Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι από 27/11 ανεβαίνει το πάγιο 1.50 ευρώ έχω κλείσει χρόνο από αρχές Ιουνίου

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Είσαι ο πρώτος που διαβάζω οτι του έγινε η αύξηση του 1,5 ευρώ μετά απο ένα χρόνο.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Παρασκευή απόγευμα τηλέφωνο για την εκπληκτική προσφορά των 28,99 € για το Unlimited ... Συν το κλασσικό ότι στον επόμενο χρόνο ανεβαίνει το πάγιο 1.50 ευρώ λόγω πληθωρισμού... Αυτά είναι !!!

Ποια είναι η διαφορά του Giga unlimited ultra (που έχω τώρα) με το Red unlimited ??

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites


Είσαι ο πρώτος που διαβάζω οτι του έγινε η αύξηση του 1,5 ευρώ μετά απο ένα χρόνο.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Και στην μητέρα μου που είμαστε σε οικογενειακό στο όνομα μου με βάλανε στόχο φαίνεται

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, jobous said:

Καλημέρα. Παρασκευή απόγευμα τηλέφωνο για την εκπληκτική προσφορά των 28,99 € για το Unlimited ... Συν το κλασσικό ότι στον επόμενο χρόνο ανεβαίνει το πάγιο 1.50 ευρώ λόγω πληθωρισμού... Αυτά είναι !!!

Ποια είναι η διαφορά του Giga unlimited ultra (που έχω τώρα) με το Red unlimited ??

Δεν είναι τόσο καλή η τιμή, σίγουρα μπορούν να πέσουν περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικό ήταν το μήνυμα. Εννοείται ότι δεν είναι καλή τιμή !!! Απλά είναι 1,5 € χαμηλότερα απο την τιμή που μου δίνει το app !!!!!

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jobous said:

Ειρωνικό ήταν το μύνημα. Εννοείται ότι δεν είναι καλή τιμή !!! Απλά είναι 1,5 € χαμηλότερα απο την τιμή που μου δίνει το app !!!!!

Φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας ως έσχατη λύση. Για αρχή κάνε μια κρούση και πες ότι θα φύγεις αν δεν υπάρξει κάποια καλή προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, zerokill said:


Είσαι ο πρώτος που διαβάζω οτι του έγινε η αύξηση του 1,5 ευρώ μετά απο ένα χρόνο.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Εφαρμόστηκε και σε γνωστούς μου πριν 10 μέρες περίπου, 2 κινητά και 1 σταθερό στον ίδιο ΑΦΜ.

Αλλά μπήκε και μια έκπτωση 6€ για κάποιον λόγο, γράφει λόγω συνδυασμού σταθερής ενώ αυτή υπήρχε πριν γίνουν τα συμβόλαια των κινητών πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά παλιότερα παίρνανε έκπτωση μόνο όταν είχες σταθερό (1 κινητό με ένα σταθερό). Πλέον το δεύτερο κινητό παίρνει έκπτωση επειδή υπάρχει το πρώτο κινητό, το τρίτο κινητό επειδή υπάρχει το δεύτερο και ούτω καθεξής (αλυσιδωτά). 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τηλεφωνο να πάρω στην voda για να μου κάνουν μια προσφορά για σταθερή (Καλάβρυτα)  και κινητή με απεριόριστα πρός όλους και απεριόριστα Gb ,είμαι cosmote .

Ευχαριστώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefkaditis said:

Ποιο τηλεφωνο να πάρω στην voda για να μου κάνουν μια προσφορά για σταθερή (Καλάβρυτα)  και κινητή με απεριόριστα πρός όλους και απεριόριστα Gb ,είμαι cosmote .

Ευχαριστώ

Κοίτα πρώτα να δεις ότι πιάνει η vodafone στην περιοχή (η κινητή εννοώ) και μετά υπέγραψε συμβόλαιο. Πάρε ένα καρτοκινητο, κάνε τα τεστ σου και μετά αποφάσισε... 

Για επαρχία προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι μόνο η κοσμοτε πιάνει αρκετά καλά (και αυτή με τα θέματα της). Έχω δοκιμάσει και τις τρεις. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, _NikitaS_ said:

Κοίτα πρώτα να δεις ότι πιάνει η vodafone στην περιοχή (η κινητή εννοώ) και μετά υπέγραψε συμβόλαιο. Πάρε ένα καρτοκινητο, κάνε τα τεστ σου και μετά αποφάσισε... 

Αυτό είναι το πιο φρόνιμο! 

45 minutes ago, _NikitaS_ said:

 

45 minutes ago, _NikitaS_ said:

Για επαρχία προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι μόνο η κοσμοτε πιάνει αρκετά καλά (και αυτή με τα θέματα της). Έχω δοκιμάσει και τις τρεις. 

