαμηλή τιμή, χωρίς θόρυβο κτλ κτλ

 

βέβαια υπάρχουν και τα κελεπούργια

πλησταριά που τα κάνουν γκαρσονιέρες, ημιυπόγεια κτλ

 

από τέτοια μακριά

 

επιπλέον σκεφτείτε και για συγκατοίκηση....δε είν' ντροπή :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. εσεις που θα περασετε σε αλλα μερη εχετε ψαξει σπιτι η θα περιμενετε τις βασεις??

 

εγω παντως εχω παει σε θεσσαλονικη και πατρα που ειναι τα πιο πιθανα μερη να περασω...εχω δει καποια διαμερισματα,κυριως ενδιαφερομαι για νεοκτιστα που ειναι και το πιο δυσκολο να βρεις ειδικα στις 2 αυτες πολεις...δεν εχω κλεισει βεβαια τιποτα αλλα σας συνιστω να πατε για μια ερευνα κι εσεις δεν χανετε τιποτα,ειδικα θεσσαλονικη ειναι super!!!!!!!!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

 

πείτε λίγο τι είναι αυτές οι ΠΑΣΠ και ΔΑΠ κτλ κτλ

μάλλον κόμματα νομίζω, αλλά πως συνδέονται με τα πολιτικά?

 

επίσης έχω ακούσει ότι κάποιοι για να πάρουν υποψηφίους στρατολογουν κοπελιές (ή αγόρια ανάλογα) που πλησιάζουν τους μοναχικούς τύπους

 

ισχύει, να λάβω δηλαδή μέτρα???

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

καλύετερα να μπεις φίλε σου προτείνω εγώ .. γιατί όχι μόνο πολιτικο-κομματικο-ποιήσε.. αλλά και οι <συντροφοί> σου θα σε βοηθάνε για διάφορα πράματα .. π.χ. σημειώσεις κλπ .

πάντως .. αυτό με τις κοπέλες vs μοναχικούς ..πρέπει να έχει επιτυχία!

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και τα παιδια μεινε εξω.Το πανεπιστημιο στην Ελλαδα για αυτο εχει γινει ετσι , σε αυτην την καταντια διοτι αυτοι οι κυριοι των διαφορων σχηματισμων απλα κανουν οτι γουσταρουν κυριως για προσωπικο ωφελος.Τι και εαν λενε για αγωνες και μαχες για το καλο των ιδρυματων ?Το αποτελεσμα ενα ηταν (πχ φετος) , στο τελος να ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ χιλιαδες φοιτητες με τις εξεταστικες οπου πχ δινανε 3 μαθηματα την μια μερα , και την επομενη 2 ξανα...

 

Οποτε φιλε πανε κανε εσυ την δουλεια σου , εχε κατω το κεφαλι και φυγε αθορυβα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ να μπεις σε τέτοιο κόμμα!Δεν χρειάζομαι τα ηλίθια κόμματα των σχολών να μου λένε στο τι θα πιστεύω!Έχω δει τι κάνουν όλα τα κόμματα......ειδικά τα 2 μεγάλα.......τρελές διαφορές!!!Ιδέες μπορεί να υπήρχαν στο παρελθόν αλλά τώρα όλοι τα ίδια ΣΚ@Τ@ είναι!!!

 

Οι λόγοι που αναφέρουν κάποιοι (για να μπεις σε κόμμα), δηλαδή σημειώσεις,περνάς μαθήματα κ.α.,συγγνώμη ρε φίλε μου αλλά γιατί να υποχρεώνομαι στο κάθε τσουτσέκι για να πάρω σημειώσεις ή για να μου περάσει το μάθημα;;;Αν έχεις τα............κότσια πέρασε τα μαθήματα και κράτα σημειώσεις ΜΟΝΟΣ σου!!

 

Για μένα η πλειοψηφία (το 99%) των παιδιών που είναι στα κόμματα είναι τρελοί κηφήνες για αυτό τον λόγο και μπαίνουν......γιατί να διαβάσουν;;;;!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

symfwnw me 1000 me WeskerS k runner.

