Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αναφερω οτι απο το νεο συμβολαιο εχουμε διανυσει ηδη 1,5 μηνα και ακομη καρτες για το 1,5 γιγα δεν εχω παραλαβει ουτε εχει επικοινωνησει κανεις μαζι μου ενω εγω τουλαχιστον δεκα φορες και ολο μου λενε αυριο θα σας παρουν τηλ απο το κουριερ, τετοια ανευθυνοτητα δεν εχω ξανασυναντησει.

Εχει καποιος παρομοια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετα το ...λαθος τους που μου ηρθε 195 ευρω για τρεις γραμμες red1 στα 18,80 που ειχα συμφωνησει σε καθε κινητο ηρθε σημερα sms οτι πιστωνεται ο λογαριαμος.....Καπου 100 ευρω +ΦΠΑ συνολικα στις τρεις γραμμες !!!!

 

Αν δεν φωναζα αποκλειεται να το εκαναν

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν στο vodafone university http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11675 το συμβόλαιο είναι για 12 ή για 18 μήνες και αν γράφει σε κάποιο τιμοκατάλογο εάν η χρέωση είναι ανά λεπτό?το έψαξα στο site αλλά δεν το βρήκα.

 

1 λεπτο η ελαχιστη χρέωση, όπως σε όλα τα συμβόλαια. Τώρα την διαρκεια του συμβολαιου που υπέγραψες μπορείς να την δεις σε κάποιο κατάστημα ή στο 13830

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος εδώ στο forum σας. Καλώς σας βρήκα.

 

Λοιπόν το θέμα μου είναι το εξής είμαι συνδρομήτρια vodafone πάνω απο 10 χρόνια πήγα εχθές σε ένα κατάστημα να ενημερώθω για την επιδότηση που δικαιούμαι και μου είπαν 12 ευρώ :blink: . Να ενημέρωσω οτι έχω καρτοπρόγραμμα με πάγιο 24 ευρώ 18μηνης διάρκειας. Πήγα στην wind τους το είπα οτι θέλω επίδότηση για να πάρω καινούργιο κινητό και μου είπε οτι δίνει κάποια κινητά δωρεάν με την φορητότητα αλλά τι κινητά θα είναι αυτά ποιος ξέρει καθώς δεν μου είπε ποσό.

Ποια εταιρεία έχει την καλύτερη επιδότηση σε περίπτωση φορήτοτητας ή wind ή η cosmote?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή όλοι πηγαίνουμε USA για σ/κ :lol:

 

Πέρα από την πλάκα για κάποιους που έχουν συγγενείς και πηγαίνουν συχνά η μια ενδεχόμενη μείωση στα τέλη περιαγωγής θα ήταν καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος εδώ στο forum σας. Καλώς σας βρήκα.

 

Λοιπόν το θέμα μου είναι το εξής είμαι συνδρομήτρια vodafone πάνω απο 10 χρόνια πήγα εχθές σε ένα κατάστημα να ενημερώθω για την επιδότηση που δικαιούμαι και μου είπαν 12 ευρώ :blink: . Να ενημέρωσω οτι έχω καρτοπρόγραμμα με πάγιο 24 ευρώ 18μηνης διάρκειας. Πήγα στην wind τους το είπα οτι θέλω επίδότηση για να πάρω καινούργιο κινητό και μου είπε οτι δίνει κάποια κινητά δωρεάν με την φορητότητα αλλά τι κινητά θα είναι αυτά ποιος ξέρει καθώς δεν μου είπε ποσό.

Ποια εταιρεία έχει την καλύτερη επιδότηση σε περίπτωση φορήτοτητας ή wind ή η cosmote?

Σας ευχαριστώ.

