Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μούφα ανανέωση μου φαίνεται, αλλά σε συνδυασμό με την προσφορά που δίνει στο καρτοκινητό, με βάζει σε σκέψεις

Screenshot_2024-01-10-21-33-56-09_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sou_d said:

Μούφα ανανέωση μου φαίνεται, αλλά σε συνδυασμό με την προσφορά που δίνει στο καρτοκινητό, με βάζει σε σκέψεις

Screenshot_2024-01-10-21-33-56-09_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Για 1 μήνα μόνο;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Μούφα ανανέωση μου φαίνεται, αλλά σε συνδυασμό με την προσφορά που δίνει στο καρτοκινητό, με βάζει σε σκέψεις

Screenshot_2024-01-10-21-33-56-09_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Την ίδια ακριβώς προσφορά μου έδωσαν για να ανανεωσω την Cosmote TV με τη διαφορά ότι επειδή έχω 3 νούμερα που διαχειρίζομαι, έγραφε ότι θα πάρω τα 15gb για 1 μήνα σ'όλες τις ενεργές συνδέσεις 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για 1 μήνα μόνο;;;;

Ναι. Ξοδεύτηκαν

1 ώρα πριν, ParafronGR said:

με τη διαφορά ότι επειδή έχω 3 νούμερα που διαχειρίζομαι, έγραφε ότι θα πάρω τα 15gb για 1 μήνα σ'όλες τις ενεργές συνδέσεις 

Ακριβώς έτσι είμαι κι εγώ. Το γράφει και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sou_d said:

Μούφα ανανέωση μου φαίνεται, αλλά σε συνδυασμό με την προσφορά που δίνει στο καρτοκινητό, με βάζει σε σκέψεις

Screenshot_2024-01-10-21-33-56-09_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Καθαρά η τιμή για 50 Mbps, νομίζω πως είναι οκ από την στιγμή που η Nova τα δίνει στα 26€ πλέον και για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειχα βαλει την προσφορα cosmote tv για 1 μηνα δωρεαν στης 13/12/2023 και βλεπω οτι εως τωρα λειτουργει κανονικα, τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

https://onlinepress.gr/cosmote-anakoinothike-ektakti-allagi-gia-olous-tous-syndromites/

Nostalgia τελείως ο αρθρογράφος.. Μας γύρισε εποχές 2010 με το σήμα αυτό😛

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, έχω τηλε΄φωνο-internet και tv στην cosmote, στις 25/1 θα έληγε το συμβόλαιο της tv και τελικά το ανανένωσα στις 17/1 με 3€ αύξηση και ένα πάγιο δωρεάν.

Στις 25/1 δηλαδή σήμερα μλυ έρχεται ο λογαριασμός κατά 4 € αυξημένος και στην ερώτηση μου για τον λόγο που έγινε αυτό, μου είπανε οτι είναι επειδή έκανα νέο συμβόλαιο, απόρησα μιας και μέχρι τις 25/1 έχει ισχύ το παλιό συμβόλαιο και αν είναι με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να μου δώσουν το δωρεάν πάγιο. Μου απάντησαν οτι το δωρεάν πάγιο θα είναι τον επόμενο μήνα,αλλά την αύξηση βιάστηκαν να μου την βάλουν μέσα στον Ιανουάριο. Επέμενα οτι απο την στιγμή που στις 25/1 έληγε το παλιό συμβόλαιο δεν θα έπρεπε να μου βάλουν αύξηση και μάλιστα 4€ και όχι 3€ και τότε ήταν που μου απάντησε οτι αυτό έγινε αναλογικά απο τις 17/1 μέχρι τις 25/1 και απο τις 26/1 μέχρι τις 25/2.... και εκεί το έκαψα... μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει σας παρακαλώ πολύ?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ανεβάσεις τον λογαριασμό στην σελίδα οι χρεώσεις αναλυτικά, θα δούμε τι έγινε. Σβήσε στοιχεία όπως ΑΦΜ, τηλέφωνο ή κωδικό RF 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, guy_fawkes said:

να ρωτήσω κάτι, έχω τηλε΄φωνο-internet και tv στην cosmote, στις 25/1 θα έληγε το συμβόλαιο της tv και τελικά το ανανένωσα στις 17/1 με 3€ αύξηση και ένα πάγιο δωρεάν.

Στις 25/1 δηλαδή σήμερα μλυ έρχεται ο λογαριασμός κατά 4 € αυξημένος και στην ερώτηση μου για τον λόγο που έγινε αυτό, μου είπανε οτι είναι επειδή έκανα νέο συμβόλαιο, απόρησα μιας και μέχρι τις 25/1 έχει ισχύ το παλιό συμβόλαιο και αν είναι με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να μου δώσουν το δωρεάν πάγιο. Μου απάντησαν οτι το δωρεάν πάγιο θα είναι τον επόμενο μήνα,αλλά την αύξηση βιάστηκαν να μου την βάλουν μέσα στον Ιανουάριο. Επέμενα οτι απο την στιγμή που στις 25/1 έληγε το παλιό συμβόλαιο δεν θα έπρεπε να μου βάλουν αύξηση και μάλιστα 4€ και όχι 3€ και τότε ήταν που μου απάντησε οτι αυτό έγινε αναλογικά απο τις 17/1 μέχρι τις 25/1 και απο τις 26/1 μέχρι τις 25/2.... και εκεί το έκαψα... μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει σας παρακαλώ πολύ?