 

Alla sto 8ema mas twra, an 8elw na ypoballw mhxanografiko me to 10% thn erxomenh xronia, pote prepei na dhlwsw? kai an 8elw na 3anadwsw kanonika me 90% pote pali? (Anaferomai sto sxoliko etos 2007-2008, fantazomai twra den prolabainw me 10% e?) Dwste ta fwta sas. Thanx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποψή μου για τα πολιτικά είναι να ασχοληθείς!Όχι όμως για τους άλλους αλλά για σένα τον ίδιο!Έτσι μπορείς να γνωρίσεις κόσμο να είσαι μέρος ενός συνόλου και αργα η γρήγορα τα ίδια άτομα που θα σε πρήξουν να μην ασχοληθείς θα γραφτούν σε ένα απο τα 3 κόμματα γιατί όποιος σου προτείνει να μην ασχολείσαι με τα κοινα της σχολής σου και να μην είσαι ενεργος και συμμετέχον στις αποφάσεις απλά θέλει να μείνεις μέσα στην αγνοιά σου.ενω εσύ θα μπορούσες να προσφέρεις κάτι άλλο κάτι καλό!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται να γραφτεις σε φοιτητικη παραταξη.Τις σημειωσεις τις μοιραζουν ετσι κι αλλιως σε ολους τους "ουδετερους" για να διαφημιστουνε και οχι μονο στα μελη.Στις εκδρομες παλι δεν χρειαζεται να εισαι μελος για να πας.Βεβαια οτι εχουν κονε με τους καθηγητες ειναι αληθεια και για αυτο επισης αυτοι που πανε βοηθοι των καθηγητων εκτος απο μερικες περιπτωσεις αριστων ειναι οι χωμενοι στα κομματικα.Ασε που οι πολυ χωμενοι εχουν και το ταμειο στα χερια τους.Παντως πιστευω καλυτερα να μην μπλεκεσαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mplax μια αηδεια και μιση ειναι τα κομματα... ειχα μια φιλη που η τουρτα των γενεθλιων της ειχε πανω τον πρασινο ηλιο και εγραφε ΠΑΣΠ.. φυσικα και δεν εφαγα (ποιος ανωμαλος θα ετρωγε πρασινη τουρτα!) :lol:

 

εγω στο σχολειο μου με μερικους φιλους μου ιδρυσαμε του ΚΟ.ΚΑ.ΚΑ.... (ΚΟμμα ΚΑτα της ΚΑταληψης!)... αυτο να ιδρυσουμε στα ΑΕΙ να μη γινονται καταληψεις)...

 

επισης, αυτο το ΚΑΤΑΛΗΨΗ δε θα σας θυμιζει ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την αρχή ήμουν κατά αυτών αλλά ήθελα και τη δική σας γνώμη

 

Σκοπεύω να περάσω μια ήσυχη ζωή εκεί μέσα χωρίς τα ντερλέκια των καταλήψεων, πορίες, διαμαρτυρίες, μολότοφ (φτου φτου μακρια :X ), ξυλοδαρμοί :chair::chair::chair: κτλ κτλ

 

βέβαια υπάρχουν και οι πονηροί ανάμεσά μας που ξέρουν και εκμεταλλεύονται τα "δωράκια" που μας προσφέρουν οι ΠΑΣΠ, ΔΑΠ κ.α.

Θέλει όμως κότσια

 

Το θέμα όμως είναι να μην μπεις πρώτη μέρα στη σχολή και σου την πέσουν όλοι...

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

καλύετερα να μπεις φίλε σου προτείνω εγώ .. γιατί όχι μόνο πολιτικο-κομματικο-ποιήσε.. αλλά και οι <συντροφοί> σου θα σε βοηθάνε για διάφορα πράματα .. π.χ. σημειώσεις κλπ .

πάντως .. αυτό με τις κοπέλες vs μοναχικούς ..πρέπει να έχει επιτυχία!

 

Η νοοτροπία του σύγχρονου νεοέλληνα.Η σύγχρονη δεξιόστροφη OR αριστερόστροφη (δεν έχει σημασία) νεοελληνική κουλτούρα.Το απόλυτο ξεπούλημα αξιοπρέπειας.Ξεπουλιόμαστε για να βολευτούμε(για ένα σφηνάκι,για σημειώσεις κτλ.).

Οργανώσου στα κόμματα μπεεεεεεεεεε!

 

 

Σκοπεύω να περάσω μια ήσυχη ζωή εκεί μέσα χωρίς τα ντερλέκια των καταλήψεων, πορίες, διαμαρτυρίες, μολότοφ (φτου φτου μακρια :X ), ξυλοδαρμοί :chair::chair::chair: κτλ κτλ

 

βέβαια υπάρχουν και οι πονηροί ανάμεσά μας που ξέρουν και εκμεταλλεύονται τα "δωράκια" που μας προσφέρουν οι ΠΑΣΠ, ΔΑΠ κ.α.

