Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

265. Τα χρήματα της επιδότησης αφαιρούνται απο την τιμή λιανικής της συσκευής.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

265. Τα χρήματα της επιδότησης αφαιρούνται απο την τιμή λιανικής της συσκευής.

Λαθος...

απο την τιμη χονδρικης.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την ενημέρωση σχετικά με το ποσό του τελευταίου λογαριασμού που έχει εκδοθεί; στέλνεις κενό μήνυμα στο 1289 (χωρίς χρέωση).

 

Μια μικρή διόρθωση μόνο.Κλήση κάνεις στο 1289 για το ποσό.

Κενό μνμ στέλνεις στο 1284 όταν θέλεις να μάθεις το υπόλοιπό του δωρεάν χρόνου ομιλίας.:)

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με συμβόλαια. Είμαι συνδρομητής 2 χρόνια στην Voda, και πριν 2 μήνες άφησα απλήρωτους 2 λογαριασμούς που τώρα έγιναν 3. Πριν μερικές μέρες εξόφλησα τους 2 παλαίους [αφού μου είχε έρθει και εξώδικο] περίπου στις ίδιες ημέρες που προστέθηκε τρίτος [ο τρέχων δλδ].

 

Το θέμα μου είναι: εδώ και 40 μέρες είχα φραγή εξερχομένων ΑΛΛΑ και εισερχομένων κλήσεων. Το πάγιο χρεωθηκέ κανονικά όμως [και είναι του 420 όχι τίποτα άλλο]. Επειδή δεν έχω την σύμβαση πρόχειρη μπορεί να μου πει υπεύθυνα κάποιος αν μπορώ να χρεωθώ παγίως για υπηρεσίες που δεν είχα στην διάθεση μου;

 

Λογικό απο τη στιγμή που ισχύει το συμβόλαιο σου να συνεχίζουν να "τρέχουν" και οι λογαριασμοί σου.Είναι σαν να έχεις φραγή λόγω κλοπής ας πούμε,ακόμα και αν βάλεις την φραγή,είτε κάνεις είτε δεν κάνεις αντικατάσταση κάρτας,οι λογαριασμοί σου συνμεχίζουν να εκδίδονται.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση-ερώτηση παιδιά και ας μείνει μεταξύ μας. :p :lol: :X

Είναι ο δεύτερος μήνας στη σειρά που στον λογαριασμό μου δεν μου χρεώνουν το πάγιο. :blink: Ναι καλά ακούσατε. Είμαι στο Vodafone 120. Τον προηγούμενο μήνα ο λογαριασμός μου ήρθε 11€ και τώρα μόλις 5€. :ninja: Είμαι ήδη 3 χρόνια συνδρομητής και δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Σε άλλον έχει τύχει; Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι θα τα πληρώσω μαζεμένα τα πάγια; :worry:

Ρε παιδιά ήρθε και 3ος μήνας χωρίς να μου χρεώνει το πάγιο (6€ μόνο). :X Να ανησυχώ ότι θα μου έρθουν μαζεμένα; Πρέπει να κάνω κάτι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήρθε και 3ος μήνας χωρίς να μου χρεώνει το πάγιο (6€ μόνο). :X Να ανησυχώ ότι θα μου έρθουν μαζεμένα; Πρέπει να κάνω κάτι; :worry:

 

Είναι πιθανό αν το πάρουν χαμπάρι να στα χρεώσουν σε κάποιον λογαριασμό.

Μία ή άλλη είναι νομίζω αφού κάποια στιγμή θα το δουν είτε απο κάποιο κατάστημα,εαν πας για καμμια αλλαγή προγράμματος-επιδότηση κ.α (λογικά τα βλέπουν αυτά,έτσι;;),είτε εαν καλέσεις στο c.c. για το οτιδήποτε λογικά και εκεί θα το δουν..

Οπότε διαλέγεις και παίρνεις..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό αν το πάρουν χαμπάρι να στα χρεώσουν σε κάποιον λογαριασμό.

Μία ή άλλη είναι νομίζω αφού κάποια στιγμή θα το δουν είτε απο κάποιο κατάστημα,εαν πας για καμμια αλλαγή προγράμματος-επιδότηση κ.α (λογικά τα βλέπουν αυτά,έτσι;;),είτε εαν καλέσεις στο c.c. για το οτιδήποτε λογικά και εκεί θα το δουν..

Οπότε διαλέγεις και παίρνεις..

Βασικά είχα πέσει από μόνος μου στην παγίδα γιατί ενώ είχα κωδικούς για την παναφονέτ για PSTN σύνδεση (για ένα φίλο) περιέργως δεν δεχόταν τους κωδικούς. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι διακόπηκε η σύνδεση. Με ρώτησαν σε ποιο πρόγραμμα είμαι, τους είπα στο 120 και μου είπαν ότι σε 5 λεπτάκια θα ήταν και πάλι έτοιμη η σύνδεση όπως και έγινε.