Γενικότερα όλες έχουν αυτό το "βίτσιο" ενώ θες να μείνεις να σου λένε α θα μείνεις αλλά θα μας δίνεις κατι παραπάνω και να σε αναγκάζουν να ψάχνεσαι αλλου και αν βρεις κατι μετα να σου κάνουν μια καλύτερη προσφορά για να μη φυγεις. Είναι παράνοια και δυστυχως ολες ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, paanos said:

Μόνο αν ανεβάσεις τον λογαριασμό στην σελίδα οι χρεώσεις αναλυτικά, θα δούμε τι έγινε. Σβήσε στοιχεία όπως ΑΦΜ, τηλέφωνο ή κωδικό RF 

Θα το κάνω αύριο! 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/cosmote-tv-kai-nova-exetazoyn-fygi-apo-tin-ellada-logo-athemitoy-antagonismoy/

"Η κυβέρνηση βρίσκεται μπροστά στο ενδεχόμενο φυγής από την Ελλάδα των Cosmote TV και της Nova αλλάζοντας έδρα λόγω του αθέμιτου ανταγωνισμού. Ο φόρος συνδρομητικής τηλεόρασης και η πειρατεία επηρεάζουν τα οικονομικά τους σε τέτοιο βαθμό που εξετάζουν την αλλαγή φορολογικής έδρας, ενώ η United Media (Nova) εξετάζει να καταθέσει προσφυγή στην ΕΕ σε βάρος του Ελληνικού Δημοσίου για το καθεστώς αθέμιτου ανταγωνισμού.

Οι εταιρείες έχουν εξοργιστεί από τις αποφασίσεις της Ελληνικής πολιτείας που προς το παρόν αφήνουν ελεύθερες εταιρείες όπως το Netflix να δραστηριοποιούνται χωρίς να πληρώνουν τον ανάλογο φόρο, τη στιγμή μάλιστα που Cosmote TV και Nova απασχολούν εργαζόμενους και πληρώνουν ακόμη περισσότερους φόρους και τέλη."

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/cosmote-tv-kai-nova-exetazoyn-fygi-apo-tin-ellada-logo-athemitoy-antagonismoy/

"Η κυβέρνηση βρίσκεται μπροστά στο ενδεχόμενο φυγής από την Ελλάδα των Cosmote TV και της Nova αλλάζοντας έδρα λόγω του αθέμιτου ανταγωνισμού. Ο φόρος συνδρομητικής τηλεόρασης και η πειρατεία επηρεάζουν τα οικονομικά τους σε τέτοιο βαθμό που εξετάζουν την αλλαγή φορολογικής έδρας, ενώ η United Media (Nova) εξετάζει να καταθέσει προσφυγή στην ΕΕ σε βάρος του Ελληνικού Δημοσίου για το καθεστώς αθέμιτου ανταγωνισμού.

Οι εταιρείες έχουν εξοργιστεί από τις αποφασίσεις της Ελληνικής πολιτείας που προς το παρόν αφήνουν ελεύθερες εταιρείες όπως το Netflix να δραστηριοποιούνται χωρίς να πληρώνουν τον ανάλογο φόρο, τη στιγμή μάλιστα που Cosmote TV και Nova απασχολούν εργαζόμενους και πληρώνουν ακόμη περισσότερους φόρους και τέλη."

Τι πιο σύνηθες η τωρινή κυβέρνηση να χαρίζει ουρανό και θάλασσα για να φέρει ξένες "επενδυσεις" και μετά να δίνει συγχαρητήρια στον εαυτό της.

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού είμαστε πρώτοι στην ανάπτυξη.

Έτσι είπε η τηλεόραση.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Αφού είμαστε πρώτοι στην ανάπτυξη.

Έτσι είπε η τηλεόραση.

 

Είμαστε στο έχω ξαναπεί. Δουλεύω στον τομέα των οικονομικών. Απλά υπάρχουν αδικίες. Γιατί να μην πάρουν φόρο και οι πλατφόρμες τύπου Netflix;;;;Θα είχε ακόμα περισσότερα έσοδα το κράτος. Τώρα θα χάσουν και αυτά που είχαν από την TV. Ελπίζω με την φυγή τους στο εξωτερικό να μην χρεώνουν το τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είμαστε στο έχω ξαναπεί. Δουλεύω στον τομέα των οικονομικών. Απλά υπάρχουν αδικίες. Γιατί να μην πάρουν φόρο και οι πλατφόρμες τύπου Netflix;;;;Θα είχε ακόμα περισσότερα έσοδα το κράτος. Τώρα θα χάσουν και αυτά που είχαν από την TV. Ελπίζω με την φυγή τους στο εξωτερικό να μην χρεώνουν το τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης

Ανάπτυξη στους αριθμούς και η πραγματικότητα είναι τραγική.

