Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 3 Ιαν. 2005 , 21:31)

 

Παιζει μεγαλο ρολο την περιοχη. Σε καποιες περιοχες η ΤΙΜ στην αδειαζει λιγοτερο απο την Βοντα και το αντιστροφο σε καποιες αλλες.

 

nomizw oti einai analoga poso konta eisai stin keraia...diladi poso kalo sima exeis.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6100/1.0 (05.16) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από bezoss

paidia einai aparadektoi stin cosmote!!! twra to pira xamparoi!!! eida tin diafimisi tis tim pou leei gia to tim70! 70min xronos omilias kai 60 sms...free (kai kala) kai stin cosmote den exoun oute ena paketo me sms!!! den pane kala....aftoi exoun meinei oti i sindesi einai mono gia na milas:P xazomares.....

kali xronia :)

 

Eytyxos pou kathe vlekeia ton allon den tin kanei kai i cosmote. ta "dorean" sms exeis ypologisei posi diafora exoun apo tin kanoniki xreosi?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chris2k4 ( 4 Ιαν. 2005 , 08:06)

 

Wirelessly posted (Nokia6100/1.0 (05.16) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Eytyxos pou kathe vlekeia ton allon den tin kanei kai i cosmote. ta "dorean" sms exeis ypologisei posi diafora exoun apo tin kanoniki xreosi?

 

 

ti ennoeis? den katalavainw.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω αν παίζει ρόλο,αλλα στο κινητό μου(siemens me45)έχει την επιλογή 'ταχεία αναζήτηση'.Αυτή την επιλογή την έχει και ένα αρχαίο μοτορόλα που έχω.Σου δίνει την δυνατότητα να επιλεξεις αν το κινητό σου θα επικοινωνεί με την κεραία σε σύντομα ή αραιά διαστήματα ωστε να μη σου τρώει μπαταρία.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kardoula ( 4 Ιαν. 2005 , 14:27)

 

Παιδιά δεν ξερω αν παίζει ρόλο,αλλα στο κινητό μου(siemens me45)έχει την επιλογή 'ταχεία αναζήτηση'.Αυτή την επιλογή την έχει και ένα αρχαίο μοτορόλα που έχω.Σου δίνει την δυνατότητα να επιλεξεις αν το κινητό σου θα επικοινωνεί με την κεραία σε σύντομα ή αραιά διαστήματα ωστε να μη σου τρώει μπαταρία.

 

 

den kserw giati alla mou fainetai poli koulo afto pou les...mporei na exei taxeia anazitisi alla den nomizw na exei sxesi me afto...mallon tha einai kati san ti xeirokiniti epilogi diktiou i kati allo telospantwn....

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss ( 4 Ιαν. 2005 , 16:53)

 

den kserw giati alla mou fainetai poli koulo afto pou les...mporei na exei taxeia anazitisi alla den nomizw na exei sxesi me afto...mallon tha einai kati san ti xeirokiniti epilogi diktiou i kati allo telospantwn....

:blink:

 

 

H Taxeia anazhthsh einai gia pio grhgorh anazhthsh kypselhs,me thn energopoihsh ths taxeias anazhthshs h eggrafh sto diktyo pragmatopoieitai se mikrotera xronika diasthmata,ayto exei ws apotelesma na peftei h mpataria pio grhgora,thn epilogh thn exoun ola ta siemens :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu ( 1 Ιαν. 2005 , 18:12)

 

SeCtoR, είσαι σίγουρος ότι η ΤΙΜ έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε μπαταρία από τη βόντα; Σε άλλο σημείο του φόρουμ νομίζω πως είχε αναφερθεί το αντίθετο, και στηριζόταν στο ότι η ΤΙΜ επικοινωνεί λιγότερο συχνά από τη βόντα (οι σταθμοί τους δηλ.) με τα κινητά μας...

