Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε.. σήμερα το πρωϊ που διάβασα το post σου πρόσεξα ότι μου το παρουσίασε και σε μένα!!! Ήμουν στην δουλειά, σύνδεση με το PC εκεί. Τώρα που είμαι σπίτι δουλεύει κανονικά.

 

:) χεχε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει συμβει σε κανεναν αλλον να χτυπαει το κινητο αλλα να μην παιζει το ringtone? δεν συμβαινει παντα.

 

emena simvenei to antitheto.. xtipaei to ringtone alla den paizi i donisi.. :P

malon kanena hard reset gia na isiosei... mou to eixe kanei kai to s100 auto..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:

Εγκατέστησα το LEng Keyboard και κολλάει συνέχεια. Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω, και μετά την επανεκκίνηση, μαύρη μαυρίλα, ούτε boot έκανε:mad: :mad: :dizzy: ; Έκανα Hard reset:mad: :mad: Μετά έκανα backup

με το spbbackup κι έχω τα ίδια προβλήματα.:mad: ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ; Χωρίς να χρειαστεί από την αρχή το στήσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει σκεφτεί κανείς να αλλάξει το P3300 για το 3600, τώρα που υπάρχει η δυνατότητα για gps και σε αυτό, με δεδομένο ότι έχει Samsung επεξεργαστή;

 

To έχει κάνει κανείς; Έχει και μεγαλύτερη αυτονομία, απλά είναι λίγο πιο μεγάλο και πιο βαρύ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι.. είχα το Nokia 9210 για δύο χρόνια, μετά το 9500 για άλλα δύο χρόνια.. δε θέλω άλλο τουβλάκι στη τζέπη μου. Μπορεί να είναι πολύ καλύτερο αλλά δε ξέρω, το σκέφτομαι πολύ να ξαναπάρω κάτι τόσο βάρυ.. δλδ να προχωράω και να κρέμεται το σορτς από το βάρος!

Σίγουρα έχει πολλά υπέρ όπως QWERTY, δουλεύει το GPS, επεξεργαστή στα 400 Samsung.. αλλά δε μπορώ άλλο όγκο. Θα παραμείνω με αυτό και απλά θα ελπίζω! :D

Το σκέφτηκα ένα διάστημα για να πάρω το Eten, δε θυμάμαι μοντέλο, αυτό που δεν έχει QWERTY αλλά από ότι διάβασα.. η καταστευή του δεν είναι και ότι καλύτερο. Τέλος το ρόλερ και το κουμπί αφής που τα βάζεις :D Δε σώνουν την κατάσταση με τίποτα αλλά είναι πολύ βολικά.

Τέλος, από μπαταρία δεν μου έχει σβήσει ποτέ. Όταν βρίσκομαι σπίτι θα το συνδέσω στο PC ίσως για να περάσω κάποιο πρόγραμμα, ή απλά να κάνει ενημέρωσει το Weather Panel ή το GPS ή ή ή.. πάντα θα έχει την ευκαιρία του να γεμίσει η μπαταρία!

Να ναι καλά και το blue tooth που δε σε αναγκάζει να έχεις το κινητό στο αυτί. Άσε που τον πρώτο καιρό που το δούλευα χωρίς bluetooth δε μου άρεσε. Ύδρωνε συνέχεια η οθόνη.

 

Βασικά δε νομίζω τα υπόλοιπα μοντέλα να μην έχουν τις δικές του δυσλειτουργίες. Μόνο που διαβάζω Windows μου φτάνει να υποθέσω ότι θέλω. Από την στιγμή που δε βάζουν Linux να σοθούμε θα υπομένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το 3600 δεν έχει QWERTY πληκτρολόγιο, και η διαφορά σε βάρος είναι 13 γραμμάρια.

