Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, paanos said:

Για 100αρα υφιστάμενη μαζί με Vodafone tv (σε άλλη γραμμή αυτό) μου είπαν 27€ με χαλκό και 28€ με ftth.

Φοβερές τιμές. Η cosmo δίνει 28,90€ την 100άρα. Ουσιαστικά βγαίνει το tv δωρεάν. Βέβαια έχει τα προνόμια του cosmote one

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antonio21 said:

Για φορητήτα θα μου δώσουν το ίδιο; 

Χλωμό. Πάρε 2106702610

Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσω αύριο το πρωί. 

Ευχαριστώ 

Μόλις μίλησα οι τιμές είναι καταλόγου καμία επαφή μέ τις τιμές παραπάνω έστω και εάν είναι φορητήτα. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ,εχω καρτοπρογραμμα και θελω να ρωτησω αν γινει διακοπη στον 19ο μηνα τι ποσο πληρωνω; Ανεβαζω τον πινακα , δεν βγαζω ακρη

 

τελος διακοπης voda.PNG

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 2:53 ΜΜ, paanos said:

Πήρα στο 2165006700 και έδωσαν για καρτοκινητο το 3GB στα 8,77 και επειδή έχει σταθερό, θα πάρει 3Gb έξτρα και εκπτωση στο σταθερό. Οπότε γύρω στα 7€ τον μήνα θα βγαίνει το κινητό. Θεωρώ είναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση με ότι παίζει τώρα σε καρτοκινητή για κάποιον που θέλει μικρή χρήση 

Καλημέρα, πήρα σε αυτό το νούμερο (και σε μερικά ακόμη αυτής της εταιρείας) χτες και σήμερα και μου λέει ο "αριθμός δεν είναι διαθέσιμος". Δοκίμασα πολλές φορές. Εσύ πήρες εύκολα ή δοκίμασες πάρα πολλές φορές.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 2:53 ΜΜ, paanos said:

Πήρα στο 2165006700 και έδωσαν για καρτοκινητο το 3GB στα 8,77 και επειδή έχει σταθερό, θα πάρει 3Gb έξτρα και εκπτωση στο σταθερό. Οπότε γύρω στα 7€ τον μήνα θα βγαίνει το κινητό. Θεωρώ είναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση με ότι παίζει τώρα σε καρτοκινητή για κάποιον που θέλει μικρή χρήση 

Ωραία προσφορά!

Επειδή είναι να ανανεώσω κι εγώ στο σταθερό, τι προσφορά σου δώσαν γι αυτό;

επίσης μπορεις να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες όσον αφορά την προσφορά στο κινητό;

Περιλαμβάνει και λεπτά;

Ήταν cu και το έκανες καρτοσυμβόλαιο ή από φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει μήνυμα με προσφορά που με οδηγούσε σε φόρμα για να συμπληρώσω τηλέφωνο. Φαίνεται ότι δεν είναι οι ίδιοι. Με κάλεσε από άλλο 216, όχι σαν αυτά της icall, και προσφερε με 12,99 απεριόριστη ομιλία, 6.000 sms και 5gb. Φυσικά δεν το δέχτηκα, ακόμα και σε άλλη εταιρεία μπορώ να δίνω λιγότερα  κυρίως με συνδυασμό 2 καρτών. Η κοπέλα επέμενε ότι σε όλα τα φυσικά σημεία είναι 15 και πάνω η κάρτα άσχετα αν της έλεγα εγώ ότι κάνω ανανέωση και με 8. Και ότι παίρνουν συνεχώς αυξήσεις ενώ το συμβόλαιο για 24 μήνες θα είναι σταθερό.

Η προσφορά που γράφτηκε παραπάνω είναι πολύ καλύτερη βέβαια. Δυστυχώς και εγώ καλώντας δεν μπορώ να επικοινωνήσω στο συγκεκριμένο νούμερο

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, besddimo2 said:

Καλημέρα, πήρα σε αυτό το νούμερο (και σε μερικά ακόμη αυτής της εταιρείας) χτες και σήμερα και μου λέει ο "αριθμός δεν είναι διαθέσιμος". Δοκίμασα πολλές φορές. Εσύ πήρες εύκολα ή δοκίμασες πάρα πολλές φορές.

Ευχαριστώ.

1-2 φορές πήρα 

 

1 ώρα πριν, sofos_k said:

Ωραία προσφορά!

Επειδή είναι να ανανεώσω κι εγώ στο σταθερό, τι προσφορά σου δώσαν γι αυτό;

επίσης μπορεις να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες όσον αφορά την προσφορά στο κινητό;

Περιλαμβάνει και λεπτά;

Ήταν cu και το έκανες καρτοσυμβόλαιο ή από φορητότητα;

Από CU έγινε κανονικό συμβόλαιο. Είναι το πρόγραμμα RED 3GB με απεριόριστα λεπτά, 6000SMS προς όλους και 3GB. Λόγω σταθερού παίρνεις ακόμα 3.

