Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω, είμαι στην κοσμοτε κι εχω σιχαθεί το χάλια σήμα της οπότε σκέφτομαι να πάω προς vogafon μεριά. Υπάρχει κάποιο συμβόλαιο για μένα που το μόνο που θέλω είναι το πολύ 300 λεπτά προς όλους και 500MB? Προφανώς και δε θέλω να πληρώνω 20ρικα αβέρτα γιαυτό ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

Thanks, μου έκαναν unlimited 25 με 20 ευρώ τελική. Καλή προσφορά σε σχέση με ότι είχα.

 

τι ακριβώς προσφέρει το unlimited 25?

ούτε αυτό υπάρχει στο site της vodafone (όπως και το unlimited 50 του φίλου παραπάνω)

Τι παίζεται? μήπως βρίσκονται σε καμιά διαδικασία να αλλάξουν τα προγράμματά τους?

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς προσφέρει το unlimited 25?

ούτε αυτό υπάρχει στο site της vodafone (όπως και το unlimited 50 του φίλου παραπάνω)

Τι παίζεται? μήπως βρίσκονται σε καμιά διαδικασία να αλλάξουν τα προγράμματά τους?

 

υπάρχουν στο site όλα τα προγράμματα, απλά by default σου βγάζει μερικά από αυτά και όχι όλα.

Εκεί που είσαι στα unlimited, πάτα το κουμπί "όλα", πιο κάτω είναι.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Μου ληγει το Cosmote Απεριοριστα 45 την Παρασκευη και σκεφτομαι να κανω φορητοτητα στην Vodafone στο Red 1. Οι προσφορες που ειχε για 1 νουμερο στα 30 και κατι και για 2 νουμερα στα 26 ισχυουν ακομα;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μου ληγει το Cosmote Απεριοριστα 45 την Παρασκευη και σκεφτομαι να κανω φορητοτητα στην Vodafone στο Red 1. Οι προσφορες που ειχε για 1 νουμερο στα 30 και κατι και για 2 νουμερα στα 26 ισχυουν ακομα;

 

Ειχε και καλυτερες με 17,10 που πηρα εγω αλλα ηταν τον καιρο του πολεμου με Cosmote

 

9/2013

 

Παρε να ρωτήσεις αλλα χλωμο το βλεπω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε και καλυτερες με 17,10 που πηρα εγω αλλα ηταν τον καιρο του πολεμου με Cosmote

 

9/2013

 

Παρε να ρωτήσεις αλλα χλωμο το βλεπω

 

Μαλιστα. Εχουμε κανενα νουμερο εκτος απο αυτα που ειναι στο site μηπως παρω καλυτερη προσφορα απο τα τυποποιημενα που θα μου πουν;

Ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Εχουμε κανενα νουμερο εκτος απο αυτα που ειναι στο site μηπως παρω καλυτερη προσφορα απο τα τυποποιημενα που θα μου πουν;

Ευχαριστω.

 

Από σταθερο παρε 2106702000 για να μην χρεωνεσαι

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τελειωσε το συμβολαιο που ειχα για τα Red 1 που λογω online 25% κ λογω οικογενειακου 20% επεφτε στα 36 κ με τον φορο 12% ηταν συνολο 40,32. Τωρα δεν μου δινουν τιποτα καλυτερο απο 30% εκπτωση για ενα χρονο κ το οικογενειακο εχει παει στα 15% υποστιριζουν αν κ στο site γραφει 20. Δηλαδη μου βγαινει 35,7 κ με τον φορο στα 39,95. Στα ιδια δηλαδη. Μου κακοφαινεται γιατι πριν λιγο εδιναν το ιδιο με 18-20. Δεν ειδα διαφορα οταν ειπα οτι θα εκανα και το τριτο νουμερο Red 1 η οτι θα εκανα το σταθερο Hol, ενα 10% δινουν εκει σε ενα νουμερο. Θα δω τι προσφορα θα μου κανει η Cosmote και αμα ειναι θα την κανω για Wind F2GO μεχρι να κανουν τισ τιμες πιο λογικες.
Link to comment
Share on other sites

θα την κανω για Wind F2GO μεχρι να κανουν τισ τιμες πιο λογικες.

