Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί.

έχω vodafone a la carte και θέλω να παώ σε συμβόλαιο χωρίς πάγιο. Γίνεται και σε άλλα καταστήματα (Πλαίσιο ,Γερμανός κτλ)? αν ναι η επιδότηση είναι η ίδια? ευχαριστώ.

Στο Γερμανό δεν γίνεται γιατί ο Γερμανός πλέον δουλεύει μόνο με την cosmote. Σε Πλαίσιο γίνεται αλλά μπορείς να πας και σε κάποιο vodafone shop. Η επιδότηση είναι η ίδια.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απλά δεν έχουν τη συσκευή που με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τότε στο Πλαίσιο ή γενικά σε οποιοδήποτε κατάστσημα/αλυσίδα που συνεργάζεται με τη vodafone ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά νομίζω πως άκουσα σήμερα σε διαφήμιση πως η vodafone έχει 30,00 ευρώ έκπτωση σε όλες τις συσκευές της με σύνδεση. Γνωρίζετε αν ισχύει;

 

Thanx!

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Ίσχυε η προσφορά από 25/04 μέχρι και 28/04 για νέες συσκευές. Πλέον όμως όχι. :(
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Και θεωρείτια και αυτή η έκπτωση των 30€ ως ποσό επιδότησης το οποίο πρέπει να "μιλήσεις" μέσα στο 6μηνο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Kala na zitane gia nea sundesi ekka8aristiko (aparadekto, alla den bariesai). Alla na min dexontai ekka8aristiko ektupwmeno apo to gsis.gr, ena eggrafo pou to kanoun dekto OLES oi dimosies upiresies kai OLES oi trapezes ? Thelw na brisw kapoion ekei sti vodafone, alla den kserw poion, kamia idea gia tin kafrila tous?
Link to comment
Share on other sites

Kala na zitane gia nea sundesi ekka8aristiko (aparadekto, alla den bariesai). Alla na min dexontai ekka8aristiko ektupwmeno apo to gsis.gr, ena eggrafo pou to kanoun dekto OLES oi dimosies upiresies kai OLES oi trapezes ? Thelw na brisw kapoion ekei sti vodafone, alla den kserw poion, kamia idea gia tin kafrila tous?

Το εκκαθαριστικό το θέλουν οι εταιρίες όταν σου κάνουν νέα σύνδεση για να γνωρίζουν το ΑΦΜ σου και να μπορούν να σου χρεώσουν εκεί το υπόλοιπο που τους χρωστάς όταν αυτό υπερβεί κάποιο όριο και είναι ανεξόφλητο.Ειδικά στην Vodafone που κρατάει όλο το εκκαθαριστικό εκτυπωμένο με όλα τα προσωπικά στοιχεία που έχεις δηλώσει στην εφορία (εννοώ τα έσοδα-φόρους κ.τ.λ που αναγράφονται επάνω του) είναι παράνομο.Μου έχει τύχη περίπτωση που πήγαν να το κάνουν αυτό σε έναν δικηγόρο και τους απείλησε με μήνυση και τελικά κράτησαν μόνο τις πρώτες 2-3 σειρές που λέει ποιός είσαι και το ΑΦΜ σου.Όχι όπως σε όλους εμάς τους υπόλοιπους που αν το πεις αυτό σου λένε πήγαινε απέναντι στους άλλους.

Θέλουν όμως το προτώτυπο να δουν γιατί φοβούνται μήπως έχεις κάνει κάποια πλαστογραφία και δηλώσεις λανθασμένα στοιχεία επίτυδες.Αυτό ισχύει με όλες τις εταιρίες.Πρέπει όλα τα έγγραφα που θα πας να είναι μηχανογραφημένα και όχι εκτυπωμένα ή φωτοτυπημένα.

Για μένα αυτό είναι σωστό.

Γιατί όλες οι δημόσιες υπηρεσίες έχουν και στο online σύστηματους τα στοιχεία όλων μας.Οπότε με το που τους πας ένα έγγραφο μπορούν αναπάσα στιγμή να δουν αν αυτά που λες και δηλώνεις είναι τα σωστά.Κάτι που δεν έχουν οι διάφορες ιδιωτικές εταιρίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Prwta apo ola eriksa 2-3 kantilakia kai fusika efuga.