Το σταθερό είναι το κλασικό Vodafone 50 με  50mbps, απεριόριστα σταθερά και 360’ κινητά και διεθνή σταθερά. Αυτό μέχρι τώρα ήταν 16,22 (λήγει τον Ιούλιο) και κάνουν προσφορά στα 20€ ακριβώς. Οι τιμές αυτές είναι χωρίς την συνδυαστική εκπτωση. Επειδή δεν με ικανοποίησε, θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως πουν κάτι καλύτερο (ιδανικά θα ήθελα κάτι στα 18€ χωρίς την εκπτωση κινητού) 

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 2:53 ΜΜ, paanos said:

Πήρα στο 2165006700 και έδωσαν για καρτοκινητο το 3GB στα 8,77 και επειδή έχει σταθερό, θα πάρει 3Gb έξτρα και εκπτωση στο σταθερό. Οπότε γύρω στα 7€ τον μήνα θα βγαίνει το κινητό. Θεωρώ είναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση με ότι παίζει τώρα σε καρτοκινητή για κάποιον που θέλει μικρή χρήση 

Κάτι τέτοια ψάχνω για τα πεθερικά μου που είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και χρειάζονται μόνο χρόνο ομιλίας. έχω ένα CU που βγάζει αυτή τη προσφορά στα 8,77€ για μετατροπή σε συμβόλαιο, αλλά δεν το δίνουν δυστυχώς για φορητότητα.

Τώρα έχουν Q και αναγκάζονται να βάζουν 25€ τουλάχιστον το δίμηνο για να παίρνουν ένα πακέτο των 10€ περίπου τον μήνα για να μπορούν να μιλάνε...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jimmis11 said:

Κάτι τέτοια ψάχνω για τα πεθερικά μου που είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και χρειάζονται μόνο χρόνο ομιλίας. έχω ένα CU που βγάζει αυτή τη προσφορά στα 8,77€ για μετατροπή σε συμβόλαιο, αλλά δεν το δίνουν δυστυχώς για φορητότητα.

Τώρα έχουν Q και αναγκάζονται να βάζουν 25€ τουλάχιστον το δίμηνο για να παίρνουν ένα πακέτο των 10€ περίπου τον μήνα για να μπορούν να μιλάνε...

Το συμβόλαιο της Nova δε σας βολεύει; 13€ το μήνα με απεριόριστα λεπτά και 2GB (άχρηστα όπως κατάλαβα για τους συγκεκριμένους).

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MIKU said:

Το συμβόλαιο της Nova δε σας βολεύει; 13€ το μήνα με απεριόριστα λεπτά και 2GB (άχρηστα όπως κατάλαβα για τους συγκεκριμένους).

Δεν κερδίζουν τίποτα σε σχέση με αυτά που δίνουν τώρα. Άσε που δεν ξέρω αν το δίνουν σε αυτή την τιμή και για μετατροπή από καρτοκινητό.

Όπως καταλαβαίνεις για χαμηλό-συνταξιούχους ακόμη και τα 2-3 ευρώ κέρδος τον μήνα, είναι σημαντικά... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Viber out, αν και θέλει κάποια εξοικείωση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis11 said:

Κάτι τέτοια ψάχνω για τα πεθερικά μου που είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και χρειάζονται μόνο χρόνο ομιλίας. έχω ένα CU που βγάζει αυτή τη προσφορά στα 8,77€ για μετατροπή σε συμβόλαιο, αλλά δεν το δίνουν δυστυχώς για φορητότητα.

Τώρα έχουν Q και αναγκάζονται να βάζουν 25€ τουλάχιστον το δίμηνο για να παίρνουν ένα πακέτο των 10€ περίπου τον μήνα για να μπορούν να μιλάνε...

Προσπάθησε πάλι να πάρεις το τμήμα προσφορών και να τους το ζητήσεις. Ειδάλλως η μόνο λύση που βλέπω είναι φορητότητα σε CU όπου με το ίδιο ποσό ανανέωσης θα βαζουν πακέτο και θα περιμένετε μήπως εμφανίσει την προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimmis11 said:

Δεν κερδίζουν τίποτα σε σχέση με αυτά που δίνουν τώρα. Άσε που δεν ξέρω αν το δίνουν σε αυτή την τιμή και για μετατροπή από καρτοκινητό.

Όπως καταλαβαίνεις για χαμηλό-συνταξιούχους ακόμη και τα 2-3 ευρώ κέρδος τον μήνα, είναι σημαντικά... 

