Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθαν σήμερα οι κάρτες sim (5 βασικές + 2 i4s) και μέχρι την Τρίτη θα γίνει η ενεργοποίηση. Υπάρχουν κάποια sms που είναι καλό να στείλω όταν γίνει η ενεργοποίηση; 

Η i4s αν δεν κάνω λάθος παίζει από το apn internet; 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dasnowy said:

Μου ήρθαν σήμερα οι κάρτες sim (5 βασικές + 2 i4s) και μέχρι την Τρίτη θα γίνει η ενεργοποίηση. Υπάρχουν κάποια sms που είναι καλό να στείλω όταν γίνει η ενεργοποίηση; 

Η i4s αν δεν κάνω λάθος παίζει από το apn internet; 

Θεωρητικά όλα θα είναι ενεργοποιημένα,αλλά καλού κακού στείλε το εξής:

•WIFI στο 1339 για VoWiFi και VoLTE  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dasnowy said:

Μου ήρθαν σήμερα οι κάρτες sim (5 βασικές + 2 i4s) και μέχρι την Τρίτη θα γίνει η ενεργοποίηση. Υπάρχουν κάποια sms που είναι καλό να στείλω όταν γίνει η ενεργοποίηση; 

Η i4s αν δεν κάνω λάθος παίζει από το apn internet; 

Αφού τις ενεργοποιησεις κτλ κτλ και θα σου φανουν ολες οι συνδεσεις στο vodafone app μπορεις μεσα απο το app να διαχειριστεις καθε συνδεση ! φραγες σε 5ψηφια φραγες σε διεθνη και γενικοτερα τα παντα.
Εγω τα εκανα για καθε μια συνδεση ξεχωριστα μεσα απο το app.Κατι αλλο γενικοτερα δεν χρειαζεται ολα ειναι ενεργοποιημενα WIFI Call  5G VOLTE κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωθηκαν οι προσφορές που έβγαζε η εφαρμογή με λήξη σε 33 μέρες για μετατροπή σε συμβόλαιο. Κατέβηκε από τα 13 και κάτι στα 12,44 στο red10. Παρέμειναν στα 30,66 τα απεριόριστα με προσθηκη απεριοριστων διεθνών κλήσεων. Η διορία μετράει από την αρχή πάλι (44 μέρες λέει τώρα)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Ανανεωθηκαν οι προσφορές που έβγαζε η εφαρμογή με λήξη σε 33 μέρες για μετατροπή σε συμβόλαιο. Κατέβηκε από τα 13 και κάτι στα 12,44 στο red10. Παρέμειναν στα 30,66 τα απεριόριστα με προσθηκη απεριοριστων διεθνών κλήσεων. Η διορία μετράει από την αρχή πάλι (44 μέρες λέει τώρα)

Δεν ντρέπονται να βάζουν τέτοιες αρχικές τιμες? 91€ το Red 20 και 93€ το unlimited. 

Ανανεώθηκαν και στης μάνας μου - 16€ το Red20 & 31€ το απεριόριστο.

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ParafronGR said:

Δεν ντρέπονται να βάζουν τέτοιες αρχικές τιμες? 91€ το Red 20 και 93€ το unlimited. 

Ανανεώθηκαν και στης μάνας μου - 16€ το Red20 & 31€ το απεριόριστο.

Δεν πειράζει και πάλι η τιμή είναι εκπληκτική 

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2024 at 11:08 ΜΜ, marios239 said:

Υπάρχει κάποιο νούμερο για προσφορές Vodafone που έχει καλύτερες τιμές απ' το επίσημο (2106702610); Δοκίμασα και έναν εξωτερικό συνεργάτη αλλά μου έδωσαν ακριβώς τις ίδιες. (2155555455)

Ευχαριστώ!

210 670 3335

210 670 2267

210 670 3599

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ParafronGR said:

Δεν ντρέπονται να βάζουν τέτοιες αρχικές τιμες? 91€ το Red 20 και 93€ το unlimited. 

