Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεψε μετα απο λιγες κινησεις στην προσοψη/κουμπια... πανω που θα εκανα format...

 

Αλλη μια φορα να το κανει κ θα το στειλω στην μανα του (νοκια)

 

edit :

 

Μια απορια ισως χαζη...με το hard format ξαναγινεται η εγκατασταση του λογισμικου που ειχε τωρα ετσι ?

Πχ...οταν το αγορασα ειχε την 3.χ.χ.χ (δε θυμαμαι τωρα τα αλλα...) και τωρα αναβαθμισα σε 4.χ.χ.χ μετα το Hard format ξανα την 4.χ.χ.χ θα εχει ή ξαναπερνει την 3 απο καμια ROM που εχει ξερω γω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεψε μετα απο λιγες κινησεις στην προσοψη/κουμπια... πανω που θα εκανα format...

 

Αλλη μια φορα να το κανει κ θα το στειλω στην μανα του (νοκια)

 

edit :

 

Μια απορια ισως χαζη...με το hard format ξαναγινεται η εγκατασταση του λογισμικου που ειχε τωρα ετσι ?

Πχ...οταν το αγορασα ειχε την 3.χ.χ.χ (δε θυμαμαι τωρα τα αλλα...) και τωρα αναβαθμισα σε 4.χ.χ.χ μετα το Hard format ξανα την 4.χ.χ.χ θα εχει ή ξαναπερνει την 3 απο καμια ROM που εχει ξερω γω..

 

Θα έχει το τελευταίο firmware που πέρασες

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απαντατε σε αυτο το φορουμ... εχουν πεσει τοσες ενδιαφερουσες ερωτησεις στο τραπεζι και απαντατε μονο στο "ναι, το μαυρο ειναι το music edition" ΕΛΕΟΣ!!! δεν ξερουν τι παιρνουν;;;;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απαντατε σε αυτο το φορουμ... εχουν πεσει τοσες ενδιαφερουσες ερωτησεις στο τραπεζι και απαντατε μονο στο "ναι, το μαυρο ειναι το music edition" ΕΛΕΟΣ!!! δεν ξερουν τι παιρνουν;;;;

 

- Έχεις ακούσει κάτι περί διακοπών Αυγούστου;

- Έχεις υπόψη ότι πολλοί μπορεί να μην μπαίνουν πια;

- Έχεις υπόψη ότι οι υπόλοιποι μπορεί να μην ξέρουν;

- Έχεις υπόψη ότι τα περισσότερα έχουν ήδη απαντηθεί (θέλει search, αλλά πώς να το κάνει κάποιος χωρίς κίνητρο).

 

Δεν θέλω να σε κοντράρω, αλλά όχι και ΕΛΕΟΣ! Κοινότητα είμαστε όχι HelpDesk. Εγώ απαντώ στα λίγα που ξέρω, μη μας κάνεις να νιώθουμε κι ένοχοι αν σε 300 σελίδες είναι δύσκολο (ομολογουμένως και όχι ειρωνικά) το search... :rolleyes:

Καλή συνέχεια, πάντως και με υπομονή. ;)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα σε Ν73 φίλου (και ενώ αύριο μάλλον θα το έχω και εγώ), πως ενώ δέχεται αρχεία Flashlite (.swf) και μπορείς να τα δεις, εντούτοις δεν έχει δυνατότητα να χρησιμοποιηθούν ως wallparer ή screensaver (όπως αυτό γίνεται στο 6300)...Mήπως δεν έκανα κάτι σωστά ή δυστυχώς ισχύει αυτό;;;:worry:

ναι ετσι ειναι, μονο στα καινουργια με os 9.2 γινεται αυτο που θες δυστυχως ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απαντατε σε αυτο το φορουμ... εχουν πεσει τοσες ενδιαφερουσες ερωτησεις στο τραπεζι και απαντατε μονο στο "ναι, το μαυρο ειναι το music edition" ΕΛΕΟΣ!!! δεν ξερουν τι παιρνουν;;;;

 

Είμαστε υποχρεωμένοι να απαντάμε σε όλες δηλαδή? Και αν δεν γνωρίζουμε?

Και τέλος πάντων, ποιες έμειναν αναπάντητες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

- Έχεις ακούσει κάτι περί διακοπών Αυγούστου;

- Έχεις υπόψη ότι πολλοί μπορεί να μην μπαίνουν πια;

- Έχεις υπόψη ότι οι υπόλοιποι μπορεί να μην ξέρουν;

- Έχεις υπόψη ότι τα περισσότερα έχουν ήδη απαντηθεί (θέλει search, αλλά πώς να το κάνει κάποιος χωρίς κίνητρο).

