Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κατάφερα τίποτα... Με κανέναν τρόπο. Ούτε με το interkey. Είναι η μοίρα μου να γράφω λατινικά μάλλον... Σε ευχαριστώ πάντως φίλε μου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ο παραλήπτης έχει και αυτός γερμανικό κινητό? Αν ναι τότε δεν πρόκειται να λάβει ελληνικούς χαρακτήρες ποτέ. Το ξέρω αυτό γιατί έχω πολλούς γνωστούς στην γερμανία και όταν τους στέλνω μήνυμα κοιτάω να είναι πάντα με λατινικούς χαρακτήρες, αλλιώς μου στέλνουν απάντηση "ξαναστείλε μύνημα όταν είσαι νηφάλιος...." :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο παραλήπτης έχει και αυτός γερμανικό κινητό? Αν ναι τότε δεν πρόκειται να λάβει ελληνικούς χαρακτήρες ποτέ. Το ξέρω αυτό γιατί έχω πολλούς γνωστούς στην γερμανία και όταν τους στέλνω μήνυμα κοιτάω να είναι πάντα με λατινικούς χαρακτήρες, αλλιώς μου στέλνουν απάντηση "ξαναστείλε μύνημα όταν είσαι νηφάλιος...." :D:D:D:D

:lol: :lol: Καλόοο!!!!!:lol: Δυστυχώς και στον αδερφό μου που είναι Ελλάδα που στέλνω, με βρίζει, καθώς υπάρχει πρόβλημα συννενόησης:p Εγώ τα διαβάζω κανονικά τα ελληνικά όμως:(

 

Edit: Το πρόβλημα λύθηκε με ένα πληκτρολόγιο από το φίλο manolis τον οποίο ευχαριστώ ΚΑΙ δημόσια!!!

Edit2: Μάλλον βιάστηκα να πανηγυρίσω... Σε άλλα τηλέφωνα (πχ ΝΟΚΙΑ Ε65 γερμανικό τα βγάζει) και σε άλλα (Ericsson w810 ελληνικό) όχι... Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις αν στο destinator 7 λυθηκε το προβλημα με τον εντοπισμο του gps?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το συνδέσω πόση ώρα με τον υπολογιστή και δεν τα καταφέρνω.'Εχω εγκαταστήσει στο pc το Activesync αλλά κολλάει στο retrieving settings κανα 5λεπτο και περιμένω ακόμα να συνδεθεί...Κάνω κάτι λάθος...???
Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις την συσκευή σου, να κάνεις κατάργηση της προηγούμενης συσκευής και να την ξανασυνδέσεις. Το Active Sync v4.5 δουλεύεις,ε?

 

christou βρήκα μια version του Destinator, την v6.1.1.40010 η οποία βρήσκει το GPS χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στις ρυθμίσεις, έχει κάμερες αστυνομίας ανανεωμένες Ιούνιος 2007 και επίσης έχει τον τελευταίο χάρτη (2007) της NGI!! Μου έκανε αντύπωση πόσο γρήγορα βρήσκει τους δορυφόρους!! Δε το δοκίμασα εν πορεία ακόμα, μόνο μέσα στο σπίτι.

Το skin είναι σαν το παλιό αλλά αδιαφορώ, από την στιγμή που λειτουργεί κανονικά. Είναι απλά copy paste ένας φάκελος μέσα στο Άρτεμις. Περιέχει και το Destinator.inf για 240x240 οθόνες.

 

Αυρίο θα το ανεβάσω και θα παραθέσω link ;)

 

mistos106 γράψε με λατινικά καλύτερα. Ψάξε για το Phone Pad Input!! Απίστευτο keyboard για να γράφεις με το δάχτυλο και όχι με το πενάκι!

Link to comment
Share on other sites

Το patch για την κάρτα μνήμης με ρωτάει που να το εγκαταστήσω...Συσκευή ή Κάρτα μνήμης???

 

Τον συγχρονισμό τον κατάφερα και δούλεψε με Activesync 4.5 και οδηγίες από την σελίδα 173.:)

 

Εντάξει.Σιγά-σιγά τα βρίκσω όλα.Απλά κάτι που δεν έχω καταλάβει...Με το battery status...βρήκα το overclocking και το έβαλα 247...να πατήσω "set" και να είναι μόνιμα στο 247 ή να το ενεργοποιώ μόνο στο Destinator???

 

Πως αλλάζω το χρώμα των γραμμάτων στην οθόνη "Σήμερα", διότι τα άσπρα με μία φώτο που έχω βάλει για φόντο δεν φαίνονται καθόλου...???

 

Και μια τελευταία ερώτηση...Πως κλειδώνει η οθόνη αφής???απλά πατάω το κουμπί του on/off μια φορά και σβήνει ή υπάρχει άλλος τρόπος???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την βοήθεια από όποιον γνωρίζει.

Αγόρασα πρόσφατα το π3300 και δεν γνωρίζω πως βάζω το σπάσιμο

στα διάφορα προγράμματα ή παιγνίδια που έχω εγκαταστήσει.

