Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia exw edw kai kairo to windows live messenger...borw na kanw kapoies prosthikes apo kapoio patch?ti allages tha exw?uparxei periptwsi an valw kana patch kai na min leitourgei kala opos palia?
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν σου στέλνουν κάποιο αρχείο να μην κάνει συνέχεια το "Windows Live Virus Check";

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

το sweetim (http://www.sweetim.com) ξέρετε αν έχει μέσα τίποτα spyware κλπ;

ειναι spyware μονο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθει ο άλλος ότι του έχεις κάνει αποκλεισμό;

Γιατί? Δεv το λέει?

 

Υπάρχει τρόπος όταν σου στέλνουν κάποιο αρχείο να μην κάνει συνέχεια το "Windows Live Virus Check";

 

Αν και δεν νομίζω, ελπίζω να κάνω λάθος γιατί μου σπάει τα νεύρα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Με το a-patch βγαίνει αυτο το «feature» αν δεν κανω λάθος.

Δεν είδα να υπάρχει κάπου το ανάλογο option. :worry:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ότι δεν είναι τόσο αθώο όσο δείχνει :p

 

Για το Sweetim μιλάω...

 

Επειδή βλακωδώς μου το πρότεινε ένα παιδί που μιλούσαμε στο msn κι επίσης βλακωδώς εγώ το κατέβασα, το έχω εδώ και κάτι μήνες μέσα στο pc.

 

Πώς το διαγράφω; Προσπάθησα χειροκίνητα, αλλά μου βγάζει error... :worry:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ότι δεν είναι τόσο αθώο όσο δείχνει :p

 

Για το Sweetim μιλάω...

 

Επειδή βλακωδώς μου το πρότεινε ένα παιδί που μιλούσαμε στο msn κι επίσης βλακωδώς εγώ το κατέβασα, το έχω εδώ και κάτι μήνες μέσα στο pc.

 

Πώς το διαγράφω; Προσπάθησα χειροκίνητα, αλλά μου βγάζει error... :worry:

Και εγώ είχα κατεβάσει ένα τέτοιο πρόγραμμα παρόμοιο και δε μπορούσα να το βγάλω,τελικά το διέγραψα μέσα απο τη προσθαφαίρεση προγραμμάτων μετά απο πολλές δοκιμές!

Link to comment
Share on other sites

όταν εχουμε κάνει block μια επαφή,χωρίς να την έχουμε διαγράψει,δεν μπορούμε να βλέπουμε όταν μπαίνει και τη φωτό του?

 

στη προηγούμενη έκδοση θυμάμαι γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γειά σας!

έχω πρόβλημα με το Live messenger.

ενώ το κάνω εγκατάσταση

μένει μέσα κανα λεπτό και μετά μου κολλάει και κλείνει. βγαίνει μήνυμα για σφάλαμα αναφοράς. το έκανα αλλά και πάλι τίποτα.

το είχα κατεβα΄σει και όταν ήτανε Beta αλλά και τώρα ξανα μου ηρθε φλασιά και το δοκίμασα.

εντέλει έβαλα πάλι το 7.5

ξέρετε τί μπορέι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,όταν έχω κάνει μπλοκ κάποιον,αυτός όταν είναι online,βλέπει τη φωτογραφία και το μήνυμα που είχα την τελευταία φορα που μιλήσαμε,ακόμα κι αν εγώ έχω αλλάξει τη φώτο μου?

 

Και κάτι άλλο,όταν εισέρχεται καποιος έχοντας την επιλογή ''appear offline'',φαίνεται σα να μην έχει μπει καθόλου,χωρίς καμία διαφορά?

 

όταν εχουμε κάνει block μια επαφή,χωρίς να την έχουμε διαγράψει,δεν μπορούμε να βλέπουμε όταν μπαίνει και τη φωτό του?

 

στη προηγούμενη έκδοση θυμάμαι γινόταν.

Γίνεται :)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δείχνει την εικόνα που είχες τελευταία φορά που μπήκε και δεν σου είχε κάνει μπλοκ.

Απ' όσο έχω παρατηρήσει αν μιλάς μαζί του ήδη και βάλει προφιλ apear offline τότε τα εικονίδια (μερικά όχι όλα) που έχει πάνω για live call κλπ λειτουργούν κανονικά. Εαν όμως δεν μιλάς μαζί του τότε δεν υπάρχει κανένα σημάδι.

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, πως καταλαβαίνεις αν κάποιος σου έχει κάνει μπλοκ; Υπάρχει τρόπος;

Κι ακόμη αν μου έχει κάνει μπλοκ ένας χρήστης, αυτός μπορεί να βλέπει την κατάστασή μου και τις αλλαγές σε εικόνες και τίτλους;

Link to comment
Share on other sites

Aλλο ρωτησα, εφόσον εγώ τον έχω κάνει μπλοκ....