 

3600 + : επεξεργαστής / 3G / υπέρυθρες

3600 - : ραδιόφωνο / official WM6

 

Ανάλογα με τις ανάγκες σου αποφασίζεις ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

πριν ακομη κυκλοφορησουν ηνουν μεταξυ των 2

τελικα επελεξα το 3300 γιατι τοτε δεν ηταν σιγουρο οτι το 3600 θα εχει τελικα Gps δευτερον γιατι το 3300 ειχε ραδιο και τριτον γιατι ηταν πιο ομορφο-ελαφρυ.

παντως ακομα και σημερα δεν το μετανιωσα.

οι οποιες αδυναμιες του (για μενα) περιοριζονται στα προσωπικα που εχει η destinator me to 3300.

απο την αλλη και το 3600 μου αρεσε και εξακολουθει να μου αρεσει.

αλλα δεν σκεφτομαι σοβαρα να κανω καποια αλλαγη.

την αρτεμις θα την αλλαξω αν και οταν βγει νεα ιδια ,με 3G και 400αρι samsung.

μεχρι τοτε θα εχουμε βαλει official wm6, και θα δουμε μηπως ασχοληθει και η destinator και βγαλει καποια εκδοση χωρις bugs

Link to comment
Share on other sites

Το 3600 δεν έχει QWERTY πληκτρολόγιο, και η διαφορά σε βάρος είναι 13 γραμμάρια.

 

3600 + : επεξεργαστής / 3G / υπέρυθρες

3600 - : ραδιόφωνο / official WM6

 

Ανάλογα με τις ανάγκες σου αποφασίζεις ;)

 

Τι εννοείς δεν έχει qwerty, σε ποιά εφαρμογή; Στα contacts; Το 3300 έχει πάντως, άρα λογικά και το 3600. WM δεν έχουν και τα δύο; Ποιά η διαφορά ώστε να μην έχει qwerty. Θα πάω σε κατάστημα να το δω..

Ευχαριστώ πάντως.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τα εξης 2 πραγματακια...το quickGPS γιατι δεν συνεργαζεται με το wind plus?...εκτος απο το xcpuscaler τι αλλο υπαρχει για να κανει αυτην την δουλεια?

Ευχαριστω

:up:
Link to comment
Share on other sites

.....

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για full screen keyboard?(για να γράφω sms με τα δάχτυλα)!! Ίσως και κάποιο Τ9?.........

 

 

 

Παρε αυτο εδω http://www.getjar.com/products/1962/SpbFullScreenKeyboard

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος φιλος να βοηθησει με την ευρεση -εγκατασταση ρυθμιση του gps gate?

το ξερω οτι το θεμα εχει γραφτει στο παρελθον στο φορουμ αλλα εχω προβλημα με την αναζητηση στο site.

οποιος μπορει τον ευχαριστω προκαταβολικα.

pm δεκτα επισης

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος φιλος να βοηθησει με την ευρεση -εγκατασταση ρυθμιση του gps gate?

το ξερω οτι το θεμα εχει γραφτει στο παρελθον στο φορουμ αλλα εχω προβλημα με την αναζητηση στο site.

οποιος μπορει τον ευχαριστω προκαταβολικα.

pm δεκτα επισης

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=30598&sid=fce0153f5fe72d85d262b65ec4562fc9#30598

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, έγραψα μια εφαρμογή για να λύσω κάποια προβλήματα που έχει το Destinator 7.

 

Η εφαρμογή κάνει τα εξής:

 

- Ξεκινάει το GpsGate

- Ξεκινάει το KeepAlive (included in cab). Αυτό κρατάει το Pocket Pc ανοικτό χωρίς να μπει σε suspend mode μετά από μερικά λεπτά απραξίας.

- Ξεκινάει το Destinator

- Περιμένει μέχρι ο χρήστης να κλείσει το Destinator

- Κλείνει το KeepAlive

- Ανοίγει το menu του GpsGate για να το κλείσετε (δεν μπόρεσα να το κλείσω αυτόματα).

