Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To "κάτι καλύτερο" σε στέλνει σε γκουμούτσα...

Το είπες και μόνος σου, το μέγεθος μετράει... :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eγω παντως θα ξαναπροτεινω Olympus740 με εναν μικρο συμβιβασμο στην ποιοτητα αλλα με 10Χ οπτικο zoom μικροτερο μεγεθος και λιγοτερα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Πήγενε σε ένα μαγαζί που τις έχει και τις δύο.. 717 και v-1

βάλτες δίπλα δίπλα και πιασε τες. Αν πάρεις 717... εγώ τι να πω...

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον keysmith

 

Πήγενε σε ένα μαγαζί που τις έχει και τις δύο.. 717 και v-1

βάλτες δίπλα δίπλα και πιασε τες. Αν πάρεις 717... εγώ τι να πω...

 

Χρησιμοποίησέ τις και βγάλε φωτογραφίες... Αν πάρεις v1... εγώ τι να πω....

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Nα πω εγώ.Αν θέλεις ρυθμίσεις καλύτερη ποιότητα αλλά όγκο απλά αγοράζεις 717.Αν θέλεις μικρό μέγεθος κάνοντας τις σχετικές υποχωρήσεις στην ποιότητα αγαράζεις την V1.Kαλά δε τα λέω? :)
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Nα πω εγώ.Αν θέλεις ρυθμίσεις καλύτερη ποιότητα αλλά όγκο απλά αγοράζεις 717.Αν θέλεις μικρό μέγεθος κάνοντας τις σχετικές υποχωρήσεις στην ποιότητα αγαράζεις την V1.Kαλά δε τα λέω? :)

 

:)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Steeve_Mary

 

Εκτός από το μέγεθος (η v1 είναι μικρούλα) καμία απολύτως λειτουργική διαφορά δεν έχουν.

 

 

 

h teraaaastiaa diafora einai sto fako!!Toso sto optiko zoom oso kai basiko sth fwteinothta!!opoy F717 einai ek twn koryfaiwn mhxanwn ane3arthtws kataskeyasth h de V1 dystyxws mallon metria... :)

 

 

Alla allh mia diafora toys einai kai o ogkos kai to baros!!(me safh uperoxh ths V1 !! ;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να συγκρίνεται η f717 με κανένα άλλο μοντέλο της sony.... Είναι σαν να κλέβει εκκλησία... ¨οσο για το μέγεθος, περί ορέξεως κολοκυθόπιττα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι κι εγώ πάλι...

Δυστυχώς την Canon (A70) δεν ήταν γραφτό να την αποκτήσω...

Κι ενώ ήμουν έτοιμος να ακυρώσω την παραγγελία μου είπαν για την Nikon 4300 με επιπλέον 60 Ευρώ.

Τί γνώμη έχετε γι'αυτή;

Ξεφεύγει σίγουρα από την κατηγορία της Canon μια και είναι 4 Mp, αλλά αξίζει τον κόπο;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τη βρήκες την Nikon;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μήνες έχω αγοράσει την hp 735. Ομολογώ έμεινα έκπληκτος. Η απόδοση της είναι πάρα πολύ καλή και έχει πλούσια χρώματα! 3,2 MP 15X Zoom (3x optical 5x digital). Και πολλές άλλες λειτουργίες όπως video με ήχο. Μαζί με 64 mb μνήμη μου στοίχισε 364 €. Βραβεύτηκε με άριστα 10 σε σχετική έρευνα του Ram ως προς την απόδοση/τιμή και 9 σε γενικό δείκτη. Φυσικά όλες όσες ανταγωνίζεται είναι πολύ πιο ακριβές. Το μόνο που με στεναχώρησε στην όλη υπόθεση είναι ότι όταν βλέπω από την οθόνη και τραβάω φωτογραφία με flash η μπαταρία τελειώνει πολλή γρήγορα και το flash αργεί να ξαναφορτίσει… Αν εξαιρέσω το τελευταίο την συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όποιον ενδιαφέρεται για μια καλή φωτογραφική μηχανή αλλά με χαμηλό σχετικά κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Πόσο τη βρήκες την Nikon;

 

 

Η Canon είχε 360 Ευρώ, ενώ η Nikon 420...

Βέβαια το budget ανεβαίνει πολύ περισσότερο απ'ότι υπολόγιζα αλλά αν αξίζει τον κόπο να το σκεφτώ....

Link to comment
Share on other sites

Συγχώρεσέ με αλλά έχω χάσει κάποια "επεισόδια"...

Αν μιλάμε για τα ίδια χρήματα σαφώς και θα άξιζε.

