Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Μια γνώμη για αυτή την τιμή?

IMG_20240702_120143.thumb.jpg.87aab257abc7be002fe2d386e5f5f3f1.jpg

Μόνο να θυμάσαι και το 1.5 ευρώ που θα μπει με την ολοκλήρωση του πρώτου χρόνου και μετά.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, glofiish said:

Εμένα μου ήρθε απεριόριστα,6000sms,5gb 10,75ευρω

 

Just now, spoulk said:

Κι εμένα το ίδιο μου ήρθε. Το σκέφτομαι.

Εάν σας καλύπτει είναι πολύ καλό 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, spoulk said:

Κι εμένα το ίδιο μου ήρθε. Το σκέφτομαι.

Με καλύπτουν τα 5 γιγα .

Βασικά το θέμα μου είναι ότι στο cu,επειδή πριν ήμουν liquid,έχω 50 ευρώ.Να κάνω συμβόλαιο τώρα και να τα χάσω δεν παιζει.

Να τα μεταφέρω δεν έχω κάποιον αμεσα.Εκτος αν έχουν προβλέψει τέτοιες περιπτώσεις και σου τα βάζουν ως πίστωση στο συμβόλαιο.Αλλιως το ξαναβλέπουμε όταν τα φαω

Υ.Γ πριν κάνα μήνα μου είχε έρθει με 10γιγα 11.9ευρω αλλά τότε ήμουν liquid και είχα μια κρυφή ελπίδα ότι δεν θα το κοψουν

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Απλώς αν κάνετε συμβόλαιο, ξεχάστε κάτι απεριόριστα που παίρνατε κατά περίπτωση ή τις προσφορές του καλοκαιριού κλπ ε..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνουν συμβόλαιο με όλα απεριόριστα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Απλώς αν κάνετε συμβόλαιο, ξεχάστε κάτι απεριόριστα που παίρνατε κατά περίπτωση ή τις προσφορές του καλοκαιριού κλπ ε..

Όχι,έχει κανονικά τις ίδιες προσφορές και το συμβόλαιο και στις γιορτές και το καλοκαίρι 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, p_k said:

Μπορεί να κάνουν συμβόλαιο με όλα απεριόριστα 

Δες 2-3 ποστ πιο πάνω να δεις για τι συμβόλαιο μιλάμε.

11 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι,έχει κανονικά τις ίδιες προσφορές και το συμβόλαιο και στις γιορτές και το καλοκαίρι 

Με το CU;; Είχε πχ για τις πανελλήνιες unlimited 3ήμερα;; Είχε για το pride;;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, για την έξτρα sim, λήγει σε μερικές μέρες, πρέπει να τους πω εγώ για να την ανανεώσουν για ένα ακόμα χρόνο ή θα γίνει αυτόματα ανανέωση; 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Απλώς αν κάνετε συμβόλαιο, ξεχάστε κάτι απεριόριστα που παίρνατε κατά περίπτωση ή τις προσφορές του καλοκαιριού κλπ ε..

Βασικά η βλακεία στα συμβόλαια ,που φαίνεται έντονα στα μικρά που δίνουν 5 γιγα ,είναι ότι τα data δεν γίνονται rollover.Αυτο είναι ένα βασικό στρατηγικό πλεονέκτημα των καρτοκινητων.

Δώσε 1000 λεπτά ομιλίας 3 γιγα και 100 sms με 8 ευρώ αλλά με rollover και είχα φύγει χθες από το cu

Αν κάνεις το καρτοκινητο συμβόλαιο και δεν φτάσουν 1 μήνα τα γιγα μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, glofiish said:

Βασικά η βλακεία στα συμβόλαια ,που φαίνεται έντονα στα μικρά που δίνουν 5 γιγα ,είναι ότι τα data δεν γίνονται rollover.Αυτο είναι ένα βασικό στρατηγικό πλεονέκτημα των καρτοκινητων.

Δώσε 1000 λεπτά ομιλίας 3 γιγα και 100 sms με 8 ευρώ αλλά με rollover και είχα φύγει χθες από το cu

Αν κάνεις το καρτοκινητο συμβόλαιο και δεν φτάσουν 1 μήνα τα γιγα μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Ναι αλλά δεν είναι φθηνά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Ναι αλλά δεν είναι φθηνά.