Ανανεώθηκαν και στης μάνας μου - 16€ το Red20 & 31€ το απεριόριστο.

Βάζουν τέτοιες αρχικές τιμές γιατί σε περίπτωση που θέλεις για κάποιο λόγο να διακόψεις το συμβόλαιο, να σου ζητάνε τα δάνεια της Αγγλίας. Με αποτέλεσμα, να παραμένεις στο συμβόλαιο. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν πειράζει και πάλι η τιμή είναι εκπληκτική 

Τα 31€ στο Unlimited είναι εκπληκτική τιμή; Για VF; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hercoulis said:

Βάζουν τέτοιες αρχικές τιμές γιατί σε περίπτωση που θέλεις για κάποιο λόγο να διακόψεις το συμβόλαιο, να σου ζητάνε τα δάνεια της Αγγλίας. Με αποτέλεσμα, να παραμένεις στο συμβόλαιο. 

Η ΕΕΤΤ το σκέφτηκε αυτό και η ποινή αποχώρησης βγαίνει σύμφωνα με το πάγιο μετά τις εκπτώσεις. 

Εγώ το unlimited συμβόλαιο το πήρα με 22 ευρώ και 2 πάγια δώρο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dasnowy said:

Η ΕΕΤΤ το σκέφτηκε αυτό και η ποινή αποχώρησης βγαίνει σύμφωνα με το πάγιο μετά τις εκπτώσεις. 

Εγώ το unlimited συμβόλαιο το πήρα με 22 ευρώ και 2 πάγια δώρο. 

Αυτό είναι καλό! Εύχομαι να τους κοπάνησε κ κανένα πρόστιμο για την εξυπνάδα τους. 
 

edit: Λάθος μου, αφού το συνεχίζουν, κανένα πρόστιμο. Και οποίος δεν ξέρει, μπορεί να τα πληρώσει. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για το Red 20 στα 16 ευρώ λέω 

ααα οκ ναι δεκτόν. Το απεριόριστο όμως  "ξεφεύγει" στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Αυτό είναι καλό! Εύχομαι να τους κοπάνησε κ κανένα πρόστιμο για την εξυπνάδα τους. 
 

edit: Λάθος μου, αφού το συνεχίζουν, κανένα πρόστιμο. Και οποίος δεν ξέρει, μπορεί να τα πληρώσει. 

Στο δικό μου συμβόλαιο πάντως η ποινή αποχώρησης βγαίνει με το πάγιο μετά τις εκπτώσεις. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dasnowy said:

Στο δικό μου συμβόλαιο πάντως η ποινή αποχώρησης βγαίνει με το πάγιο μετά τις εκπτώσεις. 

Δε διαφωνώ. Υπάρχει γνώση, όταν δεν υπάρχει τι γίνεται; Αν κάποιος κατεβάσει το συμβόλαιο της σύνδεσης, θα γράφει όμως ότι το πέναλτι αφορά τις τιμές του παγίου; & τι θα ισχυριστεί, ίσως με το αζημίωτο, ο κάθε υπάλληλος; Προκαλείται μια σύγχυση, που ο σκοπός της είναι να αποτρέψει τον καταναλωτή να διακόψει το συμβόλαιο. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hercoulis said:

Δε διαφωνώ. Υπάρχει γνώση, όταν δεν υπάρχει τι γίνεται; Αν κάποιος κατεβάσει το συμβόλαιο της σύνδεσης, θα γράφει όμως ότι το πέναλτι αφορά τις τιμές του παγίου; & τι θα ισχυριστεί, ίσως με το αζημίωτο, ο κάθε υπάλληλος; Προκαλείται μια σύγχυση, που ο σκοπός της είναι να αποτρέψει τον καταναλωτή να διακόψει το συμβόλαιο. 

