Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους στην έκθεση?Δεν αντέχεται αυτό το χύμα...

Επίσης πέρασα το full caller id πού είχα στο 6680 και δεν το υποστηρίζει...υπάρχει κάτι καινούριο για 3d edition?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους στην έκθεση?Δεν αντέχεται αυτό το χύμα...

Επίσης πέρασα το full caller id πού είχα στο 6680 και δεν το υποστηρίζει...υπάρχει κάτι καινούριο για 3d edition?

Με το resco.photo.vierwer αλλα ειναι μονο για της φοτογραφιες για τα βηντεο μπορεις να κανεις φακελους με ενα fileman και να τα βλεπεις απο εκει :)

 

Kατεβασε το απο εδω :D

http://www.rapiduploader.com/103390

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Ν73 που έχει υψηλό SAR δεν έχει και ανάλογα καλή λήψη. Δε λέω ότι έχει κακή λήψη αλλά δεν έχει αναλογικά τόσο καλύτερη όσο το μέγεθος του δείκτη SAR που έχει.

Τείνω να πιστέψω ότι SAR και λήψη δεν σχετίζονται σε ευθεία αναλογία. Ίσως να παίζει ρόλο η ποιότητα των κυκλωμάτων και οι φτηνοί δέκτες να χρειάζονται μεγαλύτερο SAR, δεν ξέρω...

+1 φίλε leftezi

Μην έχεις την εντύπωση ότι τέτοια μηνύματα περνούν απαρατήρητα !!!

Σφάξε με το γάντι, γιατί εγώ αν ανοίξω το στόμα μου θα τους τα ρίξω "χοντρά":mad:

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παιδιά έχει κανείς το Vodafone together (2 αριθμοί σε μία sim) στο Ν73; Έχω ρωτήσει σε 2 vodafone shops και στην εξυπηρέτηση πελατών και δηλώνουν άγνοια. :!: :!:

 

Απ' οσο ξερω φιλε μου το Ν73 δεν υποστηρίζει 2 σε 1. Ειχα και εγω δυο αριθμους

και κατέληξα με δυο τηλεφωνα. Βεβαια εμενα ειναι cosnote αλλα και παλι το ιδιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Απ' οσο ξερω φιλε μου το Ν73 δεν υποστηρίζει 2 σε 1. Ειχα και εγω δυο αριθμους

και κατέληξα με δυο τηλεφωνα. Βεβαια εμενα ειναι cosnote αλλα και παλι το ιδιο ειναι.

 

Εμενα δουλευει με το vodafone 2gether.

Link to comment
Share on other sites

+1 φίλε leftezi

Μην έχεις την εντύπωση ότι τέτοια μηνύματα περνούν απαρατήρητα !!!

Σφάξε με το γάντι, γιατί εγώ αν ανοίξω το στόμα μου θα τους τα ρίξω "χοντρά":mad:

More infos ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ένα μικρό προβληματάκι αλλά όχι με το κινητό, με την κάρτα.

Κάποια στιγμή ενώ δούλευε κανονικά το κινητό, πάω να βάλω ένα τραγούδι που ήταν αποθηκευμένο στην κάρτα και δεν ακουγόταν τιποτα... τελός πάντων βρισκω πως το πρόβλημα είναι η κάρτα μνήμης. Την βγάζω και την ξαναβάζω και μου πετάει μήνυμα που λέει:

"Η μνήμη είναι κατεστραμένη" "Να τροποιπηθει η μνήμη? Θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα"

Πατόντας ναι δεν γίνεται τίποτα. Συνδέοντας το κινητό με το PC δεν την βλεπει καν.. το μόνο που σκέφτομαι να την περάσω σε κάποια συσκευή για να την φορμάρω από το PC.Αλλίως μπορώ να την πάω στη ΝΟΚΙΑ και να μου δώσουν άλλη?? Το κινητό το πήρα το Σάββατο από το πλαίσιο. Η κάρτα είναι η 2γβ που δίνουν με το κινητό.

 

Φορματ στο pc με card reader,μετα στο κινητο και μετα και καμια προσευχη δεν κανει κακο.Αν δεν γινει τιποτα τοτε αντικατασταση και γερα νευρα.Αυτος ητανε και ο βασικος λογος που πηρα το απλο,ο φοβος για την καρτα.Και ευτυχως που δεν το πηρα γιατι το μαυρο προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο πλαισιο με εξυπηρετησαν αριστα και μου εδωσαν 2 giga Μνημη αφου ελειπε απο το πακετο του.ολα ρολοι τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

More infos ρε παιδια...

