Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, DjTony said:

Και στο chat και σε κατάστημα και είπαν πλαγίως όχι. Που θα πρέπει να απευθυνθώ?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Στο τσατ με ποιο τμήμα σε σύνδεσαν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, DjTony said:

Έκανα απεριόριστο κινητό και σταθερό. Το σταθερό λόγω μη διαθεσιμότητας μου είπαν 3-4 μήνες. Οκ να περιμένω δε πειράζει ΑΛΛΑ δε θα έπρεπε η εταιρεία να δίνει κάτι να με καλύψει όσο καιρό θα μείνω χωρίς ίντερνετ; ένα mifi με μια απεριόριστη πχ; εκτός αυτού παίρνω την απεριόριστη μπας και βρω κανένα mifi να κάνω τη δουλειά μου και με χρέωσαν στον πρώτο λογαριασμό 3€ επειδή δεν έχει ενεργοποιηθεί το σταθερό... Τουλάχιστον τραγικοί

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Τι θα πει 3-4 μήνες; Και θα περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, VIPdriver said:

Τι θα πει 3-4 μήνες; Και θα περιμένεις;

Σε κάποιες περιοχές υπάρχει έλλειψη δικτύου και αναγκαστικά πρέπει να περιμένεις να κόψει κάποιος άλλος τη σύνδεση. Αυτό ισχύει σε όλους τους παρόχους. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dasnowy said:

Σε κάποιες περιοχές υπάρχει έλλειψη δικτύου και αναγκαστικά πρέπει να περιμένεις να κόψει κάποιος άλλος τη σύνδεση. Αυτό ισχύει σε όλους τους παρόχους. 

Και εάν αυτός που σε 3-4 μηνες θα κόψει την συνδεση πάρει καλή προσφορά για να μην φύγει και αλλάξει γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούν αυτούς που μετακομίζουν, γιατί μόνο έτσι μπορεί να "κόψει" κάποιος την σύνδεση. 

Εάν δεις πολυθρόνες και καναπέδες έξω στο δρόμο, να περιμένεις τηλεφώνημα :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα περιμένω αναγκαστικά διότι η Cosmote δίνει έως 24 ενώ η Vodafone έως 100 και πήρα και απεριόριστο με 14€. Έχω ρουτερ MU5001 πιάνω 500mbps στο σπίτι τώρα αλλά το ρουτερ αυτό το είχα για αλλού. Το δέσμευω για το σπίτι ενώ το θέλω αλλού. Για αυτό ήθελα να μου δώσουν κάτι να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να βρεθεί γραμμή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DjTony said:

Παιδιά θα περιμένω αναγκαστικά διότι η Cosmote δίνει έως 24 ενώ η Vodafone έως 100 και πήρα και απεριόριστο με 14€. Έχω ρουτερ MU5001 πιάνω 500mbps στο σπίτι τώρα αλλά το ρουτερ αυτό το είχα για αλλού. Το δέσμευω για το σπίτι ενώ το θέλω αλλού. Για αυτό ήθελα να μου δώσουν κάτι να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να βρεθεί γραμμή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Φαντάζομαι αυτή τη στιγμή πληρώνεις ένα πάγιο, αφού δεν έχεις τη δεύτερη γραμμή.
Εάν σου έδιναν κάτι για την μη παροχή υπηρεσίας της δεύτερης γραμμής, θα έπρεπε να σε χρεώνουν και δεύτερο πάγιο.
Λογικά έξτρα SIM σου δίνουν, συσκευή σου λείπει;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αυτή τη στιγμή πληρώνεις ένα πάγιο, αφού δεν έχεις τη δεύτερη γραμμή.
Εάν σου έδιναν κάτι για την μη παροχή υπηρεσίας της δεύτερης γραμμής, θα έπρεπε να σε χρεώνουν και δεύτερο πάγιο.
Λογικά έξτρα SIM σου δίνουν, συσκευή σου λείπει;
Έξτρα sim την πήρα επειδή τη δικαιούμαι. Όχι επειδή δεν έχω ίντερνετ. Ναι λείπει συσκευή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 18 ημέρες ήρθε το μήνυμα επιτέλους. 

Έχω και κάτι μέρες έχω πάρει extra κάρτα data δωρεάν και την έχω σε 4g+ router έλεγα να πάω μια φορά αλλά δεν έβγαλα πότε άκρη στην εξυπηρέτηση πελατών για το mi fi η τελευταία ενημέρωση ήταν ότι δεν δικαιούμαι. 

ΣE EYXAPIΣTOYME ΠOY ΣYNΔYAZEIΣ TO Vodafone RED Unlimited ΠPOΓPAMMA KINHTHΣ ME TH ΣTAΘEPH ΣOY KAI ΣOY KANOYME ΔΩPO MIA ΣYΣKEYH MiFi, ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ TA AΠEPIOPIΣTA data ΣOY ΠANTOY! ΠAPE TO ΔΩPO ΣOY ΣE OΠOIOΔHΠOTE KATAΣTHMA Vodafone ME AYTON TON KΩΔIKO χχχχχχχχ  O KΩΔIKOΣ MΠOPEI NA EΞAPΓYPΩΘEI ENTOΣ TΩN EΠOMENΩN 60 HMEPΩN.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες την εξτρα σιμ του unlimited, την εβαλα σε κινητό, άλλαξα το apn αλλα αν και έχει σήμα, internet δεν μπαίνει. Στο κατάστημα μου είπαν ότι σε μια ώρα θα δουλεύει. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τι apn βάλατε; 

Η δική μου δούλεψε μετά από 2 ώρες από την παραλαβή. 

Και έκανα και επανεκκίνηση. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα apn internet και τα υπόλοιπα τα άφησα κενά. Επανεκκινήσεις ουκ ολίγες. Από όσα διάβασα εδώ δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ήρθανε τα καλωσόρισες στην vodafone μηνύματα, έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις αποδεχθηκα προσφορά από vodafone 7+1 gb data + 500 mb κάθε ΣΚ 1600 προς όλους και 1600 sms 12,2 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Καλά είναι; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, teopanta1 said:

Παιδιά μόλις αποδεχθηκα προσφορά από vodafone 7+1 gb data + 500 mb κάθε ΣΚ 1600 προς όλους και 1600 sms 12,2 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Καλά είναι; 

Καλή θα την έλεγα. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, teopanta1 said:

Παιδιά μόλις αποδεχθηκα προσφορά από vodafone 7+1 gb data + 500 mb κάθε ΣΚ 1600 προς όλους και 1600 sms 12,2 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Καλά είναι; 

Κακή δεν την λες αλλά τα 1600 λεπτά με χαλάνε. Αν ήταν απεριόριστα θα ήταν τελειο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σήμερα προσφορά από τη vf 100αρι σταθερό απεριόριστα όλα στα 23 ευρώ νομίζω περίπου και το κινητό στα 14,5€ όλα απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ έκανα σήμερα προσφορά από τη vf 100αρι σταθερό απεριόριστα όλα στα 23 ευρώ νομίζω περίπου και το κινητό στα 14,5€ όλα απεριόριστα 

Πώς;!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, iCostas said:

Πώς;!

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα τον αριθμό που πήρα την προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα τον αριθμό που πήρα την προσφορά 

Ήσουν Voda;  ή την πήρες απο φορητότητα; Μπορείς να μου στείλεις και εμένα σε παρακαλώ; Ευχαριστώ!

Edited by netvasilis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...