Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σου πω δεν ξέρω.. εμένα μου λέει:

"μπορώ να σας δώσω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα, δηλ το οικονομικό 20, στην τιμή των 14,56€, όλα μέσα και οι φόροι και το ΦΠΑ.

και σας κάνω "δώρο" το πακέτο vodafone 500' δηλ 500 λεπτά προς vodafone που κανονικά στοιχίζει 5€

το πακετο 70 μνμ προς όλους που κανονικά στοιχίζει 5€

και το πακέτο με τα 300 Mb internet που κανονικά στοιχίζει 10€

όλα αυτά δηλ στην τιμή των 14.56€ το μήνα με όλους τους φόρους μέσα.."

 

βέβαια, έχεις δίκιο.. δν είναι αυτή η τιμή του οικονομικού 20... είναι 20€..

ίσως να είναι ειδική τιμολόγηση για τις αντιπροσφορές και για τις φορητότητες..

δεν ξέρω..

 

Κάν΄την για cosmote, ίσα ίσα για να φοβηθούν.. ;)

 

όπως τα λες μάλλον για καρτοσυμβόλαιο μου κάνει, παρά για πρόγραμμα συμβολαίου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και όμως είναι συμβόλαιο..

αυτά τα πακέτα τα δίνει η voda έτσι και αλλιώς στα οικονομικά της προγράμματα..

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10526&menuId=10526

 

κοίτα το λινκ.. στην στήλη αριστερά θα τα δεις ως υποκαρτέλες στην καρτέλα "οικονομικά"

τα ονομάζει vodafone extras

 

αλλά όντως, όπως ακούγεται είναι σαν να μιλάμε για καρτοσυμβόλαιο.. ;)

Edited by samouko
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αίτηση μεταφοράς στην cosmote με πήραν από τη Vodafone και μου δίνουν το 50 απεριόριστα με 36 ενώ πρίν πλήρωνα 30. Αρκετά σκληροί στις διαπραγματευσεις τούς. Δεν το δέχτηκα, όποτε πάω στην cosmote ή υπάρχει πιθανότητα να με ξαναπάρουν τηλέφωνο απο την Vodafone;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

να σου πω δεν ξέρω.. εμένα μου λέει:

"μπορώ να σας δώσω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα, δηλ το οικονομικό 20, στην τιμή των 14,56€, όλα μέσα και οι φόροι και το ΦΠΑ.

και σας κάνω "δώρο" το πακέτο vodafone 500' δηλ 500 λεπτά προς vodafone που κανονικά στοιχίζει 5€

το πακετο 70 μνμ προς όλους που κανονικά στοιχίζει 5€

και το πακέτο με τα 300 Mb internet που κανονικά στοιχίζει 10€

όλα αυτά δηλ στην τιμή των 14.56€ το μήνα με όλους τους φόρους μέσα.."

 

βέβαια, έχεις δίκιο.. δν είναι αυτή η τιμή του οικονομικού 20... είναι 20€..

ίσως να είναι ειδική τιμολόγηση για τις αντιπροσφορές και για τις φορητότητες..

δεν ξέρω..

 

Κάν΄την για cosmote, ίσα ίσα για να φοβηθούν.. ;)

 

Μπα ...μονοδρομος για μενα πλεον whats up ...600λ με 5ε ,ετσι κι αλλιώς το μεγαλυτερο ποσοστο μιλα με whats up πλεόν

Υ.Γ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ με πηραν και μενα τηλ με το που κατεθεσα αιτηση φορητοτητας και μου προσφεραν το γνωστο 25% εκπτωση σε προγραμμα συμβολαιου voda αλλα πλέον φιλε μου δεν βγαινω...5-10ευρω το μηνα μπορω να διαθεσω...τιποτε αλλο αρκετα..

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά πάλι άλλαξε τα unlimited προγράμματα η Vodafone???

