Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και περυση εικει κοντα στον Σεπτεμβριο -Οκτωβριο για οσους θυμουνται ειχαν "πεσει κορμια" μεταξυ VODAFONE και Cosmote ελπιζω το ιδιο χρονικο διαστημα φετος που ληγουν τα συμβολαια να υπαρξει παλι ...μαχη με αποτέλεσμα καποιο δικο μας οφελος

μπα τους τα έχω μαζεμένα εγώ φεύγω ότι προσφορά και να μου κάνουνε! ! Η ούτως η άλλως τουλάχιστον τα δύο συμβόλαια θα γίνουν καρτοκινητά για να υπάρχει ευελιξία στην αλλαγή παρόχου! !

Link to comment
Share on other sites

"Ηρθε" ο τελευταιος λογαριασμος της Βοντα.

Δεν χρεωσαν το 5€ρο, αλλα παρατηρησα οτι το προγραμμμα το αναφερουν ως RED1 old

 

http://prntscr.com/42tmh4

 

http://prntscr.com/42tmes

 

τα ΜΒ εχουν αυξηθει...

Υπολειπόμενος διαθέσιμος όγκος δεδομένων Mobile Internet (MB) 2734 από 2798

 

κι εμενα μου ηρθε ο νεος λογαριασμος καμια απολυτως αυξηση όπως με ειχαν διαβεβαιωσει,παρα την αυξηση του ογκου δεδομενων.

Και σε μενα το πρόγραμμα αναφέρεται ως Red 1 old, αν και δεν είμαι βέβαιος εάν παιζει αυτό ρολο.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στις 3 γραμμες που εχω σε ένα μητρωο και ΑΦΜ γραφουν VODAFONE Red1 1old αλλα σε ένα μονο από τους τρεις αναλυτικους λογαριασμούς εχουν χρεωσει και VODAFONE Red1 -Internet 4Sharing με 4,06 ευρω επι πλεον

 

Να δουμε τι θα γινεις στις 22/7 που βγαινει ο νεος λογαριασμος

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό κι εγώ αρχές Οκτωβρίου που λήγει το συμβόλαιο τους χαιρετάω με τρεις γραμμές....

είκοσι χρόνια στην wind ΠΟΤΈ δεν μου έκαναν αύξηση στην ΜΈΣΗ του συμβολαίου, ΠΟΤΈ.έναν μόνο χρόνο είμαι βοντα και το έκαναν! Πώς να τους ξανά εμπιστευτείς;;;;

ας με παρακαλάνε γονατιστοί με προσφορές και εκπτώσεις.θα πάρουν ένα ΌΧΙ σαν του 40!

 

Εγω εχω καρτοκινητο vf 4 συνδεσεις σε κοσμοτε. (απεριοριστο 25 2 καρτοσυμβολαια 25 και ενα απεριοριστα 35) και τελος Ιουνιου τελειωνε το 18μηνο συμβολαιο.Ζητησα μια καλη τιμη να κανω ολες τις γραμμες και φορητοτητα το καρτοκινητο βοντα στο προγραμμα 65 φυσικα σε οικογενειακο οπως ηταν και μου ειπαν 35 ευρω η καθε γραμμη.Τους ρωτησα απλα αν ειναι η τελικη προσφορα και μου λεει δεν μπορει να κανει κατι καλυτερο.Της ζητησα τον 4ψηφιο κωδικο για την διακοπη την επομενη το απογευμα πηγα σε καταστημα γερμανος στην Σουδα και τα εκανα διακοπη.. (φυσικα ζητησανε να μου μιλησουν για προσφορα τους ειπα μην μπαινεις στο κοπο θα γινουν ολα κοσμοκαρτα και βλεπουμε) οπως και εγινε.Νομιζουν οτι ολοι ειναι μπουφοι.Ε δεν ειμαστε.Επισης και η βονταφον οταν τους καλεσα για ζητησω προσφορα για να γυρισω ολες τις γραμμες σε συμβολαια πχ σε red 1 μου εδωσαν τιμη 30 ευρω και κατι ψιλα... ολοι το ιδιο ειναι αλλα δινουν στον εναν αλλα σε αλλον.Δινουν τιμες κοστους σε ατομα με 1 η 2 γραμμες και σε μενα που ηθελα να κανω 5 γραμμες red μου εδωσαν τιμη οτι ναναι.Ε δεν παω σε κανεναν καρτοκινητα ολα μεχρι να βαλουν μυαλο.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καρτοκινητο vf 4 συνδεσεις σε κοσμοτε. (απεριοριστο 25 2 καρτοσυμβολαια 25 και ενα απεριοριστα 35) και τελος Ιουνιου τελειωνε το 18μηνο συμβολαιο.Ζητησα μια καλη τιμη να κανω ολες τις γραμμες και φορητοτητα το καρτοκινητο βοντα στο προγραμμα 65 φυσικα σε οικογενειακο οπως ηταν και μου ειπαν 35 ευρω η καθε γραμμη.Τους ρωτησα απλα αν ειναι η τελικη προσφορα και μου λεει δεν μπορει να κανει κατι καλυτερο.Της ζητησα τον 4ψηφιο κωδικο για την διακοπη την επομενη το απογευμα πηγα σε καταστημα γερμανος στην Σουδα και τα εκανα διακοπη.. (φυσικα ζητησανε να μου μιλησουν για προσφορα τους ειπα μην μπαινεις στο κοπο θα γινουν ολα κοσμοκαρτα και βλεπουμε) οπως και εγινε.Νομιζουν οτι ολοι ειναι μπουφοι.Ε δεν ειμαστε.Επισης και η βονταφον οταν τους καλεσα για ζητησω προσφορα για να γυρισω ολες τις γραμμες σε συμβολαια πχ σε red 1 μου εδωσαν τιμη 30 ευρω και κατι ψιλα... ολοι το ιδιο ειναι αλλα δινουν στον εναν αλλα σε αλλον.Δινουν τιμες κοστους σε ατομα με 1 η 2 γραμμες και σε μενα που ηθελα να κανω 5 γραμμες red μου εδωσαν τιμη οτι ναναι.Ε δεν παω σε κανεναν καρτοκινητα ολα μεχρι να βαλουν μυαλο.