Πάντως για την 1η θέση δεν υπάρχει αμφιβολία, την κατέχει με διαφορά η κοσμοτέ. Δεν θα ξεχάσω τη φρίκη που ένιωσα όταν πήρα με σύνδεση κοσμοτέ το τότε Ericsson 388 στα 1800ΜΗz και είδα να αδειάζει στα μισά της μέρας! Το 900άρι 388 έβγαζε 1μέρα τουλάχιστον!

 

 

Η vodafone έχει BSPA7,η ΤΙΜ BSPA5 και η cosmote BSPA2!!!! Ως συνέπεια η vodafone καταναλώνει λιγότερο από όλες,ηΤΙΜ κάπου τόσο και η cosmote πάρα πολύ.Βέβαια στη vodafone εφόσον το κινητό σου δεν επικοινωνεί τόσο συχνά με το σταθμό δείχνει πολλές φορές εικονικό σήμα και σε συνδυσμό με το ΤΧ που το τσιτώνει κάργα κοροιδεύει τους πελάτες της...Η cosmote και η ΤΙΜ είναι οκ στο θέμα αυτό...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri ( 5 Ιαν. 2005 , 23:08)

 

Η vodafone έχει BSPA7,η ΤΙΜ BSPA5 και η cosmote BSPA2!!!! Ως συνέπεια η vodafone καταναλώνει λιγότερο από όλες,ηΤΙΜ κάπου τόσο και η cosmote πάρα πολύ.Βέβαια στη vodafone εφόσον το κινητό σου δεν επικοινωνεί τόσο συχνά με το σταθμό δείχνει πολλές φορές εικονικό σήμα και σε συνδυσμό με το ΤΧ που το τσιτώνει κάργα κοροιδεύει τους πελάτες της...Η cosmote και η ΤΙΜ είναι οκ στο θέμα αυτό...

 

 

poli goustarw pou milate eksidikevmena!!!vasika eikoniko sima ligo poli exoun oles...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri ( 5 Ιαν. 2005 , 23:08)

 

Η vodafone έχει BSPA7,η ΤΙΜ BSPA5 και η cosmote BSPA2!!!! Ως συνέπεια η vodafone καταναλώνει λιγότερο από όλες,ηΤΙΜ κάπου τόσο και η cosmote πάρα πολύ.Βέβαια στη vodafone εφόσον το κινητό σου δεν επικοινωνεί τόσο συχνά με το σταθμό δείχνει πολλές φορές εικονικό σήμα και σε συνδυσμό με το ΤΧ που το τσιτώνει κάργα κοροιδεύει τους πελάτες της...Η cosmote και η ΤΙΜ είναι οκ στο θέμα αυτό...

 

 

Kai h Q exei BSPA4 me to diko ths diktyo alla pou na to breis mono se 5 megales poleis tis Ellados se olh thn ypoloiph Ellada epikratei oti eipes gia vodafone :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, θέλω αν μπορείς να μας πεις τι Version είναι γιατί αν έχεις την v.10 τότε χρειάζονται και προχωρημένες ρυθμίσεις, η συνέχεια με την απάντηση!
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα Sony Ericsson P910i αγορασμένο πριν δυο μήνες περίπου.

Μέχρι έχθες χρησιμοποιούσα την TIM και η διάρκεια της μπαταρίας μου

ήταν ικανοποιητική (περίπου δυο μέρες) αν σκεφτεί κανείς οτι χρησιμοποιούσα το τηλεφωνο με όλες του τις λειτουργίες, μιλούσα αρκετά και είχα 24/24ωρο bluetooth handsfree συνδεδεμενο και η μπαταρία διαρκούσε περίπου δυο μέρες.

 

Σήμερα λόγω αλλαγής έχω Cosmote έβγαλα το κινητό μου απο την φόρτιση στις 12:00 το μεσημέρι μίλησα μια φορά δεν είχα συνδεδεμένο το handsfree και ούτε χρησιμοποιήσα για κάτι άλλο το τηλέφωνο και στις 18:00 η μπαταρία πάτωσε εντελώς.΄Σημειωτέον οτι έχω πάντα full σήμα.