Το θέμα είναι όπως είπα και πριν λίγες εβδομάδες

ότι είχα προχωρήσει στην παραγγελία και μια και

δεν μπορούν να την φέρουν πλέον, μου πρότειναν

σαν δεύτερη λύση την Nikon. Χθες είχα πάει στο

κατάστημα με την εντύπωση πως θα είναι εκεί η A70.

Αντ'αυτού έμαθα πως δεν θα την ξαναφέρουν.

Πίστεψέ με ήμουν έτοιμος να ακυρώσω την παραγγελία

και να πάρω την προκαταβολή μου πίσω. Αυτός είναι

και ο λόγος που ζητάω τη γνώμη σας για τη Nikon. Αν

αξίζει, τουλάχιστον να το σκεφτώ....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την υπομονή διάβασε λίγο κι εδώ

 

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=28;action=display;threadid=3667

 

Στην τρίτη (από τις τέσσερις) σελίδα αναφέρεται μια τιμή ιδιαίτερα ελκυστική, που αφορά βέβαια το εξωτερικό (Γερμανία), αλλά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας αυτό δεν πρέπει να είναι πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Μάνος

 

 

Πρέπει να δουλεύει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Αν έχεις την υπομονή διάβασε λίγο κι εδώ

 

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=28;subid=27;subid2=28;subid3=Ψηφιακές%20Φωτογραφικές%20Μηχανές;action=display;threadid=3667

 

Στην τρίτη (από τις τέσσερις) σελίδα αναφέρεται μια τιμή ιδιαίτερα ελκυστική, που αφορά βέβαια το εξωτερικό (Γερμανία), αλλά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας αυτό δεν πρέπει να είναι πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Μάνος

 

 

το link βγαζει error..μπορεις να το τσεκαρεις??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Αν έχεις την υπομονή διάβασε λίγο κι εδώ

 

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=28;action=display;threadid=3667

 

Στην τρίτη (από τις τέσσερις) σελίδα αναφέρεται μια τιμή ιδιαίτερα ελκυστική, που αφορά βέβαια το εξωτερικό (Γερμανία), αλλά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας αυτό δεν πρέπει να είναι πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Μάνος

 

 

Πρέπει να δουλεύει τώρα

 

 

Σίγουρα είναι πολύ καλή, αλλά και ξεφεύγει οικονομικά από αυτό που θέλω. :(

Για να σου δώσω να καταλάβεις λόγω κάποιων αναποδιών που έτυχαν ή θα πάρω την Nikon που σου έγραψα ή θα ξεχάσω γενικά το θέμα αγοράς..

Απλά ρωτάω αν αξίζει τον κόπο να το σκεφτώ. Μπορεί και να είναι τελείως "πατάτα" ασχέτως του αν έχει περισσότερα MP. Αυτό θέλω να αποφύγω ρωτώντας κάποιους πολύ πιο σχετικούς από εμένα στο "άθλημα". :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να αξιολογήσεις εσύ τι ζητάς από μια μηχανή, έτσι ώστε να μην ξυπνήσεις ένα πρωί και διαπιστώσεις ότι δεν ήταν αυτό που ήθελες. Αν το βρεις αυτό τα υπόλοιπα έρχονται.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αν ήξερες πόσο καιρό ψάχνω...

Η Canon κακά τα ψέμματα μου άρεσε ως μηχανή, ήταν μεν λίγο τσιμπημένη αλλά ήταν επίσης "χιλιόμετρα" μπροστά απ'τον ανταγωνισμό..

Αυτός είναι και ο λόγος που ρωτάω αν την πλησιάζει η Nikon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους! :)

Τελικά ακύρωσα την παραγγελία πριν κάμποσες μέρες και η απόκτηση της ψηφιακής αναβάλλεται επ αόριστον.

Στο προηγούμενο "επεισόδιο" :p είχαμε πει ότι ήθελα τη γνώμη σας για την Nikon.

Τελικά δεν με ενδιέφερε και πήγα να πάρω την προκαταβολή μου, όταν ως δια μαγείας για άλλη μια φορά η Canon που ήθελα θα ερχόταν σε μια εβδομάδα.

Είπα να κάνω άλλη μια εβδομάδα υπομονή, αλλά έχωντας "διαβεβαίωση" ότι η μηχανή θα ήταν εκεί. ;)

Δυστυχώς για άλλη μια φορά πιάστηκα κορόιδο και μου ζητήθηκε να περιμένω κι άλλο.

Έτσι μετά από έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ :mad: ακύρωσα την παραγγελία μου.

Λυπάμαι που μπροστά στην πώληση το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχε το "θάρρος" να μου πει από την αρχή ότι η φωτογραφική δεν μπορεί να βρεθεί και αντ αυτού να μου προτείνει κάτι άλλο εξ ίσου αξιόλογο.

Τα συμπεράσματα δικά σας :!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...