Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το αγόρασα και εγώ.. δεν άντεξα να περιμένω όλα τα άλλα..

Δεν πρόκειται να το εκθειάσω αλλά για τη δουλειά που το θέλω έιναι μια χαρά..

Στα θετικά:

Πολύ κομψό και μικρό γιατις δυνατότητές του..

Πλήρες από πλευράς δυνατοτήτων

Ωραίο πακέτο

Καλή ακουστική και ποιότητα ήχου

 

Αρνητικά

Μάλλον πρωτογενές πρόγραμμα πλοήγησης (από το ολότελα βέβαια)

Μικρή επεξεργαστική ισχύ (εξαρτάται από τι κάνεις)

Έλλιψη 3g (αλλά σε αυτό το μέγεθος)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mεγειά σου. :)

 

Από επεξεργαστική ισχύ να πω ότι παρόλο που έχω μόλις 8.8 ΜΒ ελεύθερη μνήμη, δεν έχει "γονατίσει" ούτε μια φορά, χωρίς όμως και να το έχω πιέσει ιδιαίτερα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ και εγώ ότι είμαι ενθουσιασμένος με το HTC, απόφαση ελήφθη και απλώς είναι θέμα χρόνου να ολοκληρώσω την έρευνα αγοράς. Λέω να συνδυάσω κινητό με ppc αφού το παλιό μου dell x50v δεν το κουβαλούσα κια πολύ λόγω όγκου. Δύο ερωτήσεις:

 

1) της ACE τα HTC έχουν ελληνικά winmobile ή αγγλικά?

2) αν αγοράσω από expansys με επαγγελματικό ΑΦΜ αφαιρείται ο ΦΠΑ από ότι γνωρίζω αλλά μετά σαν γαλλικό τιμολόγιο μπορώ να βάλω το τιμολόγιο στα έξοδα ή πρέπει να έχω διακοινοτικές συναλλαγές για να μπει?

 

καταλαβαίνω ότι η δεύτερη ερώτηση είναι για λογιστές αλλά ίσως κάποιος να το έχει ήδη ρωτήσει.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ και εγώ ότι είμαι ενθουσιασμένος με το HTC, απόφαση ελήφθη και απλώς είναι θέμα χρόνου να ολοκληρώσω την έρευνα αγοράς. Λέω να συνδυάσω κινητό με ppc αφού το παλιό μου dell x50v δεν το κουβαλούσα κια πολύ λόγω όγκου. Δύο ερωτήσεις:

 

1) της ACE τα HTC έχουν ελληνικά winmobile ή αγγλικά?

2) αν αγοράσω από expansys με επαγγελματικό ΑΦΜ αφαιρείται ο ΦΠΑ από ότι γνωρίζω αλλά μετά σαν γαλλικό τιμολόγιο μπορώ να βάλω το τιμολόγιο στα έξοδα ή πρέπει να έχω διακοινοτικές συναλλαγές για να μπει?

 

καταλαβαίνω ότι η δεύτερη ερώτηση είναι για λογιστές αλλά ίσως κάποιος να το έχει ήδη ρωτήσει.

 

ευχαριστώ

 

Εαν το ΑΦΜ ειναι σε Γαλλικη εταιρια, τοτε ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ η expansys να στο στειλει Ελλαδα. πρεπει να παει σε διευθυνση απο την χωρα του ΑΦΜ... δηλαδη Γαλλια και μετα να το φερεις εσυ εδω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εαν το ΑΦΜ ειναι σε Γαλλικη εταιρια, τοτε ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ η expansys να στο στειλει Ελλαδα. πρεπει να παει σε διευθυνση απο την χωρα του ΑΦΜ... δηλαδη Γαλλια και μετα να το φερεις εσυ εδω...:mad:

 

το ΑΦΜ είναι επαγγελματικό ελεύθερου επαγγελματία

Link to comment
Share on other sites

το ΑΦΜ είναι επαγγελματικό ελεύθερου επαγγελματία
Είναι κάτι που και εγώ έχω απορία. Πρέπει να έχεις ενδοκοινωτικές συναλλαγές για να μπορέσεις να το αγοράσεις (όχι μόνο για να το περάσεις στα βιβλία)?Για ελεύθερο επαγγελματία εννοώ και εγώ.