 

Please αν έχει κάποιος παρομοια εμπειρία να με βοηθήσει γιατι δεν μπορεί

να φταιει η μπαταρία απο την μια μέρα στην άλλη.

 

Μήπως να παω στην Vodafone ???

Thanks

Τα χόμπυ πληρώνονται
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι το 1800 σύστημα (που χρησιμοποιεί η Cosmote) καταναλώνει περισσότερη ενέργεια απο το 900αρι που έχουν τα υπόλοιπα δίκτυα (Voda - Tim)

 

Τίποτα ανησυχητικό....

:X
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ennoo oti ayta ta paketa me mynimata pou prosferei i Vodafone den exoun noima afou to ousistiko kerdos pou exeis einai mono 35c an pareis ta 50 sms kai €2.00 an pareis to paketo me ta 120.

 

Ayto pou ithela na po einai oti ayta ta paketa me propliromenous xronous, minimata ktl. einai kathara gia na exoun megalytero eisodima oi etairies apo kathe syndromiti kai den aposkopei sto symferon tou pelati.

Giayto den me endiaferei pou i cosmote den exei vgalei tetoia paketa.

 

Me synxoreis gia tin kathisterisi. :D

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν το έχει κάνει απόρρητο είναι διαθέσιμο σε όποιον το ζητήσει από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

 

ok... Sas ekliparw... Pws ginetai auto?? Thelw na brw enan katoxo vodafone pou mou stelnei mhnumatakia.. phra sthn cosmote (thn etaireia pou exw sundesh), eugenestata me parepempsan sth Vodafone opou -epishs euenestata- mou eipan oti to na mou dwsoun to onoma tou sundromhth einai paranomo kai apokaluptetai monon me entolh eisaggelea...

 

Den me noiazei na to poun se mena... Ama sas dwsw to thlefwno, mporeite na mou breite to onoma :rolleyes:

 

Tha me upoxrewnate den fantazeste poso!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε 1 στο 1.000.000.000.000.000 να το μαθεις ετσι απλα. Θελει εισαγγελικη παρεμβαση, και να παρεμβει ο εισαγγελεας πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος. Δεν παιζουνε με αυτα!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

poso sobaros?dhladh ean pas sthn eisaggeleia ti logo tha prepei na epikalesteis gia na arthei?mporeis na zhthseis na sou poune kai apo pou ekpempei?polh odo k.t.l?
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chris2k4 ( 9 Ιαν. 2005 , 17:24)

 

Ennoo oti ayta ta paketa me mynimata pou prosferei i Vodafone den exoun noima afou to ousistiko kerdos pou exeis einai mono 35c an pareis ta 50 sms kai €2.00 an pareis to paketo me ta 120.

 

Ayto pou ithela na po einai oti ayta ta paketa me propliromenous xronous, minimata ktl. einai kathara gia na exoun megalytero eisodima oi etairies apo kathe syndromiti kai den aposkopei sto symferon tou pelati.

Giayto den me endiaferei pou i cosmote den exei vgalei tetoia paketa.

 

Me synxoreis gia tin kathisterisi. :D

 

 

na sou pw den to eixa meletisei...ara karta kai pali karta e? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (11 Απρ. 2004 , 03:15)

 

Δεν μπορούν να σου δώσουν στοιχεία.....

Ούτε το 131 μπορεί.....

 

 

 

sto 131 paidia dio fores tous eipa oti me pire to tade noumero sto kinito mou kai den kserw poios einai...kai mou eipan katefthian!!!