Απορώ γιατί κάθεσαι με τέτοιες τιμές.

Στην θέση σου θα έπαιρνα φοιτητικό f2g,θα έκανα φορητότητα στην Q και άμεση εκτροπή στο φοιτητικό.

Θα αγόραζα βέβαια τα 1€/400' μερικές φορές. Σε 2-3 μήνες όλοι θα μάθαιναν το καινούργιο νούμερο και το πολύ πολύ να κράταγα σε εκτροπή το παλιό για κανά 2 χρονια με 10€.

Έτσι θα γλυτώσω μερικά 100ρικα το χρόνο για τις διακοπές μου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται τη ακριβως ειναι η Λοιπές Υπηρεσίες δεδομένων που αναγράφεται στο λογαριασμό; Έχω μια χρέωση 8 ευρώ στον τελευταίο λογαριασμό μου και δεν ξέρω από που προέρχεται:confused::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται τη ακριβως ειναι η Λοιπές Υπηρεσίες δεδομένων που αναγράφεται στο λογαριασμό; Έχω μια χρέωση 8 ευρώ στον τελευταίο λογαριασμό μου και δεν ξέρω από που προέρχεται:confused::worry:

 

Με επιφυλαξη ότι δεν εχεις προπληρωμενο χρονο για Internet και μπηκες από το κινητο .Χρεωνει 1 ευρω κάθε μερα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορες τελος ρωτησα στην voda 3 νουμερα cosmote 18 μηνο red 1 και μου ειπε 140 αν θυμαμαι καλα μαζι με τις εκπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται τη ακριβως ειναι η Λοιπές Υπηρεσίες δεδομένων που αναγράφεται στο λογαριασμό; Έχω μια χρέωση 8 ευρώ στον τελευταίο λογαριασμό μου και δεν ξέρω από που προέρχεται:confused::worry:

 

Υπηρεσίες ringtones/wallpapers/welcome tones, αλλα μπορεί να 'ναι και εισερχόμενα απο πενταψήφιους αριθμούς.Μία κλήση στο 13830 και μπορούν να σου πούν :)

Link to comment
Share on other sites

Ειχε και καλυτερες με 17,10 που πηρα εγω αλλα ηταν τον καιρο του πολεμου με Cosmote

 

9/2013

 

Παρε να ρωτήσεις αλλα χλωμο το βλεπω

 

Οι προσφορες τελος ρωτησα στην voda 3 νουμερα cosmote 18 μηνο red 1 και μου ειπε 140 αν θυμαμαι καλα μαζι με τις εκπτωσεις

 

Ναι πράγματι οι προσφορες εχουν αλλαξει κατα πολυ. Μολις τωρα μιλησα, για 2 νουμερα απο Cosmote σε Vodafone Red1, 47 Euro το καθε νουμερο.

Τον ρωτησα γιατι τοσο πολυ ενω πριν απο 2 μηνες οι τιμες ηταν πολυ πιο κατω και μου ειπε οτι αυτα αλλαζουν καθε μηνα και μπορει να ξαναπεσουν οι τιμες. Παντως για τωρα πανω απο 30 Ευρω το Red 1 δεν θα το εδινα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω στο 1227 κ ζητησω να μου κανουν τα 3 νουμερο απο συνδεση CU λογικα θα παρει κανα μηνα. Στο διαστημα αυτο αν αλλαξω γνωμη η αν μου κανουν καλη προσφορα μπορω να ακυρωσω την CU κ να συνεχιζω σαν συμβολαιο? Η μηπως για να τους ταρακουνισω να ζητησω φορητοτητα σε What's Up της Cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Αν παρω στο 1227 κ ζητησω να μου κανουν τα 3 νουμερο απο συνδεση CU λογικα θα παρει κανα μηνα. Στο διαστημα αυτο αν αλλαξω γνωμη η αν μου κανουν καλη προσφορα μπορω να ακυρωσω την CU κ να συνεχιζω σαν συμβολαιο? Η μηπως για να τους ταρακουνισω να ζητησω φορητοτητα σε What's Up της Cosmote?