Κάποιος λογιστής?????? Να μας βοηθήσει.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι παιζει με τις ρυθμισεις των mms παιζουν κανονικά με την πρώτη ή πρεπει να κανουμε παλι μαμουνιές?

 

Αν καποιος εχει τις ρυθμισεις της cote ας κανει ενα reply..;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να έχεις ενδοκοινοτικές

διαφορετικα το ΦΠΑ το πληρώνει ο πω λητής και φυσικά δεν στο στελνούν κάνουν κάποιο έλεγχο πρώνα να έχει περασει στο συστημα της ΕΟΚ

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στο quik gps εχει κανει κανεις κατεβασμα?μου γπαφει συνεχως η συνδεση απετηχε.μπορω να κανω μεταφορα destinetor pn με αδεια χρησης απο qtek s100 στο 3300 αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι παιζει με τις ρυθμισεις των mms παιζουν κανονικά με την πρώτη ή πρεπει να κανουμε παλι μαμουνιές?

 

Αν καποιος εχει τις ρυθμισεις της cote ας κανει ενα reply..;)

cosmote settings

 

Start -> Settings

Επιλέγουμε το tab Connections

Επιλέγουμε το εικονίδιο Connections

Επιλέγουμε το tab Advanced

Select Networks

Στο:

Programs that automatically connect to the Internet should connect using:

Επιλέγουμε:

My ISP

και πατάμε στο Edit…

Επιλέγουμε New…

Enter a name for the connection: Cosmote GPRS

Select a modem: Cellular Line (GPRS)

Επιλέγουμε Next

Access point name: internet (εαν έχετε USIM κάρτα εισάγετε 3g-internet)

User name: user

Password: pass

Επιλέγουμε Finish

Πατάμε OK και γυρίζουμε στην οθόνη Settings -> Network Management

Επιλέγουμε New… (κάτω από το My ISP)

Enter a name for these settings: Cosmote MMS

Επιλέγουμε το tab Modem

Επιλέγουμε New…

Enter a name for the connection:Cosmote MMS

Select a modem: Cellular Line (GPRS)

Επιλέγουμε Next

Access point name: mms

Επιλέγουμε Next και στην επόμενη οθόνη Finish και μετά OK δύο φορές.

Start->Messaging

Accounts->MMS

Tools->MMS Settings…

Στο tab Servers πατάμε New

Server Name: Cosmote MMS Server Gateway: 10.10.10.20

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

στο quik gps εχει κανει κανεις κατεβασμα?μου γραφει συνεχως η συνδεση απετυχε

 

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και γω..

γενικα μοιαζει να μην εχω ιντερνετ οταν συνδεω το ppc με τον υπολογιστη μεσω usb

χρειαζεται καποια extra ρυθμιση?η θα επρεπε να παιρνει internet αυτοματα?

το ιδιο συμβαινει και μεσω wifi

τοσο το quick gps οσο και ο internet explorer βγαζουν error .

η πλακα ειναι οτι καποια στιγμη οταν το πρωτο πηρα στα χερια μου ειχα συνδεθει στο net χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο..

τωρα που υποτιθεται εμαθα καποια βασικα οσον αφορα τα wm δεν συνδεομαι με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Είμαι καινούργιος στο forum και έχω μια ερώτηση. Επειδή έχω καταλάβει οτι το Destinator είναι καλύτερο απο το Navimate θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που δίνει το P3300 χωρίς το Navimate και απο που μπορώ μετά να προμηθευτώ το Destinator.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και γω..

γενικα μοιαζει να μην εχω ιντερνετ οταν συνδεω το ppc με τον υπολογιστη μεσω usb

χρειαζεται καποια extra ρυθμιση?η θα επρεπε να παιρνει internet αυτοματα?