Νομίζω γράφει την τιμή των τελικών παγίων(δηλαδή πληρώνεις το 1/4 των παγίων με έκπτωση) 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νομίζω γράφει την τιμή των τελικών παγίων(δηλαδή πληρώνεις το 1/4 των παγίων με έκπτωση) 

Αυτό λέω, ότι ναι είναι κλιμακωτό το πάγιο, αλλά η τιμή θα διαφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Αυτό λέω, ότι ναι είναι κλιμακωτό το πάγιο, αλλά η τιμή θα διαφέρει. 

Βάσει κανονισμού δημοσιευμένου σε ΦΕΚ δεν μπορεί να διαφέρει η τιμή. Εάν ο πίνακας διαφέρει από αυτά που πραγματικά πληρώνεις, το αμφισβητείς την ίδια μέρα.

Από την άλλη, προβλέπεται ότι τυχόν επιδοτήσεις πρέπει να επιστραφούν, οπότε έχουν ένα περιθώριο "αυτοσχεδιασμού" εκεί. Πχ σε νέα γραμμή οπτικής, το συμβόλαιο γράφει ότι σε επιδότησαν με το κόστος κατασκευής. Το οποίο δεν είναι ανακριβές, αλλά αυξάνει το κόστος σε περίπτωση που εσύ επιλέξεις να διακόψεις πρόωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο του κινητού του πατέρα μου αζημιως με βαση αυτών των τιμολογιακων αλλαγων και αυτή είναι η απάντηση που ελαβα...

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/timologiakes-allages-gia-idiotes-syndromites-symvolaioy-kartoprogrammatos

Screenshot_2024-07-21-22-06-38-175_com.myvodafone.android.jpg

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, spoukos said:

Ρώτησα αν μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο του κινητού του πατέρα μου αζημιως με βαση αυτών των τιμολογιακων αλλαγων και αυτή είναι η απάντηση που ελαβα...

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/timologiakes-allages-gia-idiotes-syndromites-symvolaioy-kartoprogrammatos

Screenshot_2024-07-21-22-06-38-175_com.myvodafone.android.jpg

Σωστά σου είπαν. Το λέει ξεκάθαρα η ανακοίνωση ότι όσοι επηρεάζονται από την Α παράγραφο μπορούν να διακόψουν αζημίως. Εσύ γιατί θέλεις να διακόψεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σωστά σου είπαν. Το λέει ξεκάθαρα η ανακοίνωση ότι όσοι επηρεάζονται από την Α παράγραφο μπορούν να διακόψουν αζημίως. Εσύ γιατί θέλεις να διακόψεις;;;;

Έλεγα να του το γυρίσω σε κάρτα γιατί πληρώνει για 10gb και απεριόριστα λεπτά 21€. Πριν πλήρωνε 19,5 αλλά αυξήθηκε μετά τον 13ο μήνα. Έτσι κ αλλιώς δεν καταναλώνει πάνω από 5 γιγα το μηνα

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, spoukos said:

Έλεγα να του το γυρίσω σε κάρτα γιατί πληρώνει για 10gb και απεριόριστα λεπτά 21€. Πριν πλήρωνε 19,5 αλλά αυξήθηκε μετά τον 13ο μήνα. Έτσι κ αλλιώς δεν καταναλώνει πάνω από 5 γιγα το μηνα

Για να διακόψεις και συνεπώς να γυρίσεις σε κάρτα υπολόγισε

•Το 1/4 των υπολοίπων παγίων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τον 1/2025 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου, αυτήν την στιγμή έχω 10 gb 1600 λεπτά προς όλους και 6000μυνηματα με 12, 90 υπάρχει κάτι καλό αυτήν την περίοδο; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, teopanta1 said:

Καλημέρα τον 1/2025 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου, αυτήν την στιγμή έχω 10 gb 1600 λεπτά προς όλους και 6000μυνηματα με 12, 90 υπάρχει κάτι καλό αυτήν την περίοδο; 

Έχεις 5 μήνες ακόμη, Δεκέμβρη  αρχίζεις και ψάχνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...