Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή είναι του Ν80ΙΕ...

 

η τελευταία του Ν80 είναι η

V4.0623.0.42

20-09-2006

RM-92

File Niko sumfwna me ton Nervous to N80 otan to anavathmizeis ginetai N80ie xwris na allakseis product code kai tetoia.....Opote ti exeis na peis....???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτή είναι του Ν80ΙΕ...

 

η τελευταία του Ν80 είναι η

V4.0623.0.42

20-09-2006

RM-92

 

File Niko sumfwna me ton Nervous to N80 otan to anavathmizeis ginetai N80ie xwris na allakseis product code kai tetoia.....Opote ti exeis na peis....???

 

Νίκο είχα την εντύπωση ότι ισχύει αυτό που λέει ο φίλος camerafx, τέλος πάντων ίσως να έχω άδικο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είχα την εντύπωση ότι ισχύει αυτό που λέει ο φίλος camerafx, τέλος πάντων ίσως να έχω άδικο.

Euxaristw gia tin upostiriksi sou file mou Itchrist86.Kata pasa pithanotita etsi opws ta leme einai giati to N80ie den diathetei diaforetiko hardware gia na ferei kai diaforetiko firmware...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

distihos den sto kanun ote i nokia to epitrepei <episima>

se 3 nokia club piga ke se ola mu ipan oti den ginete ke telika mu to kanan ana vatmhisi se aytin pu lete gia to n80 ke epidi mu fanike arketa palia ipa na rotiso

 

an kanenas ine apo thessaloniki ke vrike nokia club pu tu kanei tin anavatmhisi apo n80 se n80i pite mu!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

distihos den sto kanun ote i nokia to epitrepei <episima>

se 3 nokia club piga ke se ola mu ipan oti den ginete ke telika mu to kanan ana vatmhisi se aytin pu lete gia to n80 ke epidi mu fanike arketa palia ipa na rotiso

 

an kanenas ine apo thessaloniki ke vrike nokia club pu tu kanei tin anavatmhisi apo n80 se n80i pite mu!!

Egw tin ekana apo to pc monos mou.Sou exei vlalei epileon eikonidia gia wlan.Emena exei: Search, Wlan wizzard, F-secure antivirus, barecode reader, adobe reader kai kainourio office.U???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

μια χαρη, αφου γραφετε που γραφετε greeklish, τουλαχιστον καντε τα ευαναγνωστα...

νομιζω δεν ειμαι υπερβολικος. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό ακριβώς συμβαίνει στο firmware IE. Δεν μπορεί με τίποτα να πάρει ip από dhcp, ενώ το παλιό firmware (όχι IE) έπαιρνε με τη μία. Και το έχω δει αυτό σε τουλάχιστον άλλα 3 κινητά.

Major bug, ελπίζω να το διορθώσουνε στα επόμενα firmware.

Γενικά πολύ ασταθές to IE firmware σε σχέση με το αμέσως προηγούμενο του N80, όλο κολλήματα σε blank screen και εξαφανίζεται το menu, θέλει χαλαρά 2-3 επανεκκινήσεις την ημέρα. Αν δεν είχε το voip client, πολοί θα ξαναγυρνούσαν στο απλό firmware.:)

 

Τελικά ο καθένας γράφει ό,τι θέλει. Έχω το Ν80 ΙΕ εδώ και 1.5 μήνα και δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart, ούτε ένα κόλλημα (άκου 3 την ημέρα!). Πραγματικά, δεν έχω ξαναδεί τόσο σταθερό S60 από τη Nokia (και δεν είμαι και Nokiάκιας). Μήπως τα προβλήματα υπάρχουν σε όσους αναβάθμισαν το απλό σε IE;

 

Και εγώ που το αναβάθμισα δεν έχω κολλήματα...

 

Ok Pharmex, έχεις το n80ie δηλαδή αυτό: V 4.0632.0.38

internet telephony μέσω voip χρησιμοποιείς; ή μήπως όχι...

Εσύ kostas_pav;

Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος και ας μας πεί αν δεν αντιμετωπίσει πρόβλημα. Για όσους δεν κατάλαβαν το n80ie δίνει δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων μέσω voip over wifi network. Σε αυτό αναφερόμαστε.

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

Egw tin ekana apo to pc monos mou.Sou exei vlalei epileon eikonidia gia wlan.Emena exei: Search, Wlan wizzard, F-secure antivirus, barecode reader, adobe reader kai kainourio office.U???