Μωρέ ναι, απλά κερδίζουν την βαβούρα για κάρτες και πακέτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimmis11 said:

Κάτι τέτοια ψάχνω για τα πεθερικά μου που είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και χρειάζονται μόνο χρόνο ομιλίας. έχω ένα CU που βγάζει αυτή τη προσφορά στα 8,77€ για μετατροπή σε συμβόλαιο, αλλά δεν το δίνουν δυστυχώς για φορητότητα.

Πήγαινε σε καταστημα. Μπορεί να το έχουν εκεί για φορητότητα 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 5 μήνες το ψάχνω για την μητέρα μου αλλά δεν κατάφερα κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στης μητέρας μου το βγάζει 17.01€ που είναι πάρα πολλά... μόνο λεπτά θέλει

 

Screenshot-2024-04-29-20-40-36-430-gr-mo

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Arinos said:

Εμένα στης μητέρας μου το βγάζει 17.01€ που είναι πάρα πολλά... μόνο λεπτά θέλει

 

Screenshot-2024-04-29-20-40-36-430-gr-mo

Σώπα ρε σεις. Το τραγικό είναι ότι μου το εμφανίζει σε αριθμό που είχε έρθει ως 2η sim και παίζει να έβαλα 2-3 φορές κάρτα σε διάστημα 1 χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Η γυναικα μου εχει καρτοπρόγραμμα με 9,78€/μηνα με απεριοριστα λεπτα σε ομιλια, 6000sms (αχρηστα) και 3GB τα οποια δεν την φτανουν με τιποτα. Στο myvodafone app και στην κατηγορια my offers της βγαζει σαν προσφορα το vodafone red 10gb απο 66,54€ (και καλα..) στα 15,30€/μηνα με απεριοριστα λεπτα σε ομιλια, 6000sms αλλα 10GB data. Αξιζει λετε η συγκεκριμενη προσφορα ή ειναι τσιμπημενη η τιμη;

Επισης ειδα οτι στα καρτοκινητα δινουν προσφορα για ολη την Μεγαλη Εβδομαδα δωρεαν data. Για το καρτοπρογραμμα δεν εχουν βγαλει κατι αντιστοιχο; Υπαρχει μονο στην κατηγορια my offers απεριοριστα data για 1 εβδ. με 1,90€!

Edited by grlansin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, grlansin said:

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Η γυναικα μου εχει καρτοπρόγραμμα με 9,78€/μηνα με απεριοριστα λεπτα σε ομιλια, 6000sms (αχρηστα) και 3GB τα οποια δεν την φτανουν με τιποτα. Στο myvodafone app και στην κατηγορια my offers της βγαζει σαν προσφορα το vodafone red 10gb απο 66,54€ (και καλα..) στα 15,30€/μηνα με απεριοριστα λεπτα σε ομιλια, 6000sms αλλα 10GB data. Αξιζει λετε η συγκεκριμενη προσφορα ή ειναι τσιμπημενη η τιμη;

Επισης ειδα οτι στα καρτοκινητα δινουν προσφορα για ολη την Μεγαλη Εβδομαδα δωρεαν data. Για το καρτοπρογραμμα δεν εχουν βγαλει κατι αντιστοιχο; 

Αξίζει,εγώ θα έκανα την μετάβαση. Σε όλη την Vodafone έχουν δώσει για Πάσχα δώρο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αξίζει,εγώ θα έκανα την μετάβαση. Σε όλη την Vodafone έχουν δώσει για Πάσχα δώρο

Πως το ενεργοποιώ το δώρο; Στέλνω μήπως κάπου μνμ; Γιατί στο my Vodafone app δείχνει ότι έχει 450mb μόνο διαθεσιμα δεδομένα από τα 3gb του προγράμματος της.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, grlansin said:

Πως το ενεργοποιώ το δώρο; Στέλνω μήπως κάπου μνμ; Γιατί στο my Vodafone app δείχνει ότι έχει 450mb μόνο διαθεσιμα δεδομένα από τα 3gb του προγράμματος της.

Μέσα στο app στα πακέτα προς ενεργοποίηση δεν φαίνεται;;;;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μέσα στο app στα πακέτα προς ενεργοποίηση δεν φαίνεται;;;;

Όχι δεν το έχει καν. Ανεβάζω και φωτό.

IMG_6762.jpeg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, grlansin said:

Στο myvodafone app και στην κατηγορια my offers της βγαζει σαν προσφορα το vodafone red 10gb απο 66,54€ (και καλα..) στα 15,30€/μηνα με απεριοριστα λεπτα σε ομιλια, 6000sms αλλα 10GB data. Αξιζει λετε η συγκεκριμενη προσφορα ή ειναι τσιμπημενη η τιμη;

Κοίτα τίμια είναι. Το κακό είναι η δέσμευση των 24 μηνών. Από κει και πέρα αν δεν βαριέσαι να το ψάχνεις, δεσμευέσαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...