Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να μαθω αν ενας αριθμος ειναι vodafone η οχι?? εχω unlimited 25.

 

Εάν έχεις μια οποιοδήποτε sim vodafone μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσία vodafone finder.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ναι θα σου ρθει ακομη ενας απο τοτε που θα κανεις την αιτηση διακοπης

 

... ο οποίος όμως δε θα πρέπει να έχει χρεωμένο το πάγιο, αφού το έχεις προπληρώσει στον πρώτο λογαριασμό όταν έκανες το συμβόλαιο. (πάντοτε στους λογαριασμούς πληρώνουμε το πάγιο του επόμενου μήνα και όχι αυτού που διανύουμε)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις μια οποιοδήποτε sim vodafone μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσία vodafone finder.

 

Αυτό ισχύει μόνο στα CU.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

ειδα οτι αυτεσ τις μερες εβγαλε η κοσμοτε μια ανακοινωση για την αυξηση του ελαχιστου χρονου χρεωσεις κ στην ανακοινωση ελεγε πως οποιος θελει μπορει μεχρι ενα μηνα να καταγγηλει τη συμβαση του...

ξερετε αν κ στη vodafone μπορει να γινει κατι αντιστοιχο??

ρωταω γτ πριν 2 μηνες εκανα συμβολαιο και αν μπορω γτ να μην το δικακοψω??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

ειδα οτι αυτεσ τις μερες εβγαλε η κοσμοτε μια ανακοινωση για την αυξηση του ελαχιστου χρονου χρεωσεις κ στην ανακοινωση ελεγε πως οποιος θελει μπορει μεχρι ενα μηνα να καταγγηλει τη συμβαση του...

ξερετε αν κ στη vodafone μπορει να γινει κατι αντιστοιχο??

ρωταω γτ πριν 2 μηνες εκανα συμβολαιο και αν μπορω γτ να μην το δικακοψω??

ευχαριστω

 

Μέχρι τις 11 του μήνα , αλλά καλύτερα κάντο αύριο κιόλας πήγαινε σε ένα κατάστημα και κατάγκειλε αζημίως την σύμβαση σου διότι θίγεσαι από την ανακοίνωση που θα βρείς στο παρακάτω link

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39740&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 11 του μήνα , αλλά καλύτερα κάντο αύριο κιόλας πήγαινε σε ένα κατάστημα και κατάγκειλε αζημίως την σύμβαση σου διότι θίγεσαι από την ανακοίνωση που θα βρείς στο παρακάτω link

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39740&dateFrom=&dateUntil=

 

δηλ θα μπορω να διακοψω την vodafone χωρις να πληρωσω τιποτα?? εχω πληρωσει μονο ενα παγιο το πρωτο!!

κ μετα αν παω στην cosmote θα μπορω να διαπραγματευθω σα να κανω φορητοτητα παλι??

δηλ να διαπραγαμτευτω μια καινουργια προσφορα??ειτε στα συμβολαια ειτε σε συσκευες??

ξεχασα να πω οτι εχουμε οικογενειακο πακετο

Edited by stefanos_ma
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αιτηση για διακοπη απο το 2μηνο και μετα. Θα πληρωσεις ακυρωτικα, οσα λεει το συμβολαιο σου επανω. Το ποσοστο που αναλογει σε σχεση με το μηνα που το κανεις.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δηλ θα μπορω να διακοψω την vodafone χωρις να πληρωσω τιποτα?? εχω πληρωσει μονο ενα παγιο το πρωτο!!

κ μετα αν παω στην cosmote θα μπορω να διαπραγματευθω σα να κανω φορητοτητα παλι??

δηλ να διαπραγαμτευτω μια καινουργια προσφορα??ειτε στα συμβολαια ειτε σε συσκευες??