το ιδιο συμβαινει και μεσω wifi

τοσο το quick gps οσο και ο internet explorer βγαζουν error .

η πλακα ειναι οτι καποια στιγμη οταν το πρωτο πηρα στα χερια μου ειχα συνδεθει στο net χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο..

τωρα που υποτιθεται εμαθα καποια βασικα οσον αφορα τα wm δεν συνδεομαι με τιποτα

μπες και δες και πες μου τη λεει

..Ρυθμίσεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημένους->Επιλέξτε Δίκτυα

Προγράμματα που συνδέονται αυτόματα στο Internet

τι εχεις επιλεγμενο εκει?

σε εμενα παιζει σωστα απο την αρχη και το wifi και το quick gps

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Είμαι καινούργιος στο forum και έχω μια ερώτηση. Επειδή έχω καταλάβει οτι το Destinator είναι καλύτερο απο το Navimate θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που δίνει το P3300 χωρίς το Navimate και απο που μπορώ μετά να προμηθευτώ το Destinator.

 

το expansys (αγγλικό version), πλαίσιο, ezshop και το mgmanager το δίνουν χωρίς το navimate. Πήρα το eshop τηλέφωνο αλλά το δίνουν μόνο με το navimate που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει. Χωρίς το navimate θα το βρεις γύρω στα 600eur.

Link to comment
Share on other sites

μπες και δες και πες μου τη λεει

..Ρυθμίσεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημένους->Επιλέξτε Δίκτυα

Προγράμματα που συνδέονται αυτόματα στο Internet

τι εχεις επιλεγμενο εκει?

σε εμενα παιζει σωστα απο την αρχη και το wifi και το quick gps

 

στο πρωτο λεει my isp

και σαν δευτερη επιλογη εχει my home network

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο λεει my isp

και σαν δευτερη επιλογη εχει my home network

δες αν μεσα στην επεξεργασεια ρυθμισεις proxy να τσεκαρεις το

Αυτο το δικτυο συνδεεται στο διαδικτυο

και οχι τo proxy και δες αν εχεις βαλει proxy στην συνδεση στο δικτυο που εχεις..

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δες αν μεσα στην επεξεργασεια ρυθμισεις proxy να τσεκαρεις το

Αυτο το δικτυο συνδεεται στο διαδικτυο

και οχι τo proxy και δες αν εχεις βαλει proxy στην συνδεση στο δικτυο που εχεις..

 

πρεπει να εφταιγε το router...

του δηλωσα την συσκευη και τωρα συνδεεται κανονικα...

και ειχα τρελαθει στα hard reset...

κοντευα να φρικαρω...να σαι καλα mastelos..sorry αν σε ζαλισα...

δουλεψε και το quick gps...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδα με το P3300, μόνο καλά έχω να πω. Είναι το πρώτο μου PPC, αλλά είμαι power user Η/Υ, οπότε η ταχύτητα είναι πολύ σημαντική για μένα. Οπότε:

 

1. Ταχύτητα: μου φαίνεται μια χαρά, κάνω τα πάντα γρήγορα, εκτός και έχω ανοιχτές 10-12 εφαρμογές ταυτόχρονα, που φυσιολογικό μου φαίνεται να αρχίζει να πέφτει σε πιο αργούς ρυθμούς.

 

2. Χρηστικότητα: Μενού, Γραφίδα - οθόνη, χειριστήρια, Pointer, etc, μια χαρά. Με την γραφίδα το χειρίζομαι περισσότερο, αλλά και τους άλλους τρόπους τους συνηθίζω σιγά σιγα.

 

3. Restarts: μετά από 1 εβδομάδα εξαντλητικής χρήσης (Wi-Fi, ActiveSync, Bluetooth, GPS - Navimate), εχθές μου κόλλησε 1η φορά. Εντυπωσιακό.

 

4. Navimate: Δεν έχω δουλέψει το destinator, οπότε το navimate μου φαίνεται απλά normal. Ανυπομονώ και εγώ να το αλλάξω σε destinator.