Θέλει όμως κότσια

 

Η ακόμα πιο επικύνδυνη νοοτροπία του σκυμμένου φιλήσυχου νεοέλληνα.Που άσχετα αν δεν του αρέσουν κάποια πράγματα φοβάται να αλλάξει την κοινωνία.Φίλε μου ξεχνάς όμως και ένα ιδανικό το οποίο ονομάζεται "αξιοπρέπεια".Τι τάχα να σημαίνει;Μήπως, λέω μήπως,την αντίσταση στην αμερικάνικη καταναλωτική κόλαση του εκσυγχρονισμού και της αποχαύνωσης; Της αριστεράς και της προόδου, της δεξιάς και της οπισθοδρόμησης, της κλάψας και της ανίας, της μίζερης μπανανιάς;

bromeros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Η νοοτροπία του σύγχρονου νεοέλληνα.Η σύγχρονη δεξιόστροφη OR αριστερόστροφη (δεν έχει σημασία) νεοελληνική κουλτούρα.Το απόλυτο ξεπούλημα αξιοπρέπειας.Ξεπουλιόμαστε για να βολευτούμε(για ένα σφηνάκι,για σημειώσεις κτλ.).

Οργανώσου στα κόμματα μπεεεεεεεεεε!

 

 

 

 

Η ακόμα πιο επικύνδυνη νοοτροπία του σκυμμένου φιλήσυχου νεοέλληνα.Που άσχετα αν δεν του αρέσουν κάποια πράγματα φοβάται να αλλάξει την κοινωνία.Φίλε μου ξεχνάς όμως και ένα ιδανικό το οποίο ονομάζεται "αξιοπρέπεια".Τι τάχα να σημαίνει;Μήπως, λέω μήπως,την αντίσταση στην αμερικάνικη καταναλωτική κόλαση του εκσυγχρονισμού και της αποχαύνωσης; Της αριστεράς και της προόδου, της δεξιάς και της οπισθοδρόμησης, της κλάψας και της ανίας, της μίζερης μπανανιάς;

 

 

 

μηπως τα παραλες? ... :worry: εχετε πιασει τα δυο ακρα αυτη τη στιγμη... δεν ειναι δα και τοσο τραγικα τα πραγματα! αν τα αφηναμε και ολα λιγο πιο πολυ στην πλακα και στο χαβαλε ισως και να ηταν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Αποψή μου για τα πολιτικά είναι να ασχοληθείς!Όχι όμως για τους άλλους αλλά για σένα τον ίδιο!Έτσι μπορείς να γνωρίσεις κόσμο να είσαι μέρος ενός συνόλου και αργα η γρήγορα τα ίδια άτομα που θα σε πρήξουν να μην ασχοληθείς θα γραφτούν σε ένα απο τα 3 κόμματα γιατί όποιος σου προτείνει να μην ασχολείσαι με τα κοινα της σχολής σου και να μην είσαι ενεργος και συμμετέχον στις αποφάσεις απλά θέλει να μείνεις μέσα στην αγνοιά σου.ενω εσύ θα μπορούσες να προσφέρεις κάτι άλλο κάτι καλό!

 

+1

Βοηθάς τον εαυτό σου, διευρύνεις τον κύκλο σου, τα ακούς από μέσα και δεν πιστεύεις ότι σου πούνε οι άλλοι. Επίσης να ξέρεις ότι οι φοιτητικές παρατάξεις είναι αρκετά μακριά πια από τα αντίστοιχα κόμματα και δεν τα αντιπροσωπεύουν πλήρως. Για αυτό το λόγο και για να περάσεις καλά πρέπει να δεις τι παίζει στη σχολή και μετά να ταχθείς με το μέρος κάποιου. Δεν αρκεί να πεις είμαι συντηρητικός πάω με τη ΔΑΠ (π.χ.) γιατί βλέπεις ποιος είναι υπέρ των αλλαγών. Επίσης οι φοιτητικές παρατάξεις δεν είναι νεολαίες κομμάτων. Αν γραφτείς στην ΔΑΠ, ΠΑΣΠ (και νομίζω και στις υπόλοιπες αριστερές) ξε-γράφεσαι αυτόματα μόλις βγεις από το πανεπιστήμιο.