 

Και οι δυο δυσκολες αλλα κανε τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας σε cosmote να πιεσεις την vodafone 13897απο το κινητο σου δωρεαν

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Έχω εταιρικό πακέτο στη vodafone και μετά από αίτηση φορητότητας στην cosmote, έφτασαν επιτέλους στα χέρια μου οι sim από την cosmote και μου ήρθε mail με τα συμβόλαια τα οποία πρέπει να συμπληρώσω και να τα στείλω με fax μαζί με κάποια έγγραφα σχετικά με την επιχείρηση. Πρέπει να κάθομαι να στέλνω όλα αυτά τα έγγραφα προκειμένου να μου κάνει η vodafone αντιπρόταση ή θα έχει ήδη ενημερωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ήδη ενημερωθεί. Κάπου άκουσα ότι οι εταιρίες συμφώνησαν πρόσφατα να μην κάνουν αντιπροσφορές. Δεν ξέρω αν ισχύει. Και εγώ έχω κάνει αίτηση φορητότητας και αύριο θα έρθει ο courier με τα νέα συμβόλαια και δε με έχει πάρει κανένα τηλέφωνο για αντιπροσφορά η τωρινή μου εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ήδη ενημερωθεί. Κάπου άκουσα ότι οι εταιρίες συμφώνησαν πρόσφατα να μην κάνουν αντιπροσφορές. Δεν ξέρω αν ισχύει. Και εγώ έχω κάνει αίτηση φορητότητας και αύριο θα έρθει ο courier με τα νέα συμβόλαια και δε με έχει πάρει κανένα τηλέφωνο για αντιπροσφορά η τωρινή μου εταιρία.

Ο μόνος λόγος να έχει συμβεί κάτι τέτοιο είναι να έχει βολευτεί η καθεμία με τα ποσοστά τους... Αλλά ακόμη κι έτσι, κάτω από το τραπέζι, ποιος δεν θέλει νέους πελάτες? :p

Link to comment
Share on other sites

και ποιος δεν θέλει καινουργιους συνδρομητές, αλλα μετα το τελευταιό "πανηγυρι" που έκαναν οι εταιριες που έδωσαν προγραμματα τυπου (RED) (=1500 λεπτα σε όλους), πριν απο κανα μηνα,(με χαμηλο παγιο) τα έβαλαν κατω και ειδαν οτι πηραν συνδρομητες σχεδον οσοι τους εφυγαν... οι μονοι που ευνοηθηκαν ηταν οι συνδρομητες ( σκεψου πληρωναν πολλα και τωρα με 20€ δεν προκειται ποτε να ξεπερασουν € παραπανω...) τελικα ποιος βγηκε κερδισμενος??? :p

ισως αφησουν λιγο τα πραγματα να ησυχασουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω με την σειρα μου οτι επιτελους επειτα απο 1,5 μηνα παρελαβα τις καρτες των εξτρα mb :p

Τελος καλο ολα καλα λοιπον :)

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!καλημερα ειχα παει σε καταστημα της cosmote και ειχα κανει αιτημα φορητοτητας,με πηρε την επομενη η vodafone και μ εκανε προσφορα 200 ευρω επιδοτηση απο 100 και αρνηθηκα και με ξαναπαιρνει σημερα η vodafone και μου λεει οτι εγκριθηκε η μεταφορα μου στην cosmote!!!τι κανω τωρα??
Link to comment
Share on other sites

Ας το λίγο καιρό ,εφ οσόν μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις μην τρελλαίνεσαι,τό πρόβλημα τό εχουν αυτοί -οχι εσύ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?υπαρχει περιπτωση να μεινω μονιμα στην cosmote????δεν το θελω αυτο!

μεχρι ποτε μπορω να ακυρωσω την μεταφορα μου?

 

Αν δεν εχει αλλαξει κατι εχεις 14 ημερες για υπαναχωρηση :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?υπαρχει περιπτωση να μεινω μονιμα στην cosmote????δεν το θελω αυτο!

μεχρι ποτε μπορω να ακυρωσω την μεταφορα μου?