Kata deutero i nomo8esia leei auto akribws

 

 

APΘPO 2

Περιεχόμενο των ηλεκτρονικά χορηγούμενων εγγράφων

 

H Δήλωση Φορολογίας Eισοδήματος, το Eκκαθαριστικό Σημείωμα και η Bεβαίωση

Φορολογικής Eνημερότητας που χορηγούνται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου

επικοινωνίας μέσω του υφιστάμενου ιστοχώρου (e-oikonomia.gr/e-εισόδημα),

αποτελούν διοικητικά έγγραφα και είναι έγκυρα για κάθε χρήση από τους

ενδιαφερομένους.

 

 

Oso ta peri plastografias na episimanw oti gia stegastiko daneio 100K auti i ektupwsi egine dekti. Twra an ta agglakia 8ewroun oti 8a uperbw auto to poso se kliseis ti na pw! Poso mallon otan i sundesi ginetai me pistwtiki. Einai teleiws paranomo, kai kakws afinei to elliniko kratos (ela aleko) na alwnizoun etsi ta lamogia.

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι γύφτοι, τράβα στην Tim Που δίνεις δίπλωμα, όλα οκ και σου λένε κ ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έκανα σύνδεση χωρίς εκκαθαριστικό - μόνο με λογαριασμό ΟΤΕ που δεν είναι και στο ονομά μου ;)
Link to comment
Share on other sites

Και θεωρείτια και αυτή η έκπτωση των 30€ ως ποσό επιδότησης το οποίο πρέπει να "μιλήσεις" μέσα στο 6μηνο;

 

Όχι, αυτό το ποσό δεν χρειάζεται να το "μιλήσεις". Είναι μία έκπτωση επί της αρχικής τιμής της συσκευής. Θα δεις και στο συμβόλαιό σου ότι αυτό που θα πρέπει να "μιλήσεις" θα είναι και πάλι 59,50.

:)

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καν εκαθαριστικο.

 

 

Apo periergia kai mono, uparxei kapoio tilefwno tis voda sto opoio mporw na rwtisw an einai politiki tis etaireias i kafrila, i apla prokeitai gia kafro sunergati sto vodafone shop ?

Link to comment
Share on other sites

Apo periergia kai mono, uparxei kapoio tilefwno tis voda sto opoio mporw na rwtisw an einai politiki tis etaireias i kafrila, i apla prokeitai gia kafro sunergati sto vodafone shop ?

 

13830

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω...εχει βγει η επιδοτηση μου στην voda και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο voda shop που να εχει μεγαλη ποικιλια σε ανοιχτα (η εστω dummies) κινητα για να ριξω μια ματια και να διαλεξω? Ποιο μου προτεινετε? Γιατι μπηκα σε 2 και εχαν ελαχιστα δειγματα. Και κατι ακομα...οταν κανω ανανεωση συμβολαιου σε voda shop δεν χρειαζομαι εκαθαριστικο απλα εναν λογαριασμο και ταυτοτητα.

Αν καποιο κινητο δεν υπαρχει στην Voda και υπαρχει στο πλαισιο μπορω να κανω και εκει ανανεωση χωρις εκαθαριστικο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο χωρίς πάγιο αλλά κάποια πράγματα μου φαίνονται περίεργα και σας παρακαλώ να με διαφωτίσετε!

Ήθελα το SE K510 & πληρωμή με πιστωτική. Τιμή 40 και κάτι ψιλά (χωρίς την επιπλέον έκπτωση των 30 ευρώ που διαφημίζουν). Πάω σε ένα vodafone shop και μου λένε είναι 40 μαζί με την έκπτωση. Πάω σε άλλο (από όπου έκανα και τη σύνδεση) και μου λένε ότι η προσφορά με τα 30 ευρώ ισχύει για συμβόλαια από 100 λεπτά και πάνω.

1η ερώτηση: Αληθεύει αυτό;

Στο αντίγραφο που πήρα (μετά από 70 λεπτά διαδικασιών...) λέει επιδότηση συσκευής με ΦΠΑ 59.5 ευρώ, άλλη επιδότηση με ΦΠΑ 17.85 ευρώ, Συνολικό ποσό επιδότησης 77,35 ευρώ- Περιλαμβάνει ΦΠΑ.

Επίσης έχει τον πίνακα απόσβεσης επιδότησης όπου φαίνεται ότι μέχρι τους 6 μήνες δε γίνεται καθόλου απόσβεση.

2η ερώτηση:Τελικά εγώ τι πρέπει να ξεπληρώσω σε κλήσεις και σε τι διάστημα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οντως τα 30 ευρω επιπλεον επιδοτηση δεν ισχυουν για το προγραμμα χωρις παγιο.