 

Αυτό που σου προτείνω όμως είναι σε καμία περίπτωση μη γραφτείς πουθενά από την πρώτη μέρα. Περίμενε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να συμμετάσχεις κάπου αφού δεις "τι παίζει".

Επίσης έχε κατά νου ότι να παραμείνεις ουδέτερος είναι και αυτό θετικό, αν δν ενδιαφέρεσαι. Να μην πηγαίνεις στις συνελεύσεις και στις εκλογές είναι εγκληματικό. Είναι ο λόγος που οι σχολές πέρσι ήταν τόσους μήνες κλειστές.

Link to comment
Share on other sites

Η ακόμα πιο επικύνδυνη νοοτροπία του σκυμμένου φιλήσυχου νεοέλληνα.Που άσχετα αν δεν του αρέσουν κάποια πράγματα φοβάται να αλλάξει την κοινωνία.Φίλε μου ξεχνάς όμως και ένα ιδανικό το οποίο ονομάζεται "αξιοπρέπεια".Τι τάχα να σημαίνει;Μήπως, λέω μήπως,την αντίσταση στην αμερικάνικη καταναλωτική κόλαση του εκσυγχρονισμού και της αποχαύνωσης; Της αριστεράς και της προόδου, της δεξιάς και της οπισθοδρόμησης, της κλάψας και της ανίας, της μίζερης μπανανιάς;

 

Φιλήσυχος?

Φέρε μου τον -πιιιιιιιιιπ- :X φοιτητή που ανάβει φωτιές σε δημόσιες υπηρεσίες και καταστρέφει ιδιωτικές περιουσίες να τον ξυλοφορτώσω (ή σαπίσω στο ξύλο αν προτιμάς)

 

σίγουρα θα μιλήσεις για αυτά που σε καίνε αλλά ΠΟΤΕ δε θα καταστρέψεις ξένη περιουσία ή θα κλείσεις το οδικό δίκτυο επειδή ένα πρωί σου σηκώθηκε στραβά!!!

 

ο κόσμος δεν είναι τέλειος αλλά με την πλήρη αντίδραση σε όλα δεν τον κάνουμε καλύτερο

σιχαίνομαι τον "νεοέλληνα" που κάνει καταλήψεις, φωνάζει, αντιδρά κτλ κτλ

και την επόμενη μέρα την περνά με φραπέ στην παραλία ξύνοντας τα τιιιιιτ του

λόγω κατάληψης

 

και αν του πεις κάτι σου απάντά με τις γνωστές φράσεις ωχαδερφιστίκου περιεχομένου

 

δεν ξέρεις πόσες φορές αηδίασα με κάποιους "πολιτικοποιημένους" που αντιδρούν σε τροποποιήσεις (βλ. μετρό στην πανεπιστημιούπολη, ιδιωτικά πανεπιστήμια, το άσυλο) και αν δε γίνουν κατηγοορούν ΠΑΝΤΑ την κυβέρνηση

 

όλοι αυτοί, τι, δεν ανοίκουν σε φοιτητικες παρατάξεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Φιλήσυχος?

Φέρε μου τον -πιιιιιιιιιπ- :X φοιτητή που ανάβει φωτιές σε δημόσιες υπηρεσίες και καταστρέφει ιδιωτικές περιουσίες να τον ξυλοφορτώσω (ή σαπίσω στο ξύλο αν προτιμάς)

 

σίγουρα θα μιλήσεις για αυτά που σε καίνε αλλά ΠΟΤΕ δε θα καταστρέψεις ξένη περιουσία ή θα κλείσεις το οδικό δίκτυο επειδή ένα πρωί σου σηκώθηκε στραβά!!!

 

ο κόσμος δεν είναι τέλειος αλλά με την πλήρη αντίδραση σε όλα δεν τον κάνουμε καλύτερο

σιχαίνομαι τον "νεοέλληνα" που κάνει καταλήψεις, φωνάζει, αντιδρά κτλ κτλ

και την επόμενη μέρα την περνά με φραπέ στην παραλία ξύνοντας τα τιιιιιτ του

λόγω κατάληψης

 

και αν του πεις κάτι σου απάντά με τις γνωστές φράσεις ωχαδερφιστίκου περιεχομένου

 

δεν ξέρεις πόσες φορές αηδίασα με κάποιους "πολιτικοποιημένους" που αντιδρούν σε τροποποιήσεις (βλ. μετρό στην πανεπιστημιούπολη, ιδιωτικά πανεπιστήμια, το άσυλο) και αν δε γίνουν κατηγοορούν ΠΑΝΤΑ την κυβέρνηση

 

όλοι αυτοί, τι, δεν ανοίκουν σε φοιτητικες παρατάξεις???