 

Δεν θα καταφερεις και πολλα. Δοκιμασε να πας σε cosmote μπας και σ δωσουν κατι καλυτερο απο τη vodafone. Να γνωριζεις οτι το ταρακουνημα απο την φορητοτητα δεν γινεται μεσα σε 2,3 μερες θελει κανενα 10 μερο. Εχεις 14 μερες απο την στιγμη που υπογραψεις την cosmote να γυρισεις στην voda με καλυτερη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητα που υπαρχει η δυνατοτητα εισαγωγης smile :) σε sms όπως το Samsung Galaxy S4 και όχι μονο το μηνυμα χρεωνεται σαν sms ή σαν mms ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητα που υπαρχει η δυνατοτητα εισαγωγης smile :) σε sms όπως το Samsung Galaxy S4 και όχι μονο το μηνυμα χρεωνεται σαν sms ή σαν mms ?

 

Για ποιο λόγο να χρεωθεί mms?

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητα που υπαρχει η δυνατοτητα εισαγωγης smile :) σε sms όπως το Samsung Galaxy S4 και όχι μονο το μηνυμα χρεωνεται σαν sms ή σαν mms ?

 

Για ποιο λόγο να χρεωθεί mms?

 

Δεν ξερω...Ρωταω γιατι στη μια από τις 3 γραμμες red1 που εχω ειδα καπου 2 ευρω παραπανω τον περασμενο μηνα και ειχε ένα mms και μερικα sms με smile

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...Ρωταω γιατι στη μια από τις 3 γραμμες red1 που εχω ειδα καπου 2 ευρω παραπανω τον περασμενο μηνα και ειχε ένα mms και μερικα sms με smile

 

Να αποκλείσουμε το γεγονός να εχει σταλεί όντως το mms;

Αν δεν κάνω λάθος αν περάσει το όριο των χαρακτήρων σε sms μετατρέπεται αυτόματα σε mms.

 

Είχα παλιά συσκευή android (Samsung S3) και νομίζω κάποια στιγμή σε μήνυμα που έγραφα μου εμφάνισε ενημέρωση πως μετατράπηκε σε multimedia message.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να αποκλείσουμε το γεγονός να εχει σταλεί όντως το mms;

Αν δεν κάνω λάθος αν περάσει το όριο των χαρακτήρων σε sms μετατρέπεται αυτόματα σε mms.

 

Είχα παλιά συσκευή android (Samsung S3) και νομίζω κάποια στιγμή σε μήνυμα που έγραφα μου εμφάνισε ενημέρωση πως μετατράπηκε σε multimedia message.

 

Ναι το αποκλειω...Εγω ηξερα ότι αν ξεπεραοσυμε το οριο των χαρακτηρων γινεται διπλο ή παραπανω sms .Λαθος μου ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αποκλειω...Εγω ηξερα ότι αν ξεπεραοσυμε το οριο των χαρακτηρων γινεται διπλο ή παραπανω sms .Λαθος μου ???

 

Αν ξεπεράσεις το όριο ναι γίνετε διπλό το sms.

Αλλα τριπλό, όχι! Μετατρέπεται σε mms.

 

Ας δούμε κάποια άλλη άποψη όμως...Ίσως κάνω και εγω λάθος.

 

 

Έν το μεταξύ κάποιο τηλέφωνο για επεξήγηση και ανάλυση του λογαριασμού σου πήρες απο την εξυπηρέτηση;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπεράσεις το όριο ναι γίνετε διπλό το sms.

Αλλα τριπλό, όχι! Μετατρέπεται σε mms.

 

Ας δούμε κάποια άλλη άποψη όμως...Ίσως κάνω και εγω λάθος.

 

 

Έν το μεταξύ κάποιο τηλέφωνο για επεξήγηση και ανάλυση του λογαριασμού σου πήρες απο την εξυπηρέτηση;

 

Θα παρω να ρωτησω....Και θα ξανακοιτάξω την αναλυση του λογαριασμου.

Θα ενημερωσω κι εδώ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...