ξεχασα να πω οτι εχουμε οικογενειακο πακετο

 

Ακριβώς αυτό σημαίνει το αζημίως ,

Link to comment
Share on other sites

εαν διαβασεις στο συμβολαιο σου, καπου γραφει οτι 'εαν υπαρξουν μονομερως αλλαγες στο συμβολαιο, εχεις δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης ΑΖΗΜΙΩΣ.' Πρεπει να τους στειλεις e-mail ζητωντας την αμεση αποσυνδεση αζημιως. Το εκανε ενας γνωστος μου, σε μια αλλη ανακοινωση αυξησεων, και μετα απο τηλεφωνικο 'πρηξιμο' οτι και καλα πρεπει να επιστρεψει την επιδοτηση, τους ειπε οτι θα το κυνηγησει νομικα και στο τελος τον εξυπηρετησαν.
Link to comment
Share on other sites

απλα ρωτησα γτ ειχα παρει πολυ μεγαλαη επιδοτηση(1200ευρω) οποτε θα με συνεφερε να διακοψω τωρα τη συνδεση που εχουμε στο οικογενειακο πακετο κ να παω στην κοσμοτε διεκδικωντας μια ακομα καλυτερη προσφορα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Ειμαι συνδρομητης βονταφον εδω και 5 χρονια και τον Ιανουαριο ανανεωσα το συμβολαιο μου με καποιες αλλαγες...Ημουνα στο unlimited 35 και το αλλαξα στο 15 λογω οικονομικων δυσκολιων ας πουμε και γιατι δεν ηθελα να πληρωνω παραπανω για κατι που δεν χρησιμοποιω...Ειχα και μια επιδοτηση 69 ευρω (ελεος) την οποια και χρησιμοποιησα για να παρω ενα 2ο κινητο για καβαντζα...Πριν απο μια βδομαδα με καλεσαν απο wind και ειχαμε την κλασσικη κουβεντα φορητοτητας...Μου προτεινα το wind medium με τελικη τιμη μαζι με ΦΠΑ και τελη 37,89 ευρω...Τους ειπα οκ προχωρηστε το περιμενοντας και την vodafone να με καλεσει για την αντιπροταση...Η οποια ομως δεν εγινε ποτε...Περασε μια βδομαδα και δεν με πηραν!!Επειδη αυριο ερχεται ο courier με τα συμβολαια της wind(ειμαι στη Σαντορινη και το καταστημα της wind εκλεισε) πηρα μονος μου σημερα την vodafone και τους ειπα πως εχουν τα πραγματα...Εννοειται οτι δεν τους ειπα οτι το κανω για να πετυχω κατι καλυτερο απλα για να δω τι παιζει...Το μονο που μου ειπε ο τυπος ηταν να ακυρωσω την φορητοτητα στη wind και να κοιταξουμε τα νεα προγραμματα της vodafone...χωρις να μου πει κατι για προσφορες...:blink: Πως το κοβετε,θα με παρουν για καμια αντιπροταση ή τζαμπα περιμενω..??

 

thnx...

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που ανανεωσες το συμβολαιο σου τον προηγουμενο μηνα, εαν το κοψεις τωρα θα πρεπει να επιστρεψεις ολη την επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που ανανεωσες το συμβολαιο σου τον προηγουμενο μηνα, εαν το κοψεις τωρα θα πρεπει να επιστρεψεις ολη την επιδοτηση

 

Μα δεν θελω να το κοψω...Στη vodafone θελω να μεινω...Απλα περιμενα μολις δουν την αιτηση φορητοτητας να κανουν ενα τηλ να με προτεινουν κατι ισοποσο τουλαχιστον...την επιδοτηση δεν την ειχα παρει ολη,τα 49 ευρω χρησιμοποιησα...