 

+1.000.000

Link to comment
Share on other sites

Για να μην καταλήξετε να τσακώνεστε (δεν θέλετε και πολύ άλλωστε..) σταματάνε εδώ τα σχόλια και οι συζητήσεις για τις πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια.Ούτως ή άλλως απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στρωθειτε και διαβαστε να παρετε το πτυχιο σας με το καλο, να περασετε οσο καλυτερα γινεται την φοιτητικη σας ζωη, γιατι μετα αρχιζει η αληθινη ζωη...Κι εγω στα τελειωματα ειμαι, μπαινω στο 4 ετος, μπλεχτηκα απο νωρις στα κομματα και τελικα καταλαβα οτι ολα ειναι αηδιες...Το μονο που πρεπει ειναι να δουλευεις για τον εαυτο σου και συναμα για τον συναδελφους σου, για το καλο ολων σας, μακρυα απο κομματα και φανατισμους...Η αναμειξη των κομματων στα πανεπιστημια και ο στιγματισμος του καθενος ηταν η αρχη της καταστροφης...Ολα αυτα μονο καλο δεν κανουν στην παιδεια, γιατι αυτη αναλλωνεται στο ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο, ποιος απο τα κομματα συμμετειχε στις καταληψεις και στους βανδαλισμους, ξεχνωντας την ουσια: οτι η παιδεια βρισκεται σε μια φαση καμψης...ασχολουμαστε με το δεντρο και οχι με το δασος κι αυτο ειναι οτι χειροτερο...Υπαρχουν προβληματα, αυτο ειναι κατι παραπανω απο ορατο...Υπαρχουν και προτασεις, λυσεις , με τις οποιες αλλοι συμφωνουν κι αλλοι διαφωνουν...Αμα δεν καθισουμε αλοι μαζι, μακρυα απο κομματικες ταμπελες και στιγματα, να τα συζητησουμε και να τα βρουμε, η κατασταση ολο και θα χειροτερευει...Και μπορει να μη το καταλαβαινουμε τωρα εμεις, θα το καταλαβουν αργοτερα τα παιδια μας...μπορει κι εμεις, ως γονεις τους...Οι φοιτητες ειναι μια μικρη κοινωνια των οποιων τα συμφεροντα σημερα κατευθυνονται απο κομματα, πισω απο τα οποια βρισκονται δακτυλοι των μεγαλων κομματων, τα μελη των οποιων, μπορει να περασαν απο την θεση μας, αλλα φαινεται οτι γρηγορα ξεχασαν τις αναγκες μας-παλαιοτερα και δικες τους αναγκες... Μπορει οι διαδηλωσεις και οι καταληψεις να φαινονται καλες και ισχυρες αντιδρασεις,οι οποιες πληττουν τα καθεστημενα, γρηγορα ομως οι ιδιοι θα καταλαβουν οτι εχασαν αδικα τον χρονο τους, στιγματιζοντας τους ιδιους τούς εαυτους....Αν απομακρυνθουν τα κομματα απο τις σχολες, τοτε το μελλον της ανωτατης παιδειας θα ειναι καλυτερο...Και θα γινει ακομα καλυτερο, χωρις ΑΝΟΥΣΙΕΣ διαδηλωσεις και καταληψεις, φαινομενικη προωθηση φοιτητικων συμφεροντων, παροχες δωρεαν σφηνακιων και σημειωσεων, εκπαιδευτικες εκδρομες σε μπουζουκια κλπ κλπ...πολλοι μπορει να πειτε : "τι λαλακιες μας λεει αυτος...". Οσοι ομως βρεθηκατε στην θεση των φοιτητων την φετινη χρονια, με τις καταληψεις, τις αλληλοκατηγοριες, τα τηλεοπτικα ρεζηλεματα και τις εξευτελιστικες , για το εθνος μας ,καταστροφες,θα καταλαβετε πολυ καλα τι λεω...Ελπιζω τα φετινα γεγονοτα ειναι τα τελευταια που αμαυρωσαν τους φοιτητες...Τα μελλοντικα γεγονοτα να ειναι για ολους κι ολες αξια προσοχης και μιμησης...Τιποτα αλλο...χαιρετω σας...!!!!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...