Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Catantona, ελπίζω αυτά να σε κατατοπίσουν πιο πολύ.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ήσουν σε όλα διαφωτιστικότατος.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 3600 είναι πιο πρόσφατο. Έχει ένα καλό επεξεργαστή, με το update ενεργοποιείται και το gps, 3G υπηρεσίες (αν είσαι υπάλληλος σε καμμιά εταιρία, αλλιώς τσούζει).

Αν σου αρέσει και το design και δε σε ενοχλεί η διαφορά των 100€, χτύπα το.

 

αν ηταν να παρετε τωρα ενα απο τα δυο τι θα παιρνατε ?

πεοσωπικα μου αρεσε στο 3300 το μεγεθος του καθως και η ροδελα αλλα και το trackball!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν να παρετε τωρα ενα απο τα δυο τι θα παιρνατε ?

πεοσωπικα μου αρεσε στο 3300 το μεγεθος του καθως και η ροδελα αλλα και το trackball!

 

Έχει 3 μέρες που το αγόρασα. Ελπίζω να είμαι κατατοπιστικός:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδί του θα μπορούσε κάποιος καλός άνθρωπος;

Στην σελιδα 276, στο μηνυμα του minotavrs, θα βρεις οτι ζητας.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως μου ζηταει registration με ΙΜΕΙ συσκευης την οποια δεν εχω ακομα.

 

Εγω θελω να λυσω καποιες αποριες πριν αγορασω τη συσκευη (οπως το θεμα με την sim με τις 2 τηλεφωνικες γραμμες).

Για το φόρουμ δώσε όποιοδήποτε IMEI

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μηνα χρησης να πω και εγω την αποψη μου:

εχοντας αμεση επαφη με qtek9100 (το προηγουμενο μου), ΕΤΕΝ Χ500 (του αδερφου), σας λεω οτι το κινητο ειναι εντυπωσιακο...

παιδια εμενα το Destinator (6.1.1κατι, με τελευταιους χαρτες) παιζει αψογα...επειδη πηγα Σαλονικα το ΣΚ, στη διαδρομη, μεχρι 150 επαιζε κανονικοτατα....

εχω ριξει καμια 10 προγραμματακια μεσα και me wisbar,spb weather,spb diary παει μια χαρα...γενικα δεν εχω μετανιωσει καθολου την αγορα και προσωπικα το προτεινω...

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω πόσο καλά πληροφορημένος είσαι για αυτή την λειτουργία. Σου δίνω παραδειγμα: Η υπηρεσία Vodafone 2gether σας δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείτε 2 διαφορετικούς τηλεφωνικούς αριθμούς μέσα από την ίδια συσκευή με μία κάρτα SIM. Έτσι, έχετε στη διάθεσή σας δύο γραμμές: μία κύρια, από την οποία θα πραγματοποιείτε τις εξερχόμενες κλήσεις σας, και μία δευτερεύουσα, την οποία μπορείτε να διατηρείτε ανοιχτή ή κλειστή.

Με ανοιχτή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτήν κλήσεις προωθούνται αυτόματα στην κύρια γραμμή. Με κλειστή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτήν κλήσεις προωθούνται στον τηλεφωνητή.

Έτσι, αν για παράδειγμα, χρησιμοποιείτε ως κύρια την επαγγελματική σας γραμμή και ως δευτερεύουσα την προσωπική σας γραμμή, τότε:

- εφόσον ρυθμίσετε την προσωπική σας γραμμή ώστε να είναι ανοικτή, τα προσωπικά σας τηλεφωνήματα θα προωθούνται στην επαγγελματική σας γραμμή

- εφόσον ρυθμίσετε την προσωπική σας γραμμή ώστε να είναι κλειστή, τα προσωπικά σας τηλεφωνήματα θα προωθούνται στον τηλεφωνητή

 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα της κάρτας SIM.

 

Και ομως κανεις λαθος.