 

Ήμαρτον ρε voda... :mad:

 

Τι ακριβώς άλλαξε; δε βλέπω καμία αλλαγή στο unl60 που έχω

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς άλλαξε; δε βλέπω καμία αλλαγή στο unl60 που έχω

 

Αλλαξαν μονο τα unlimited 35 και 45 αλλα αφορα μονο νεες συνδεσεις

 

Παιδιά τι δεν βλέπετε? Κατάργησε τα unlimited 15/30/50 και άλλαξε τα 35/45...

 

Άμα πας για ανανέωση του χρόνου με κάποια καλή προσφορά θα σε στείλουν στα νέα προγράμματα...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω πρόγραμμα πηγαίνοντας από το απεριόριστα 30 (παλιό εδώ και λίγες μέρες) στο νέο απεριόριστα 35, την έκπτωση που έχω ήδη στο πάγιο λόγω αναβάθμισης τη χάνω;

Λογικά όχι.

Αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να αυξηθεί έστω και λίγο.

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών αλλά το σύστημα είναι down και με προέτρεψαν να πάρω αύριο!

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω πρόγραμμα πηγαίνοντας από το απεριόριστα 30 (παλιό εδώ και λίγες μέρες) στο νέο απεριόριστα 35, την έκπτωση που έχω ήδη στο πάγιο λόγω αναβάθμισης τη χάνω;

Λογικά όχι.

Αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να αυξηθεί έστω και λίγο.

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών αλλά το σύστημα είναι down και με προέτρεψαν να πάρω αύριο!

 

Αν ειναι εκπτωση παγιου και εχει εκπτωση προσφορας οχι δεν θα χασεις τιποτα. Αν σε πηρανε και σου δωσανε εκπτωση (20%30%) και τα σχετικα ναι θα την χασεις.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε και να σου πουν, ζητα το γραπτως σε e-mail, αλλιως ρισκαρεις κατα πολυ

 

Δεν νομιζω να το κανουν.Εγω κραταω ονομα υπαλληλου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να το κανουν.Εγω κραταω ονομα υπαλληλου.

 

Και να κρατησεις δεν θα εχεις διαφορα. Απλα ειναι τα πραγματα,

 

Αν η εκπτωση που εχει στο παγιο ειναι απο εκπτωση αντι επιδοτησης συσκευης (δηλαδη περνει εκπτωση το 10% του παγιου του) τοτε οποια αλλαγη και αν κανει σε οποιοδηποτε προγραμμα θα συνεχισει να περνει την εκπτωση και θα μπορεσει να την συνδιασει με αλλες εκπτωσεις οπως αυτο με την HOL και του οικογενειακου,

 

Αν η εκπτωση που εχει στο παγιο ειναι απο ΠΡΟΣΦΟΡΑ για να μην αποσυνδεσει την γραμμη του η να μην την μεταφερει σε αλλο δικτυο, (που ειναι συνηθως απο 15%-45%) τοτε οχι, δεν ΜΠΟΡΕΙ να αλλαξει προγραμμα , και αμα αλλαξει προγραμμα δεν θα μπορεσει να κρατησει την εκπτωση αυτη

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις αν κάποιος ξέρει να μου απαντήσει γιατί πέφτει πολύ δούλεμα στα καταστήματα ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

 

Έχω 2 συνδέσεις στο όνομά μου με ειδική προσφορά -45% έκπτωση + 10% έκπτωση λόγω οικογενειακού πακέτου.

Έχει άλλες 2 συνδέσεις η αδερφή μου στο όνομά της χωρίς προνομιακή έκπτωση, ούτε οικογενειακό πακέτο.

 

Θα ήθελα να μεταφέρω τις 2 συνδέσεις της αδερφής μου στο όνομά μου.

1. Στα καταστήματα μου λένε οτι δεν γίνεται αυτό αν θέλω να διατηρήσω τα υπάρχοντα προγράμματα γιατί δεν προσφέρονται πια, οπότε για να κάνουν τη μεταφορά πρέπει να επιλέξω νέα εμπορικά διαθεσιμα προγράμματα. Αυτό συμβαίνει για το λόγο οτι καταργούν φαινομενικά την παλιά σύνδεση και κάνουν νέα σύνδεση με τους ίδιους αριθμούς στο όνομά μου οπότε μετράει σαν καινούρια σύνδεση και οχι μεταφορά.