Οσον αφορα την αποσβεση, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΝΑ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 59,50.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οντως τα 30 ευρω επιπλεον επιδοτηση δεν ισχυουν για το προγραμμα χωρις παγιο.

Οσον αφορα την αποσβεση, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΝΑ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 59,50.

+17,85 έξτρα επιδότηση από τη πιστοτική;??;;?

 

 

Γιατί δεν παίρνει 13830 να του πουν σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Από τις 6.00 το πρωί έχει χαθεί το σήμα από την παλία κάρτα, η νέα είναι ανενεργή και όποιος με καλεί ακούει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή :angry: :angry: :angry:

Το ότι έχουμε και δουλειές που τρέχουν μάλλον δε συγκινεί κανέναν ...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 6.00 το πρωί έχει χαθεί το σήμα από την παλία κάρτα, η νέα είναι ανενεργή και όποιος με καλεί ακούει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή :angry: :angry: :angry:

Το ότι έχουμε και δουλειές που τρέχουν μάλλον δε συγκινεί κανέναν ...

Στέιλ' τους κανένα εξώδικο...;)

 

 

Edit:

Ρε παιδιά θα μας τρελάνουν οι τύποι...

Είχα ρωτήσει εδώ για νέο συμβόλαιο στο 300 μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ σε χαμηλότερο. Μέσω του forum απάντησε κάποιος μετά από 3 μήνες, ενώ στη Vodafone μου είπαν μέχρι και το 100 μετά πό 1 μήνα και σε χαμηλότερο μετά από 3 μήνες. Σε κατάστημα Vodafone που ρώτησα σήμερα, μου είπαν στο 100 μπορείς να μεταβείς μετά από 3 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο χωρίς πάγιο αλλά κάποια πράγματα μου φαίνονται περίεργα και σας παρακαλώ να με διαφωτίσετε!

Ήθελα το SE K510 & πληρωμή με πιστωτική. Τιμή 40 και κάτι ψιλά (χωρίς την επιπλέον έκπτωση των 30 ευρώ που διαφημίζουν). Πάω σε ένα vodafone shop και μου λένε είναι 40 μαζί με την έκπτωση. Πάω σε άλλο (από όπου έκανα και τη σύνδεση) και μου λένε ότι η προσφορά με τα 30 ευρώ ισχύει για συμβόλαια από 100 λεπτά και πάνω.

1η ερώτηση: Αληθεύει αυτό;

Στο αντίγραφο που πήρα (μετά από 70 λεπτά διαδικασιών...) λέει επιδότηση συσκευής με ΦΠΑ 59.5 ευρώ, άλλη επιδότηση με ΦΠΑ 17.85 ευρώ, Συνολικό ποσό επιδότησης 77,35 ευρώ- Περιλαμβάνει ΦΠΑ.

Επίσης έχει τον πίνακα απόσβεσης επιδότησης όπου φαίνεται ότι μέχρι τους 6 μήνες δε γίνεται καθόλου απόσβεση.

2η ερώτηση:Τελικά εγώ τι πρέπει να ξεπληρώσω σε κλήσεις και σε τι διάστημα;

 

1. Απ' ότι έμαθα κι εγώ, όντως η έκπτωση των 30 eur ισχύεια για τα προγράμματα από Vodafone100 και πάνω. Οπότε σωστά σου είπαν.

 

2. Από το CC μου είπαν πως η επιδότηση είναι 77,35. Όπως δηλαδή σωστά αναφέρεις τα 59,50 για την συσκευή και τα 17,85 για την εξόφληξη μέσω πιστωτικής. Αυτό λοιπόν (77,35) είναι το ποσό που καλείσαι να "καταναλώσεις" μέσα στους 6 πρώτους μήνες.

 

3. Η "απόσβεση" της συσκευής, όπως φαίνεται και στο συμβόλαιο, ξεκινάει τον 7ο μήνα. Ουσιαστική πραγματοποιείται από τον 7ο μέχρι και τον 12ο μήνα. Αυτό σημαίνει πως έχοντας εκπλήρώσει μεν την υποχρώση σου να καταναλώσεις τα 77,35 στο 1ο εξάμηνο της σύνδεσής σου, έχεις επιπλέον και την υποχρέωση να διατηρήσεις για άλλο 1 εξήμηνο τον αριθμό σου, οπότε φτάνουμε στην good-old 12 "υποχρεωτική" παραμονή στο πρόγραμμα συμβολαίου.

 

Hope this helped.. :)

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...