Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ θα τους καλέσω Δευτέρα (το συμβόλαιο λήγει την Τετάρτη) και θα τους πω να το συνεχίσουμε με το ίδιο ποσό και την ιδια έκπτωση. αν δεν δεχτούν θα κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να μείνεις όπως εισαι ειναι το λιγότερο. Δεν νομιζω να δυσκολευτεις.

 

Αν ομως ριξεις μια ματια στις προηγουμενες 2-3 σελιδες θα δεις τιμές πολυ χαμηλες για προγραμματα πουλ μεγαλυτερα απο το δικο σου.

Στη θεση σου θα στοχευα ψηλοτερα απο παραμονη στο ιδιο προγραμμα με τα ιδια χρηματα.

 

You know best.

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι δεν θα σε καλεσουν καν και θα σε πανε την κανονικη τιμη.Παρε και ρωτα και αν δεν τα βρειται αιτηση φορηττητας να στριμωχτουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαινεις καν στον κοπο να τους παρεις τηλ φιλε μου 3 φορες τους πηρα και ΔΕΝ.

Για την τιμη θα σε πανε στην κανονικη να εισαι σιγουρος μονο με φορητοτητα ''καταλαβαινουν'' και αυτο αν ''παιζει'' ακομη η κοντρα μεταξυ των διαφορων εταιριων.

Παντος αν προβεις σε φορητοτητα (μπορει καποια στιγμη να σπασουν τα νευρα σου) πιστευω οτι θα βγεις αρκετα κερδισμενος σε σχεση με τωρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Μην μπαινεις καν στον κοπο να τους παρεις τηλ φιλε μου 3 φορες τους πηρα και ΔΕΝ.

Για την τιμη θα σε πανε στην κανονικη να εισαι σιγουρος μονο με φορητοτητα ''καταλαβαινουν'' και αυτο αν ''παιζει'' ακομη η κοντρα μεταξυ των διαφορων εταιριων.

Παντος αν προβεις σε φορητοτητα (μπορει καποια στιγμη να σπασουν τα νευρα σου) πιστευω οτι θα βγεις αρκετα κερδισμενος σε σχεση με τωρα. ;)

 

Κάτι παρόμοιο έκανα και ΄γω και κατέβηκαν αμέσως οι τιμές. Είναι μονόδρομος η αίτηση φορητότητας...

Link to comment
Share on other sites

οκ κύριοι ευχαριστώ για τις συμβουλές..θα κοιτάξω τα online προγράμματα των ανταγωνιστών μιας και μέσω ιντερνετ παίρνεις ακόμα καλύτερη έκπτωση νομιζω.

βασικά σκέφτομαι να το κάνω καρτοκινητο wind, απλά με χαλάει το 3λεπτο ελάχιστης χρέωσης που έχουν τα καρτοκινητα..

Link to comment
Share on other sites

ειχα καλεσει Παρασκευη στη Voda και μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομουν να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

 

Τελικα ομως συμφωνα με τις προτροπες χρηστων εδω σε αυτο το νημα εκανα αιτηση φορητοτητας στη Κοσμοτε την Δευτερα.. απο τοτε περιμενω τηλεφωνημα τους να με ενημερωσουν για το ποτε θα στειλουν καρτα και συμβολαια.. 4 μερες σημερα!

ειναι δυνατον να αργουν τοσο;

 

Μηπως τζαμπα προσπαθεια εκανα συμφωνα με αυτα που λες; Να παρω την προσφορα στο πακετο που ειχα να ξεμπερδεψω; Περνανε και οι μερες και πληρωνω ολοκληρο παγιο πλεον..

 

τελικως πηρα παλι την εκπτωση 45% στο παλιο μου προγραμμα για ενα χρονο..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

τελικως πηρα παλι την εκπτωση 45% στο παλιο μου προγραμμα για ενα χρονο..