 

kai tis 2 fores itan apo stathero...kai ok pairnw til kai tous kanw...to tade noumero apo poia perioxi einai?

kai mou kanei katefthian anoikei ston tade kai ton tade...

gamato???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν λες το 131 του ΟΤΕ, που τωρα πια λεγεται 11811, σου λεει το ονομα του κατοχου και την διευθυνση και γενικα οτι φαινεται στον καταλογο για αυτον τον αριθμο. Αν το εχει απορρητο δεν θα σου πει τιποτα. Το ιδιο μπορεις να κανεις στο http://www.whitepages.gr :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα χρόνου και μηνυμάτων για κάποιον που κάνει σταθερή και προβλέψιμη χρήση είναι πάντα συμφέροντα. Μου λέτε δηλ. ότι το 4ωρο που έχω με "ρίχνει" σε σχέση με το απλό όπου αν μίλαγα το ίδιο θα με έγδυνε;

Ας μην απορρίπτουμε μια υπηρεσία επειδή δεν την έχει το δίκτυο. Το σωστό είναι να την δώσει και όσοι θέλουν ας την πάρουν. Και έχει ΗΔΗ αργήσει πολύ η κοσμοτέ, με την επιθετική πολιτική της βόδιφον, θα έχει απώλειες. Και είναι κρίμα γιατί αντικειμενικά έχει καλύτερο δίκτυο.

Αλλά ξέχασα, η σκασίλα τους είναι οι i-mode over 3G σκουπιδο-υπηρεσίες που ετοιμάζουν!

Αν στο μέλλον βγει κάποια ακόμα πιο ασύμβατη τεχνολογία από το i-mode, να είμαστε βέβαιοι ότι η cosmote θα την αγκαλιάσει! Και το i-mode θα μείνει ένας ακόμα ξεχασμένος server όπως το mycosmos και το mycosmos view..

Όταν πέσει 2η η cosmote θα μάθει να φέρεται...

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αναφέρω ότι έχω και σύνδεση cosmote!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο εξελιγμένο μπαταριοφάγο δίκτυο της κοσμοτέ. Δυστυχώς είναι αλήθεια όσα σου είπαν. Και εγώ έχω το υπέροχο 8910i αλλά φορτίζω κάθε μέρα. Πρέπει πριν πάρεις μια συσκευή με κοσμοτέ να ρωτήσεις τους 900άρηδες (βόντα, ΤΙΜ). Αν σου πουν αυτονομία 2 μέρες, εσύ θα έχεις ίσως και το μισό, άρα η συσκευή απορρίπτεται!

Καλή τύχη!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον η στρατηγική της κοσμοτέ όσον αφορά την ανάπτυκη υπηρεσιών. Πρώτα τα έσκασε χοντρά για να φτιάξει τις τότε (2000 ήταν νομίζω) υπηρεσίες mycosmos over sms. Αποτέλεσμα ήταν το εκπληκτικό ακόμα και τώρα (αν δούλευε σωστά) mycosmos mail.

Στη συνέχεια, όταν η voda έβγαλε το live, σαν απάντηση ήρθε το mycosmos view, του οποίου τα γραφικά θύμιζαν spectrum του '80! Η μόνη του χρησιμότητα ήταν να βλέπεις το mycosmos mail (όταν δεν κόλλαγε και σε πέταγε σε σελίδα σφάλματος απ'όπου δεν έβγαινες με back, παρά μόνο κλείνοντας το browser)..

Μετά ήρθε το i-mode με τη φοβερή επιτυχία του στην Ιαπωνία (όπου βέβαια αρχικά πέτυχε διότι αυτοί δεν είχαν sms και το e-mail over i-mode έγινε υποκατάστατό του).. Οπότε έφαγε πόρτα το mycosmos view κια τώρα ο server του θα κάνει παρέα στο server του mycosmos mail (αλήθεια, τους έχουν στο ίδιο δωμάτιο; Ή μήπως σε μπαλκόνι;;).

Η λέξη ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ σημαίνει κάτι για την κοσμοτέ;; Το vf live, όσο και αν μας τη σπάει, είναι wap 2.0 και με τις συσκευές τους μπορείς να δεις κανονικά wap σελίδες... Το ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ i-mode, πόσο μπορεί να επιβιώσει; Μήπως ο χώρος των υπολογιστών, όπου οι κλειστές τεχνολογίες σταδιακά απορρίφθηκαν, έχει πολλά να διδάξει στους νέους του μάρκετινγκ της κοσμοτέ;

Θα χαρώ να μάθω τις απόψεις σας, ειδικά όσων έχουν στο παρελθόν ασχοληθεί με υπολογιστές!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε φίλε μου!