Εδώ μπαίνει το "κατά τόπους" και η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Στην δική μου περίπτωση (έχω πέσει σε τρύπα) η cosmote είναι η μόνη που δεν μπορείς να βασιστείς ούτε για κλήσεις, η nova δεν χάνει κλήσεις αλλά δεν μπορεί να υποστηρίξει δεδομένα, ενώ μας μένει η vodafone που μπορεί να κάνει κανένα κενό στη χάση και στη φέξη αλλά κανείς τη δουλειά σου και στους 2 τομείς. Το γράφω πάντα, στη δική μου περίπτωση 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που γραφετε τα γνωρίζω και ξέρω στην συγκεκριμένη ποιος εχει το καλυτερο δίκτυο,απλά θα ήθελα ενα τηλέφωνο απο την voda,μπάς και τους φοβήσω (με φορητότητα) εκει στην cosmote,να κατεβασουν λιγο τις τιμες....

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lefkaditis said:

Αυτα που γραφετε τα γνωρίζω και ξέρω στην συγκεκριμένη ποιος εχει το καλυτερο δίκτυο,απλά θα ήθελα ενα τηλέφωνο απο την voda,μπάς και τους φοβήσω (με φορητότητα) εκει στην cosmote,να κατεβασουν λιγο τις τιμες....

Καλύτερα να πας απλά σε καρτοκινητή τότε για να μην μπλέξεις με συμβόλαια κλπ εφόσον θα ήθελες να γυρίσεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Arinos said:

Καλύτερα να πας απλά σε καρτοκινητή τότε για να μην μπλέξεις με συμβόλαια κλπ εφόσον θα ήθελες να γυρίσεις πίσω.

Θελω να παραμείνω στην cosmote σε συμβολαιο σταθερη   και κινητη που εχει συνολικά το καλυτερο δίκτυο,απλα θελω να μου κατεβασει τις τιμες 

Just now, lefkaditis said:

 

 

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lefkaditis said:

Θελω να παραμείνω στην cosmote σε συμβολαιο σταθερη   και κινητη που εχει συνολικά το καλυτερο δίκτυο,απλα θελω να μου κατεβασει τις τιμες 

 

Εννοώ να κάνεις αίτηση στην Vodafone καρτοκινητή (CU) δηλαδή και όχι Cosmote. Αντί για συμβόλαιο Vodafone και μπλέξεις μετά για να φύγεις δηλαδή να είσαι καλυμμένος. Η Cosmote δεν μπορεί να δει αν εσύ πήγες σε αυτοκινητικό ή συμβόλαιο όταν κάνεις φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εκοψα το Giga Unlimited Ultra ζήτησα να φυγω αζημίως όπως και έγινε. Είχα πραγματικό θέμα με το σήμα,έχανα κλήσεις στην διεύθυνση που μένω και ερχόταν ο λογαριασμός. Μέχρι και σε κατάστημα τότε το είχα ψάξει οντως μπορούσα να φυγω…Ωστόσο σήμερα μου ήρθε χαρτί 120€ για να μην πάει το χρέος σε εισπρακτική. 
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει έρθει σε κανένα που έχει διακόψει συμβολαιο. 
 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Όταν εκοψα το Giga Unlimited Ultra ζήτησα να φυγω αζημίως όπως και έγινε. Είχα πραγματικό θέμα με το σήμα,έχανα κλήσεις στην διεύθυνση που μένω και ερχόταν ο λογαριασμός. Μέχρι και σε κατάστημα τότε το είχα ψάξει οντως μπορούσα να φυγω…Ωστόσο σήμερα μου ήρθε χαρτί 120€ για να μην πάει το χρέος σε εισπρακτική. 
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει έρθει σε κανένα που έχει διακόψει συμβολαιο. 
 

Σε σταθερό είχα προχωρήσει το θέμα στις αρχές μια και η τότε αείμνηστη Hellas Online δεν δεχόταν πρόβλημα αποσυνδέσεων. Με αποδέσμευσαν και εδώ και χρόνια δεν έχει έρθει κάτι. Βέβαια ήταν το θέμα όπως προείπα είχε προχωρήσει. Τώρα αύριο τηλ στο 13830 ή μέσω live chat για να το αναφέρεις και να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σε σταθερό είχα προχωρήσει το θέμα στις αρχές μια και η τότε αείμνηστη Hellas Online δεν δεχόταν πρόβλημα αποσυνδέσεων. Με αποδέσμευσαν και εδώ και χρόνια δεν έχει έρθει κάτι. Βέβαια ήταν το θέμα όπως προείπα είχε προχωρήσει. Τώρα αύριο τηλ στο 13830 ή μέσω live chat για να το αναφέρεις και να σου πουν