 

Φίλε μου για μένα λάθος που πήγες σε κάρτα, με φορητοτητα παίζεται το παιχνίδι από ότι κατάλαβα.. Και εμένα με έχουν νευριασει αλλα... Τωρα έχω 2 65plus 31 έκαστο δεν είναι το τέλειο αλλα καλό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για μένα λάθος που πήγες σε κάρτα, με φορητοτητα παίζεται το παιχνίδι από ότι κατάλαβα.. Και εμένα με έχουν νευριασει αλλα... Τωρα έχω 2 65plus 31 έκαστο δεν είναι το τέλειο αλλα καλό είναι...

 

Η κάρτα είναι παρεξηγημένη. Τελικά μπορείς να έχεις το μισό κόστος επικοινωνίας με τις ίδιες παροχές...

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι παρεξηγημένη. Τελικά μπορείς να έχεις το μισό κόστος επικοινωνίας με τις ίδιες παροχές...

Για το ίντερνετ θα συμφωνήσω αλλά για ομιλια 5€ 200 λεπτά τρίλεπτα είναι 66 κλήσεις.. Εγώ αναφερόμουν όμως για επιδοτήση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι παρεξηγημένη. Τελικά μπορείς να έχεις το μισό κόστος επικοινωνίας με τις ίδιες παροχές...

Νομιζω οτι η καρτα συμφερει αν μιλας μετρια ή λιγο.

 

πχ εγω που "ξοδευω" πανω απο 600' ομιλιας και καμποσα ΜΒ για την ωρα βολευομαι με το (φτηνο) RED1.

Οταν ξαναγυρισει στην αρχικη του τιμη δεν θα συμφερει και θα πρεπει να επανεξετασω τα δεδομενα.

 

για την ωρα συγκλινω προς Q

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω οτι μπορεις να εχεις πολλα με το καρτοκινητο.Και μαλιστα αναλογα τις αναγκες σου με τις αναλογες προσφορες.

Εγω προσωπικα και μιλαω πολυ και μου μενουν και λεπτα και ιντερνετ και μηνυματα στο τελος του μηνα.

και εβαλα 2 10αρες καρτες εχω ολα αυτα για ενα μηνα και +6 ευρω υπολοιπο...

Edited by Vasileios
αφιρέθηκε η εικόνα, όπως ζήτησε ο ίδιος με ΡΜ
Link to comment
Share on other sites

:cool: Φαίνεται το νούμερο σου στην εικόνα..... Καλύτερα σβήσε το !

 

Δεν εχω προβλημα ετσι και αλλιως το νουμερο μου το εχω βαλει πολλες φορες στο Buy & Sells.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στις 3 γραμμες που εχω σε ένα μητρωο και ΑΦΜ γραφουν VODAFONE Red1 1old και σε όλους τους τρεις αναλυτικους λογαριασμούς εχουν χρεωσει και VODAFONE Red1 -Internet 4Sharing με 4,06 ευρω επι πλεον στο οποιο δεν εφαρμόζεται εκπτωση.