Παλαιότερα (όταν πρωτοβγήκε το imode στη χώρα μας) είχα διατυπώσει ακριβώς τις ίδιες ενστάσεις για την ασυμβατότητα του εν λόγω συστήματος. Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο, μια συσκευή imode μπορεί μια χαρά να δει σελίδες σε WAP 2.0 γιατί ουσιαστικά η έκδοση της WML που χρησιμοποιεί το WAP 2.0 βασίστηκε και σε πολλά σημεία αντέγραψε το αρκετά ανεπτυγμένο τότε πρότυπο iHTML. Το θέμα είναι όμως ότι η DoCoMo παρόλο που το WAP2.0 πλέον πρόσφερε ό,τι ακριβώς και το δικό της πρότυπο, επέμεινε να υλοποιεί κάποια πράγματα διαφορετικά (π.χ. η κλήση τηλεφωνικού αριθμού στην iHTML γίνεται με το tag [tel])...

 

Το θέμα είναι ότι το i-mode όντας κλειστό, δεν μπορεί να μπει σε οποιαδήποτε συσκευή του εμπορίου με μια απλή συμφωνία όπως κάνει η Vodafone με το live!, αλλά πρέπει στο κινητό να εγκατασταθεί και browser ο οποίος να διαβάζει την iHTML (Σημειωτέον ότι αυτοί οι browser είναι απόλυτα συμβατοί και με το WAP 2.0).

Γι'αυτό το λόγο πλέον όλες οι νέες συσκευές των κατασκευαστών βγαίνουν και σε live! έκδοση ενώ το i-mode έχει κολλήσει στις 5-6 συσκευές των συνεργαζόμενων (ιαπωνικών ως επί το πλείστον εταιρειών) NEC και Mitsubishi...

 

 

To θέμα τέλος πάντων είναι η κάθε εταιρεία να καταφέρει να παρέχει πρωτοποριακές και φθηνές υπηρεσίες και γκάμα συσκευών για όλα τα γούστα. Μακάρι λοιπόν να υπάρξει ανταγωνισμός σε αυτόν τον τομέα από όλες τις εταιρείες. Άλλωστε κανένας δεν εμποδίζει την Cosmote να κάνει αυτό που κάνει και η Ισπανική Telefonica. Η Telefonica λανσάρει όλες τις υπηρεσίες δεδομένων με το κοινό εμπορικό όνομα emocion. Ανάμεσα σε αυτές υπάρχουν και συσκευές imode (έχει συμφωνία με την DoCoMo) αλλά για τον τελικό χρήστη δεν υπάρχει διαφορά στις υπηρεσίες με το αν έχει συσκευή imode ή συσκευή WAP 2.0

Και πράγματι είναι αλήθεια ότι τις ίδιες ακριβώς υπηρεσίες που παρέχει μέσω i-mode μπορεί κάλλιστα να τις παρέχει και μέσω ενός WAP 2.0 portal (ενός ανανεομμένου MyCosmos View για παράδειγμα) καθώς καμμία από αυτές τις υπηρεσίες δεν απαιτεί κάτι συγκεκριμένο από το imode που δεν υπάρχει στο WAP 2.0.

Αυτό είναι άλλωστε που κάνει και η Voda. Αρχικά αντέγραψε το μοντέλο του i-mode (πράγματι εδώ η Voda έκανε το live! αντιγράφοντας το i-mode) μόνο που το στήριξε σε ανοικτά πρότυπα που υπάρχουν σε όλες ανεξαιρέτως τις νέες συσκευές κι έτσι πλέον δεν αρκεί παρά να κάνει μια συμφωνία με τις εταιρείες κατασκευής κινητών για να προσφέρει το περιεχόμενό της στους πελάτες.

