Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο δωρακι αλλα φανταζομαι τανπαιδια εννοουνε τα αλλα δωρα που λεει οπως mp3,καμερες και λοιπα

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

δινουν και iphone...εγω οταν λεει η σινατσακη καλο ελπιζω κανενα κινητο...αλλα μονο λεπτα δινει και μυνηματα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ειναι το καλυτερο θεμα ωστε να γραψω και γω το παραπονο μου,γιατι μια,δυο,τρεις,καποιο λακκο εχει η..πως τη λενε?

Απο χτες και σημερα μου ηρθαν 2 μυνηματα απο τη κοσμοτε οτι.. 'εχεις ακομα 10μβ να καταναλωσεις μεχρι τις 24-8 και ωρα 22:50'.Το ιδιο μυνημα μου ηρθε και σημερα στις δεκα το βραδυ περιπου(23-8). Μπηκα ρε παιδια το Ορκιζομαι δηλαδη για Ενα λεπτο περιπου στο google να διαβασω κατι που..ελεος η ιστοσελιδα του εχει λιγοτερα kilobite απο το myphone.gr, και πριν προλαβω να ολοκληρωσω το διαβασμα,σκαει μυνημα οτι τελειωσαν τα δωρεαν 10 Τελευταια μβ που Ειχα! Εεελεος!

Επισης επειδη κατι δοκιμαζα με το gps του sony ericsson w995 μετα, χρεωθηκα περιπου 0,40 ευρω για εναν λευκο!..Χαρτη καραζουμαρισμενο σε κατι βουνα που ειχε ελαχιστους δρομους χαρτογραφημενους.(Δοκιμαζα κατι ασχετο εκεινη τη στιγμη και μετακινουσα τον χαρτη οπουδηποτε για να δω αν φορτωσει) Και ξαναλεω ηταν λευκος και οχι δορυφορικος οποτε τα κιλοβιτε που κατεβασα ηταν λιγα.πολυ λιγα!

Μου ειχε τυχει και κατι αλλο παλι ασχετο παλιοτερα με καταλαθος-οχι δικο μου-χρεωσεις και εγραψα οτι η κοσμοτε..κλεβει. Πιθανότητες υπαρχουν πολλες παντως!

Δεν εχω να κερδισω κατι απο τα παραπονα μου βαριεμαι να πρηζω και το τηλεφωνικο κεντρο. Μου αρεσει η κοσμοτε,το καλο σημα της,οι γυρω μου εχουν ολόι watchup, και οι υπηρεσιες των αλλων εταιριων μου φαινονται περιπλοκες,ισως επειδη παντα ημουν κοςμοτε. Αλλα ειναι το μαμωτο.. Και τι να κανω? Τουλαχιστον ισως τους καρφωνω.. -

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μόνο λεπτά και μηνύματα δίνουν... δεν υπάρχει κάποιο αξιόλογο δώρο της προκοπής.. από την άλλη το WU ξέρει να έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά στον δωρεάν χρόνο..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απολύτως με την αρχική επιστολή.. έλεος πια με την γερμανική πλέον εταιρεία..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

δινουν και iphone...εγω οταν λεει η σινατσακη καλο ελπιζω κανενα κινητο...αλλα μονο λεπτα δινει και μυνηματα

 

Και αυτοκινητο μπορει να δινουν..εχεις κερδισει κανεις ομως;;

μαρεσει που στο πλαι βγαζει κατι τυχαια δωρα οτι κερδισαν μερικοι για να το κανει πιο πιστευτο..

13:56 mp3,14:12 φωτοτυπικο μηχανημα.

Ελεος

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτοκινητο μπορει να δινουν..εχεις κερδισει κανεις ομως;;

μαρεσει που στο πλαι βγαζει κατι τυχαια δωρα οτι κερδισαν μερικοι για να το κανει πιο πιστευτο..

13:56 mp3,14:12 φωτοτυπικο μηχανημα.

Ελεος

 

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

και να κερδισουν τα παρινουν ατομα τις εταιρειας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω κερδισα τιποτα!μονο λεπτα ομιλιας sms mb!ελεος ενα δωρο της προκοπης δεν!συγγνωμη δινει η κοσμοτε iphone στο reload it?παντως βλακειες λενε τα μεγαλα δωρα δεν τα δινουν πουθενα!
Link to comment
Share on other sites

άντε κράξτε μπας και μας δώσουν κάνα δωράκι... για τα μάτια του κόσμου :D

Όσο και να κράξουμε...χλωμό το βλέπω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

άντε κράξτε μπας και μας δώσουν κάνα δωράκι... για τα μάτια του κόσμου :D

 

μακαρι ρε μητσο:mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ανοίγοντας σήμερα το ebill για έλεγχο του λογαριασμού μου, διαπίστωσα ότι

έχω χρεωθεί με περίπου 16€ για κλήσεις προς τα πενταψήφια νούμερα 13831 (της forthnet)

και 18345 (της nova, στο site της οποίας ρητά αναφέρεται, ως αριθμός με αστική χρέωση).

Είμαι συνδρομητής cosmote στο πρόγραμμα απεριόριστα 45, το οποίο προσφέρει δωρεάν κλήσεις σε σταθερά δίκτυα.

