Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλάς για Frog εχεις το δικαίωμα να αγοράσεις 3 φορές το πακέτο των 3,02 ευρώ αρκεί η τρίτη αγορά να γίνει μία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου , και να εχεις ομιλία για 89 ημέρες..

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για Frog εχεις το δικαίωμα να αγοράσεις 3 φορές το πακέτο των 3,02 ευρώ αρκεί η τρίτη αγορά να γίνει μία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου , και να εχεις ομιλία για 179 ημέρες..
 
Βασίλη κάνε ταληρα αυτό το 179 μέρες για να το καταλάβω....

Με 10 ευρώ κάρτα έχεις 9.09...
Αγοράζεις τον πρώτο μήνα 3.02
Το δεύτερο 3.02
Και τον τρίτο 3.02 (πριν την λήξη)

Οπότε έχεις ομιλία για 90 μέρες, το 179 πως βγαινει;;;

Το καλύτερο σύστημα είναι στo εξωτερικό τα κινητά δέχομαι και κάνουν κλήσεις 90 η 120 η 360 μέρες από την τελευταία χρεωσιμη κίνηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει ..... 89 μέρες ενοούσα και το διορθώνω. 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 50άρα γραμμή, και εδώ και αρκετό διάστημα το router της Cosmote που είχα έκανε συνεχώς αποσυνδέσεις, ήρθε ο λογαριασμός και είδα μέχρι και έκπτωση λόγω των προβλημάτων, και μου είπαν τελικά να πάω σε κατάστημα για να μου το κάνουν αντικατάσταση με καινούριο.

Πήγα σήμερα, μου έδωσαν ένα καινούριο, μαύρο, το σύνδεσα και δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τις 2.4Ghz και 5.0Ghz μπάντες του WiFi.

Το παλιό, άσπρο router, μέσα από browser όταν έμπαινες στο interface του είχε επιλογή για 2 διαφορετικά SSID, καθώς και διαφορετικά passwords.

Εδώ είναι ενεργοποιημένες και οι 2 μπάντες, αλλά βλέπω έχουν το ίδιο SSID και password (σ' αυτό της 5άρας μπάντας greyed out και δεν μπορείς να κάνεις κάποιο edit μάλιστα), και οι συσκευές που έχω όταν κάνουν scan βλέπουν μόνο 1 SSID.


Δεν υπάρχει η δυνατότητα να συνδέεσαι σε όποια από τις 2 μπάντες θέλεις, όπως γινόταν με το προηγούμενο, παλιό router;


Γνωρίζει κάποιος;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για Band Steering; Αν ναι, κλειστην.

Poco X3 Pro


Δεν βρήκα κάτι...

Υποθέτω θα πρέπει να επικοινωνήσω από Δευτέρα με την Cosmote.

Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το χουν αναφέρει άλλοι με το συγκεκριμένο ρούτερ ότι η συγκεκριμένη ρύθμιση υπάρχει και ότι αν απενεργοποιηθεί, το 5GHz WiFi ρυθμίζεται ξεχωριστά. Δεν ξέρω αν την αφαίρεσαν, αν και δε θα έπρεπε.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό το συγκεκριμένο router έχω πάρει εδώ και ένα μήνα, όντως έχει ταυτόχρονα ανοιχτές και τις δύο μπάντες αλλά δεν έχω πειράξει κάτι και πάει καλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Local network...wifi....wifi SSID isolation...το βάζεις on....έπειτα από το wifi basic τα ρυθμίζεις ξεχωριστά

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Local network...wifi....wifi SSID isolation...το βάζεις on....έπειτα από το wifi basic τα ρυθμίζεις ξεχωριστά
Ωραία, σ' ευχαριστώ.
Γι' αυτό δεν το έβρισκα, έψαχνα για band steering (1η φορά διάβασα αυτή την ορολογία).