 

Κατά τη διάρκεια της κλήσης κατάλαβα ότι έπεσα σε γκάφα, γιατί η σύνδεση της παναφονέτ που δίνουν κόβεται αν δεν κάνεις λογαριασμό πάνω από 17€. :O E εγώ με τα 5-6€ το μήνα, δεν τα φτάνω αυτά. :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα πέσει από μόνος μου στην παγίδα γιατί ενώ είχα κωδικούς για την παναφονέτ για PSTN σύνδεση (για ένα φίλο) περιέργως δεν δεχόταν τους κωδικούς. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι διακόπηκε η σύνδεση. Με ρώτησαν σε ποιο πρόγραμμα είμαι, τους είπα στο 120 και μου είπαν ότι σε 5 λεπτάκια θα ήταν και πάλι έτοιμη η σύνδεση όπως και έγινε.

 

Κατά τη διάρκεια της κλήσης κατάλαβα ότι έπεσα σε γκάφα, γιατί η σύνδεση της παναφονέτ που δίνουν κόβεται αν δεν κάνεις λογαριασμό πάνω από 17€. :O E εγώ με τα 5-6€ το μήνα, δεν τα φτάνω αυτά. :p

 

Έχεις δίκιο σ'αυτό.Και πάλι όμως μετά απο αυτό συνεχίζει να μην σου έρχεται το πάγιο,σωστά;;;

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σ'αυτό.Και πάλι όμως μετά απο αυτό συνεχίζει να μην σου έρχεται το πάγιο,σωστά;;;

Nαι ακριβώς... Χθες εκδόθηκε νέος λογαριασμός, πήρα στο αυτοματοποιημένο 1289 και μου λέει πως ο λογαριασμός είναι 6€ και κάτι ψιλά... Άρα πάλι δε χρέωσαν πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση μόνο.Κλήση κάνεις στο 1289 για το ποσό.

Κενό μνμ στέλνεις στο 1284 όταν θέλεις να μάθεις το υπόλοιπό του δωρεάν χρόνου ομιλίας.:)

 

Το 1289 παίζει και με αποστολή κενού μηνύματος εκτός από κλήση. Για να το έχεις και γραμμένο εκτός από προφορικό ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου με ποιο νούμερο γίνεται? Χρέωση? Ευχαριστώ.

Mεταφορά χρόνου ομιλίας γινεται πέρνωντας το 13830 για εγγραφή .

Αν πάρεις τώρα ,δεν μπορείς να μεταφέρεις χρόνο από Μάρτιο .

Αν σου περισέψει χρόνος όμως από τον Απρίλιο Θα είναι διαθέσιμος τον Μάϊο και πέρα .

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την Voda, απο 424 που κανει το Vlive Motorola X3, μου το αφηνουνε ΜΟΛΙΣ 200 ευρω. Θα μου το φερουν με κουριερ αυριο το πρωι απο το Γερμανο. Παιδια επαθα την πλακα μου, 224 επιδοτηση και δεν κανω πλακα, θα βαλω την αποδειξη σκαναρισμενη για οσους δεν με πιστευουν.

Τελικα γινονται και θαυματα. :O :O :O :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την Voda, απο 424 που κανει το Vlive Motorola X3, μου το αφηνουνε ΜΟΛΙΣ 200 ευρω. Θα μου το φερουν με κουριερ αυριο το πρωι απο το Γερμανο. Παιδια επαθα την πλακα μου, 224 επιδοτηση και δεν κανω πλακα, θα βαλω την αποδειξη σκαναρισμενη για οσους δεν με πιστευουν.

Τελικα γινονται και θαυματα. :O :O :O :blink: :blink:

Θα είναι κανά Vodafone Live γιαυτό έχει μεγάλη επιδότηση. Θα σε φλομώσουν στις σφραγίδες πάνω στη συσκευή με Vodafone Live, κλειδωμένο μενού για Vodafone Live ρυθμίσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαστε και χθεσινοι, γνωριζω ηδη το μοντελο και ξερω πως ειναι απο τα ποιο ανωδυνα Vlive αφου πλεον η Βοδιαφον δεν κλειδωνει τα μενου και τα μπλέ δοντια και ολα τα υπολοιπα. Το ειδα το τηλεφωνακι και ειναι οντως σχεδον απειραχτο σε συγκριση με το κανονικο.

και στην τελικη...3g με 200 ευρουλακια με 224 ευρω εκπτωση μη τρελλαθουμε δεν νομιζω να ελεγε κανεις οχι.:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την Voda, απο 424 που κανει το Vlive Motorola X3, μου το αφηνουνε ΜΟΛΙΣ 200 ευρω. Θα μου το φερουν με κουριερ αυριο το πρωι απο το Γερμανο. Παιδια επαθα την πλακα μου, 224 επιδοτηση και δεν κανω πλακα, θα βαλω την αποδειξη σκαναρισμενη για οσους δεν με πιστευουν.

