Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ειναι αγορασμενα απο γερμανο; παραεισαγωγη δηλαδη;

καλυτερα μην τα δοκιμασεις..

Λίγο topic off,:O αλλά κάνει ο Γερμανός παραεισαγωγή?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ενώ τα στάνταρ υποτίθεται product codes για Ελλάδα είναι τα

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet Edition

 

έχω 2 γνωστούς με product codes 0535176 και 0526974

 

ξέρουμε τι διαφορές έχουν αυτά..?? υπάρχει λινκ που να αναφέρει τις διαφορές??

και αν είναι να αλλάξω στο πρώτο το product code(μιας και ακόμα για το συγκεκριμένο βγάζει σαν τελευταία αναβάθμιση την 0.42), ποιο να βάλω??

thanks..:)

 

Του απλου Ν80 ειναι τα

0526974 GREECE, CYPRUS Smooth Stainless

0527481 GREECE, CYPRUS Pearl Black

 

Αυτο 0535176 ,δεν μπορεσα να βρω απο ειναι

Ισως ειναι τιμ η βοντα

 

Εσυ ποιο εχεις αρχικα ?

Δεν εχει σημασια ποιο απο τα internet να βαλεις.

 

 

Λίγο topic off,:O αλλά κάνει ο Γερμανός παραεισαγωγή?:blink:

 

Κανει ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 γνωστούς με product codes 0535176 και 0526974

 

και τα 2 είναι αγορασμένα από κατάστημα ΤΙΜ...

λίγο δύσκολο να βρούμε λινκ με πληροφορίες για κάθε product code εε..?? :O

 

edit : thanks Mike..;) άρα αν είναι να αλλάξω το πρώτο να το κάνω 0526974 όπως το δεύτερο...;)

 

ξανά edit :p : στο 0535176 βγάζει σαν τελευταία την 0.42 ενώ στο 0526974 την 0.38...άρα αλλάζω το πρώτο και του βάζω τον κωδικό του δεύτερου..;) κανονικά μετά με NSU..:)

Link to comment
Share on other sites

 

edit : thanks Mike..;) άρα αν είναι να αλλάξω το πρώτο να το κάνω 0526974 όπως το δεύτερο...;)

 

You Wellcome :)

 

Ναι ακριβως

 

και τα 2 είναι αγορασμένα από κατάστημα ΤΙΜ...

λίγο δύσκολο να βρούμε λινκ με πληροφορίες για κάθε product code εε..?? :O

 

google it :)

βασικα υπαρχει περιπτωση να μαθω απο νοκια σοπ ,αλλα τετοια ωρα ειναι κλειστα :p

 

 

 

ξανά edit :p : στο 0535176 βγάζει σαν τελευταία την 0.42 ενώ στο 0526974 την 0.38...άρα αλλάζω το πρώτο και του βάζω τον κωδικό του δεύτερου..;) κανονικά μετά με NSU..:)

 

sure !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

google it

βασικα υπαρχει περιπτωση να μαθω απο νοκια σοπ ,αλλα τετοια ωρα ειναι κλειστα

 

did it already...αλλά τα πρώτα 10 αποτελέσματα δεν έβγαλαν κάτι...anyway, είναι όντως κωδικός της ΤΙΜ, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν βρίσκει διαθέσιμο το τελευταίο firmware...

thanks again..;)

Link to comment
Share on other sites

did it already...αλλά τα πρώτα 10 αποτελέσματα δεν έβγαλαν κάτι...anyway, είναι όντως κωδικός της ΤΙΜ, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν βρίσκει διαθέσιμο το τελευταίο firmware...

thanks again..;)

 

Παρακαλω παλι :p

Δεν ειναι απαραιτητο οι εκδοσεις λογισμικου με τα διαφορετικα product codes

να συμβαδιζουν παντα.

Συνηθως οι εκδοσεις των δικτυων ,καθυστερουν.

 

Πληροφοριακα ,downgrade λογισμικου δεν μπορεις να κανεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα ,downgrade λογισμικου δεν μπορεις να κανεις ...