 

Εγώ τουλάχιστον δεν έχω κάποια ειδική πληροφόρηση. Ένα λογικό σκεπτικό παραθέτω: Από τη στιγμή που κινητά με μεγάλη διαφορά στο δείκτη SAR έχουν το ίδιο καλό σήμα τότε γιατί να έχουν κάποια ανεβασμένο δείκτη; Πιθανολογώ ότι η ποιότητα του πομποδέκτη τους πρέπει να παίζει κάποιο ρόλο. Οι κακής ποιότητας δέκτες (ή οι παλαιότεροι) θα χρειάζονται μεγαλύτερη ισχύ σήματος ενώ οι πιο σύγχρονοι χαμηλότερη ισχύ.

 

Όταν μια εταιρία φτιάχνει ένα κινητό με λογής λογής καλούδια, προσπαθεί να περιορίσει το κοστος όπου είναι δυνατόν για μεγαλύτερο κέρδος. Προσπαθεί να κλέψει σε όποιους τομείς μπορεί. Άλλοτε στην κάμερα, άλλοτε στα πλαστικά, άλλοτε στην οθόνη άλλοτε στον δέκτη.

Όλοι γνωρίζουμε ότι οι τεχνολογικές δυνατότητες σήμερα είναι τέτοιες που μπορεί κάλλιστα να βγεί ένα κινητό που να μην υστερεί σε κανέναν τομέα. Και όμως, πάντα κάπου υστερούν.

Πιθανολογώ ότι οι τομείς όπου υστερούν χρησιμοποιούν παλιότερα εξαρτήματα, στοκ από τις αποθήκες των εταιριών. Έτσι αν έχουμε π.χ. κάποιους δέκτες από το 2000 που μας ξέμειναν στις αποθήκες, τους βάζουμε σε ένα καινούργιο κινητό και μηδενίζουμε το κόστος του δέκτη. Τώρα... αν χρειάζεται μεγαλύτερη ισχύ... ποιος τα προσέχει αυτά από τη στιγμή που υπάρχει κάμερα 3 MP! Επίσης αν έχουμε κάποιες κάμερες που μας ξέμειναν από το παραπροπέρσινο μοντέλο, τις βάζουμε σαν μικρή κάμερα στο Ν73 και μηδενίζουμε το κόστος της κάμερας για βιντεοκλήσεις. Ωχ καημένε, πόσοι κάνουν βιντεοκλήσεις για να δουν τους μπλε κόκκους και τη χάλια εικόνα!

 

Στο συγκεκριμένο κινητό πιστεύω πώς έβαλαν αρκετά καινούργια:

Καλή κύρια κάμερα (γι' αυτό το πήρα)

Καλή οθόνη (και γι' αυτό το πήρα)

 

Και άδειασαν τις αποθήκες τους από κάποια άλλα:

Παλιός δέκτης (Το παρέκαμψα χρησιμοποιώντας Bluetooth)

Παλιά κάμερα για βιντεοκλήσεις. (Δε με πειράζει και τόσο)

Παλιά βύσματα (εκτός της φόρτισης). Το Ν95 π.χ. θα έχει μίνι jack για ακουστικά και μίνι USB βύσμα σύνδεσης. Και μη μου πει κανείς ότι δεν μορούσαν να τα φτιάξουν φέτος αυτά! (Αυτά τα βύσματα που έχει, μου τη δίνουν):mad:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Απ' οσο ξερω φιλε μου το Ν73 δεν υποστηρίζει 2 σε 1. Ειχα και εγω δυο αριθμους

και κατέληξα με δυο τηλεφωνα. Βεβαια εμενα ειναι cosnote αλλα και παλι το ιδιο ειναι.

 

Εγώ που ρώτησα στην Cosmote μου είπε οτι γίνεται αλλά δεν θα έχω 3G.

Link to comment
Share on other sites

Τί διαφορές έχει το απλό απ'το music edition;Μόνο στο memory stick;

 

 

Memory card 2gb, μαυρο χρωμα, διαφορετικο software για Mp3, και διαφορετικα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

παιδες συγγνωμη για το offtopic αλλα αγορασα ενα ν73 22-9-06 απο γερμανο

και ηταν στη νοκια απο 6-11 εως 10-11 με προβλημα στο καπακι της καμερας.

οταν το ανοιγοκλεινεις σβηνει το κινητο!

το ξαναστελνω απο 13-11 το παρελαβα 1-12 και ξανα τα ιδια το εστειλα την δευτερα 10-12 ξανα και σημερα θα παρω τηλ να δω τι θα γινει με την συσκευη μου.δεν πρεπει να μου το αντικαταστησουν?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδες συγγνωμη για το offtopic αλλα αγορασα ενα ν73 22-9-06 απο γερμανο

και ηταν στη νοκια απο 6-11 εως 10-11 με προβλημα στο καπακι της καμερας.