 

Περιμένω ...

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

βρε καρχαρια εδω βγηκε η 7 .πλεον δεν ασχολουμαι με το 6

 

Ναι "βγήκε". ;) Μέχρι να κυκλοφορήσει η ώριμη (μη πω τελική) έκδοση στην ελληνική αγορά, αυτές που κυκλοφορούν προτείνω να τις βάλετε μόνο για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το patch για την κάρτα μνήμης με ρωτάει που να το εγκαταστήσω...Συσκευή ή Κάρτα μνήμης???

 

Τον συγχρονισμό τον κατάφερα και δούλεψε με Activesync 4.5 και οδηγίες από την σελίδα 173.:)

 

Εντάξει.Σιγά-σιγά τα βρίκσω όλα.Απλά κάτι που δεν έχω καταλάβει...Με το battery status...βρήκα το overclocking και το έβαλα 247...να πατήσω "set" και να είναι μόνιμα στο 247 ή να το ενεργοποιώ μόνο στο Destinator???

 

Πως αλλάζω το χρώμα των γραμμάτων στην οθόνη "Σήμερα", διότι τα άσπρα με μία φώτο που έχω βάλει για φόντο δεν φαίνονται καθόλου...???

 

Και μια τελευταία ερώτηση...Πως κλειδώνει η οθόνη αφής???απλά πατάω το κουμπί του on/off μια φορά και σβήνει ή υπάρχει άλλος τρόπος???

 

Το είχα βάλει στην κάρτα μνήμης.

Μόνιμα το έχω στα 247MHz.

Η ερώτηση με τα χρώματα είναι όλα τα λεφτά :happy:

Με το Power Button. Σε χαλάει; :rolleyes:

 

Χρειάζομαι την βοήθεια από όποιον γνωρίζει.

Αγόρασα πρόσφατα το π3300 και δεν γνωρίζω πως βάζω το σπάσιμο

στα διάφορα προγράμματα ή παιγνίδια που έχω εγκαταστήσει.

 

Περιμένω ...

 

Ευχαριστώ !!!

καλοριζικο,καλυτερα με pm τα σπασιματα,θα μας κραξουν αν τα πουμε δημοσια;)

 

Θα συμφωνήσω με τον sir lagoudakis :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι "βγήκε". ;) Μέχρι να κυκλοφορήσει η ώριμη (μη πω τελική) έκδοση στην ελληνική αγορά, αυτές που κυκλοφορούν προτείνω να τις βάλετε μόνο για δοκιμή.

 

θα συμφωνησω και γω.

μονο για δοκιμη.

αλλα για οσους εχουμε τον αρτεμη νομιζω πως η 7 ειναι μονοδρομος...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.. διορθώνω το post μου, δεν γνώριζα ότι απαγορεύονται τέτοια link.. τέλως πάντων, όποιος θέλει το Destinator 6 ας στείλει PM.. :D :P

 

Το ίδιο ισχυεί και για το 7 από βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δοκιμασε κανεις αν στο destinator 7 λυθηκε το προβλημα με τον εντοπισμο του gps?

 

To problima afto lithike alla dimiourgithikan alla (opws einai fysiko!).

 

Einai se arketa prwimi katastasi to 7ari kai tha mas paidepsei arketa apo oti fainetai kai afto.

 

Paradeigmata problimatwn (molis se 2 meres xrisi) einai to anapse/sbise tis othonis sta kala kathoumena, opws kai to minima pou bgazei oti briskesai makrya apo dromo (enw eisai sto dromo) otan tou theteis proorismo.

 

Exei arketa bus ta perissotera apo ta opoia pistevw ofeilontai stin amfiboli symbatotita me tous teleftaious xartes tis NGI (2007.Q2)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω.

μονο για δοκιμη.

αλλα για οσους εχουμε τον αρτεμη νομιζω πως η 7 ειναι μονοδρομος...

 

Τώρα το είδα αυτό. "Παίζει" έκδοση του 6 με τον τελευταίο χάρτη (2007) και δεν έχει κανένα πρόβλημα με την κεραία GPS. Ανοίγεις το πρόγραμμα και σε λίγα δεύτερα σε έχουν εντοπίσει οι ρουφιάνοι και σου δείχνουν την θέση σου! ;)

 

Το 7 παρουσίασε μερικές ασυμβατότητες οπότε καλύτερα όσοι δει βιάζονται ας περιμένουν ακόμα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω.

μονο για δοκιμη.

αλλα για οσους εχουμε τον αρτεμη νομιζω πως η 7 ειναι μονοδρομος...

 

Den nomizw oti einai monodromos to 7ari gia to P3300...

 

Oi logoi einai oi parakatw.

 

a. einai arketa pio vari gia ton artemi kai kathysteri ston ypologismo diadromis

 

b. To GPS den paizei se ola ta artemis (mallon kati paizei me ta builds kai to hardware tou GPS)

 

c. Oi ellinikes hxhtikes eidopoihseis einai epieikws gia ta mpaza.

d. Parathrhthike oti enw einai sthn fortish kata thn plohghsh otan zoristei mpainei se standby..