 

ώπα..:ninja: υπάρχει λόγος να κάνω..??:worry:

εκτός από το γεγονός να θέλω να συμβαδίζει product code και firmware...υπάρχει κάτι που ίσως θα με έκανε να μην θέλω το 0.38 και να γυρίσω στο 0.42 ??:worry:

Link to comment
Share on other sites

λίγο δύσκολο να βρούμε λινκ με πληροφορίες για κάθε product code εε..?? :O

Δεν ξέρω εαν έχει ξαναδωθεί,

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?t=9015&highlight=product+code

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την σελίδα αλλά μου ζητάει login...θέλει όντως ή είναι λάθος το λινκ..?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την σελίδα αλλά μου ζητάει login...θέλει όντως ή είναι λάθος το λινκ..?

 

Ναι Νίκο, θέλει register !!!

Αλλά αξίζει τον κόπο. Το θεωρώ απο τα πιο σοβαρά sites, σχετικά με symbian !:cool:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την σελίδα αλλά μου ζητάει login...θέλει όντως ή είναι λάθος το λινκ..?

 

 

@Porfyras Thanks :)

 

Nick

θελει register -login .

Αnyway ,εκανα copy σε word ολα τα product codes και τα ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/19775261/Product_Codes.doc.html

 

Οπως ειπε και φιλος Porfyras ,αξιζει το register

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Egw tin ekana apo to pc monos mou.Sou exei vlalei epileon eikonidia gia wlan.Emena exei: Search, Wlan wizzard, F-secure antivirus, barecode reader, adobe reader kai kainourio office.U???

 

1)εγω την εκανα μεσω ιντερνετ και θπολογιστη με το nokia software updater.γιατι ρε παιδια εμενα δε μου τα βγαζει αυτα που λεει ο φιλος?μου βγαζει μονο τα εξης

search

adobe

office

:cry: :cry: :cry: :cry: οι υπολοιποι με το ΙΕ λογισμικο(το 038 δηλαδη)τι λετε?σας τα βγαζει?

 

2)εχω ενα λαπτοπ με dialup προς το παρον(εχω αγορασει το forthnet adsl box plus wifi αλλα περιμενω προς ενεργοποιηση κ δε το χω βγαλει απ το κουτι του)

Ερωτηση :ειναι δυνατον να σερφαρω μεσω της dialup απο το λαπτοπακι μου(εχει pcmcia wireless card),sto N80 μου?????

 

3)ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω το Ν80 μου και το λαπτοπακι μου γιΑ μεταφορα αρχειων μεταξυ τους???οπως δηλαδη μεσω της usb αλλα να ειναι wireless????

 

....hheeellpppp...

Link to comment
Share on other sites

1)εγω την εκανα μεσω ιντερνετ και θπολογιστη με το nokia software updater.γιατι ρε παιδια εμενα δε μου τα βγαζει αυτα που λεει ο φιλος?μου βγαζει μονο τα εξης

search

adobe

office

:cry: :cry: :cry: :cry: οι υπολοιποι με το ΙΕ λογισμικο(το 038 δηλαδη)τι λετε?σας τα βγαζει?

 

2)εχω ενα λαπτοπ με dialup προς το παρον(εχω αγορασει το forthnet adsl box plus wifi αλλα περιμενω προς ενεργοποιηση κ δε το χω βγαλει απ το κουτι του)

Ερωτηση :ειναι δυνατον να σερφαρω μεσω της dialup απο το λαπτοπακι μου(εχει pcmcia wireless card),sto N80 μου?????

 

3)ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω το Ν80 μου και το λαπτοπακι μου γιΑ μεταφορα αρχειων μεταξυ τους???οπως δηλαδη μεσω της usb αλλα να ειναι wireless????

 

....hheeellpppp...

μη σκας, τα βρισκεις ολα εδω ;)

http://europe.nokia.com/A4195015

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

@ nikoskat ενα μεγαλο ευχαριστω...,μου εφυγε 1 βαρος.

περιμενω λοιπον αν καποιος ξερει..καποια απαντηση στις αλλες μου αποριες..

:)

 

τελικα σε δικτυο Ν80-υπολογιστης (wireless) μπαινει το κινητο?για ανταλλαγη αρχειων...κλπ

υπαρχει στο xxxxxxxxxxxxxx το προγραμμα symsmb που το υποσχεται αυτο αλλα προσωπικα δεν καταφερα κατι...

Αν καποιος εχει κατι κατα νου η δοκιμασει το προγραμμα που λεω ,ας ποσταρει....

θα ειναι καλη φαση....τερμα πια το usb καλωδιο..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ξαναγραφεί το παρακάτω παρακαλώ να σβηστεί.

