Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με δόλιο τρόπο εννοώ να μπαίνεις με ασύρματη και εκεί που έχει χαθεί η ασύρματη και εσύ δεν έχεις καταλάβει τίποτα να μπαίνει με το ίντερνετ του παρόχου...απο την στιγμή που εγώ δεν το ζήτησα δεν έχει καμία δουλειά να συνδέεται και φυσικά χωρίς να ενημερώνει το χρήστη....την έχει πατήσει άπειρος κόσμος έτσι και εγώ νόμιζα ότι είχα γλυτώσει και είχα ησυχάσει αφου επί ένα χρόνο δεν είχα καμία περίεργη χρέωση στο λογαριασμό μου λόγω της ασφάλειας που νόμιζα οτι είχα μέσω του προγράμματος που είχα εγκαταστήσει....ξαφνικά δλδ παίρνει πρωτοβουλίες το κινητό και κάνει τα δικά του δεν το πιστεύω με τίποτα...

 

Δηλαδη πιστευεις οτι το εκανε επιτηδες η βονταφον ή προκειται για ελαττωμα της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δηλαδη πιστευεις οτι το εκανε επιτηδες η βονταφον ή προκειται για ελαττωμα της συσκευης?

 

όλα είναι πιθανά....και που ξέρω εγώ οτι η vodafone δεν χρεώνει ότι θέλει όπως και οι άλλες εταιρείες, θα πρέπει να εμπιστεύομαι μια πολυεθνική εταιρεία???δεν νομίζω...όπως παραδείγματος χάριν στο λογαριασμό το συγκεκριμένο δεν έχουν χρεωθεί 2 MMS που έστειλα και που θα έπρεπε να είναι χρεωμένα στο συγκεκριμένο λογαριασμό. Πάντως η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά στα 15 χρόνια που έχω το συγκεκριμένο νούμερο αντιμετωπίζω θέμα με την συγκεκριμένη εταιρεία.

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Τοτε η καλυτερη λυση ειναι μαλλον το αιτημα αμφισβήτησης ωστε να ελεγχθεί αν οντως εχει γινει η χρέωση. Παντως για σιγουρια διεγραψε τα apn της συσκευης σου.
Link to comment
Share on other sites

όλα είναι πιθανά....και που ξέρω εγώ οτι η vodafone δεν χρεώνει ότι θέλει όπως και οι άλλες εταιρείες, θα πρέπει να εμπιστεύομαι μια πολυεθνική εταιρεία???δεν νομίζω...όπως παραδείγματος χάριν στο λογαριασμό το συγκεκριμένο δεν έχουν χρεωθεί 2 MMS που έστειλα και που θα έπρεπε να είναι χρεωμένα στο συγκεκριμένο λογαριασμό. Πάντως η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά στα 15 χρόνια που έχω το συγκεκριμένο νούμερο αντιμετωπίζω θέμα με την συγκεκριμένη εταιρεία.

 

Αυτό με το mms δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.. Θα στα χρεώσουν στον επόμενο λογαριασμό λογικά.. Πολλές φορές καθυστερούν μέχρι και 2 μήνες να σου περάσουν μία χρέωση όταν πρόκειται για δεδομένα (όπως mobile internet ή mms).. Εγώ που χρησιμοποιώ internet μου συμβαίνει κάθε μήνα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν πλεον ευελικτα... μηπως εννοούσες οικονομικά?

 

ναι γράψε λάθος,αυτά.Τέσπα,ότι υπάρχει είναι μηδαμινό για μένα..:ninja:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραλάβεις στην τιμή που θα έχει την ημέρα της παραδοσης. Αν εχει 499, θα το πάρεις 499

 

μα τι λες? Οταν παραγγελνεις ενα προιον σε μια τιμη σε αυτη την τιμη το παιρνεις. Εχω παθει το ιδιο απειρες φορες με πλαισιο και getitnow , να παραγγειλω δηλαδη κατι και μετα να αλλαξει προς τα πανω η τιμη του και μου ειχαν πει πως εγω θα το παρω στην τιμη που το παρηγγειλα οπως και εγινε.

Το οριζει και το νομικο πλαισιο αυτο και καπου στο thelab θα βρεις και τον αντιστοιχο νομο. Εαν τωρα παραγγειλεις κατι απο αποσταση και η τιμη του οταν ερθει εχει πεσει, απλα ακυρωνεις τη συμβαση, χωρις να εισαι υποχρεωμενος να πεις το γιατι και το ξαναπαραγγελνεις στη νεα-μειωμενη τιμη.