Θα το αφήσω για λίγο διάστημα ως έχει, με ενοποιημένα τα 2 bands να δω πώς συμπεριφέρονται οι συσκευές μου, και θα δοκιμάσω να το βάλω να 'παίξουν' και χωριστά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Wifi isolation είναι όταν το SSID δεν θέλεις να έχει πρόσβαση στο υπόλοιπο τοπικό δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

σωστά...το δίπλα το band steering πρέπει να κάνεις off για να τα βλέπεις ξεχωριστά 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λευκάδα στο δυτικό τμήμα του νησιού σήμα άθλιο, με το ζόρι 4g μέτριο στα χωριά και edge στο υπόλοιπο τμήμα. Στο νότιο και ανατολικό τμήμα 5g αρκετά καλό, με ταχύτητες χαμηλές βέβαια σχετικά.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Να λέμε και τα σωστά :

Χθές πήγα να ανανεώσω το What's Up από το My Cosmote αλλά για κάποιο λόγο απέρριπτε την ανανέωση υπολοίπου ενώ φαινόταν ότι ολοκληρωνόταν το αίτημα κανονικά. Έστειλαν δωρεάν για 15 μέρες 5GB και 500' προς όλους. 

Να πω βέβαια ότι εδώ και χρόνια στον εσωτερικό χώρο του σπιτιού ( ισόγειο ) , δεν πάει πάνω από δύο το σήμα - συνήθως είναι ένα.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το Cosmote Internet Speed Booster . Απίστευτή ταχύτ. αλλα δεν περίμενέ τέτοια κατανάλωση στα δεδομένα (100 gb). Εσείς που χρησιμοποιήτε Cosmote Internet Speed Booster πως το βλέπετε; σας φτάνουν τα δεδομένα;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το Cosmote Internet Speed Booster . Απίστευτή ταχύτ. αλλα δεν περίμενέ τέτοια κατανάλωση στα δεδομένα (100 gb). Εσείς που χρησιμοποιήτε Cosmote Internet Speed Booster πως το βλέπετε; σας φτάνουν τα δεδομένα;
 
Δεν χρειαζόταν να πάρεις Speed Booster. Αγόραζες μόνος σου ένα 4G Router της επιλογής σου, και κατόπιν με την υπηρεσία COSMOTE Mobile Internet με κάρτα SIM Only Pack έχεις απεριόριστα δεδομένα με μόνο 120 ευρώ το χρόνο.

"https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370"


Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το speed booster δεν είναι που το έδιναν σαν έξτρα υπηρεσία με λίγα ευρώ παραπάνω άμα στη γραμμή σου δεν υποστηριζοταν η vdsl και απλά "βοηθούσες" την adsl που είχες;;; καλά δεν θυμάμαι; Μπορείς να το πάρεις και για ξεχωριστή χρήση τελικά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν απεριόριστα data από την cosmote για 15 ημέρες.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί από το mycosmote app μέχρι 30/9/2022 και θα ισχύει για 15 ημέρες από την ενεργοποίησή της.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος μήπως με αντικατάσταση μόντεμ, εάν δεν επιστρέφουμε το παλιό τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Το χρεώνουν στον τελευταίο λογαριασμό.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/8/2022 at 10:50 ΜΜ, Brainmorf said:

Να λέμε και τα σωστά :

Χθές πήγα να ανανεώσω το What's Up από το My Cosmote αλλά για κάποιο λόγο απέρριπτε την ανανέωση υπολοίπου ενώ φαινόταν ότι ολοκληρωνόταν το αίτημα κανονικά. Έστειλαν δωρεάν για 15 μέρες 5GB και 500' προς όλους. 

Να πω βέβαια ότι εδώ και χρόνια στον εσωτερικό χώρο του σπιτιού ( ισόγειο ) , δεν πάει πάνω από δύο το σήμα - συνήθως είναι ένα.

Ξέρεις αν το what's up μετατρέπεται σε Cosmote Neo? Επίσης δουλεύει κανονικά (χωρίς να κάνεις κάτι επιπλέον) στην ΕΕ, δηλ. έχεις τα GBs, λεπτά ομιλίας?

Edited by ikaros
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ikaros said:

Ξέρεις αν το what's up μετατρέπεται σε Cosmote Neo? Επίσης δουλεύει κανονικά (χωρίς να κάνεις κάτι επιπλέον) στην ΕΕ, δηλ. έχεις τα GBs, λεπτά ομιλίας?

Κάλεσε δωρεάν στο 13738 , πες βλάβη και δώσε τον αριθμό κινητό σου. Θα σε συνδέσει με την εξυπηρέτηση πελατών για να σου πουν σίγουρα. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...