Στο site της cosmote βρήκα επίσης αυτό:

 

Η χρέωση και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης προς τους σύντομους κωδικούς των σειρών 10xx, 11xx (πλην των σειρών 116xx & 118xx), 181xx, 182xx, 183xx, 70xxxxxxxx και 801xxxxxxx είναι ίδιες με αυτές των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας του εκάστοτε προγράμματος. Επιπλέον, κλήσεις προς τους σύντομους κωδικούς 100, 112, 108, 109, 166, 199, 1056, 1014, 10400, 1154, 1170, 1057, 1010, 11555, 1077 , 1158, 11556, 11591, 116xx, 116000, 116111 και 800xxxxxxx είναι δωρεάν.

 

Η ερώτηση μου είναι καλώς χρεώθηκα με αυτές τις κλήσεις;

Ο υπάλληλος της cosmote (αφού πρώτα με έβαλε στην αναμονή περίπου 3 λεπτά) μου απάντησε καλώς.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις δικές σας γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε χρέωσε την κάθε κλήση;

 

Βασικά δεν είναι γεωγραφικός αριθμός άρα πρέπει να σε χρεώσει 0,0055 €/δευτ.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα 2 εισητηρια για την Rihana και δύο φορές από 3 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα 2 εισητηρια για την Rihana και δύο φορές από 3 ευρώ

 

τυχερος...στην αθηνα η συναυλια?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι , για την συναυλία της Αθήνας , αλλά μου είπαν τα παιδιά μου ότι δεν είναι για την ηλικία μου και πήγαν αυτά :-)
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις μήνυση και να βρείς απο πού προέρχονται τα sms... πρέπει να συνεργαστεί ο παραλήπτης των sms, που δεν είσαι εσύ!!

Λογικά κάποιος σου κάνει "φάρσα". Τώρα αν όντως υπάρχουν 2 κάρτες sim με τον αριθμό σου, σε ενημερώνω οτι στέλνουν ταυτόχρονα sms ακόμα και αν είναι ανοικτά και τα 2 τηλ., και μπορείς να κάνεις κλήσεις. Απλά κλήση θα λάβει το κινητό που έχει ανοίξει τελευταίο.

Αν όμως δε χρεώνεσαι και δεν είχες ποτέ σου τέτοια sim που να έχασες, τότε αυτό δε συμβαίνει. Παρόλα αυτά με 5ευρώ αλλάζεις sim και βλέπεις αν συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ermi για τις πληροφορίες. 2 κάρτες από όσο έχω καταλάβει δεν υπάρχουν αφού εγώ δεν χρεώνομαι κ επίσης την έχω αφήσει χωρίς χρόνο ομιλίας επίτηδες, αλλά παρόλαυτα, συνεχίζει και στέλνει. Γιαυτό κατέληξα ότι ίσως γίνεται online. Δεν νομίζω να λήξει το θέμα με αλλαγή της sim, αλλά από ότι καταλαβαίνω αν κάποιος αρχίσει και κάνει τέτοιες επιθέσεις με το κινητό σου, το μόνο που μπορείς να κάνεις έιναι να αλλάξεις νούμερο. Αν κάποιος ο οποίος έλαβε τα sms κάνει μήνυση? Ποιος θα την πληρώσει?... Εγώ λογικά, χωρίς να φταίω!
Link to comment
Share on other sites

λογικά κάποιος γνωστός σου σου κάνει πλάκα και στέλνει spoof sms μέσω internet, βάζοντας τον αριθμό σου ως αριθμό αποστολέα. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, παρά μόνο αν κινηθείς νομικά.
Link to comment
Share on other sites

για εναν χακερα ειναι υποθεση ρουτινας να στελνει μυνηματα και να βαζει οποιον αριθμο θελει αυτος σαν αποστολεα.

ακομα και χαρακτηρες μπορει να βαλει.

αν εκανε πλακα καποιος φιλος σου δν νομιζω να εστελνε μυνηματα σε αγνωστους. δν μου φαινετε λογικο αυτο.

με αυτον που μιλησες εισασταν στην ιδια πολη?

δν ηταν δηλαδη Κρητη και εσυ ησουν Θεσσαλονικη??

μου φαινεται περιεργο γτ η cosmote δν μπαινει στον κοπο να βρει λυση.

δεν μπορει να δει απο που στελνονται αυτα τα sms?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εδω και καιρο θελω να παρω ενα Ipad 3G. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα καρτοιντερνετ?

Δηλαδη να βαζεις 10 ευρω και να εχεις 1Gb και να το χρησιμοποιεις οποτε θες οπως στα καρτοκινητα. Το ρωταω αυτο γιατι μια φορα το μηνα θα σου χρειαστει το ιντερνετ καπου που δεν πιανει η vodafone(εχω στο κινητο ιντερνετ) και ετσι να εχω την cosmote καβατζα.Οκ ισως θεωρειται υπερβολικο αλλα αν το θελεις για την δουλεια σου ειναι πολυ σημαντικο να εχεις 3G καλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Θα βρεις πληροφορίες εδώ.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα σμσ δεν υπαρχει προβλημα,μπορει να φανει απο την αναλυση κλησεων οτι δεν τα εχεις στειλει εσυ,Παλια ενας γνωστος μου εμπαινε σ'ενα αγγλικο σαιτ,και εβαζε για πλακα τα τηλεφωνα μας, και αυτος που λαμβανε το μηνυμα εβλεπε συγκεκριμενο αριθμο που τα εστελνε.Καρτα αλλη στο δικτυο δεν μπορει να ειναι ενεργοποιημενη , ακομα και η Τwin sim,θα πρεπει να εχει ενεργο το ενα τηλεφωνο και απενεργοποιημενο το αλλο.και σε καμια περιπτωση δεν μπορει να την εχει ατομο ασχετο εκτος απο τον ιδιο συνδρομητη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...