 

Να αρνηθεις να το παρεις εαν σου πουνε οτι σου το δινουν στην αυξημενη τιμη και να κανεις καταγγελια στο ινκα και στο εφπολις. Να τους το ανακοινωσεις κιολας οτι θα το κανεις αυτο.

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ενεργοποιησα την προσφορά με 10€ τον μήνα το ιντερνετ με δωρο το στικάκι. Στο κατάστημα της vodafone οταν πήγα να το κάνω ρωτάω την κοπέλα αν όντως είναι έτσι και δεν έχει και άλλες χρεώσεις που δεν αναφέρονται. και μου λέει οχι. Μην πολυλογώ έρχεται ο λογαριασμός με τις εξής χρεώσεις.

ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ VMB 1GB: 19,29

ΤΕΛΗ ΣΥΝ/ΤΩΝ ΚΙΝ. ΤΗΛ.:2,31

ΕΚΠΤΩΣΗ ΠΑΓΙΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ -8,26

όλα μαζί βγαίνουν 13,34 και 3,07 ο ΦΠΑ. Ειτε με το ΦΠΑ είτε χωρίς, πάλι δεν βγαίνει δέκα ευρώ.

Δεν είναι για τα επιπλέον χρήματα, είναι οτι άλλα λένε και άλλα κάνουν :(

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα λέμε αλλά δεν μας ακούει κανείς να τους κυνηγήσει.

 

Τελικά εδώ στο Ελλάντα τα unlimited έχουν όριο (είτε ταχύτητας, είτε δεδομένων),

στα πάγια των 30 ευρώ έρχονται 35 ευρώ λογαριασμοί,

τα γρήγορα δίκτυα είναι άμα είσαι τυχερός,

οι διακοπές συνδέσεων γίνονται σε 1+ μήνα αργότερα,

οι μεταφορές από δίκτυο σε δίκτυο γίνονται δύσκολα και με φυσική παρουσία (τρέξιμο από δω κι απο κει)...

η ορθή χρήση ορίζεται από αυτόν που τον συμφέρει. Για μένα μπορεί να είναι άλλη.

και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα...

 

Αμάν πια.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ενεργοποιησα την προσφορά με 10€ τον μήνα το ιντερνετ με δωρο το στικάκι. Στο κατάστημα της vodafone οταν πήγα να το κάνω ρωτάω την κοπέλα αν όντως είναι έτσι και δεν έχει και άλλες χρεώσεις που δεν αναφέρονται. και μου λέει οχι. Μην πολυλογώ έρχεται ο λογαριασμός με τις εξής χρεώσεις.

ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ VMB 1GB: 19,29

ΤΕΛΗ ΣΥΝ/ΤΩΝ ΚΙΝ. ΤΗΛ.:2,31

ΕΚΠΤΩΣΗ ΠΑΓΙΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ -8,26

όλα μαζί βγαίνουν 13,34 και 3,07 ο ΦΠΑ. Ειτε με το ΦΠΑ είτε χωρίς, πάλι δεν βγαίνει δέκα ευρώ.

Δεν είναι για τα επιπλέον χρήματα, είναι οτι άλλα λένε και άλλα κάνουν :(

 

Δές κατα αρχήν αν ο λογαριασμός είναι για 30 μέρες ή για περισσότερες.

Έχω την εντύπωση ότι θα είναι για περισσότερες συνήθως έτσι γίνεται στον πρώτο λογαριασμό.

Τα τέλη συνδομητών Κινιτής έχουν καταργηθεί με νέο νόμο για τις κάρτες που δίνουν αποκλειστικά Internet

Στον επόμενο λογαριασμό ίσως να μην τα πληρώσεις πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα νέα συμβόλαια ξέρετε αν θα βγουν από το φθινόπωρο; Γιατί έλεος με τα unlimited ...και τα ευέλικτα .

 

Ξέρει κανείς;

Μπορώ να φτιάξω πρόγραμμα,με ομιλία προς βόνταφον+άλλους+sms για voda+άλλους+internet ;

Έχουν οι ανάπηροι,μόνο με 101€ ή 84€ με έκπτωση παγίου..αλλά είναι τρελά λεφτά ακόμα και σε συνδιασμό με την hol που πάει κιάλλο κάτω.:blink: Αλλά είναι άπειρα τα λεπτά που δίνει,και απλώς άχρηστο για μένα..