Link to comment
Share on other sites

εαν τους το ελεγες πριν υπογραψεις ανανεωση συμβολαιου, σιγουρα θα σου εκαναν αντιπροταση. Απο τη στιγμη ομως που ηδη εχεις υπογραψει, σε εχουν σιγουρο (και δυστυχως 'γραμμενο'). Πολιτικη ολων των εταιριων αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εαν τους το ελεγες πριν υπογραψεις ανανεωση συμβολαιου, σιγουρα θα σου εκαναν αντιπροταση. Απο τη στιγμη ομως που ηδη εχεις υπογραψει, σε εχουν σιγουρο (και δυστυχως 'γραμμενο'). Πολιτικη ολων των εταιριων αυτο.

 

Και συγνωμη,αν τους επιστρεψω δλδ τα 50 ευρω και παω wind δεν θα τους απασχολησει καθολου?Αφου μεσω των λογαριασμων θα παιρνουν στανταρ καποια λεφτα και παραπανω μη σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Και συγνωμη,αν τους επιστρεψω δλδ τα 50 ευρω και παω wind δεν θα τους απασχολησει καθολου?Αφου μεσω των λογαριασμων θα παιρνουν στανταρ καποια λεφτα και παραπανω μη σου πω...

 

σωστη σκεψη.. Να τους το πεις

Link to comment
Share on other sites

εστειλα αυτο στη βοντα:
Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος ΔΩΡΕΑΝ τροπος να μαθαινω το υπολοιπο των δωρεαν λεπτων ομιλιας(1500')/sms(1500) μου προς vodafone καθως και το υπολοιπο των mb απο τη χρηση του internet που μου παρεχονται στο συμβολαιο που εχω κανει καθως καθε φορα που επιθυμω να ενημερωθω για τα παραπανω ειμαι αναγκασμενος να χρεωνομαι 0,12€ ανα κληση στην εξυπυρετηση πελατων,την ιδια στιγμη που οι συνδρομητες καρτοκινητης μαθαινουν δωρεαν τα υπολοιπα τους! ευχαριστω
και περιμενω απαντηση.εχω καμια ελπιδα να μου πουν οτι δεν θα χρεωνομαι απο δω και περα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας απο προσωπικη εμπειρια ή απο φιλο του τι παιζει με το "αζημιως διακοπη συμβολαιου"?. η επιδοτηση επιστρεφετε ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας απο προσωπικη εμπειρια ή απο φιλο του τι παιζει με το "αζημιως διακοπη συμβολαιου"?. η επιδοτηση επιστρεφετε ή οχι?

 

δηλαδη εγω που κλεινω ενα χρονο στη vodafone 17 φεβρουαριου θα μου δωσουν και την επιδοτηση που πηρα πισω?ειχα παρει 300 ευρω επιδοτηση

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που κλεινω ενα χρονο στη vodafone 17 φεβρουαριου θα μου δωσουν και την επιδοτηση που πηρα πισω?ειχα παρει 300 ευρω επιδοτηση

 

Οχι να σου την δωσουν...ΕΣΥ να την επιστρεψεις ρωταει ο φιλος...:D

 

Σε περιπτωση που για καποιο λογο θελεις να διακοψεις την συνδεση σου πριν αυτη ληξει κανονικα επιστρεφεις την επιδοτηση που ειχες παρει ή ενα μερος της αναλογα με τους μηνες που εχουν περασει...Στην περιπτωση που αναφερει ο φιλος δεν γνωριζω τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι να σου την δωσουν...ΕΣΥ να την επιστρεψεις ρωταει ο φιλος...:D

 

Σε περιπτωση που για καποιο λογο θελεις να διακοψεις την συνδεση σου πριν αυτη ληξει κανονικα επιστρεφεις την επιδοτηση που ειχες παρει ή ενα μερος της αναλογα με τους μηνες που εχουν περασει...Στην περιπτωση που αναφερει ο φιλος δεν γνωριζω τι παιζει...

 

συγγνωμη και εκαναν αλλαγη στη συμβαση που ειαμε υπογραψει και θα πληρωσω κι ολας??? δε μου ακουγεται καθολου λογικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...