 

 

μου έχει όλα οσα είπες εκτός απο το barecode reader

σε ποιο μενού στο βγάζει???

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω ότι το επίσημο firmware για το Ν80 είναι το ...0.42

αυτό πέρνεις από το NSU , αυτό σου δίνουν στα nokia centers...

τώρα αν κάποιος το κάνει ΙΕ με τις γνωστές μεθόδους και δει τελικά το ..0.38 , άλλο θέμα...:)

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να μπει μέσα από το messaging σε λογαριασμό gmail?

ενώ υποτίθεται ότι έχω σωστές ρυθμίσεις, κάθε φορά που επιβεβαιώνω το username-pass, ξαναγυρνάει στην ένδειξη searching for available access points..:(

 

Αν πας http://mobile.google.com μέσα από τον web browser του κινητού σου θα βρεις τα gmail και google maps για κατέβασμα και εγκατάσταση. Πατάς τα αντίστοιχα links και σου κάνει αυτόματα την εγκατάσταση.

 

Πολύ βολικό το Gmail. ;)

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

την λύση μέσω του browser τη γνωρίζω και δουλεύει μια χαρά...

αλλά ρωτάω για τον τρόπο σύνδεσης μέσω λογαριασμού από το messenging του τηλεφώνου,που προφανώς είναι πιο πρακτικό...δυστυχώς όμως δε λέει να συνδεθεί..:(

Link to comment
Share on other sites

Egw tin ekana apo to pc monos mou.Sou exei vlalei epileon eikonidia gia wlan.Emena exei: Search, Wlan wizzard, F-secure antivirus, barecode reader, adobe reader kai kainourio office.U???

 

Ego to ekana IE se Nokia Club Athinas me 15 euro bebaia kostos.Apti stigmi pou to kanan allou apaitise to giati ofeiloun na exoun koini grammi.Xrisimopoio gizmo voip k einai polu stathero.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει όλα οσα είπες εκτός απο το barecode reader

σε ποιο μενού στο βγάζει???

Sto my own.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Ego to ekana IE se Nokia Club Athinas me 15 euro bebaia kostos.Apti stigmi pou to kanan allou apaitise to giati ofeiloun na exoun koini grammi.Xrisimopoio gizmo voip k einai polu stathero.

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να το χρησιμοποιήσω αυτό... (και γενικά κανέναv VoIP provider)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να το χρησιμοποιήσω αυτό... (και γενικά κανέναv VoIP provider)

 

Me 2 :(

 

Ειδικά στο gizmo δεν μπορεί ούτε να συνδεθεί... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εγω εχω το IE απο την αρχη και οφειλω να πω οτι δεν εκανε ουτε ενα restart...Μεχρι τώρα ολα καλα..Οσο για την μπαταρια ειναι προβλημα..Για δοκιμαστε ομως να απενεργοποιήσετε το 3G...Χαλάει πολυ πιστευω μπαταρια ψαχνωντας συνεχεια για 3G δικτυο....:respect:
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εγω εχω το IE απο την αρχη και οφειλω να πω οτι δεν εκανε ουτε ενα restart...Μεχρι τώρα ολα καλα..Οσο για την μπαταρια ειναι προβλημα..Για δοκιμαστε ομως να απενεργοποιήσετε το 3G...Χαλάει πολυ πιστευω μπαταρια ψαχνωντας συνεχεια για 3G δικτυο....:respect:

 

Ναι, το έχουμε ξαναπεί αυτό. Όμως κανείς μας δεν πήρε ένα 3G τηλέφωνο για να το χρησιμοποιεί σαν 2G!:rolleyes:

Υπάρχουν αξιόλογα τηλέφωνα 2G πολύ πιο φθηνά...;)

Link to comment
Share on other sites

Paidia, kai kuriws APOSTMAN i osoi alloi exete N80ie mama kai oxi me allagmeno firmware,nomizw pws anakalupsa provlima.Sta munimata exw ypsiloteri xrewsi apo prin mias kai to kinito pleon den katametra swsta tous xaraktires.Sugekrimena metraei antistrofa ws eksis:160,195,68......Kai anti gia 160 xaraktires na steilw 1 munima twra stelnw peripou 3.Ti sumvainei???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις...πηγαινε στα μηνυματα..πατα ρυθμισεις..συντομο μηνυμα..και βαλε στην κατηγορια κωδικοποιηση χαρακτηρων περιορισμενη υποστηριξη...Οσο για την μπαταρια τί να κανουμε μαγκες...Πιστευω απαραδεκτο απο την ΝΟΚΙΑ που βγαζει τετοια κινητα με τοση μικρη μπαταρια.....:mad: :mad:

 

Επίσης υπάρχει πολύ ωραία θήκη για το ΝΟΚΙΑ Ν80 απο το ebay την πήρα εγώ Crystal Case..Εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει πολυ καλά την οθόνη...:wink:

Μου κόστισε γύρω στα 8 ευρω.Υπάρχουν όμως και εδώ πιστευω...

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις...πηγαινε στα μηνυματα..πατα ρυθμισεις..συντομο μηνυμα..και βαλε στην κατηγορια κωδικοποιηση χαρακτηρων περιορισμενη υποστηριξη...Οσο για την μπαταρια τί να κανουμε μαγκες...Πιστευω απαραδεκτο απο την ΝΟΚΙΑ που βγαζει τετοια κινητα με τοση μικρη μπαταρια.....:mad: :mad:

Euxaristw.Epeidi to exw sta agglika kai to pairnoun kai polla atoma sta xeria tous kapoios tha tin ekane ti zimia.Kai oute pou iksera ti kanei auti i epilogi.Thanks again!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει πολύ ωραία θήκη για το ΝΟΚΙΑ Ν80 απο το ebay την πήρα εγώ Crystal Case..Εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει πολυ καλά την οθόνη...:wink:

Μου κόστισε γύρω στα 8 ευρω.Υπάρχουν όμως και εδώ πιστευω...

 

ένα λινκ για την θηκούλα..??:O

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια ερωτηση!!

Οταν εχω συνδεδεμενο το bluetooth handsfree ο ηχος κλησης απ το ηχειο του κινητου ακουγεται πολυ πιο σιγα με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις αφου δεν εχω συνεχειο το ακουστικο στο αυτι!Μπορω με καποιο τροπο να το ρυθμισω να χτυπαει το ιδιο δυνατα οπως οταν δεν εχω συνδεσει το bluetooth πανω??

Σας το κανει και σας?

Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω ότι το επίσημο firmware για το Ν80 είναι το ...0.42

αυτό πέρνεις από το NSU , αυτό σου δίνουν στα nokia centers...

τώρα αν κάποιος το κάνει ΙΕ με τις γνωστές μεθόδους και δει τελικά το ..0.38 , άλλο θέμα...:)

 

Κι εγώ θα πώ -αν και φανατικός nokiaκιας- πως αν δεν το αναβαθμίζουνε στα nokia club σε n80 4.0632038, τότε είναι ντροπή για την alpha copy και την nokia την ίδια, καθώς το n80 είναι το πιο πολυδιαφημισμένο κινητό καθώς ήταν από τα πρώτα που υποτίθεται είχε υποστήριξη SIP και WLAN μαζί, πράγματα που δεν υποστηρίζει αν δεν έχει πάνω το τελευταίο firmware που το βρίσκει κανείς σαν n80ie στην αγορά ή εάν ζητήσει να του περάσουνε την internet edition σε κάποιο κατάστημα Nokia. Προσωπικά που μου το αναβάθμισαν, νιώθω πως αγόρασα νέο κινητό. Αν φτιάξει λίγο και το ψιλο-bug που λέγαμε παραπάνω θα είναι τέλειο(με εξαίρεση την μπαταρία).

Κάποιοι έδωσαν τα 600 ευρωπουλάκια μόνο και μόνο για αυτή τη δυνατότητα του κινητού, που προέκτασή της είναι φυσικά η δωρεάν πραγματοποίηση κλήσεων μέσω wifi.

Σχετικά με την μπαταρία που αδειάζει γρήγορα: Με ερώτηση στη nokia μου είπαν πως δεν έχουν ενημέρωση για το εάν θα βγεί κάποια μεγαλύτερη μπαταρία. Αλήθεια, καμιά μπαταρία άλλης μάρκας -άκα μαϊμού- 1000mAh έχει δοκιμάσει κανείς; Και από πού την πήρε;

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι κάνει ακόμα και με το ormal hands free. Όντως είναι εκνευριστικό, λύση εγώ δεν βρήκα...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...