Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να βγεί για το p3300 αναβάθμιση σε wm6?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να βγεί για το p3300 αναβάθμιση σε wm6?

 

Ναι, έχει ανακοινωθεί επίσημα από την HTC ότι θα βγάλει ROM με WM6 για το 3300 ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω φιμέ τζάμια. Να δοκιμάσω να χρησιμοποιήσω το gps tuner? Ή να εγκαταστήσω το destinator?

 

Νόμιζα ότι ήξερες το πρόβλημα του P3300 με το Dest6 με την com port. Ναι, βάλε το gps tuner και θα είσαι ΟΚ. Δεν χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση το Destinator.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη! άσχετη απάντηση, υπάρχει και Navigator?

 

Navigator είναι το όνομα του φακέλου εγκατάστασης του TomTom. Άλλα προγράμματα είναι το Navigon, Navimate, TomTom, IGO, MioMap, AutoMapa, Destinator, Papago, ViaMichelin, MapKing, IDrive, Route66, AutoPilot... κ.α.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θέλω να το πάρω τώρα με καινούρια σύνδεση

και ήμουν σήμερα 1 ώρα στο πλαίσιο να το επεξεργάζομαι

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι κάνει το κουμπί ΟΚ γιατι όσες φορές το πάτησα με γυρνούσε ένα επίπεδο πίσω.

Θα ήθελα να ξέρω αν γυρνώντας το δαχτυλίδι και φτάνοντας σε μία επιλογή του μενού (έναρξη) μπορω να την επιλέξω με το ΟΚ και όχι να προσπαθώ με το mouse να επιλέξω και να πιέσω.

Είμαι μεταξύ αυτού (με destinator) και του ETEN Χ500 (με talk and drive)

Το p3300 μου άρεσε λόγω βάρους και μούρης.

Το Χ500 μου άρεσε γιατί μπορείς να κάνεις πλοήγηση (και επιλογή) στο μενού με τον σταυρό και για το talk and drive (αλήθεια δουλεύει καλά αυτό το talk and drive? τους δρόμους τους λέμε στα ελληνικά?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Eιμαι και εγώ τελικά στην λίστα του υποψήφιου αγοραστή και όπως βλέπω δεν υπάρχει και κανένας ιδιαίτερος λόγος για να βγώ απο αυτή :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θέλω να το πάρω τώρα με καινούρια σύνδεση

και ήμουν σήμερα 1 ώρα στο πλαίσιο να το επεξεργάζομαι

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι κάνει το κουμπί ΟΚ γιατι όσες φορές το πάτησα με γυρνούσε ένα επίπεδο πίσω.

Θα ήθελα να ξέρω αν γυρνώντας το δαχτυλίδι και φτάνοντας σε μία επιλογή του μενού (έναρξη) μπορω να την επιλέξω με το ΟΚ και όχι να προσπαθώ με το mouse να επιλέξω και να πιέσω.

Είμαι μεταξύ αυτού (με destinator) και του ETEN Χ500 (με talk and drive)

Το p3300 μου άρεσε λόγω βάρους και μούρης.

Το Χ500 μου άρεσε γιατί μπορείς να κάνεις πλοήγηση (και επιλογή) στο μενού με τον σταυρό και για το talk and drive (αλήθεια δουλεύει καλά αυτό το talk and drive? τους δρόμους τους λέμε στα ελληνικά?)

 

 

Το κουμπί ΟΚ κλείνει την τρέχουσα εφαρμογή (οχι τελείως όμως γιατί έτσι δουλέυουν τα WinMobile). Μπορείς να αναθέσεις σε όλα τα κουμπιά της συσκευής διαφορετικό ρόλο από αυτόν που έχουν by default αλλα μόνο εφαρμογές. Δεν μπορείς δηλ να αναθέσεις την ενέργεια που κάνει το trackball οταν το πατάς σε άλλο κουμπί.

 

Αυτό που κατάλαβαίνω είναι οτι χρησιμοποίησες το 3300 με το mouse mode ενεργοποιημένο. Αν το απενεργοποιήσεις (πατάς το κόκκινο βελος) θα ενεργοποιηθεί το standard mode του trackball (σαν κανονικό D-Pad δηλαδή, όπως αυτό που έχουν τα απλά κινητά). Έτσι λοιπόν, γυρνάς το δαχτυλιδι και αυτό που θέλεις το επιλέγεις πατώντας απλώς το trackball προς τα μέσα.

 

 

Γενικά, το σύστημα χειρισμού είναι όντως προτότυπο και διαφορετικό, πιστεύω οτι κανει τη διαφορά σε σχέση με άλλα PDA ιδίως όταν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις με το ένα χέρι μόνο για να πάρεις ένα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να εγκαταστησω ελληνικα στο p3300 γιατι ειναι αγγλικο. Τι επιλογες υπαρχουν? Ψαχνω τοση ωρα και δε βρισκω.......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να εγκαταστησω ελληνικα στο p3300 γιατι ειναι αγγλικο. Τι επιλογες υπαρχουν? Ψαχνω τοση ωρα και δε βρισκω.......