 

Απαιτεί το .NET Compact Framework 2. (Αν δεν είναι εγκατεστημένο κατεβάστε το από την microsoft)

 

http://www.ipmart-forum.com/attachment.php?attachmentid=271311&d=1181851731

 

ή

 

http://rapidshare.com/files/37217938/StartDestinator.CAB.html

 

-------------

 

Εάν δεν θέλετε να ξεκινάει το GpsGate κατεβάστε αυτό

 

http://www.ipmart-forum.com/attachment.php?attachmentid=271330&d=1181855691

 

 

:)

HTC P3300 - PDA Developer

 

Best prices of all hotels in earth !

www.hotels-space.com [/url ][/color]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, από τα πλήκτρα του Άρτεμις πως αλλάζουν οι παύλες? Εκείνα που είναι προκαθορισμένα να είναι Ημερολόγιο και Επαφές.

 

Τελικά Nexus δίκαιο έχεις, δεν έχει ούτε το 3600 QWERTY, το μπέρδεψα. Tonyjp όχι σε software, σε hardware αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο πρόγραμμα έξτρα?!?!?! Αμαν.. δε μπορεί να κάνει τελικά τίποτα από μόνο του αυτό το μηχάνημα?
Link to comment
Share on other sites

τι φταιει το μηχανημα?

το κ...destinator φταιει.

με igo kai tomtom δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

λες να ειναι τυχαιο?

(ακυρο σαν απαντηση νομιζα οτι ελεγες για το gps)

ο καθε ενας με τον πονο του.

η καταγγελια μου παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

απλά η αγανάκτηση μου περιλαμβάνει και το GPS ...

 

Άσχετη ερώτηση, τώρα μου ήρθε.. Αν ανοίξω το GPS μέσα σε αεροπλάνο θα υπάρχει πρόβλημα? Μόνο με GSM δεν υπάρχει πιθανότητα παρεμβολής στις επικοινωνίες, ή όπου παρεμβάλει, του αεροπλάνου?

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο πρόγραμμα έξτρα?!?!?! Αμαν.. δε μπορεί να κάνει τελικά τίποτα από μόνο του αυτό το μηχάνημα?

 

απλά η αγανάκτηση μου περιλαμβάνει και το GPS ...

 

Δε φταίει το μηχάνημα. Τα wm δε δίνουν την δυνατότητα. Γι' αυτό μη τα ρίχνουμε όλα στο "μηχάνημα".

 

Ψάχνω ένα media player που να ελαχιστοποιείται στο today screen.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνό σε αυτό που λες για όλα τα "προβλήματα του software" ή τις ελλείψεις που έχει αλλά πως είναι δυνατόν το Destinator 6 και 7 να δουλεύει στις άλλες συσκευές με Windows Mobile 2005 και σε αυτή όχι?

 

sYn δεν ξέρω κανένα τέτοιο πρόγραμμα. Νομίζω όμως ότι το Media Player που έχει από μόνο του ελαχιστοποιείται.. τουλάχιστον σε μένα θυμάμαι ότι μου το έκανε και μετά έψαχνα να το ξανανοίξω.

 

developer69 φαίνεται να λειτουργεί αυτό που έδωσες! Πάντως το Destinator 7 ανταποκρίνεται!!! Θα το δοκιμάσω το σουκου που θα πάω θάλασσα και θα κάνω διαδρομή.

Έβαλα το Destinator 7 με τον καινούργιο χάρτη. Δεν έχει όμως μέσα τίποτα, ούτε βενζινάδικα, ούτε φαρμακεία, ούτε τράπεζες, ούτε μπλόκα αστυνομίας, ούτε κωλόμπαρα, ούτε... ούτε... ούτε.. πως τα βάζω αυτά? Πρέπει να βρω version που τα περιέχει ή μπορώ να τα προσθέσω?

Τέλος, έχω την εντύπωση πως το Destinator 7 είναι ποιο αργό από το 6 με εμφανείς καθυστέρηση (όχι εύρεσης GPS αλλά λειτουργίας του προγράμματος).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...