Τελικα γινονται και θαυματα. :O :O :O :blink: :blink:

 

giati na mh se pistepsoyme re orth.egw to noemvrh toy 2005 eixa 230 euros epidothsh gia syskeyh VLive ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erotisi!

 

ton aprilio tha exo epidotisi malista gyro stis 20 apriliou exo to sygkekrimeno noumero 3 xronia sto 240!

tha eithela na rotiso mia kai mexri tora eixa vl syskeyes tha mporousa na pao se ena katastima ektos vl kai na eksargyroso tin epidotisi mou ekei?

 

to exei kanei kanenas allos?

prosopika perimeno to w810 kai lene oti tha bgei mesa me teli apriliou ginete na to paro apo as poume apo germano?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erotisi!

 

ton aprilio tha exo epidotisi malista gyro stis 20 apriliou exo to sygkekrimeno noumero 3 xronia sto 240!

tha eithela na rotiso mia kai mexri tora eixa vl syskeyes tha mporousa na pao se ena katastima ektos vl kai na eksargyroso tin epidotisi mou ekei?

 

to exei kanei kanenas allos?

prosopika perimeno to w810 kai lene oti tha bgei mesa me teli apriliou ginete na to paro apo as poume apo germano?

Μα δε νομίζω πως το W810 θα βγει και σε branded edition, δηλαδή και από vodafone κατάστημα θα το πάρεις στην κανονική του "έκδοση".

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Διέκοψα από κατάστημα της Vodafone γραπτώς τα 10 free MMS. Τον επόμενο μήνα χρέωσαν κανονικά το πάγιο τον 2,5 Ε. Όταν τους πήρα τηλ. μου ανέφεραν ότι υπάρχει η αίτηση αλλά κάπως είχε ξεχαστεί. Τα 10 free MMS μου τα διέκοψαν αμέσως και όταν τους είπα ότι αυτά τα 2,5Ε δεν τα πληρώνω μου απάντησαν ότι δεν γίνετε. Τα πλήρωσα κανονικά και έκανα γραπτή αμφισβήτηση για να μου γίνει πίστωση στον επόμενο λογ. Ο λογαριασμός ήρθε κανονικά χωρίς καμία πίστωση.

Ερώτηση γίνετε να μην πληρώσω αυτό το δικό τους λάθος. Δεν είναι τα λεφτά το πρόβλημα αλλά η κοροϊδία. Το θέμα είναι αφού ό,τι τους ζητάς εσύ δεν γίνετε, γιατί ό,τι σου λένε αυτοί πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις…?:rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Διέκοψα από κατάστημα της Vodafone γραπτώς τα 10 free MMS. Τον επόμενο μήνα χρέωσαν κανονικά το πάγιο τον 2,5 Ε. Όταν τους πήρα τηλ. μου ανέφεραν ότι υπάρχει η αίτηση αλλά κάπως είχε ξεχαστεί. Τα 10 free MMS μου τα διέκοψαν αμέσως και όταν τους είπα ότι αυτά τα 2,5Ε δεν τα πληρώνω μου απάντησαν ότι δεν γίνετε. Τα πλήρωσα κανονικά και έκανα γραπτή αμφισβήτηση για να μου γίνει πίστωση στον επόμενο λογ. Ο λογαριασμός ήρθε κανονικά χωρίς καμία πίστωση.

Ερώτηση γίνετε να μην πληρώσω αυτό το δικό τους λάθος. Δεν είναι τα λεφτά το πρόβλημα αλλά η κοροϊδία. Το θέμα είναι αφού ό,τι τους ζητάς εσύ δεν γίνετε, γιατί ό,τι σου λένε αυτοί πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις…?:rtfm:

Εσύ παράπονα γιατί σου χρεώνουν παραπάνω, εγώ πρέπει να αρχίσω παράπονα γιατί δεν μου χρεώνουν το πάγιο καθόλου... Εντάξει πέρασε 1, πέρασαν 2, πέρασαν 3 μήνες και ακόμα τίποτα... Έχω το πρόγραμμά μου (120) και μου έρχονται κάτι λογαριασμοί 3€, 5€. :shifty: Και το πιο σημαντικό: Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ ή να χαίρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παράπονα γιατί σου χρεώνουν παραπάνω, εγώ πρέπει να αρχίσω παράπονα γιατί δεν μου χρεώνουν το πάγιο καθόλου... Εντάξει πέρασε 1, πέρασαν 2, πέρασαν 3 μήνες και ακόμα τίποτα... Έχω το πρόγραμμά μου (120) και μου έρχονται κάτι λογαριασμοί 3€, 5€. :shifty: Και το πιο σημαντικό: Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ ή να χαίρομαι...

 

:secret: ΣΣΣ μη το λες δυνατά,γιατί στο τέλος θα τα πληρώσεις..:lol:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...