οταν το ανοιγοκλεινεις σβηνει το κινητο!

το ξαναστελνω απο 13-11 το παρελαβα 1-12 και ξανα τα ιδια το εστειλα την δευτερα 10-12 ξανα και σημερα θα παρω τηλ να δω τι θα γινει με την συσκευη μου.δεν πρεπει να μου το αντικαταστησουν?

 

Κανονικά έπρεπε να στο αντικαταστήσουν απ'την αρχή (ίσως θα'πρεπε και συ να το είχες ζητήσει).Αλλά νομίζω οτι στην εγγύηση γράφει οτι γίνετε αντικατάσταση μόνο αν δεν είναι επισκευάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να στο αντικαταστήσουν απ'την αρχή (ίσως θα'πρεπε και συ να το είχες ζητήσει).Αλλά νομίζω οτι στην εγγύηση γράφει οτι γίνετε αντικατάσταση μόνο αν δεν είναι επισκευάσιμο.

Αν κρίνω από όσα λέει ό φίλος, μάλλον δεν είναι επισκευάσιμο(αν ήταν θα το είχαν επισκευάσει τόσες φορές)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1)Aπο που μπορω να βρω αφθεντικη προσοψη Ν73 ΜΕ?

2)Μηπως κανεις εχει τη διαδικασια αλλαγης, σε screenshots?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φορματ στο pc με card reader,μετα στο κινητο και μετα και καμια προσευχη δεν κανει κακο.Αν δεν γινει τιποτα τοτε αντικατασταση και γερα νευρα.Αυτος ητανε και ο βασικος λογος που πηρα το απλο,ο φοβος για την καρτα.Και ευτυχως που δεν το πηρα γιατι το μαυρο προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου.

 

το έστειλα πίσω χθες και περιμένω απάντηση

Dj Tiesto ruleezzzz
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες 2 προβληματακια κι απο μενα!

1ον το πορτακι της καμερας ειναι σταθερο σε ολους σας?Εννοω, κουνιεται καθολου η φιξαρεται απολυτα οταν το κλεινετε...?

και 2ον οταν παω να ζουμαρω μια φωτο μου βγαζει μηνυμα λαθους : "Εκθεση : Μνημη πληρης. Κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε "

Να αναφερω οτι εχω το κινητο 2 μερες μονο και πηρα μια μνημη 1 γιγα εκ των οποιων ειναι ελευθερα τα 900κ. Επισης οταν παω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν,δεν τρεχει καποια απο πισω παρα μονο η αναμονη...

Καμια ιδεα για το τι γινεται.......?????????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες 2 προβληματακια κι απο μενα!

1ον το πορτακι της καμερας ειναι σταθερο σε ολους σας?Εννοω, κουνιεται καθολου η φιξαρεται απολυτα οταν το κλεινετε...?

και 2ον οταν παω να ζουμαρω μια φωτο μου βγαζει μηνυμα λαθους : "Εκθεση : Μνημη πληρης. Κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε "

Να αναφερω οτι εχω το κινητο 2 μερες μονο και πηρα μια μνημη 1 γιγα εκ των οποιων ειναι ελευθερα τα 900κ. Επισης οταν παω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν,δεν τρεχει καποια απο πισω παρα μονο η αναμονη...

Καμια ιδεα για το τι γινεται.......?????????

 

1.Ετσι ειναι το καπακι λιγο ή πολυ σε ολους.

2. Αναβαθμιση εκανες ? Το προβλημα εξαφανιζεται ή περιοριζεται με

την τελευταια αναβαθμιση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θελει adsl για να την κανω μονος μου απο ιντερνετ ???Η φτανει και η 56κ...(ναι δυστυχως υπαρχουν ακομα χρηστες με 56κ :( )

Επισης αν κανω αναβαθμιση χανω μονο τα εγκατεστημενα προγραμματα η και επαφες,εικονες βιντεο κτλ..?

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν κανω αναβαθμιση χανω μονο τα εγκατεστημενα προγραμματα η και επαφες,εικονες βιντεο κτλ..?

 

Oτι εχεις μεσα στην σησκεβη σου (π.χ. επαφες,της σημειωσεις απο το ημερολογιο) απο την καρτα δεν χανετε τιποτα! :)

 

Εdit

Οποσδηποτε adsl αλλιος μην δοκημαζεις καθολου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία version;

Εγώ έχω την

 

2.0628.0.0.1

10-07-2006

RM-133

Nokia N73 (7)

 

Ειναι η 3.0638.0.0.1

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (7)

 

και του ΜΕ

Ειναι η 3.0638.0.0.30

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (7) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...