 

Μέχρι στιγμής όσοι έχουμε Nokia N80 και θέλαμε να το αναβαθμίσουμε σε Ν80i (Internet Edition), έπρεπε να κατεβάσουμε μια σωρία προγραμμάτων, να αλλαξουμε το Product code του Ν80 σε N80i και έπειτα να εγκαταστήσουμε το ανάλογο firmware για το Ν80i.

Πλέον, δε χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία και χρησιμοποιώντας μόνο το Nokia PC Suite, το Nokia Software Updater και 15 λεπτά από το χρόνο μας, μπορούμε πολύ εύκολα να κάνουμε την αναβάθμιση.

 

Για να κάνουμε λοιπόν την αναβάθμιση αρκεί να ακολουθήσουμε τις αναλυτικότατες οδηγίες εδώ.

Επίσης, στο site αναφερεται ο τρόπος με τον οποίο μπορούμε να εγκαταστήσουμε ένα VOIP πρόγραμμα, το truphone.

Φυσικά μπορεί κάποιος να το παραβλέψει αυτό και απλά να μετατρέψει το Ν80 --> Ν80i.

 

Καλά flasharίσματα!! icon_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ξαναγραφεί το παρακάτω παρακαλώ να σβηστεί.

 

Μέχρι στιγμής όσοι έχουμε Nokia N80 και θέλαμε να το αναβαθμίσουμε σε Ν80i (Internet Edition), έπρεπε να κατεβάσουμε μια σωρία προγραμμάτων, να αλλαξουμε το Product code του Ν80 σε N80i και έπειτα να εγκαταστήσουμε το ανάλογο firmware για το Ν80i.

Πλέον, δε χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία και χρησιμοποιώντας μόνο το Nokia PC Suite, το Nokia Software Updater και 15 λεπτά από το χρόνο μας, μπορούμε πολύ εύκολα να κάνουμε την αναβάθμιση.

 

Για να κάνουμε λοιπόν την αναβάθμιση αρκεί να ακολουθήσουμε τις αναλυτικότατες οδηγίες εδώ.

Επίσης, στο site αναφερεται ο τρόπος με τον οποίο μπορούμε να εγκαταστήσουμε ένα VOIP πρόγραμμα, το truphone.

Φυσικά μπορεί κάποιος να το παραβλέψει αυτό και απλά να μετατρέψει το Ν80 --> Ν80i.

 

Καλά flasharίσματα!! icon_lol.gif

 

 

 

ναι ρε mpierettis αλλα αυτος το κανει με το nsu... εγω εχω το 4.0623.0.42 εχω προσπαθησει και με το ελληνικο και με το αγγλικο nsu αλλα παντα μου βγαζει το firmware που εχω και οχι το 4.0632.0.38... τωρα αυτοι πως το κανουν δεν ξερω... ισως υπαρχει κανα μαγικο και το εχουν εχουν κρυφο...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε mpierettis αλλα αυτος το κανει με το nsu... εγω εχω το 4.0623.0.42 εχω προσπαθησει και με το ελληνικο και με το αγγλικο nsu αλλα παντα μου βγαζει το firmware που εχω και οχι το 4.0632.0.38... τωρα αυτοι πως το κανουν δεν ξερω... ισως υπαρχει κανα μαγικο και το εχουν εχουν κρυφο...

Autoi pou exoun katastimata nokia,anoigoun tin istoselida tis nokia online,eisagoun ton kwdiko kai tous anoigetai mia nea selida pou diathetei ola ta firmware apo ola ta modela kai diafora alla.....Etsi tin anavathmisi tin kanoun xwris na kanei to nsu downloading apo to internet alla apo to skliro disko tous,eisagontas to firmware pou exoun epileksei autoi!!!Apla ta pragmata....!!!