 

Ειναι θεμα τηλεφωνου γιατι δεν υποστηριζουν ολα τα τηλεφωνα sim με 2 νουμερα και εναλλαγη απο αριθμο σε αριθμο.Ειχα ρωτησει παλιοτερα σε TIM shop και σε Voda shop και μου ειχαν πει οτι δεν το υποστηριζουν ολες οι συσκευες και θα πρεπει να ψαξουμε τα χαρακτηριστικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως κανεις λαθος.

 

Ειναι θεμα τηλεφωνου γιατι δεν υποστηριζουν ολα τα τηλεφωνα sim με 2 νουμερα και εναλλαγη απο αριθμο σε αριθμο.Ειχα ρωτησει παλιοτερα σε TIM shop και σε Voda shop και μου ειχαν πει οτι δεν το υποστηριζουν ολες οι συσκευες και θα πρεπει να ψαξουμε τα χαρακτηριστικα τους.

 

Αν περιμένεις να ξέρουν οι πωλητές, πάει κάηκες..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες δοκιμες, με το destinator ανοιχτο κ διαφορα αλλα, κατεληξα να εχω τον omap στα 234 σταθερα, κ το μηχανημα να τα πηγαινει πολυ πολυ καλα.
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑ 286 ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΠΑΕΙ....ΒΟΛΙΔΑ!!!!!ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ....ΤΟ QUICK GPS ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΩ ΠΑΛΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ROUTER MOY ME WI-FI Κ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...ΤΩΡΑ ΤΠΤ!ΟΥΤΕ ΜΕ ACTIVE SYNC OYTE ME GPRS OYTE ME WI-FI!!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ PLZ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑ 286 ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΠΑΕΙ....ΒΟΛΙΔΑ!!!!!ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ....ΤΟ QUICK GPS ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΩ ΠΑΛΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ROUTER MOY ME WI-FI Κ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...ΤΩΡΑ ΤΠΤ!ΟΥΤΕ ΜΕ ACTIVE SYNC OYTE ME GPRS OYTE ME WI-FI!!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ PLZ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Έναρξη>Ρυθμίσεις>Σύνδεση με το H/Y μέσω USB ξετίκαρε το Επιτρέψτε προχωρημένες λειτουργίες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Κατέβασα τον τελευταίο χάρτη από την NGI, αλλά κάτι δεν κάνω σωστά. Τι πρέπει να κάνω για να τον εγκαταστήσω στο PPC (HTC P3300);

 

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Κατέβασα τον τελευταίο χάρτη από την NGI, αλλά κάτι δεν κάνω σωστά. Τι πρέπει να κάνω για να τον εγκαταστήσω στο PPC (HTC P3300);

 

Ευχαριστώ.

 

Αντιγράφεις το χάρτη (φάκελος GreeceU) ή στην κύρια μνήμη "MyDevice\DestinatorApps\Destinator" ή στην κάρτα μνήμης "Storage Card\DestinatorApps". Αν υπάρχει ήδη ο φάκελος GreeceU μπορείς να τον διαγράψεις ή να τον μετονομάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο πριν το πάρω

 

Είναι βολικό και εύχρηστο, το κυριότερο για εμένα?

 

Δηλαδή για να βγάλεις μια φωτογραφία σου βγαίνει η πίστη μέχρι να μπεις στα υπομενού, να ενεργοποιήσεις κάμερα κ.ο.κ.???

Για να βρεις και να πάρεις ένα νούμερο από τον κατάλογο σου είναι εύκολο???

Στέλνεις εύκολα μήνυμα ή δεν είναι βολική η γραφίδα (αλήθεια έχει Τ9;;; ) και κάνεις πόση ώρα για να γράψεις μια σειρά???

Κλειδώνει το πληκτρολόγιο για να μην πατιούνται διάφορα???

Αλήθεια, όσοι το έχετε είναι το μόνο και κύριο κινητό σας ή έχετε ένα άλλο πιο απλό για να κάνετε ξέγνοιαστοι και γρήγοροι την δουλειά σας (κλήσεις-μηνύματα-φωτογραφίες) και αυτό το έχετε περισσότερο για μόστρα ή για πιο επαγγελματικές περιστάσεις (word-internet-gps) ???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο πριν το πάρω

 

Είναι βολικό και εύχρηστο, το κυριότερο για εμένα?