2. Για τις 2 συνδέσεις της αδερφής μου δεν έχει πάρει επιδότηση τον τελευταίο χρόνο, οπότε αν κάνω τη "μεταφορά" (η οποία είναι ουσιαστικά καινούρια σύνδεση με τους υπάρχοντες αριθμούς) χάνω την επιδότηση;;;

3. Θα μπορέσω να έχω και για τις 4 συνδέσεις την έκπτωση του οικογενειακού πακέτου -10%

4. Στις δικές μου συνδέσεις θα έχω επιδότηση δεδομένου οτι έχω προνομιακή έκπτωση στο πάγιο; Να σημειώσω οτι δεν έχω επιλέξει έκπτωση αντί επιδότησης αλλά η προσφορά έγινε όταν επιχείρησα να μετατρέψω τους δυο μου αριθμούς σε καρτοκινητά. ΕΠίσης, δεν έχω λάβει επιδότηση τα 2 τελευταία χρόνια.

 

Σκοπός μου είναι να καταφέρω να συνδυάσω (αν δικαιούμαι για τις επιμέρους συνδέσεις φυσικά) και τις 4 επιδοτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις αν κάποιος ξέρει να μου απαντήσει γιατί πέφτει πολύ δούλεμα στα καταστήματα ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

 

Έχω 2 συνδέσεις στο όνομά μου με ειδική προσφορά -45% έκπτωση + 10% έκπτωση λόγω οικογενειακού πακέτου.

Έχει άλλες 2 συνδέσεις η αδερφή μου στο όνομά της χωρίς προνομιακή έκπτωση, ούτε οικογενειακό πακέτο.

 

Θα ήθελα να μεταφέρω τις 2 συνδέσεις της αδερφής μου στο όνομά μου.

1. Στα καταστήματα μου λένε οτι δεν γίνεται αυτό αν θέλω να διατηρήσω τα υπάρχοντα προγράμματα γιατί δεν προσφέρονται πια, οπότε για να κάνουν τη μεταφορά πρέπει να επιλέξω νέα εμπορικά διαθεσιμα προγράμματα. Αυτό συμβαίνει για το λόγο οτι καταργούν φαινομενικά την παλιά σύνδεση και κάνουν νέα σύνδεση με τους ίδιους αριθμούς στο όνομά μου οπότε μετράει σαν καινούρια σύνδεση και οχι μεταφορά.

2. Για τις 2 συνδέσεις της αδερφής μου δεν έχει πάρει επιδότηση τον τελευταίο χρόνο, οπότε αν κάνω τη "μεταφορά" (η οποία είναι ουσιαστικά καινούρια σύνδεση με τους υπάρχοντες αριθμούς) χάνω την επιδότηση;;;

3. Θα μπορέσω να έχω και για τις 4 συνδέσεις την έκπτωση του οικογενειακού πακέτου -10%

4. Στις δικές μου συνδέσεις θα έχω επιδότηση δεδομένου οτι έχω προνομιακή έκπτωση στο πάγιο; Να σημειώσω οτι δεν έχω επιλέξει έκπτωση αντί επιδότησης αλλά η προσφορά έγινε όταν επιχείρησα να μετατρέψω τους δυο μου αριθμούς σε καρτοκινητά. ΕΠίσης, δεν έχω λάβει επιδότηση τα 2 τελευταία χρόνια.

 

Σκοπός μου είναι να καταφέρω να συνδυάσω (αν δικαιούμαι για τις επιμέρους συνδέσεις φυσικά) και τις 4 επιδοτήσεις.

