Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε αυτο λεμε.Λογικο δεν ειναι αλλα αν καταλαβουν οτι δεν ξερεις τι παιζει δεν το αναφερουν καν...
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο λεμε.Λογικο δεν ειναι αλλα αν καταλαβουν οτι δεν ξερεις τι παιζει δεν το αναφερουν καν...

 

παντως αν σε μου ελειγε η συνδεση αυτον το μηνα θα το κηνυγουσα. δεν ειναι δυνατον να μας δουλευουν μπροστα στα ματια μας!!! γι αυτο και εγω θα το κανω καρτα ουτε 5 ευρω δε θα καταναλωνω αρκετα λεφτα τους εδωσα (150 ευρω το μηνα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Ειμαι συνδρομητης βονταφον εδω και 5 χρονια και τον Ιανουαριο ανανεωσα το συμβολαιο μου με καποιες αλλαγες...Ημουνα στο unlimited 35 και το αλλαξα στο 15 λογω οικονομικων δυσκολιων ας πουμε και γιατι δεν ηθελα να πληρωνω παραπανω για κατι που δεν χρησιμοποιω...Ειχα και μια επιδοτηση 69 ευρω (ελεος) την οποια και χρησιμοποιησα για να παρω ενα 2ο κινητο για καβαντζα...Πριν απο μια βδομαδα με καλεσαν απο wind και ειχαμε την κλασσικη κουβεντα φορητοτητας...Μου προτεινα το wind medium με τελικη τιμη μαζι με ΦΠΑ και τελη 37,89 ευρω...Τους ειπα οκ προχωρηστε το περιμενοντας και την vodafone να με καλεσει για την αντιπροταση...Η οποια ομως δεν εγινε ποτε...Περασε μια βδομαδα και δεν με πηραν!!Επειδη αυριο ερχεται ο courier με τα συμβολαια της wind(ειμαι στη Σαντορινη και το καταστημα της wind εκλεισε) πηρα μονος μου σημερα την vodafone και τους ειπα πως εχουν τα πραγματα...Εννοειται οτι δεν τους ειπα οτι το κανω για να πετυχω κατι καλυτερο απλα για να δω τι παιζει...Το μονο που μου ειπε ο τυπος ηταν να ακυρωσω την φορητοτητα στη wind και να κοιταξουμε τα νεα προγραμματα της vodafone...χωρις να μου πει κατι για προσφορες...:blink: Πως το κοβετε,θα με παρουν για καμια αντιπροταση ή τζαμπα περιμενω..??

 

thnx...

 

Ριξτε καμια ιδεα ακομα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

οταν κοψω τη συνδεση μεσα στο μηνα που θα παρει να μου το κανουν καρτα θα εχω τα δωρεαν λεπτα για vodafone>?
Link to comment
Share on other sites

εστειλα αυτο στη βοντα: και περιμενω απαντηση.εχω καμια ελπιδα να μου πουν οτι δεν θα χρεωνομαι απο δω και περα?

 

Όχι.. Το χω κάνει και εγώ και τηλεφωνικά και αλλιώς.. .Τίποτα... Το μόνο που μου έκαναν ήταν να μου πιστώσουν για 1 μήνα όλα τα ποσά που έχω κάνει στο 13830 για ανημέρωση του internet και την άλλη φορά μου είπαν να καλώ το 13840 απο δω και πέρα που είναι δωρεάν και μπορούν να σε ενημερώσουν (κανονικά είναι για βλάβες).

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας απο προσωπικη εμπειρια ή απο φιλο του τι παιζει με το "αζημιως διακοπη συμβολαιου"?. η επιδοτηση επιστρεφετε ή οχι?

 

Δεν νομιζω να επιστρεφετε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι επιστρέφεται. Και το βρίσκω λογικό. Αλλιώς όλοι θα έπαιρναν τις μεγάλες επιδοτήσεις και αμέσως μετά θα έκοβαν τα συμβόλαια. Την επιδότηση στην δίνουν για να μείνεις ένα χρόνο στο δίκτυό τους. Και είναι η μανία του έλληνα με τις επιδοτήσεις η αιτία για τις σημερινές υπέρογκες τιμές και αυξήσεις...

 

απλα ρωτησα γτ ειχα παρει πολυ μεγαλαη επιδοτηση(1200ευρω) οποτε θα με συνεφερε να διακοψω τωρα τη συνδεση που εχουμε στο οικογενειακο πακετο κ να παω στην κοσμοτε διεκδικωντας μια ακομα καλυτερη προσφορα...