 

 

ποση ωρα ??:D

 

http://leng.penreader.com

 

παρε την εκδοση για το αρτεμις :!:

 

εχεις πμ για την συνεχεια ;)

 

κατεβασε τα κατευθειαν απο εδω

http://www.penreader.com/download1/ppc/leng/htc_artemis_greek_LEng.exe :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα το P3300 με navimate και όλοι μου λέν ότι έκανα χαζομάρα γιατι το Destinator είναι πολύ καλύτερο.

1) Μπορώ να έχω εγκατεστιμένα και τα δύο (navimate & destinator)?

2) Γενικότερα που έχει κανένα link με p...ams, cr...k

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

gia xara paidia prin mia evdomada pira kai ego ena 3300 apo ena filo elafros metaxirismeno, exo mia aporia i opoia eimai sigouros oti exei ksanaipothei alla den einai dinaton na tin vro mesa se 280 selides pou exei to thema.

Sin eksipni klisi poy exei (to smartdial) den emfanizei ta ellinika moy vgazei mono ta onomata poy einai me agglikous xaraktires iparxei kapoia lisi? eyxaristo prokatavolika!!!:)

THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει τρείς φορές απο την αρχή το Photo Contacts Pro 5.00 και πάντα μου δείχνει τα contacts μου που είναι με Ελληνικούς χαρακτήρες σαν ???ΧΧΧ??

 

το εχει πάθει κανείς; απο ότι βλέπω κανείς απο όσους το επαινούν και το χρησιμοποίησαν εδώ δεν εχει γράψει κάτι τέτοιο... υπάρχει λύση;

ευχαριστώ πολύ!

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το πολυαναμενομενο patch για το προβλημα της sd και βρισκεται εδω ορμαααατε:lol: :lol:

 

Eyxaristo poli mastelos!!!:) Ormao!!!

THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

με ενα registry editor μπορειτε να προσθεσετε στον comm manager ενα ακομη button για Flight Mode το οποιο με ενα πατημα θα κανει disable το τηλ. bt.wifi

και με πατημα παλι τα επαναφερει

προσεξτε ωστε να μην τρεχετε τον comm manager οταν κανετε τις αλλαγες

οι τιμες ειναι.

Change the following key:

HKLM\Software\HTC\CommManager

"SupportedFunctions" change to "8"

 

Create the following key:

"HKLM\Software\HTC\CommManager\7"

"default" = "FlightMode" datatype="string"

 

οταν τα κανετε τα κουμπια στον comm manager θα γινουν 8 με το ογδοο να ειναι ενα αεροπλανακι:D

*καντε το με δικια σας ευθυνη, σε μενα δουλευει

http://img516.imageshack.us/img516/5036/capscr0001ux4.png

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι και εγώ ένας ευχαριστημένος κάτοχος του P3300 αλλά έχω κάποιες απορίες. Επειδή έχω το navimate και είναι πολύ χάλια θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω το destinator pn χωρίς πρόβλημα.

Το patch που βγήκε είναι για την κάρτα 2 Gb?

Επίσης είδα κάποιον φίλο που πήρε απο την brondit μια βάση. Από ποιό site την παραγγειλε γιατί έμενα μου είπαν ότι θα χρειαστούν περίπου 250 € για το τελωνείο. Το site ήταν proclipusa.com. Ξέρετε κανένα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια στο εξής πρόβλημα :

 

Η εσωτερική μνήμη από 56% κατεβαίνει στο 20%. Κάνω soft reset και ξαναγυρνάει στο 56% και μετά από 2-3 ημέρες και χωρις να έχω τρέξει απαραίτητα βαριά προγράμματα κατεβαίνει στο 20% και πολλές φορές στο 18%.

 

Με τέτοια μνήμη ως γνωστό δεν μπορώ πια να τρέξω κάποιο πρόγραμμα χωρίς να την επαναφέρω σε κάποιο safe level, π.χ. 30% και πάνω.

 

Το πρόβλημα αυτό μου παρουσιάστηκε τώρα τελευταία, δηλ. στην αρχή δεν μου το έκανε.

 

Για να σας διαφωτίσω τα πρόγραμματα που έχω στο Ρ3300 είναι :

 

1.Navimate

2.Destinator 6

3.Resco Explorer

4.Franson GpsGate

5.BTAudioToggle

6.Battery Status

7.Tom Tom

 

Το report της μνήμης είναι:

 

Αποθήκευση

Σύνολο: 37.63 MB

Χρήση: 27.68 ΜΒ

Ελεύθ.: 15.39 ΜΒ

 

 

Προγράμματα

Σύνολο: 48.02 ΜΒ

Χρήση: 27.68 ΜΒ

Ελευθ.: 20.33 ΜΒ

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γινεται να αλλαξω καπως το skin στα πληκτρα που ειναι πρασινα?

 

Πως αλλαζω τον ηχο για SMS...:P

 

Απο που μπορω να βρω τα νεα windows?

Link to comment
Share on other sites

kalispera.exo ena s200 kai skeftomai na to antikatastiso ne ena p3300 h 3600 logo gps kai radio.

to 3300 einai pio grigoro apo to s200?

ti mou protinete kai giati?

h mipos telika na kratiso to s200 me to bluetooth gps??:O

oi mpataria tou 3300 einai idia me tou s200(exo 3 gia s200:p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...