 

1. Ισχύει ότι σου είπαν

2. Μεταφέρεται εφόσον δεν τη χρησιμοποιήσει

3. Ναι

4. Επιδότηση μπορείς να έχεις αλλά δεδομένης της έκπτωσης θα είναι πολύ χαμηλή εκτός αν κάνεις μεγάλους λογ/σμους

 

Ελπίζω να βοήθησα. αν ισχύει κάτι διαφορετικό ας μας πει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως πλέον η voda ενδιαφέρεται μόνο για το νεανικό target group.. Όταν εγώ πληρώνω 23-25 ευρώ το μήνα για 90' σε επαγγελματικό πρόγραμμα και την ίδια στιγμή δίνει στο cu 200' λεπτά προς voda και 100' προς ΟΛΟΥΣ με μόνο 5 ευρώ τότε τι με κρατάει στο συμβόλαιο; Το κάνω cu και έχω περισσότερη ομιλία με 5 φορές μικρότερο κόστος! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως πλέον η voda ενδιαφέρεται μόνο για το νεανικό target group.. Όταν εγώ πληρώνω 23-25 ευρώ το μήνα για 90' σε επαγγελματικό πρόγραμμα και την ίδια στιγμή δίνει στο cu 200' λεπτά προς voda και 100' προς ΟΛΟΥΣ με μόνο 5 ευρώ τότε τι με κρατάει στο συμβόλαιο; Το κάνω cu και έχω περισσότερη ομιλία με 5 φορές μικρότερο κόστος! :mad:

 

Δίνεις πολλά... Διαπραγματεύσου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις πολλά... Διαπραγματεύσου... ;)

 

και να το διαπραγματευτει, πιο φτηνο απο το καρτοκινητο δε θα του το κανουν. Οσοι μιλανε πολυ προς vodafone, το 'ολυμπιακος' ειναι must! Βαζεις καθε μηνα 5 ευρω (για να εχεις το bonus goal) και μετα παιρνεις 4-12 ευρω καθε μηνα δωρο απο τα γκολ, αγοραζεις πακετο προς ολη τη vodafone και εισαι βασιλιας, χωρις λογαριασμους χωρις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις πολλά... Διαπραγματεύσου... ;)

 

Αν περιμένω να λήξει το 12μηνο (επειδή πήρα συσκευή, όχι τίποτε άλλο) και ζητήσω να πάω στο My business 40 (400' προς όλους) με κάνα 25άρι ευρώ τελικό λογαριασμό (χωρίς να πάρω καινούρια συσκευή), τι πιθανότητες δίνεις να το δεχτούν;

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένω να λήξει το 12μηνο (επειδή πήρα συσκευή, όχι τίποτε άλλο) και ζητήσω να πάω στο My business 40 (400' προς όλους) με κάνα 25άρι ευρώ τελικό λογαριασμό (χωρίς να πάρω καινούρια συσκευή), τι πιθανότητες δίνεις να το δεχτούν;

 

25ευρω+τελη= 28 ευρω... Με 28 ευρω μπορεις να εχεις 560 λεπτα προς ολους (καρτοκινητο Q, πακετο 3e/60', χρεωση ανα 1 λεπτο)

Link to comment
Share on other sites

25ευρω+τελη= 28 ευρω... Με 28 ευρω μπορεις να εχεις 560 λεπτα προς ολους (καρτοκινητο Q, πακετο 3e/60', χρεωση ανα 1 λεπτο)

 

Φίλε μου καλό αυτό αλλά με ενδιαφέρουν μόνο Voda και Cosmo. Οτιδήποτε άλλο δε με βολεύει από πλευράς σήματος λόγω μετακινήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένω να λήξει το 12μηνο (επειδή πήρα συσκευή, όχι τίποτε άλλο) και ζητήσω να πάω στο My business 40 (400' προς όλους) με κάνα 25άρι ευρώ τελικό λογαριασμό (χωρίς να πάρω καινούρια συσκευή), τι πιθανότητες δίνεις να το δεχτούν;

 

Δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Μπορεις βέβαια αν δεν εχεις σταθερο, και θελεις να βαλεις απο HOL που θα σου δώσει μια εκπτωση -5€/μηνα στο λογαριασμο σου.