Εμένα όμως υπάρχουν τηλέφωνα ότι είχα θεμα στις περιοχές που κινούμαι αλλά χρόνια τώρα στο πατρικό μου δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι το τελευταίο εξάμηνο είχα 4G μονοψήφια συνεχώς και ελαχιστο 5G N1. Επιπλέον επειδή είχα μόνιμα την καρτα σε iPhone και μάλιστα είχα αλλάξει από SE 2nd Gen σε 13 τότε πάλι είχα θέματα. Κεφαλονια ειδικά έχανα κλήσεις στη δουλειά μου η πετούσε σε Edge σε συγκεκριμένα σημεία σταθερα λόγω κενών κάλυψης. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nikolas14 said:

Εμένα όμως υπάρχουν τηλέφωνα ότι είχα θεμα στις περιοχές που κινούμαι αλλά χρόνια τώρα στο πατρικό μου δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι το τελευταίο εξάμηνο είχα 4G μονοψήφια συνεχώς και ελαχιστο 5G N1. Επιπλέον επειδή είχα μόνιμα την καρτα σε iPhone και μάλιστα είχα αλλάξει από SE 2nd Gen σε 13 τότε πάλι είχα θέματα. Κεφαλονια ειδικά έχανα κλήσεις στη δουλειά μου η πετούσε σε Edge σε συγκεκριμένα σημεία σταθερα λόγω κενών κάλυψης. 

Οπωσδήποτε αύριο τηλέφωνο. Λογικά κάτι θα υπάρχει μέσα στα συστήματα τους

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Οπωσδήποτε αύριο τηλέφωνο. Λογικά κάτι θα υπάρχει μέσα στα συστήματα τους

Οκ, θα το κάνω τότε. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε ολη την παρέα. 

Έχουμε το τηλέφωνο προσφορων της vodafone για μετατροπή cu σε συμβόλαιο; 

Στην εξυπηρέτηση πελατών έκαναν αίτημα να με καλέσουν μέσα σε 2 ημέρες.

Σας ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε ολη την παρέα. 
Έχουμε το τηλέφωνο προσφορων της vodafone για μετατροπή cu σε συμβόλαιο; 
Στην εξυπηρέτηση πελατών έκαναν αίτημα να με καλέσουν μέσα σε 2 ημέρες.
Σας ευχαριστώ πολύ! 

21 0670 2610


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω δύο γραμμές unlimited με 53€ το μήνα. Το συμβόλαιο λήγει αρχές Γενάρη. Μου προτείνουν το πρόγραμμα με απεριόριστη ομιλία, 6000 σμσ και 5 giga τα οποία γίνονται 10 με 14,90 το καθένα. Δηλ. 30€. Τα 10 giga για εμένα είναι οριακά οκ ενώ για την άλλη γραμμή φτάνουν και περισσεύουν. Πως το βλέπετε; Να το παλέψω για παρακάτω; Έχω ελπίδες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω δύο γραμμές unlimited με 53€ το μήνα. Το συμβόλαιο λήγει αρχές Γενάρη. Μου προτείνουν το πρόγραμμα με απεριόριστη ομιλία, 6000 σμσ και 5 giga τα οποία γίνονται 10 με 14,90 το καθένα. Δηλ. 30€. Τα 10 giga για εμένα είναι οριακά οκ ενώ για την άλλη γραμμή φτάνουν και περισσεύουν. Πως το βλέπετε; Να το παλέψω για παρακάτω; Έχω ελπίδες;
Γνώμη μου είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να αφήσεις το unlimited

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, makisg4 said:

Καλησπέρα! Έχω δύο γραμμές unlimited με 53€ το μήνα. Το συμβόλαιο λήγει αρχές Γενάρη. Μου προτείνουν το πρόγραμμα με απεριόριστη ομιλία, 6000 σμσ και 5 giga τα οποία γίνονται 10 με 14,90 το καθένα. Δηλ. 30€. Τα 10 giga για εμένα είναι οριακά οκ ενώ για την άλλη γραμμή φτάνουν και περισσεύουν. Πως το βλέπετε; Να το παλέψω για παρακάτω; Έχω ελπίδες;

Εγω στη θέση σου θα κρατούσα το 1 unlimited και το 2ο με 10/20gb και θα τους ελεγα εαν μπορουν για 40ε και τα 2.

Εαν αρνούνταν, θα τους ελεγα οτι η Κοσμοτε δινει 2 απεριόριστα με 29ε το καθενα και η Νοβα με 21ε το καθενα, οποτε ισως να δω προς αλλη παραλία να συνεχίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...