 

αν επιτρεπεται, γιατι αρνηθηκες την προσφορα με τα 200 της Vodafone αφου ηθελες να μεινεις σ'αυτη;

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρεπεται, γιατι αρνηθηκες την προσφορα με τα 200 της Vodafone αφου ηθελες να μεινεις σ'αυτη;

 

γιατι πηγαινα για iphone 5 και μου λεει δεν γινεται να σας την ανεβασουμε τοσο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει αλλαξει κατι εχεις 14 ημερες για υπαναχωρηση :)

 

Αν δεν κάνω λάθος οι 14 μέρες ισχύουν για απομακρυσμένη αίτηση (μέσω τηλεφώνου) και όχι για αίτηση σε κατάστημα ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ειμαι συνδρομιτης cosmote μιλησα με vodafone για να παω εκει 3 νουμερα με επιδοτηση iphone5s και μου εβγαλαν επιδοτηση 400ε δηλ μια χαρα το ιδιο κ απο το μαγαζι που μιλησα.λεω σημερα λοιπον κατσε να παρω να κανω την αιτηση τηλ ωστε να εχω το περιθωριο να μιλησω κ με cosmote για κατι καλυτερο απο το 120αρι που μου δινουν.Μου λεει λοιπον μια εκει στο τηλ πως δεν επιδοτουν το 5s:wacko::wacko::wacko: ξερει κανεις τπτ?Μεχρι προχθες το επιδοτουσαν κ σημερα το κοψανε?
http://www.braker1.com/southclubs/banners/mg-roverclub.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα & Καλή Εβδομάδα!

 

Βλπέπω τον 1ο λογ/σμο μου στο my-account

και παρατηρώ ότι στο 1 από τα 2 πάγεια που μου χρεώνουν (1ος λογ/σμος γαρ) ΔΕΝ κάνουν την έκτπωση που μου υποσχέθηκαν από το τμήμα προσφορών, με τη δικαιολογία ότι άλλαξα πρόγραμμα ενώ «είχε ξεκινήσει ο μήνας» του προηγούμενου προγράμματος μου (ο λογ/σμος βγαίνει κάθε 15 και το πρόγραμμα άλλαξε στις 22 του μήνα) δλδ μου χρεώνουν το 1ο πάγιο αναλογικά για 22/10-14/11 και το σύστημα λέει δεν κάνει την έκπτωση σε μη ολόκληρους μήνες...

 

Ευσταθεί κάτι τέτοιο? Έτσι γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις?

Στο πελάτη όμως, άλλα υποσχέθηκαν και άλλα χρέωσαν τελικά. Έχω κάνει το κουμάντο μου και τώρα καλούμε να πληρώσω άλλο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να σε χρεωσουν αναλογικά τις μέρες απο 15-22 το παλιό πρόγραμμα με οτι χρεώσεις είχες τότε και μετά το υπόλοιπο διάστημα με τις νέες χρεώσεις. Τουλάχιστον αυτό ήταν παλιά και προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να μην ισχύει ακόμα. Εκτός και αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η έκπτωση του οικογενειακού σε 15% ? Ξέρει κανείς τπτ?

Ανάλογα με το πρόγραμμα. Το Red 1 πχ έχει 15%.

Επίσης σε δική μου προσπάθεια για φορητότητα / εκβιασμό για μεγαλύτερη επιδότηση, αρνήθηκαν πεισματικά να δώσουν επιδότηση και πρόσφεραν μόνο (καλή) έκπτωση στο πάγιο, την οποία και δέχτηκα μια και δεν είχα τρόπο να κερδίσω κάτι καλύτερο.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας λειτουργεί το widget vodafone ?

Εμένα εδω και λίγη ώρα δεν μπορεί να μπει , ούτε να κάνει ανανέωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει 3 γραμμες red1 στις 26/9/2013 με 18,82 τελικη τιμη η κάθε μια

 

Χθες πηρα sms και στις 3 γραμες ότι ανανεωθηκε το συυμβολαιο μου από 21/11 για 12 μηνες...Πηρα τηλ και μου ειπαν ότι η εκπτωση μεγαλωσε και από 18,80 εγινε 17,13 για κάθε γραμμη

 

Ρωτησα γιατι 12μηνο από 21/11 (όχι ότι με ...χαλαει) και μου ειπαν οτι επιδη μεγαλωσε η εκπτωση...;);)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...