Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις να μου δωσει καποιο λινκ για να κατεβασω το script για το windows plus messenger που βλεπεις status για το ποιος σε εκανε block και τετοια?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια με το a-patch εχει επιλογη και για το winamp,οσον αφορα για τον wmp ,μπορεις να το κανεις πειραζοντας τις ρυθμισεις απο το το ιδιο το προγραμμα!
Link to comment
Share on other sites

Το Windows Live Messenger δε λειτουργεί σωστά στον υπολογιστή μου. Έχω λοιπόν το Msn 7.5. Ωστόσο, από απόψε, όταν προσπαθώ να συνδεθώ γράφει πως είναι απαραίτητο να κατεβάσω την εξελιγμένη έκδοση του Messenger.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταφέρω να συνδεθώ με το Msn 7.5;

Link to comment
Share on other sites

Πάτα δεξί στο *.exe του MSN Messenger, και στην καρτέλα που λέει συμβατότητα επέλεξε Windows 2000 και θα συνδεθεί κανονικά. Το κακό είναι ότι όταν μου έστελναν κάποιο αρχείο, ή έστελνα εγώ, με πετούσε!

Σε άλλους όμως απ'ότι ακούω δουλεύει σωστά!! Δοκίμασέ το!

Κι εγώ την έκδοση 7.5 είχα μέχρι που μας μπλόκαραν... να μην τους χαρακτηρίσω!! Το MSN 7.5 φυσάει και άμα βάλεις και το patch από το MESS κάνει θαύματα!! Μας αναγκάζουν να βάλουμε την καινούργια έκδοση! Η οποία παρεμπιπτόντως είναι χειρότερη... σχεδόν κάθε 30sec και μόλις πάω να μιλήσω σε κάποιον με πετάει έξω.... ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

Τα'πα και ξαλάφρωσα!! :X

Link to comment
Share on other sites

Πάτα δεξί στο *.exe του MSN Messenger, και στην καρτέλα που λέει συμβατότητα επέλεξε Windows 2000 και θα συνδεθεί κανονικά. Το κακό είναι ότι όταν μου έστελναν κάποιο αρχείο, ή έστελνα εγώ, με πετούσε!

Σε άλλους όμως απ'ότι ακούω δουλεύει σωστά!! Δοκίμασέ το!

Κι εγώ την έκδοση 7.5 είχα μέχρι που μας μπλόκαραν... να μην τους χαρακτηρίσω!! Το MSN 7.5 φυσάει και άμα βάλεις και το patch από το MESS κάνει θαύματα!! Μας αναγκάζουν να βάλουμε την καινούργια έκδοση! Η οποία παρεμπιπτόντως είναι χειρότερη... σχεδόν κάθε 30sec και μόλις πάω να μιλήσω σε κάποιον με πετάει έξω.... ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

Τα'πα και ξαλάφρωσα!! :X

 

Εγω παλι νομιζω οτι γι αυτον ακριβως τον λογο υπαρχουν οι καινουργιες εκδοσεις...Για να τις περναμε...Ξερεις οτι (στην χειροτερη, βεβαια) μπορει οι παλιες εκδοσεις να δημιουργησουν προβληματα στην ιδια την υπηρεσια και την αξιοπιστια της;

 

Πιστευω οτι εμας επρεπε να κραζουν που δεν περναμε τις καινουργιες εκδοσεις κι οχι εμεις αυτους... ;)

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί ρε συ Ντινάηορ να προκαλέσει προβλήματα στην υπηρεσία και στην αξιοπιστία της ένας client; Ίσα ίσα θα έπρεπε να υπάρχει backwards compartibility απο την μεριά τους...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Windows Live Messenger δε λειτουργεί σωστά στον υπολογιστή μου. Έχω λοιπόν το Msn 7.5. Ωστόσο, από απόψε, όταν προσπαθώ να συνδεθώ γράφει πως είναι απαραίτητο να κατεβάσω την εξελιγμένη έκδοση του Messenger.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταφέρω να συνδεθώ με το Msn 7.5;

 

οχι είναι κομμένο τελείως...υπήρχε σοβαρό bug στην έκδοση που έχεις και επειδή πολλοί (καλή ώρα σαν εσένα) πεισματικά δεν άλλαζαν client αναγκάστηκε η Micro να πάρει αυτό το δραστικό μέτρο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω Όταν κάνεις κλήση σε ένα φίλο σου στο msn για να μιλάς χρεώνεσαι :(

 

Δεν υφίσταται καμία χρέωση

Έτσι ελπίζω τουλάχιστον[πλακίτσα]

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα είναι ρε παιδιά το λέει καθαρα και στο site της microsoft free pc to pc calls
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Πάτα δεξί στο *.exe του MSN Messenger, και στην καρτέλα που λέει συμβατότητα επέλεξε Windows 2000 και θα συνδεθεί κανονικά. Το κακό είναι ότι όταν μου έστελναν κάποιο αρχείο, ή έστελνα εγώ, με πετούσε!