 

5. Μπαταρία: To έχω ξεσκίσει με bluetooth, τηλέφωνα, Wi-Fi, κτλ καθημερινά, οπότε μου κρατάει 1,5 μέρα. Δεν είμαι ο μέσος χρήστης, το χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

6. Συνδεσιμότητα: Bluetooth, Wi-Fi, GPRS, όλα μια χαρά. Το Wi-Fi ρε παιδιά συνδέεται πιο γρήγορα και από το laptop μου!

 

7. Κάμερα: Τα 2megapixels είναι just fine για μένα. Αυτό που με ενθουσιάζει είναι ότι το όταν το βάζεις σε camera mode, μοιάζει με πραγματική ψηφιακή κάμερα αφού η εικόνα γεμίζει όλη την οθόνη και είναι λεπτή η συσκευή όπως πολλές κάμερες.

 

8. Ραδιόφωνο: Η λήψη είναι τέλεια.

 

9. Ακουστική: Το ηχείο είναι το πιο δυνατό που έχω ακούσει, ο ήχος ακούγεται μια χαρά από παντού.

 

Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω εδώ στα γρήγορα, πέρα από ότι με έχει ενθουσιάσει κατά 99%. Άντε το 1% που του λείπει είναι το flash και το 3G, κατά τα λοιπά εμένα μου φαίνονται όλα θαυμάσια.

 

Τέλος, και εγώ είμαι από αυτούς που θέλω να σας πω να μην επηρεάζεστε από αυτούς που θεωρούν ότι μπορεί να είναι αργό. Εμένα μου φαίνεται μια χαρά και ότι ενέργεια κάνω αντιδρά ακαριαία.

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Μετά από 2 βδομάδες χρήση συμφωνώ. Πήρα και μαι 2GB microSD Ultra και δοκίμασα κάποια προγράμματα:

Το Destinator 6 ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα (πιο γρήγορο από το 9100)

Είχα ανοίξει ραδιόφωνο και πλοήγηση κανένα πρόβλημα

Ανοικτό Skype, MSn, SJphone (wifi), όλα μαζί και δεχόμουν κλήσεις ενώ συγχρόνως απαντούσα μέσω msn.

Μια μικρή καθυστέρηση αντίδρασης βλέπω στο SJphone και στο Skype όταν ανοίγουν...

Θα δοκιμάσω και video οπότε θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτησω για το SAR που εκπεμπει η συσκευη.ΔΙαβασα πιο πριν κατι για 1,1....Ισχυει?

γιατι συγριτικα με το 0.4 του S100 ειναι αρκετουτσικο....Θελω να το παρω αυτες τις μερες και θα ηθελα να μαθω....Ευχαριστω:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτησω για το SAR που εκπεμπει η συσκευη.ΔΙαβασα πιο πριν κατι για 1,1....Ισχυει?

γιατι συγριτικα με το 0.4 του S100 ειναι αρκετουτσικο....Θελω να το παρω αυτες τις μερες και θα ηθελα να μαθω....Ευχαριστω:(

φιλε μου η ερωτηση σου εχει απαντηθει αρκετες φορες σε αλλες σελιδες του τοπικ

για αυτο ψαξε λιγο πιο πισω και θα βρεις καποιες απαντησεις

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Αφού το γραψες που το γραψες το μηνυμα, δεν του λες του ανθρώπου (εκτός και αν δεν θυμάσαι ούτε συ...); 2-3 νουμεράκια αντί για 25 λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το γραψες που το γραψες το μηνυμα, δεν του λες του ανθρώπου (εκτός και αν δεν θυμάσαι ούτε συ...); 2-3 νουμεράκια αντί για 25 λέξεις.

εσυ βλεπω οτι αν και πηρες το χ500 ακομα να ξεχαρμανιασεις

παρτο αλλιως θα βρεις.........

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση βρηκα..Απλα ηθελα να το επαληθευσει καποιος γιατι μοθ φανηκε πολυ το 1.1...Ισχυει τελικα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...