 

 

Πάντως αν σου έχει κάνει αυτός μπλοκ,κι εσύ όχι, ναι βλέπει τα μηνύματά σου..

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, πως καταλαβαίνεις αν κάποιος σου έχει κάνει μπλοκ; Υπάρχει τρόπος;

2. Κι ακόμη αν μου έχει κάνει μπλοκ ένας χρήστης, αυτός μπορεί να βλέπει την κατάστασή μου και τις αλλαγές σε εικόνες και τίτλους;

 

1. Yπάρχουν προγράμματα που κάνουν και καλά αυτή τη δουλειά.

Υπάρχει βέβαια και ο άλλος τρόπος. Πήγαινε Tools>Options>Privacy και πάτα εκεί που λέει "See who has added you to their contact list". Όποιος δεν είναι εκεί πέρα σε έχει κάνει del.

 

2. Nαι. Σαφώς. Αν κάποιος σε έχει κάνει block και εσύ όχι τότε αυτός βλέπει κάθε αλλαγή που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Yπάρχουν προγράμματα που κάνουν και καλά αυτή τη δουλειά.

Υπάρχει βέβαια και ο άλλος τρόπος. Πήγαινε Tools>Options>Privacy και πάτα εκεί που λέει "See who has added you to their contact list". Όποιος δεν είναι εκεί πέρα σε έχει κάνει del.

 

2. Nαι. Σαφώς. Αν κάποιος σε έχει κάνει block και εσύ όχι τότε αυτός βλέπει κάθε αλλαγή που κάνεις.

Εντάξει για delete. Για block όμως; Για πες κανένα τέτοιο πρόγραμμα... Αν θες πες μου με PM! :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για delete. Για block όμως; Για πες κανένα τέτοιο πρόγραμμα... Αν θες πες μου με PM! :)

Ρε συ μπορείς να φτιάξεις άλλο λογαριασμό και να κάνεις add αυτόν-ην που (νομίζεις οτι) σε έχει μπλοκ. Ε,δε νομιζω μα μην κάνει accept..μετά τον-την διαγράφεις,χωρίς βέβαια να αποκαλύψεις την ταυτότητα σου,καλά ούτε η Μάτα Χάρρυ :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μπορείς να φτιάξεις άλλο λογαριασμό και να κάνεις add αυτόν-ην που (νομίζεις οτι) σε έχει μπλοκ. Ε,δε νομιζω μα μην κάνει accept..μετά τον-την διαγράφεις,χωρίς βέβαια να αποκαλύψεις την ταυτότητα σου,καλά ούτε η Μάτα Χάρρυ :lol:

Δεν κάνεις accept άτομα που δεν γνωρίζεις τι είναι...

Ρυθμίζεις το msn σου σε block all the others...

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν chris. For the record δοκίμασα ένα την ώρα που πόσταρα και δεν δουλεψε. Έβαλα το mail μου και μου λεγε ότι είμαι Offline...

******** είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις κάνει κάποιον ΔΙΑΓΡΑΦΗ (και από τις επαφές και το hotmail) αυτός μπορεί να σου μιλήσει αμα σε δει οnline και γενικά βλέπει την κατάσταση της συνδεσής σου?

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Για διαγραφή όχι. Μόνο αν έχει κάνει μπλοκ. Αν έχει κάνει μπλοκ μπορεί να βλέπεις την κατάστασή σου αλλά δεν μπορεί να μιλήσει μαζί σου. Πρέπει πρώτα να σε ξεμπλοκάρει και μετά να μιλήσετε. Αυτό όμως εσύ δεν το καταλαβαίνεις.

Μπορείς να καταλάβεις αν σου έχει κάνει μπλοκ μόνο από τις συμπεριφορές του. Ας πούμε αν έχει προηγηθεί καυγάς ή αν ήταν όλη μέρα στον WLM και τώρα δεν είναι... Πρακτικά δηλαδή...

Αλλά και μια επιβεβαίωση θα την ήθελα εγώ προσωπικά. Anyway αφού δεν γίνεται...

Πάντως αν κάποιος βρει κανέναν τρόπο (αν λέω, αν), ας μου στείλει ένα PM!

 

Για να μην ανοίγω τώρα νέο θέμα...

Παρατήρησα σήμερα ότι το Windows Live Spaces έγιναν ελληνικά... Μέχρι τώρα όλα ήταν στα Αγγλικά. Σήμερα όμως τα είδα στην γλώσσα μας! Μήπως ήταν οφθαλμαπάτη; :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ άλλο ρωτάω! Σε περίπτωση που εγώ τον έχω διαγράψει (όχι αυτός)..αν μπορεί να με βλέπει

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...