 

Αυτό που μετράει είναι το περιεχόμενο και η τιμή με την οποία το δίνεις στον τελικό χρήστη και το i-mode είναι περισσότερο τροχοπέδη παρά βοήθεια για την Cosmo. To μόνο που κερδίζει η Cosmo με αυτήν την συνεργασία είναι ότι όπως και η Voda μπάινει σε μια διεθνή συμμαχία και εξασφαλίζει πιο εύκολα περιεχόμενο (π.χ. συνεργασία i-mode alliance με Disney, συνεργασία Vodafone με Warner κτλ.)

 

Τέλος πάντων, εγώ δεν είμαι αντίθετος στο i-mode απλά περιμένω από την Cosmote να ανοίξει επιτέλους τις πύλες του πλούσιου περιεχομένου και σε αυτούς που για διάφορους λόγους (είτε δεν γουστάρουν την NEC είτε δεν έχουν τέτοια συσκευή) έχουν συσκευή που είναι νέας τεχνολογίας (με την κάμερά της, την έγχρωμη οθόνη της, τον media player και τον WAP 2.0 browser) και δεν είναι όμως i-mode...

 

Ελπίζω να καταλάβει η Cosmote ότι είναι πιο εύκολο να δίνεις το περιεχόμενο από όλες τις συσκευές (κάτι που σχεδόν κάνει η Voda με όλα τα νέα μοντέλα) γιατί όλο και κάτι παραπάνω θα κερδίσει από το να επιμένει στις 5 συσκευές που προσφέρει και που δεν αρέσουν σε πολύ κόσμο γιατί όλες πάνω κάτω προέρχονται από παρόμοιες εταιρείες (βλ. Ιαπωνία) και δεν μπορούν όλοι να είναι αισθητικά ικανοποιημένοι από τις Ιαπωνικές συσκευές (εγώ προσωπικά είμαι αλλά λέω για άλλους).

 

 

Τέλος πάντων, συγγνώμη για την φλυαρία και συγχαρητήρια αν διαβάσατε μέχρι εδώ αλλά... τα είπα και ηρέμησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu (10 Ιαν. 2005 , 22:08)

 

Τα πακέτα χρόνου και μηνυμάτων για κάποιον που κάνει σταθερή και προβλέψιμη χρήση είναι πάντα συμφέροντα. Μου λέτε δηλ. ότι το 4ωρο που έχω με "ρίχνει" σε σχέση με το απλό όπου αν μίλαγα το ίδιο θα με έγδυνε;

Ας μην απορρίπτουμε μια υπηρεσία επειδή δεν την έχει το δίκτυο. Το σωστό είναι να την δώσει και όσοι θέλουν ας την πάρουν. Και έχει ΗΔΗ αργήσει πολύ η κοσμοτέ, με την επιθετική πολιτική της βόδιφον, θα έχει απώλειες. Και είναι κρίμα γιατί αντικειμενικά έχει καλύτερο δίκτυο.

Αλλά ξέχασα, η σκασίλα τους είναι οι i-mode over 3G σκουπιδο-υπηρεσίες που ετοιμάζουν!

Αν στο μέλλον βγει κάποια ακόμα πιο ασύμβατη τεχνολογία από το i-mode, να είμαστε βέβαιοι ότι η cosmote θα την αγκαλιάσει! Και το i-mode θα μείνει ένας ακόμα ξεχασμένος server όπως το mycosmos και το mycosmos view..

Όταν πέσει 2η η cosmote θα μάθει να φέρεται...

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αναφέρω ότι έχω και σύνδεση cosmote!

 

 

sosta ayta pou les. alla diafono se ena pragma.

aytes oi ypiresies me propliromenous xronous kai sms ktl. den exoun skopo na se dieykolinoun alla na se gdysoun xeirotera.

Apla vazontas 4 ores xrono omilias meta apo 2-3 mines pisteveis oti sou einai apolyta aparaitites kai theleis kai parapano. to idio kai me ta sms fysika.

Pros apofygi pareksigisis kai ego syndromitis cosmote sto 240. Kai epeidi kai ego tin patisa kai oi 4 ores mou eginan aparaitites ta leo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...