 

Αρα 40,00€ το πάγιο του προγράμματος, -5€ απο την HOL, -4€ απο επιδότηση συσκευής, πηγαμε στα 31,00€ χωρις τέλη κινητής τηλεφωνίας. Αρα αμα σου δωσουν ενα 25% εκπτωση στο πάγιο σου πιστευω θα φτάσεις στο ποσό που θέλεις.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Μπορεις βέβαια αν δεν εχεις σταθερο, και θελεις να βαλεις απο HOL που θα σου δώσει μια εκπτωση -5€/μηνα στο λογαριασμο σου.

 

Αρα 40,00€ το πάγιο του προγράμματος, -5€ απο την HOL, -4€ απο επιδότηση συσκευής, πηγαμε στα 31,00€ χωρις τέλη κινητής τηλεφωνίας. Αρα αμα σου δωσουν ενα 25% εκπτωση στο πάγιο σου πιστευω θα φτάσεις στο ποσό που θέλεις.

 

Σταθερό υπάρχει αλλά δεν είναι στο δικό μου όνομα οπότε μάλλον δε γίνεται. Άσε που έχω ακούσει και διάφορες ιστορίες από φίλους για τη HOL.. Συγκεκριμένα, πολύ στενός φίλος, ζήτησε μεταφορά (μετακίμισε ο άνθρωπος) και του είπαν ότι πρέπει πρώτα να φύγει από αυτούς, να ξαναγυρίσει στον ΟΤΕ, να γίνει η μεταφορά όσο θα έχει ο ΟΤΕ τη σύνδεση και μετά να ξαναγυρίσει σε αυτούς! Σύνολο πάνω από 100 ευρώ δηλαδή με διακοπές, μεταφορές, επανεγγραφές! Ευχαριστώ, δε θα πάρω! Καλή χρυσή η voda αλλά η hol είναι για μπάτσες!

Link to comment
Share on other sites

Σταθερό υπάρχει αλλά δεν είναι στο δικό μου όνομα οπότε μάλλον δε γίνεται. Άσε που έχω ακούσει και διάφορες ιστορίες από φίλους για τη HOL.. Συγκεκριμένα, πολύ στενός φίλος, ζήτησε μεταφορά (μετακίμισε ο άνθρωπος) και του είπαν ότι πρέπει πρώτα να φύγει από αυτούς, να ξαναγυρίσει στον ΟΤΕ, να γίνει η μεταφορά όσο θα έχει ο ΟΤΕ τη σύνδεση και μετά να ξαναγυρίσει σε αυτούς! Σύνολο πάνω από 100 ευρώ δηλαδή με διακοπές, μεταφορές, επανεγγραφές! Ευχαριστώ, δε θα πάρω! Καλή χρυσή η voda αλλά η hol είναι για μπάτσες!

 

Αν στην περιοχη που μετακομισε ο φιλος σου δεν υπαρχει τερματισμος ακρου κ44 απο τον ΟΤΕ τοτε ναι, πρεπει η γραμμη να ξαναγυρισει στον ΟΤΕ, να δημιουργηθει και να δρομολογηθει νεα εγκατασταση ακρου και μετα αν θελει να ξανα αλλαξει εταιρεια. Δυστηχως υπαρχουν ακομα περιοχες που ο ΟΤΕ δεν εχει αναπτυξει το δικτυο του και φυσικα γιατι ειναι ΟΤΕ δεν εχει δωσει και στους εναλακτικους παροχους να εχουν προσβαση σε αυτες τις περιοχες. + Μην ξεχανμε οτι μονο ο ΟΤΕ ακομα εχει τα δικαιωματα των γραμμων δυστηχως.

 

Οσον αφορα το οτι δεν ειναι στο δικο σου ονομα δεν ειναι τοσο δυσκολο να κανεισ μια μεταβιβαση το σταθερο σου. Πας σε ενα καταστημα vodafone μαζι με αυτον που εχει την γραμμη και τις ταυτοτητες σας και κανετε το αιτημα σας. Ειναι αρκετα μεγαλυτερο το κερδος με την μεταβιβαση στα δικα σου στοιχεια απο το να αλλαξεις δικτυο η απλα να το αφησεις ετσι.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...