Με την αίτηση φορητότητας τι ενέργειες έκανες για να τη διακόψεις; Ή δεν χρειάστηκε να εμπλακείς καθόλου με Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

την Παρασκευη τελικα καλεσα την Vodafone και συμφωνησα.. λιγο μετα με ξανακαλεσαν απο Κοσμοτε (γιατι την προηγουμενη μερα δεν τους απαντησα στη κληση που μου εκαναν) και μου ειπαν οτι το συμβολαιο και η ΣΙΜ ειναι ηδη στο κουριερ της πολης μου (ειχα ζητησει να μην μου το φερουν, αλλα να παω εγω στο κουριερ). Οποτε της λεω οτι δεν το θελω γιατι εκλεισα τελικα με τον παροχο μου και αυτη μου ειπε ενταξει τοτε το ακυρωνουμε και θα ανακαλουσε το συμβολαιο απο το κουριερ..

Κοινως δεν προλαβε να γινει κατι.

 

Να θυμησω οτι η Vodafone, οταν την καλεσα πριν κανω αιτηση φορητοτητας, μου ειπε οτι μπορουν να μου δωσουν αλλο ενα χρονο την εκπτωση που ειχα στο ιδιο η σε μεγαλυτερο Unlimited προγραμμα.

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο αναφορικά με την τρέχουσα κατάσταση προσφορές- διαπραγματεύσεις στις ανανεώσεις συμβολαίων;

Λήγει το συμβόλαιο μου πολύ σύντομα και με κάλεσαν για να το επεκτείνω αλλά με χειρότερη έκπτωση από αυτήν που έχω τώρα. Τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με την πρότασή τους αλλά δεν συγκινήθηκαν ιδιαίτερα (λιγουρευόμουν ένα red1).

Φοβάμαι να μπλέξω με φορητότητα με αυτά που διαβάζω ότι ισχύουν πλέον και δεν ξέρω τί να κάνω.:confused:

Το θέμα μου επίσης είναι ότι αν και η σύνδεση είναι οικογενειακό με 2 γραμμές η κυρία ασχολήθηκε μόνο με αυτήν που λήγει άμεσα και δεν μπόρεσα να την κάνω να διαπραγματευτεί και για τις 2 (αν και η άλλη λήγει επίσης σε λιγότερο από μήνα).

Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Οκ αναμενω και εννοειτε οτι νεοτερο εχω και εγω αναφερω.

Σημερα παρελαβα τη 2η καρτα με τα επιπλεον 750ΜΒ . Δεν ειναι ενεργοποιημενη , αλλα θα γινει εντος 24ωρου .

Οπως συμφωνησα με τον Κυριο που με καλεσε χθες το πρωι για το ραντεβου με την ACS , παρελαβα μια microsim που θα μπει στο Ipad .

 

Εσυ ειχες καποια εξελιξη ?

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσε χθες μια κυρία (τηλ. 21300****78 ) μου συστήθηκε ότι είναι από την Vodafone και μου είπε ότι επειδή το πρόγραμμα μου λήγει όπου να ναι (εγώ νομίζω ότι λήγει το Φλεβάρη/Μάρτη). To πρόγραμμα μου τώρα είναι:

 

  • Περιγραφή Αξία προ Φ.Π.Α. σε €
  • Vodafone Unlimited 45 από 27/09/2013 έως 26/10/2013 36,99
  • Vodafone Passport από 27/09/2013 έως 26/10/2013 0,00
  • Προνομιακή έκπτωση - 40% από 27/09/2013 έως 26/10/2013 -13,32
  • Έκπτωση από συνδυασμό VF/HOL από 27/09/2013 έως 26/10/2013 -3,70
  • Σύνολο 19,97

 

Πληρώνω 25-30e/λογαριασμό.

 

Μου πρότεινε το RED1 με 40% (?) έκπτωση (τελική τιμή με φόρους/φπα στα 36e), μου είπε ότι η προσφορά ήταν μέχρι σήμερα το πρωί (δεν το σήκωσα όταν με πήρε σήμερα).

 

Δεν είμαι πρόθυμος να αλλάξω πάντως διότι οι ώρες που μιλάω είναι περίπου 4 με 6 τον μήνα

 

Κατηγορία Διάρκεια Κλήσεων (ωω:λλ:δδ) Τιμολογηθείσα Διάρκεια (ωω:λλ:δδ)

  • Εθνικά σταθερά 01:38:47 02:08:56
  • Κινητά Vodafone 01:09:53 01:25:42
  • Άλλα Kινητά 01:28:58 02:18:04

 

Για 450mb παραπάνω, δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσω +6~9e.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το προγραμμα σου ειναι με εκπωση παγιου μην εισαι σιγουρος οτι θα στο ανανεωσουν...