 

Δηλαδή για να βγάλεις μια φωτογραφία σου βγαίνει η πίστη μέχρι να μπεις στα υπομενού, να ενεργοποιήσεις κάμερα κ.ο.κ.???

Για να βρεις και να πάρεις ένα νούμερο από τον κατάλογο σου είναι εύκολο???

Στέλνεις εύκολα μήνυμα ή δεν είναι βολική η γραφίδα (αλήθεια έχει Τ9;;; ) και κάνεις πόση ώρα για να γράψεις μια σειρά???

Κλειδώνει το πληκτρολόγιο για να μην πατιούνται διάφορα???

Αλήθεια, όσοι το έχετε είναι το μόνο και κύριο κινητό σας ή έχετε ένα άλλο πιο απλό για να κάνετε ξέγνοιαστοι και γρήγοροι την δουλειά σας (κλήσεις-μηνύματα-φωτογραφίες) και αυτό το έχετε περισσότερο για μόστρα ή για πιο επαγγελματικές περιστάσεις (word-internet-gps) ???

 

βγαζεις φωτο πολυ ευκολα.

παρα πολυ ευκολο.

μπελας το σμσ.

μπαινει σε αδρανεια.

κυριο κινητο το εχω.

ειναι ενα ppc με οτι σημαινει αυτο;)

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο πριν το πάρω

 

Είναι βολικό και εύχρηστο, το κυριότερο για εμένα?

 

Δηλαδή για να βγάλεις μια φωτογραφία σου βγαίνει η πίστη μέχρι να μπεις στα υπομενού, να ενεργοποιήσεις κάμερα κ.ο.κ.???

Για να βρεις και να πάρεις ένα νούμερο από τον κατάλογο σου είναι εύκολο???

Στέλνεις εύκολα μήνυμα ή δεν είναι βολική η γραφίδα (αλήθεια έχει Τ9;;; ) και κάνεις πόση ώρα για να γράψεις μια σειρά???

Κλειδώνει το πληκτρολόγιο για να μην πατιούνται διάφορα???

Αλήθεια, όσοι το έχετε είναι το μόνο και κύριο κινητό σας ή έχετε ένα άλλο πιο απλό για να κάνετε ξέγνοιαστοι και γρήγοροι την δουλειά σας (κλήσεις-μηνύματα-φωτογραφίες) και αυτό το έχετε περισσότερο για μόστρα ή για πιο επαγγελματικές περιστάσεις (word-internet-gps) ???

 

  1. Είναι συσκευή που εύκολα μπορείς να την χειριστείς με το ένα χέρι.
  2. Η κάμερα είναι ένα κουμπί. Τις ρυθμίσεις τις κάνεις εξ' αρχής και μετά οι κύριες λειτουργίες είναι στην οθόνη.
  3. Είναι εύκολο. Μην ξεχνάς υπάρχουν οι λειτουργίες των ταχείων κλήσεων και των φωνητικών εντολών.
  4. Δε στέλνω ποτέ μυνήματα. Με ένα εικονικό πληκτρολόγιο έχεις δυνατότητα αυτόματης συμπλήρωσης. Θέλει εξάσκηση αν δεν έχεις ξαναγράψει με γραφίδα.
  5. Αν πατήσεις μια φορά το κουμπί Power τότε κλειδώνει.
  6. Το έχω σαν κύριο κινητό. Αλλιώς θα διάλεγα μια συσκευή που δεν είναι και τηλέφωνο και θα μου έβγαινε και πιο φθηνά. Όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα. ;) Προσωπικά το πήρα για να ρίχνω τις κοπέλες. :lol: Πλάκα κάνω. Pocket Pc Phone είναι. Χρήσιμο εργαλείο. Μη ξεχνάμε τις δυνατότητες του ως navigator.