Κάτι άλλο υπάρχει να γίνει;

(με καίει πάλι να κοιτάξω για σύνδεση)

 

η cote έχει! :(

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έτσι αναφέρει η ιστοσελίδα στους όρους τους οποίους διαβάζεις και αποδέχεσαι.

 

Δεν εχει σημασια τι λεει κανενα site! αυτοι οι οροι λεγονται καταχραστικοι και ο πολιτης δεν εχει καμμια υποχρεωση να τους αποδεχθει!

Αλλο ενα παραδειγμα να αναφερω. Εαν στο super market ενα προιον εχει μια τιμη στο ραφι τοτε δια νομου θα το αγορασεις με αυτη την τιμη στο ταμειο. Εαν λεει πχ κινητο νοκια 5 ευρω και κανανε λαθος αντι για 500 τοτε μπορεις νομικως να το παρεις στα 5 ευρω αλλιως θεωρειται παρανομη ψευδης προσκληση για αγορα προιοντος :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ενεργοποιησα την προσφορά με 10€ τον μήνα το ιντερνετ με δωρο το στικάκι. Στο κατάστημα της vodafone οταν πήγα να το κάνω ρωτάω την κοπέλα αν όντως είναι έτσι και δεν έχει και άλλες χρεώσεις που δεν αναφέρονται. και μου λέει οχι. Μην πολυλογώ έρχεται ο λογαριασμός με τις εξής χρεώσεις.

ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ VMB 1GB: 19,29

ΤΕΛΗ ΣΥΝ/ΤΩΝ ΚΙΝ. ΤΗΛ.:2,31

ΕΚΠΤΩΣΗ ΠΑΓΙΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ -8,26

όλα μαζί βγαίνουν 13,34 και 3,07 ο ΦΠΑ. Ειτε με το ΦΠΑ είτε χωρίς, πάλι δεν βγαίνει δέκα ευρώ.

Δεν είναι για τα επιπλέον χρήματα, είναι οτι άλλα λένε και άλλα κάνουν :(

 

Ο πρώτος λογαριασμός συνήθως είναι διπλός για 2 μήνες ή για 1,5 μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

οριστε και θεμα με παιδι που πηρε ποντικι απο πλαισιο στα 99 ευρω και μετα αλλαξε η τιμη του και πηγαινανε να του το πασαρουνε στα..129. Ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ το κυνηγησε και θα το παρει στα 99

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=354352&highlight=sony+vaio&page=45

 

Ακομα και το φπα να αλλαζε εαν το ειχε παραγγειλει πριν την αλλαγη θα το επερνε με το νεο φπα. Δεν εχει καμμια σημασια ποτε σου κοβουν την αποδειξη. Σημασια εχει ποτε κατοχυρωνεις το προιον και την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα καταργησανε τα οικογενειακα εκει στη vodafone?

 

Ειχαμε μεταφερθει εδω και 1-2 μηνες σε unlimited ξεχωριστα απο οικογενειακο και ειδα οτι δεν βολευει καθολου.Απο τη στιγμη που πακετο μηνυματων σε αλλες εταιριες δεν σου δινουν και οι περισσοτεροι τουλαχιστον γνωστοι εχουν Cosmote αρα το απεριοριστα σε Vodafone ειναι δωρο αδωρο μου φαινεται ειναι ανοητο πλεον να καθομαι αλλο στη Voda.

 

Μονο μια επιδοτηση που μου ταξανε σκεφτομαι οτι θα χασω αλλα καλυτερα 100 ευρω μικροτερη επιδοτηση στη Cosmote και να μην σπαω το κεφαλι μου καθε μηνα με μετρητες χρονου/sms κτλ.

 

Επαναλαμβανω,με την προυποθεση οτι οι περισσοτεροι γνωστοι σου ειναι στην cosmote.Δικιο δεν εχω?Οι τιμες πανω κατω ιδιες μου φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

 

Επαναλαμβανω,με την προυποθεση οτι οι περισσοτεροι γνωστοι σου ειναι στην cosmote.Δικιο δεν εχω?Οι τιμες πανω κατω ιδιες μου φαινονται.