-------------------------------------------------------------------------

Kati allo twra......Pira dwrw se mia kopela to 6288 kai epeidi den iksere na to leitourgei mou zitise na tis deiksw.Epese to mati mou stin poiotita video pou anerxetai se analusi 640x480.....Where did that came from???Emeis me 3MP kai travame video 352x288 kai sto pc fainetai kai xeirotero apo n70 kai to axristo to 6288 me 2MP na travaei toso kala.....???Ti exete na peite???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πριν λιγο ο αδερφος μου εκανε αναβαθμιση στο Ν-80 που εχει χωρις να κρατησει αντιγραφα ασφαλειας και οταν ανοιξε το τηλεφωνο του ειχε χασει ολα τα νουμερα των τηλεφωνων που ειχε αποθηκευσει.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να τα ανακτησει ή ειναι ηδη πολυ αργα???????????:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πριν λιγο ο αδερφος μου εκανε αναβαθμιση στο Ν-80 που εχει χωρις να κρατησει αντιγραφα ασφαλειας και οταν ανοιξε το τηλεφωνο του ειχε χασει ολα τα νουμερα των τηλεφωνων που ειχε αποθηκευσει.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να τα ανακτησει ή ειναι ηδη πολυ αργα???????????:(

 

στο τηλ.εχουνε χαθει ηδη ολα.

μεσο pc suite δεν εχει κανει ποτε συνχρονισμο για τις επαφες??

αν οχι τοτε δεν μπορει να κανει τιποτα,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Egw exw to nokia N80ie me firmware 4.0632.0.38 edw kai 2-3 meres psahnw to 4.0623.0.42 den mou to vgazei pouthena oute apo to OTA oute apo to site tis nokia , kamia voithia!!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Egw exw to nokia N80ie me firmware 4.0632.0.38 edw kai 2-3 meres psahnw to 4.0623.0.42 den mou to vgazei pouthena oute apo to OTA oute apo to site tis nokia , kamia voithia!!

Αν προσέξεις τα νούμερα που δίνει θα δεις ότι η έκδοση που έχεις είναι "μεγαλύτερη" από αυτή που ψάχνεις.

 

Έχεις τη νεότερη έκδοση λογισμικού!;)

Link to comment
Share on other sites

To eida kai egw alla nomiza oti h neoterh ekdosh einai otan h dyo teleyteoi arth.alazoun ( 38 -h to 42) nase kala gia tin enimerwsh.

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..

Παιδες πριν 3-4 μερες αγορασαμε εταιρικα καποια Ν80 και ενα απ αυτα ηρθε και σε μενα ...

Εκανα upgrate το firmware σε 4.0632.0.38 (ΙΕ) απο το site της Νοkia Ολα μου δουλευουν κανονικα εκτος απο το οτι δεν μπορω να συνδεθω στοWlan (router USR9108, WEP open -128 bithex- με κλειδι 26 χαρακτηρων)

ενω ενα PDA Mio 550 που εχω συνδεεται μια χαρα...

1.Απο Συνδεσιμοτητα-Διαχ Συνδεσεων-Διαθ Wlan βρισκω και οριζω Προεπιλεγμενο σημειο προσβασης 2.Απο Ρυθμισεις-Συνδεση -Σημειο Προσβασης-Χρηση προεπιλεγμενου--δινω ονομα συνδεσης MYLAN-- , -φορεα=ασυρμ Δικτ.WLAN ---ονομα δικτυου =USR9108 (το SSID)---δικτυο=ανοικτο---λειτουργεια WLAN=μονιμο---Λειτουργ.Ασφαλ.WLAN =WEP & Ρυθμισεις Ασφαλειας το 26 χαρακτ. κλειδι του Router ....

Ξεχναω κατι και δεν μπορω να συνδεθω πουθενα μεσω WLAN ....Χρειαζεται καπου η ΙP του Router (192.168.1.1) ??? η μηπως να δηλωσω καποιο Ip και πορτα για το Ν80 ??? Καποιες jpj που ισως βοηθουσαν στις οδηγειες συνδεσης στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972&page=11 τα links ειναι νεκρα ....

 

Καποιος να βοηθει λιγο αναλυτικα ....??

Ευχαριστω πολυ

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρετε....Έκανα και εγώ την περιβόητη αναβάθμιση μέσω του PC μου και μέσω του NSU(ελληνικό).Όλα καλά αλλά έχασα την ελληνική γλώσσα.Στις επιλογές δεν υπάρχουν ελληνικά όπως και στην επιλογή ''αυτόματη'' βγάζει αγγλικά.Αξίζει να σημειώσω οτι μετέφερα τις επαφές μου που ήταν με το προηγούμενο firmware γραμμένες στα ελληνικά και κανένα πρόβλημα απεικονίζονται normal.Τι μπορώ να κάνω?Ύπάρχει τρόπος να γυρίσω στο προηγούμενο firmware ή έκανα μια τρύπα στο νερό και θα γράφω sms greeklish?Ευχαριστω εκ των προτέρων:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...