 

Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά δεν πιστεύω να σου έδωσαν τα 1200 ευρώ για να φύγεις σε λιγότερο από ένα χρόνο και να μην τους επιστρέψεις το μέρος της επιδότησης που προβλέπεται από τον σχετικό πίνακα στο συμβόλαιο το οποίο έχεις υπογράψει. Μια δοκιμή θα σε πείσει... Αν ήταν έτσι θα λεγόταν δωρεά, όχι επιδότηση...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ίσως χαζό..Αφού τα 1500 υπάρχουν μέχρι 30/6,αν έρθει το πέρασμα της ημερομηνίας αυτής θα καταργηθούν τα unlimited σε συνδέσεις και θα βγούν νέα;

 

Σκέφτομαι να βάλω hol+voda και έκπτωση παγίου.Και σκέφτομαι γιαυτό εδώ

Vodafone Unlimited 45 45 € -7 € = 38 €
,και με την συνδιαστική της hol πάει 28€/μήνας ..

Να το κάνω;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι ανανεωση ή καινουργια συνδεση?

εγω εκανα ανανεωση με το γνωστο κολπο της φορητοτητασ και εχω voda60 60-50% εκπτωση παγιου + επτωση λογω hol

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι ανανεωση ή καινουργια συνδεση?

εγω εκανα ανανεωση με το γνωστο κολπο της φορητοτητασ και εχω voda60 60-50% εκπτωση παγιου + επτωση λογω hol

 

Καλή φάση.

Για νέα σύνδεση.Έχω cu .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση 180 ευρώ που μου την ανεβάσαν τόσο από τα 140. Έχουμε μιλήσει και άλλες 2 φορές στο τηλέφωνο και δεν την ανεβάζουν άλλο, ο,τι κι αν τους πω. Αν κάνω αίτηση για φορητότητα λέτε να έχω καμιά τύχη; Πόσο καιρό θα κάνει η όλη διαδικασία; Είναι και ο λογαριασμός στο όνομα του πατέρα μου και δεν θέλω να τον πρήζω χωρίς λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι 3 νούμερα και έχουμε πάντα πάνω από 100 ευρώ λογαρισμό, αρκετές φορές πολύ παραπάνω. Θα αλλαξουμε και προγράμματα με την ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι 3 νούμερα και έχουμε πάντα πάνω από 100 ευρώ λογαρισμό, αρκετές φορές πολύ παραπάνω. Θα αλλαξουμε και προγράμματα με την ανανέωση

 

Δοκίμασε την φορητότητα τηλεφωνικά δεν εχεις να χασεις κάτι,

για 3 νουμερα ειναι λίγο πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ενημερωσω:μας εκαναν προσφορα στη δουλεια σαν επαγγελματικο 180 λεπτα προς ολους και δωρεαν ενδοεταιρικα με 22 ευρω το μηνα και 250 ευρω επιδοτηση.Μου φαινεται καλη προσφορα και μαλλον θα προχωρησω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την φορητότητα τηλεφωνικά δεν εχεις να χασεις κάτι,

για 3 νουμερα ειναι λίγο πιστεύω

Είναι μεγάλη διαδικασία όλο αυτό; Πόσο θα πάρει να με πάρουν τηλέφωνο από τη vodafone να μου κάνουν άλλη προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω που εχω 4 μηνες για την ολοκληρωση του 12μηνου, 150€επιδοτηση ειχα. Ποσο θα πρεπει να δωσω εαν κανω διακοπη?βασικα θελω να αλλαξω αριθμο, οχι να φυγω απο βοντα...υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη διαδικασία όλο αυτό; Πόσο θα πάρει να με πάρουν τηλέφωνο από τη vodafone να μου κάνουν άλλη προσφορά;

 

αν δεν κανω λάθος 2 με 3 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω που εχω 4 μηνες για την ολοκληρωση του 12μηνου, 150€επιδοτηση ειχα. Ποσο θα πρεπει να δωσω εαν κανω διακοπη?βασικα θελω να αλλαξω αριθμο, οχι να φυγω απο βοντα...υπαρχει τροπος?

 

Νομιζω οτι μπορεις να αλλαξεις αριθμο χωρις να διακοψεις τη συνδεση που εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone ναι, στην Cosmote όχι.
και στην cosmote γινεται το εκανε ο ξαδερφος μου τον Οκτωβριο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο χρονος μου τελειωνει σε 2 μερες αν την κανω αυριο τη διακοπη θα πληρωσω κατι? ή το εχω προπληρωμενο το παγιο αυτου του μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή σου θα γίνει σε 30 ημέρες.

Η μόνη πιθανότητα για πιό γρήγορα είναι να κάνεις φορητότητα η οποία ολοκληρώνεται σε 3 εργάσιμες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή σου θα γίνει σε 30 ημέρες.

Η μόνη πιθανότητα για πιό γρήγορα είναι να κάνεις φορητότητα η οποία ολοκληρώνεται σε 3 εργάσιμες ημέρες.

 

βασικα εγω ποιον μηνα εχω προπληρωμενο το παγιο?

Link to comment
Share on other sites

έχεις προπληρώσει 30 μέρες από την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...