 

Ναι,σωστά σκέφτεσαι φίλος :) .Όπως και με το αντίθετο,με άλλους σε άλλες εταιρίες. Έτσι πάει όπως τα χουν κάνει...Να επιλέγεις,ότι και οι περισσότεροι που επικοινωνείς ...Άρα μπαλάκια τα χουν κάνει,μην πω άλλα..Προς το παρόν,δεν βρίσκω ούτε ένα ωφέλιμο λόγο για βονταφον συμβόλαια..Αλλά δεν θέλω να αλλάξω εταιρία. Οπότε κάθομαι με cu,που είναι άπειρη κλεψιά πλέον..:blink: Μέχρι να βγεί κάτι καλύτερο.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδα.νεος πελατης στην vodafone εδω κ λιγες μερες κ εχω δυο ερωτησουλες!εχω κανει προγραμμα 70 unlimited κ ιντερνετ unlimited.μεχρι ποσα MB εχει οριο το unlimited???μην μας βρει κ κανενα κακο!!!

κ δευτερον αν υπαρχει καποιος αριθμος που μπορουμε να ενημερωνομαστε για το υπολοιπο χρονου ομιλιας κ ιντερνετ!!

 

ευχαριστω εκ των προτερον!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδα.νεος πελατης στην vodafone εδω κ λιγες μερες κ εχω δυο ερωτησουλες!εχω κανει προγραμμα 70 unlimited κ ιντερνετ unlimited.μεχρι ποσα MB εχει οριο το unlimited???μην μας βρει κ κανενα κακο!!!

κ δευτερον αν υπαρχει καποιος αριθμος που μπορουμε να ενημερωνομαστε για το υπολοιπο χρονου ομιλιας κ ιντερνετ!!

 

ευχαριστω εκ των προτερον!!

 

Για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας στέλνεις κενό μήνυμα στο 1284. Είναι χωρίς χρέωση.

 

Για το υπόλοιπο όγκου ιντερνετ καλείς στο 13830 και εκεί μετά πατάς μια επιλογή, δεν θυμάμαι ποιά ακριβώς (θα ακούσεις τις οδηγίες). Έχει χρέωση 12 λεπτά ανα κλήση αν θυμάμαι καλά.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδα.νεος πελατης στην vodafone εδω κ λιγες μερες κ εχω δυο ερωτησουλες!εχω κανει προγραμμα 70 unlimited κ ιντερνετ unlimited.μεχρι ποσα MB εχει οριο το unlimited???μην μας βρει κ κανενα κακο!!!

κ δευτερον αν υπαρχει καποιος αριθμος που μπορουμε να ενημερωνομαστε για το υπολοιπο χρονου ομιλιας κ ιντερνετ!!

 

ευχαριστω εκ των προτερον!!

 

3gb το μήνα έχει όριο το unlimited internet. Πρόσεχε όμως ότι ο όγκος του internet ανανεώνεται κάθε πρώτη κάθε μήνα , ενώ τα λεπτά για τη φωνή ανανεώνονται την ημερομηνία που σου λέει στο 1284.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά .

Ο δωρεάν χρόνος είναι μόνο για εθνικές κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

3gb το μήνα έχει όριο το unlimited internet. Πρόσεχε όμως ότι ο όγκος του internet ανανεώνεται κάθε πρώτη κάθε μήνα , ενώ τα λεπτά για τη φωνή ανανεώνονται την ημερομηνία που σου λέει στο 1284.

 

δηλαδη αυτον τον μηνα που αρχισα να εχω το νουμερο απο 22 ιουλιου ισχυουν τα μβ η χρεωνομαι τοσεσ μερες?μα να μην σου λενε τπτ στα καταστηματα?κ στο συμβολαιο που το διαβασα δν αναφερει κατι!τι να πω..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτον τον μηνα που αρχισα να εχω το νουμερο απο 22 ιουλιου ισχυουν τα μβ η χρεωνομαι τοσεσ μερες?μα να μην σου λενε τπτ στα καταστηματα?κ στο συμβολαιο που το διαβασα δν αναφερει κατι!τι να πω..

 

Προφανώς κ δεν χρεώνεσαι. Απλώς από εδώ και στο εξής τα ΜΒ θα ανανεώνονται κάθε 1η του μήνα ενώ τα λεπτά ομιλίας και τα SMS την συγκεκριμένη ημερομηνία που εκδίδεται κάθε μήνα ο λογαριασμός σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...