 

Δεν θέλω να σε κοντράρω, αλλά όχι και ΕΛΕΟΣ! Κοινότητα είμαστε όχι HelpDesk. Εγώ απαντώ στα λίγα που ξέρω, μη μας κάνεις να νιώθουμε κι ένοχοι αν σε 300 σελίδες είναι δύσκολο (ομολογουμένως και όχι ειρωνικά) το search... :rolleyes:

Καλή συνέχεια, πάντως και με υπομονή. ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον phantoma. Κανείς δεν ενδιαφέρεται να απαντήσει και γενικώς τα φλέγοντα θέματα είναι του στυλ, ποια θήκη πήρες τελευταία. Κρίμα παιδιά. Ευτυχώς κάποια άτομα τουλάχιστον. 2 για την ακρίβεια ακόμα έχουν υπόψιν τους το λόγο για τον οποίο υπάρχει αυτό το φόρουμ..

Επίσης..οταν οι σελίδες είναι 200 και βάλε δε φαντάζομαι να έχουμε την απάντηση ο άλλος να τις διαβάσει όλες και ειδικά θέματα για θήκες κλπ

Όλα καλοπροαίρετα..

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

να αναφερω ξανα την αποψη μου οτι καμια φορα το search δε βοηθαει καθολου ειδικα οταν καποιος ψαχνει για ειδικους ορους που μπορει να γραφτουν ειτε ελληνικα ειτε greeklish. απ την αλλη αν καποιος θελει να απαντησει απανταει αν οχι, με το ζορι?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Σας φαίνεται η ένταση του Ν73 οταν μιλάτε να είναι χαμηλή; πολλές φορές πρέπει να κολήσω το κινητό στο αυτί μου για να ακούσω ειδικά αν έχει θόρυβο.. είναι γενικός έτσι ή μόνο το δικό μου;

 

Αν σε καλύπτει, το δικό μου μια χαρά μου ακούγεται. :shifty:

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Παντώς εμένα η ένταση του είναι ικανοποιητικότατη, ειδικά με τ'ακουστικά οπού όταν ο συνομιλητής μιλάει δυνατά αναγκάζομαι να το χαμηλώσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help

Ενώ έκανα αναβάθμιση έφυγε το καλώδιο και δεν ανοίγει το τηλέφωνο.Μου λέει να βγάλω μπαταρία , να την ξαναβάλω , φορτιστή κτλ αλλά τίποτα . Δεν το αναγνωρίζει.Τα windows βγάζουν μύνημα ότι the usb device has malfuntced . Τι κάνω τώρα ; Nokia club ;

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο τραβήχτηκε κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης?

Αν ήταν κατα τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, καλύτερα ναι νοκια shop

αν όχι και απλά τα windows δεν το αναγνωρίζουν σαν συσκευή usb κανε ένα restart στον υπολογιστή μήπως δει τους drivers, αλλιώς κάνε επανεγκατάσταση τον driver του καλωδίου usb. Αν επιμένει αφαίρεσε και επανεγκατέστησε το pc suite .

 

όταν το καλώδιο τραβιέται κατά την ώρα της αναβάθμισης χάνει βασικά αρχεια sys και την "βάση" ας πούμε του λειτουργικού του συστήματος, οπότε απευθύνσου σε okia shop

 

Υγ 1 Γιατί ρε παιδιά γράφετε με greeklish?

υγ2 βλέπω απορίες που επαναλαμβάνονται...Ένα search πάντα βοηθά. Το ποστ έχει φτάσει 300 σελίδες και ζήτημα αν οι 150 είναι χρήσιμες

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δεν παν καλά σ'αυτή τη νοκια.Στα κεντρικα της Θεσ/νίκης 7-10 εργάσιμες αλλιώς αν χρειαστεί στην Αθήνα , ως 40 ημέρες!!Υπόθεση 5 λεπτών . 500 ευρώ τηλέφωνο και σου κάνουν νάζια.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ...ΤΟ ΚΙΝ ΕΙΝΑΙ Ν73 ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ...Ο UPDATER ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ????? THNX
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα καλησπέρα. Σήμερα, βλέποντας μια μαύρη εικόνα στο κινητό μου παρατήρησα ένα pixel στην οθόνη που αλλάζει χρώμα αναλόγως την οπτική γωνία που το βλέπεις, δεν το γλίτωσα το καμένο pixel τελικά ε; :( Η εγγύηση υποστηρίζει αλλαγή οθόνης από 3 και πάνω ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

egw otan pira to n73 eixe ena kammeno pixel alla to eida tin idia mera kai mou to antikatestisan amesws to kinito(to eixa parei apo media markt)an paratiriseis sto biblio odigiwn leei oti endexomenos na yparxei kameno pixel to opoio dikaiologoun alla de dieukrinizei ton arithmo.isws egw sta8ika tixeros..
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