Υπάρχει κάνα screenshot;Πολύ πιο ακριβά από τα αντίστοιχα του καρτοκινητου;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, glofiish said:

Υπάρχει κάνα screenshot;Πολύ πιο ακριβά από τα αντίστοιχα του καρτοκινητου;

Δεν έχω δυστυχώς, αλλά είναι ακριβότερα αν δεν κάνω λάθος. Μόνο τυχόν προσφορές με απεριόριστα αξίζουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2024 at 9:59 ΠΜ, katsiletra said:

Να ρωτήσω, για την έξτρα sim, λήγει σε μερικές μέρες, πρέπει να τους πω εγώ για να την ανανεώσουν για ένα ακόμα χρόνο ή θα γίνει αυτόματα ανανέωση; 

Και σε μένα το ίδιο μου έστειλαν μήνυμα και το επισήμαναν στον λογαριασμό. 

13 minutes ago, Antonio21 said:

Και σε μένα το ίδιο μου έστειλαν μήνυμα και το επισήμαναν στον λογαριασμό. 

Υγ: Μόλις μίλησα με το chat. 

Screenshot_20240706_035004_edit_139394842637063.jpg

Screenshot_20240706_035159.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antonio21 said:

Και σε μένα το ίδιο μου έστειλαν μήνυμα και το επισήμαναν στον λογαριασμό. 

Υγ: Μόλις μίλησα με το chat. 

Screenshot_20240706_035004_edit_139394842637063.jpg

Screenshot_20240706_035159.jpg

Ήρθαν και σε μένα μηνύματα, ότι λήγει η υπηρεσία και να μπω στο app για ανανέωση, αλλά δεν έβρισκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και εσείς έχετε επαγγελματικό συμβόλαιο; 

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε δύο προσφορές στο cu: το συμβόλαιο με τα 10 giga με 13€ και τα απεριόριστα με 33.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

Μου έβγαλε δύο προσφορές στο cu: το συμβόλαιο με τα 10 giga με 13€ και τα απεριόριστα με 33.

Πολύ καλά 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Μου έβγαλε δύο προσφορές στο cu: το συμβόλαιο με τα 10 giga με 13€ και τα απεριόριστα με 33.

Το 10 γιγα πριν κάνα μήνα μου τα είχε δώσει 11,9 για τρεις μέρες και καλά.

Τώρα μου δίνει 5γιγα 10,75 και απεριόριστα 30,66

Να γράφουμε εδώ καμία προσφορά να ξέρουμε που βαδίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

31€ το απεριόριστο με το δίκτυο της Vodafone, είναι πολλά λεφτά, ειδικά αφού η Cosmote το δίνει κατά καιρούς με προσφορά στα 23-27€.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλό τα 10γιγα.

Νομίζω ότι αυτά όλα με voda σταθερό διπλασιάζονται αλλά δεν το έχω επιβεβαιωσει

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,και δίνεται και μια μικρή έκπτωση στο πάγιο του σταθερού συνήθως,1-2€.

Βέβαια το θέμα είναι εάν οι προσφορές αυτές υπολογίζουν και το σταθερό μέσα, αν κρίνω από τη δική μου βέβαια μάλλον όχι διότι μου το'χουν δώσει και τηλεφωνικά στην ίδια τιμή και όταν είδαν ότι είχα και σταθερό μου είπαν για το διπλασιασμό και την έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 5:05 ΜΜ, glofiish said:

Με καλύπτουν τα 5 γιγα .

Βασικά το θέμα μου είναι ότι στο cu,επειδή πριν ήμουν liquid,έχω 50 ευρώ.Να κάνω συμβόλαιο τώρα και να τα χάσω δεν παιζει.

Να τα μεταφέρω δεν έχω κάποιον αμεσα.Εκτος αν έχουν προβλέψει τέτοιες περιπτώσεις και σου τα βάζουν ως πίστωση στο συμβόλαιο.Αλλιως το ξαναβλέπουμε όταν τα φαω

Υ.Γ πριν κάνα μήνα μου είχε έρθει με 10γιγα 11.9ευρω αλλά τότε ήμουν liquid και είχα μια κρυφή ελπίδα ότι δεν θα το κοψουν

Αυτο με 10GB άξιζε περισσότερο. Τα 5 είναι λίγα.

1 ώρα πριν, staurosmar said:

Σε μένα έχει βγάλει αυτά: 

 

Screenshot_2024-07-06-17-14-28-750_gr.mobile.vodafone-edit.jpg

Screenshot_2024-07-06-17-14-45-593_gr.mobile.vodafone-edit.jpg

Το 10GB αξίζει, το απεριόριστο είναι αρκετά χρήματα για Vodafone. Αν έχεις σταθερό τα 10GB θα γίνουν 20, όποτε είσαι μια χαρά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...