!! :X

 

Σε υπερευχαριστώ. Το Msn 7.5 δουλεύει πλέον κανονικά, τουλάχιστον προς το παρόν.

Demis_CY, το Windows Live δε λειτουργεί σωστά στον υπολογιστή μου. Γι'αυτό είμαι υποχρεωμένος να παραμείνω στην έκδοση του Msn που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αλλαξα πριν μερικες ωρες κωδικο και με πεταει πριν 1 λεπτο λεγοντας μου οτι εχω συνδεθει απο αλλο pc,και παω να ξανασυνδεθω και για να μπω ηθελε τον παλιο κωδικο.:wacko:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, τι μπορώ να κάνω για να απαλλαγώ από αυτό το μήνυμα… πρόκειται για σφάλμα δέσμης ενεργειών λες και φορτώνω σελίδα με scripts….

http://imageshack.gr/images/mfdtmyhfzwyl1yfmwjdg.gif

Αυτό το εμφανίζει όταν κάνω διπλό κλικ για να επιλέξω μια επαφή για να μιλήσω. Δεν προκαλεί κρασάρισμα του προγράμματος αλλά είναι σπαστικό να πετάγεται κάθε λίγο και λιγάκι…

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

είναι επειδή ΑΝΟΙΓΕΙΣ κατα κάποιο τρόπο σελίδα :)

έτσι δουλεύει το σχέδιο διαφημιστικών της Microsoft.

Χρησιμοποίησε το MESS PATCH από την Mess.be και αφαίρεσε όλα τα advertisements του MSN client σου. Φαντάζομαι χρησιμοποιείς τον τελευταίο έτσι? τί version έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Ναι, τη τελευταία επίσημη έκδοση χρησιμοποιώ… την 8.1

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα. ανακαλυψα οτι ενας γνωστος μου παρακολουθει τις συνομιλιες μου μεσω msn και δεν ειμαστε σε δικτυο

lan .αυτο που ηθελα να μαθω ειναι πως μπορω να προστατευτω?

και με με πιο προγραμα μποω να τον παρακουλουθω εγω

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις Block μία επαφή σου, αυτή βλέπει ότι είναι blocked;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω αν μπορει να με δει?

 

Το ερώτημα μου είναι άσχετο με το δικό σου. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις Block μία επαφή σου, αυτή βλέπει ότι είναι blocked;

Απλά δεν βλέπει ότι είσαι μέσα. Είσαι μονίμως offline.

Σκέφτεσαι να με κάνεις block?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν βλέπει ότι είσαι μέσα. Είσαι μονίμως offline.

Σκέφτεσαι να με κάνεις block?

 

Θενξ! :)

 

Γιατί σε έχω κάνει add; :grin:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ειχει ποτε κανεις το παρακατω προβλημα ή γνωριζει πως να το επιλυσει;

 

Εχω να επιδιορθωσω εναν υπολογιστη, του οποιου το msn με τιποτα δεν θελει να κανει login! Δοκιμασα με δυο διαφορετικους λογαριασμους αλλα προφανως δεν ειχε αποτελεσμα. Βγαζει μονιμως το σφαλμα 80000306, αλλα οτι προτασεις βρηκα στο ιντερνετ (για επανεγκαταστη dll, firewalls, κτλ) δεν βοηθησαν.

 

Αρχικα εμφανιζε προβλημα στο troubleshoot με το hosts file, αλλα αυτο το επιλυσα (χειροκινητα το αλλαξα)

 

Το παραδοξο ομως ειναι οτι:

 

α) Ουτε με το aMSN μπορει να γινει login.

b) Αν προσπαθησω να μπω με browser sto microsoft.com , ή στη σελιδα των windows updates, δεν γινεται. Παρολα αυτα δοκιμασα να κανω ping στο microsoft.com και γινεται κανονικα.

 

Προτασεις; :O

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...