 

Δοκιμασε μια αιτηση φορητοτητας να τους πιεσεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα τη 2η καρτα με τα επιπλεον 750ΜΒ . Δεν ειναι ενεργοποιημενη , αλλα θα γινει εντος 24ωρου .

Οπως συμφωνησα με τον Κυριο που με καλεσε χθες το πρωι για το ραντεβου με την ACS , παρελαβα μια microsim που θα μπει στο Ipad .

 

Εσυ ειχες καποια εξελιξη ?

 

Ακομη στο περιμενε αν και τους ενοχλησα και με μειλ και με τηλ αλλες 5 φορες αλλα ας μην το συνεχισω γιατι θα εκφραστω ασχημα και δεν θελω. Και πραγματικα δεν με ενοχλει το οτι δεν μπορω να εκμεταλευτω τα υπολοιπα 750 mb αλλα το ''γραψιμο'' :angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση, θελω να φυγω απο συμβολαιο vodafone προς ολους 200 και να παω σε καρτοκινητο CU. Το θεμα ειναι οτι το συμβολαιο μου ληγει καπου μεσα φλεβαρη και για να κανω διακοπη μου ζητανε να πληρωσω 1 παγιο τρεχον + τον επομενο μηνα + πεναλντι 25 ευρω για το προωρο σπασιμο του συμβολαιου και δεν εχω παρει καμια επιδοτηση για συσκευη. Σε ερωτηση μου για ποιον λογο πρεπει να πληρωσω 25 ευρω για να σπασω το συμβολαιο απτην στιγμη που δεν εχω λαβει καποια επιδοτηση η απαντηση τους ηταν οτι μπηκα στο προγραμμα σε προνομιακη τιμη και οτι μου επιδοτουν το συμβολαιο. Τι μπορω να κανω για να μην τους δωσω τα (κοροιδιστικα) χρηματα αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση, θελω να φυγω απο συμβολαιο vodafone προς ολους 200 και να παω σε καρτοκινητο CU. Το θεμα ειναι οτι το συμβολαιο μου ληγει καπου μεσα φλεβαρη και για να κανω διακοπη μου ζητανε να πληρωσω 1 παγιο τρεχον + τον επομενο μηνα + πεναλντι 25 ευρω για το προωρο σπασιμο του συμβολαιου και δεν εχω παρει καμια επιδοτηση για συσκευη. Σε ερωτηση μου για ποιον λογο πρεπει να πληρωσω 25 ευρω για να σπασω το συμβολαιο απτην στιγμη που δεν εχω λαβει καποια επιδοτηση η απαντηση τους ηταν οτι μπηκα στο προγραμμα σε προνομιακη τιμη και οτι μου επιδοτουν το συμβολαιο. Τι μπορω να κανω για να μην τους δωσω τα (κοροιδιστικα) χρηματα αυτα?

γιατί δεν διαβάζετε τι υπογράφετε.....

λύση φορητότητα και αφού παζαρέψεις για να παραμείνεις, ξανά επιστροφή αν έχεις τέτοια αγάπη στη CU.

Αλλιώς δεν γλυτώνεις τις ποινές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site της Vodafone που μπαίνεις από το κινητό και σε ενημερώνει για υπόλοιπα ομιλίας, μηνυμάτων, data κτλ. Θυμάται κανέις τη διεύθυνση;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site της Vodafone που μπαίνεις από το κινητό και σε ενημερώνει για υπόλοιπα ομιλίας, μηνυμάτων, data κτλ. Θυμάται κανέις τη διεύθυνση;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8441&gclid=CKuJitffrLoCFQjA3godcGUAIA

 

Υπαρχουν ομως και εφαρμογες για πολλα κινητα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8441&gclid=CKuJitffrLoCFQjA3godcGUAIA

 

Υπαρχουν ομως και εφαρμογες για πολλα κινητα

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά θυμάμαι πως ήταν link συγκεκριμένα για κινητό (από υπολογιστή δε έβγαζε πληροφόρίες) και σου εμφάνιζε αυτόματα τις πληροφορίες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά θυμάμαι πως ήταν link συγκεκριμένα για κινητό (από υπολογιστή δε έβγαζε πληροφόρίες) και σου εμφάνιζε αυτόματα τις πληροφορίες χρήσης.