Πηρα τηλ και μετα απο καυγα γιατι μου έλεγε ότι αυξήθηκε το πάγιο +5ευρώ υπολογίσαμε το πάγιο με εκπτωση και κατάλαβε ότι δεν είναι +5ευρώ άλλά +5ευρώ- έκπτωση και με έκανε αμφισβήτηση λογριασμού για όλες τις γραμμές. Τ ωρα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη αυτοι θα με τρελανουν, θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου λυσει τα εξης δυο θεματακια:

 

α) Τί ακριβως πληρωνουμε οταν ενεργοποιουμε ενα νεο προγραμμα; δηλ η διπλη χρεωση που περιλαμβανεται στον πρωτο λογαριασμο σε τί ακριβως αναφερεται; αυτη η χρεωση αφαιρειται στο τελος οταν γινεται διακοπη του προγραμματος;

 

β) γνωριζει καποιος τι ειναι οι "λοιπες υπηρεσιες δεδομενων" που εμφανιζονται στον αναλυτικο λογαριασμο; με εχουν χρεωσει ενα ποσο στην επικοινωνια επιπλεον του παγιου, χωρις να υπαρχει κατι στην εντος παγιου

 

σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Η διπλη χρεωση που λες είναι αναλογικα το παγιο από τη μερα που ενεργοποιηθηκε η συνδεση σου μεχρι τη μερα που κλεινει ο μηνας κι επειτα ένα ολοκληρο παγιο που προπληρώνεις για τον επομενο μηνα. Αν προσεξεις λιγο τις ημερομηνίες το ένα παγιο είναι για ολοκληρο μηνα, ενώ το άλλο είναι για οσες μερες μεσολαβησαν από την ενεργοποιηση μεχρι την τιμολογηση. Όταν κανεις διακοπη σου ερχεται εκαθαριστικος λογαριασμος. Σε αυτόν σου ερχεται πιστωτικο το παγιο που αναλογει από το μηνα που εχεις προπληρωσει μειον τις ημερες που χρησιμοποιείς μεχρι τη διακοπη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσφορα...αρκει να πιανει 3G στην παραλια...
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς δεν αναφέρθηκε ότι τις τελευταίες τρείς μέρες έτρεχε πάλι μια τρελή προσφορά για φορητότητα από Cosmote προς το Red 1.

Τρεχει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

 

Με πρώτη ανάγνωση δεν βλέπω πουθενά πολιτική "ορθής χρήσης" που λέει ότι τα απεριόριστα δεν είναι πραγματικά απεριόριστα. Αναρωτιέμαι αν κάποιος αρχίσει να κατεβάζει torrents όπως ένας φίλος με Cosmote πριν κάτι μήνες, αν θα του κόψουν ταχύτητα... Πάντως παρατηρήστε ότι το Internet 4 Sharing μετράει για επιπλέον πρόγραμμα και θέλουν να χρεώσουν +10€ σε περίπτωση μελλοντικής διακοπής.

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει ακομα?

 

Αυτη ολο τρεχει.. απλα αλλοι πανε στα 25 αλλοι στα 30 αλλοι στα 28...με τα κεφια τους ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στις 3 γραμμες που εχω σε ένα μητρωο και ΑΦΜ γραφουν VODAFONE Red1 1old και σε όλους τους τρεις αναλυτικους λογαριασμούς εχουν χρεωσει και VODAFONE Red1 -Internet 4Sharing με 4,06 ευρω επι πλεον στο οποιο δεν εφαρμόζεται εκπτωση.

Πηρα τηλ και μετα απο καυγα γιατι μου έλεγε ότι αυξήθηκε το πάγιο +5ευρώ υπολογίσαμε το πάγιο με εκπτωση και κατάλαβε ότι δεν είναι +5ευρώ άλλά +5ευρώ- έκπτωση και με έκανε αμφισβήτηση λογριασμού για όλες τις γραμμές. Τ ωρα περιμένω.

 

Σου ειπαν ποτε θα σου απαντησουν ???

 

Ενημερωσε εδώ να ξερουμε....

 

Ότι θελουν κανουν τελικα οι αλητες...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ολο τρεχει.. απλα αλλοι πανε στα 25 αλλοι στα 30 αλλοι στα 28...με τα κεφια τους ειναι.

 

Ετσι ακριβώς...συμφωνώ και επαυξάνω....και καμιά φορά λιγότερο και απο 25 ευρω σε ελάχιστες φυσικά περιπτώσης.

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο αιτηση φορητοτητας λογω της αυξησης 5 ευρω πηγα στα 22.75 τελικη τιμη και στην αναλυση δεν υπαρχει αυξηση 5 ευρω δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο αιτηση φορητοτητας λογω της αυξησης 5 ευρω πηγα στα 22.75 τελικη τιμη και στην αναλυση δεν υπαρχει αυξηση 5 ευρω δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο

 

Ποσο πληρωνες πριν ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπαν ποτε θα σου απαντησουν ???

 

Ενημερωσε εδώ να ξερουμε....

 

Ότι θελουν κανουν τελικα οι αλητες...

 

Ακριβώς ότι θέλουν κάνουν.Εγώ δεν είχα πάρει τη δεύτερη κάρτα για το 4sharing και το πάγιο μου παρέμεινε στα 17,20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι θέλουν κάνουν.Εγώ δεν είχα πάρει τη δεύτερη κάρτα για το 4sharing και το πάγιο μου παρέμεινε στα 17,20 ευρώ.

 

Εγω την ειχα παρει δωρεαν για 3 γραμμες αλλα αυξηση εκαναν μονο στη μια γραμμη 4.06 ευρω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...