Όλοι οι νέοι δουλεύουν με ελαστικές μορφές εργασίας, ανύπαρκτα εργασιακά δικαιώματα, ο τενεκές λάδι των τεσσάρων λίτρων έχει φτάσει στα 57€... τέτοια ανάπτυξη τι να την κάνω;

Μισθοί πείνας... Όχι φίλε μου, σέβομαι τις γνώσεις σου και τις απόψεις σου αλλά διαφωνώ στο ότι υπάρχει ανάπτυξη...αυτό δεν είναι ανάπτυξη.

Τέλος το οφ τοπικ 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, p_k said:

Ανάπτυξη στους αριθμούς και η πραγματικότητα είναι τραγική.

Όλοι οι νέοι δουλεύουν με ελαστικές μορφές εργασίας, ανύπαρκτα εργασιακά δικαιώματα, ο τενεκές λάδι των τεσσάρων λίτρων έχει φτάσει στα 57€... τέτοια ανάπτυξη τι να την κάνω;

Μισθοί πείνας... Όχι φίλε μου, σέβομαι τις γνώσεις σου και τις απόψεις σου αλλά διαφωνώ στο ότι υπάρχει ανάπτυξη...αυτό δεν είναι ανάπτυξη.

Τέλος το οφ τοπικ 

Εσύ και συμφωνώ απόλυτα μιλάς για την λανθασμένη αξιοποίηση της ανάπτυξης. Τέλος off topic και από εμένα 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω ένα γενικό μυστικό:την κάθε κυβέρνηση την συμφέρει να είναι ανεβασμένες οι τιμές καθώς η είσπραξη από τον Φόρο Προστιθέμενης Αξίας,τον κοινώς λεγόμενο ΦΠΑ,είναι μεγαλύτερες. Ένα απλό παράδειγμα:

το χ προϊόν κοστίζει 10 ευρώ(με την αύξηση). Το κράτος θα εισπράξει 2,4 ευρώ. Το ίδιο προϊόν πριν από την αύξηση κόστιζε 7 ευρώ,το κράτος είσπραττε μόλις 1,69 ευρώ. Χοντρικά σχεδόν ένα ευρώ λιγότερο. Βάλτε αυτό να γίνεται στα περισσότερα προϊόντα. ΥΓ:τα παραδείγματα έγιναν με 24 τοις εκατό ΦΠΑ,αλλά το νόημα πιστεύω το πιάσατε

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, p_k said:

Ανάπτυξη στους αριθμούς και η πραγματικότητα είναι τραγική.

Όλοι οι νέοι δουλεύουν με ελαστικές μορφές εργασίας, ανύπαρκτα εργασιακά δικαιώματα, ο τενεκές λάδι των τεσσάρων λίτρων έχει φτάσει στα 57€... τέτοια ανάπτυξη τι να την κάνω;

Μισθοί πείνας... Όχι φίλε μου, σέβομαι τις γνώσεις σου και τις απόψεις σου αλλά διαφωνώ στο ότι υπάρχει ανάπτυξη...αυτό δεν είναι ανάπτυξη.

Τέλος το οφ τοπικ 

True!

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 6:39 ΜΜ, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/cosmote-tv-kai-nova-exetazoyn-fygi-apo-tin-ellada-logo-athemitoy-antagonismoy/

"Η κυβέρνηση βρίσκεται μπροστά στο ενδεχόμενο φυγής από την Ελλάδα των Cosmote TV και της Nova αλλάζοντας έδρα λόγω του αθέμιτου ανταγωνισμού. Ο φόρος συνδρομητικής τηλεόρασης και η πειρατεία επηρεάζουν τα οικονομικά τους σε τέτοιο βαθμό που εξετάζουν την αλλαγή φορολογικής έδρας, ενώ η United Media (Nova) εξετάζει να καταθέσει προσφυγή στην ΕΕ σε βάρος του Ελληνικού Δημοσίου για το καθεστώς αθέμιτου ανταγωνισμού.

Οι εταιρείες έχουν εξοργιστεί από τις αποφασίσεις της Ελληνικής πολιτείας που προς το παρόν αφήνουν ελεύθερες εταιρείες όπως το Netflix να δραστηριοποιούνται χωρίς να πληρώνουν τον ανάλογο φόρο, τη στιγμή μάλιστα που Cosmote TV και Nova απασχολούν εργαζόμενους και πληρώνουν ακόμη περισσότερους φόρους και τέλη."

Ακόμα αυτό το θέμα άλυτο το έχουν;

Γιατι ο διαχωρισμός;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...