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται γιατί το αγοράζεις

 

αν το θες για μόστρα , άστο .

 

εμένα πάντως που το πήρα για την δυνατότητα της πλοήγησης ,κατά κύριο λόγο,ε

έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος

 

αν σκεφτείς ότι τα έχεις όλα σε ένα-νοικοκυρεμένα-τηλέφωνο-πλοήγηση-επαγγελματικά τότε:yahoo: :up:

 

ότι τα βρήκα μπαστούνια καθότι θέλει να το συνηθίσεις και να μπεις στην λογική του,τα βρήκα

 

αν ασχοληθείς όμως πιστεύω ότι θα το αγαπήσεις για τις δυνατότητές του:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα!

Επειδή τα μάτια μου κοκκίνισαν από το ψάξιμο, μεταφέρω εδώ την απορία μου και ας με βρίζετε:p

'Εχω γερμανική έκδοση και εγκατέστησα το resco keybord για ελληνικά μηνύματα. Τα γράφει άψογα, μα ο παραλήπτης, βλέπει στην οθόνη του ποντικοκούτσαλα:p που θα λεγε κι η γιαγιά μου. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

TO τηλεφωνάκι ειναι κορυφή μικρο μέγεθος,βάρος πολύ καλή ποιότητα ήχου και ένταση, το GPS πολύ καλό και αρκετά ισχυρό (9 δορυφόρους μέσα σε μονοκατοικία:blink: ) καθόλου κολλήματα , WIFI δουλευει άψογα, η οθόνη του εντυπωσιακή σε φωτεινότητα και αρκουντος καλή σε ποιότητα, το trackball δουλευει αψογα και η μπαταρία του ικανοποιητική για τις απαιτήσεις της Συσκευής π.χ. 40 Λεπτά πλοήγηση (Destinator 6.00++) και η μπαταρία από το 93% κατέβηκε στο 86% πιστευω ειναι πολύ καλή επίδοση.

Αυτές ειναι οι εντυπώσεις ύστερα απο μερικές εβδομάδες στα χέρια μου, ελπίζω να δουλευει αξιόπιστα για οσο καιρό χρειαστεί (εξαιρούνται πτώσεις, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα λοιπόν... :)

 

Είναι κουκλί καταρχήν αλλά αυτό το ήξερα αφού το είχα δουλέψει στο Πλαίσιο που το έχει για επίδειξη.

Φορτίζει λοιπόν, τώρα, και εγώ έχω μπλεχτεί με τα manual και τα quick start guide...Να ρωτήσω, όμως, έχει δύο cd μέσα στην συσκευασία με κάτι προγράμματα (Backup Tools και GPRS Monitor) φαντάζομαι (δεν τα έχω βάλει να δω) χρειάζονται???Το i-drive navigator είναι καλό???το δίνει μαζί στο πακέτο που πήρα από Tim, να βάλω αυτό ή άλλο???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα!

Επειδή τα μάτια μου κοκκίνισαν από το ψάξιμο, μεταφέρω εδώ την απορία μου και ας με βρίζετε:p

'Εχω γερμανική έκδοση και εγκατέστησα το resco keybord για ελληνικά μηνύματα. Τα γράφει άψογα, μα ο παραλήπτης, βλέπει στην οθόνη του ποντικοκούτσαλα:p που θα λεγε κι η γιαγιά μου. Καμιά ιδέα;

 

Exeis epilexei UNICODE grafh einai to plhktro aristera an thimame kala dipla sto ctrl

Link to comment
Share on other sites

Exeis epilexei UNICODE grafh einai to plhktro aristera an thimame kala dipla sto ctrl

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος φίλε μου;

http://img339.imageshack.us/img339/3295/pccapture1zz9.th.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος φίλε μου;

http://img339.imageshack.us/img339/3295/pccapture1zz9.th.png

 

Einai to plhktro AU pathseto enw eisai girismenos sta ellinika kai tha eisai OK diaforetika psaxe gia to keyboard ths paragon to interkey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...