( Η εγγύηση υποστηρίζει αλλαγή οθόνης από 3 και πάνω ή κάνω λάθος;

 

Αυτο τουλαχιστον ισχυε αν θυμαστε με το 6600,στο οποιο

τα καμμενα pixel πηγαιναν συννεφο ..:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εμπειρία από την εξυπηρέτηση στην Nokia?

Έχω δώσει το Ν73 μου για επισκευή του joystick από την Δευτέρα το πρωί και σήμερα Παρασκευή δεν υπήρχε κανένα νέο. Μου είπαν ότι θα κάνει 4 εργάσιμες ημέρες και έχουν περάσει 5 και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εμπειρία από την εξυπηρέτηση στην Nokia?

Έχω δώσει το Ν73 μου για επισκευή του joystick από την Δευτέρα το πρωί και σήμερα Παρασκευή δεν υπήρχε κανένα νέο. Μου είπαν ότι θα κάνει 4 εργάσιμες ημέρες και έχουν περάσει 5 και τίποτα.

 

Τα νοκια service διαφέρουν μεταξύ τους, απο περιοχή σε περιοχή, αλλά είναι όλα τα ιδια @#$@. Θα στο φτιάξουν, αλλά μπορεί να σου βγάλουν το λάδι και εννοώ να στο αργήσουν, να το στείλουν στο γάμο του καραγκιόζη για επισκευή ή να στο βγάλουν εκτός εγγύησης γιατι άλλαξες πρόσοψη. Τι πρόβλημα είχε το κίνητό, πως χάλασε? Το καλύπτει η εγγύηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εμπειρία από την εξυπηρέτηση στην Nokia?

Έχω δώσει το Ν73 μου για επισκευή του joystick από την Δευτέρα το πρωί και σήμερα Παρασκευή δεν υπήρχε κανένα νέο. Μου είπαν ότι θα κάνει 4 εργάσιμες ημέρες και έχουν περάσει 5 και τίποτα.

Μην ξεχνάς και ότι τον Αύγουστο στην Ελλάδα δεν λειτουργεί τίποτα. [Εγώ παρέλαβα σήμερα από συνεπέστατο τον προηγούμενο καιρό ηλ. κατάστημα, παραγγελία του περασμένου Σαββατοκύριακου.] :wacko:Αν και η Nokia φημίζεται έτσι κι αλλιώς για καθυστέρηση...

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μας είπαν ρε παιδιά ως 40 εργάσιμες!!!Ναι καλά ακούσατε,40 εργάσιμες!!Δηλαδή 2 μήνες . Ε να μην έπαιρνα καμιά φορά νοκια αν τυχόν το καθυστερήσουν τόσο . Όλο κι όλο 7-8 μήνες τα κρατάμε τα τηλέφωνα , αν τύχει κάτι τέτοιο ...

Τραγωδίες είναι όλοι τους

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στην nokia στην Λεωφ. Βουλιαγμένης (Γλυφάδα-Βούλα) όχι σε κανένα συνοικιακό, νομίζω είναι το κεντρικό τους.

 

Έχει σκληρύνει το joystick και δεν δουλεύει όπως στην αρχή.

 

Το έχω 7 μήνες και είναι μάλλον εντός εγγύησης

 

Μου είπαν ότι το τμήμα του service δουλεύει κανονικά όλο τον Αύγουστο και η παράδοση είναι σε 4 εργάσιμες

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στην nokia στην Λεωφ. Βουλιαγμένης (Γλυφάδα-Βούλα) όχι σε κανένα συνοικιακό, νομίζω είναι το κεντρικό τους.

 

Έχει σκληρύνει το joystick και δεν δουλεύει όπως στην αρχή.

 

Το έχω 7 μήνες και είναι μάλλον εντός εγγύησης

 

Μου είπαν ότι το τμήμα του service δουλεύει κανονικά όλο τον Αύγουστο και η παράδοση είναι σε 4 εργάσιμες

 

Έχουμε ακούσει και αλλη μία περίπτωση προβληματικού joystick, και δυστυχώς είναι δυσεύρετο σαν ανταλλακτικό.. Άντε να δούμε αν είναι κάποιο ελλάτωμα:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...