 

το μόνο που βρήκα είναι το myweb.vodafone.gr σε καρτοκινητό βγάζει το υπόλοιπο σε ευρώ , αλλά τα άλλα δεν τα βγάζει .

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8441&gclid=CKuJitffrLoCFQjA3godcGUAIA

 

Υπαρχουν ομως και εφαρμογες για πολλα κινητα

 

Το βρήκα παιδιά. Είναι το myusage.vodafone.gr

ισχυουν και για 'vodafone olympiakos';

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!

 

Είμαι συνδομήτρια της vodafone απο το 2006 με 2 γραμμές!

Στην μία έχω red 1 και στην άλλη unlimited 25 κάθε χρόνο παίρνω σχεδόν δωρεάν πολύ καλές συσκευές! Πέρσι δλδ πήρα το galaxy s3 με 50 euro σε 18 μηνο συμβόλαιο!

Εχθές λοιπόν πήγα σε κατάστημα και μου είπε οτι έχω πολύ καλή επιδότηση (κάνω μεγάλους λογαριασμούς) και για να πάρω το Galaxy s4 πρέπει να δώσω και 170 ευρω!!!! Σε 24 μηνα συμβόλαια και ανεβάζοντας το unlimited 25 στο "προς όλους 400".... Μου ξεκίνησε οτι θα σταματήσουν οι επιδοτήσεις στην Ελλάδα και οτι δεν μας ενδιαφέρει αν κάνετε φορητότητα, θα μιλήσουμε πχ με την cosmote και θα σας δώσουμε ακριβώς ότι σας δίνει και η άλλη εταιρία...

 

Για πείτε τι να κάνω τώρα? Μήπως να τους πω οτι τα γυρνάω σε καρτοκινητό και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!

 

Είμαι συνδομήτρια της vodafone απο το 2006 με 2 γραμμές!

Στην μία έχω red 1 και στην άλλη unlimited 25 κάθε χρόνο παίρνω σχεδόν δωρεάν πολύ καλές συσκευές! Πέρσι δλδ πήρα το galaxy s3 με 50 euro σε 18 μηνο συμβόλαιο!

Εχθές λοιπόν πήγα σε κατάστημα και μου είπε οτι έχω πολύ καλή επιδότηση (κάνω μεγάλους λογαριασμούς) και για να πάρω το Galaxy s4 πρέπει να δώσω και 170 ευρω!!!! Σε 24 μηνα συμβόλαια και ανεβάζοντας το unlimited 25 στο "προς όλους 400".... Μου ξεκίνησε οτι θα σταματήσουν οι επιδοτήσεις στην Ελλάδα και οτι δεν μας ενδιαφέρει αν κάνετε φορητότητα, θα μιλήσουμε πχ με την cosmote και θα σας δώσουμε ακριβώς ότι σας δίνει και η άλλη εταιρία...

 

Για πείτε τι να κάνω τώρα? Μήπως να τους πω οτι τα γυρνάω σε καρτοκινητό και τα 2?

 

γυρνα τα σε καρτοκινητα άλλης εταιρίας (παίρνει μόνο 3 ημέρες) και οταν σε παρουν τηλ, πες τους τι εγινε ακριβως στο καταστημα. Πρέπει επιτέλους να ''μπει χερι'' σε τετοιου ειδους συμπεριφορες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ζητώ συγνώμη εάν έχει απαντηθεί, αλλά μετά από μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι.

Λοιπόν, η vodafone μας δίνει τη δυνατότητα μέχρι τις 31 Οκτωβρίου, να ενεργοποιήσουμε το 4G δωρεάν κ να το χρησιμοποιήσουμε με την ίδια χρέωση με αυτή του 3G δικτύου.

Από τη 1 Νοέμβρη θα το χρώνει διαφορετικά απο το 3G?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...