 

 

Afta ta oliga ta test synexizontai

Link to comment
Share on other sites

Den nomizw oti einai monodromos to 7ari gia to P3300...

 

Oi logoi einai oi parakatw.

 

a. einai arketa pio vari gia ton artemi kai kathysteri ston ypologismo diadromis

 

b. To GPS den paizei se ola ta artemis (mallon kati paizei me ta builds kai to hardware tou GPS)

 

c. Oi ellinikes hxhtikes eidopoihseis einai epieikws gia ta mpaza.

d. Parathrhthike oti enw einai sthn fortish kata thn plohghsh otan zoristei mpainei se standby..

 

 

Afta ta oliga ta test synexizontai

Μετα απο μικρη δοκιμη συμφωνω με τον Μινο. Ειναι αργο στον επαναυπολογισμο διαδρομης και το σημαντικοτερο μειονεκτημα ειναι αυτο που ειπε ενας φιλος πιο πανω, οτι συχνα βγαζει το μηνυμα "η αφετηρια η ο προορισμος δεν προσβασιμοι με το αυτοκινητο" και σταματαει. Το gps δουλευει και χωρις gpsgate τελος οσοι εχουν γνησιο destinator 6, δεν χρειαζεται να βαλουν σπα...νο dll, οι κωδικοι του 6 ισχυουν.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

πραγματι τα προβληματα ειναι σοβαρα.

βιαστηκα να πω οτι ειναι μονοδρομος το 7 αλλα μαλλον αυτο ισχυει τελικα για το 6.

(σιγα μην βγαζαν ενα προιον που δουλευει σωστα με την μια...

υπομονη μεχρι την επομενη εκδοση που θα διορθωνει καποια απο τα υπαρχοντα προβληματα και θα εμφανισει νεα...ετσι για να μην πλητουμε)

Link to comment
Share on other sites

paidia help..

skeftomai na to agorasw...

alla apo n70 me se ena ppc i metabasi 8a nai ligo periergi

 

I mpataria me metria xrisi gps wi-fi ktl poso paei?

K aksizei pragamtika ta 500 eyra poy 8elei i wind?

an poylisw to n70 ok.... alliws....? e65 ??

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Help!

piga na kano update to 02dxa me wm6 apo edo..http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=162114&page=12 kai tora den paei pio pera apo to boot screen tis 02... ti na kano???

Link to comment
Share on other sites

paidia help..

skeftomai na to agorasw...

alla apo n70 me se ena ppc i metabasi 8a nai ligo periergi

 

I mpataria me metria xrisi gps wi-fi ktl poso paei?

K aksizei pragamtika ta 500 eyra poy 8elei i wind?

an poylisw to n70 ok.... alliws....? e65 ??

 

eyxaristw

 

Ακου φιλε,

Το artemis ειναι πολυ καλο εργαλειο...το χρησιμοποιω καθημερινα στο λεωφορειο και με το destinator και με το wifi και κανα δυο εφαρμογες της ημερας...η μπαταρια μου κραταει 2 μερες ...αν το τσακισω 1 , μονο σαν τηλεφωνο μου κρατησε και 3-4 μερες...αλλα δεν το εχεις μονο για τηλεφωνο...τορα για τα 500 απο τη wind δεν ξερω...προφανως θα εχει τα δικα της επανω...και μην εχει κλειδωσει και τιποτα!!!

Αυτο που πρεπει να κοιταξεις ειναι το τι θελεις ...δηλ.Το θελεις κομπλε ετοιμο, 'η θα του φορεσεις εσυ προγραμματα?...αν ασχοληθεις εσυ τοτε ασε τη wind και παρε μια συσκευη ''καθαρη'' ΠΧ.

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140821

Αλλα αν οχι στα παραπανω...ναι παρτο απο την wind

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Help!

piga na kano update to 02dxa me wm6 apo edo..http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=162114&page=12 kai tora den paei pio pera apo to boot screen tis 02... ti na kano???

 

Thn pathses aderfe mou kanonika.... :O

 

An mpaineis se bootloader mode tote exeis elpides an oxi tote thn pathses kai pas gia allagh plaketas pou den nomizw na se symferei katholou

 

Odhgies den mporw na sou dwsw giati den to exw kanei pote gia na xerw an douleboyn kai pws alla epeidh thn exoun pathsei kai alloi phgaine sta forums tou xda edw kai diavase prosektika ti prepei na kaneis einai oi odhgies gia na epanafereis thn Agglikh universal rom an den sou paizei eisai gia to service xanis thn eggyhsh kai kaneis to styavro sou ..

 

Pantws epeidi vlepw pollous poy thn exoun pathsei teleftaia me aftes tis cooking rom einai lalakia na dokimazete pragmata xwris na xerete kai na diakindinevete xwris logo kai aitia etsi kai alliws apo stigmh se stigmh perimenoume thn episimi apo Ace kai Dynax:cool:...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...