Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μας λες ότι καλύτερο πακέτο είναι 12ωρο μόνο νύχτα, παρά 24ωρο όλη μερα και όλη νυχτα. Και μετά λέτε εμένα τρολ...
Απορω πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα απο το ποστ μου.

αυτο που θελω ειναι να σταματησει αυτη η γκρινια για το τι δωρο κανει η καθε Εταιρία και ποσο καλυτερο ειναι το ενα δωρο απο ενα αλλο.Αν δεν σ αρεσει η εταιρια φυγε πηγαινε οπου νομιζεις οτι δινει περισσότερα δωρα.να το αναφερεις κι ολας οσοι επιθυμούν να ακολουθησουν,πολλοι αλλωστε εκμεταλλεύονται στο επακρον τα δώρα,πολλοι ομως οχι,αρκουνται σε αυτα που εχουν καθε μηνα και ισως καποιο μηνα χρειαστουν να δωσουν το ευκαταφρονητο ποσο των 5€ να παρουν ενα πακετο που χρειαζονται.

το να γινεται ομως συζητηση καθε φορα που μια.απο τις τρεις εταιριες δινει δωρο και να αρχιζουν δυο σελδ.παραπανων ειναι αν μη τι αλλο πολυ κουραστικο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι αν μια δώσει η μια χ mb η άλλη πρέπει να δώσει 2χ για είναι καλύτερη αλλοιως στην πυρά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι αν μια δώσει η μια χ mb η άλλη πρέπει να δώσει 2χ για είναι καλύτερη αλλοιως στην πυρά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς προκύπτει αυτό το συμπέρασμα? Η "γκρίνια" αφορά αποκλειστικά τη Vodafone, που τόσο το Πάσχα όσο και τώρα το καλοκαίρι, έχει κόψει μαχαίρι τις προσφορές. Δε διαμαρτήρομαι επειδή η Vodafone δεν έδωσε 20 GB, αλλά επειδή δεν έδωσε απολύτως τίποτα, την ώρα που οι προσφορές των άλλων δύο εταιρειών οργιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

τι πώς προκύπτει?

όταν η voda έδινε 400 λεπτά τον Μάρτιο κάθε ΠΣΚ προς όλους πέσανε να φάνε τις άλλες δύο

τέλος πάντων δεν το συνεχίζω,το σταματάω εδώ.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Απορω πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα απο το ποστ μου.

αυτο που θελω ειναι να σταματησει αυτη η γκρινια για το τι δωρο κανει η καθε Εταιρία και ποσο καλυτερο ειναι το ενα δωρο απο ενα αλλο.Αν δεν σ αρεσει η εταιρια φυγε πηγαινε οπου νομιζεις οτι δινει περισσότερα δωρα.να το αναφερεις κι ολας οσοι επιθυμούν να ακολουθησουν,πολλοι αλλωστε εκμεταλλεύονται στο επακρον τα δώρα,πολλοι ομως οχι,αρκουνται σε αυτα που εχουν καθε μηνα και ισως καποιο μηνα χρειαστουν να δωσουν το ευκαταφρονητο ποσο των 5€ να παρουν ενα πακετο που χρειαζονται.

το να γινεται ομως συζητηση καθε φορα που μια.απο τις τρεις εταιριες δινει δωρο και να αρχιζουν δυο σελδ.παραπανων ειναι αν μη τι αλλο πολυ κουραστικο.

Δημοκρατία έχουμε. Και η προπαγάνδα ορισμένων υπέρ της χειρότερης εταιρείας κινητής, έχει καταντήσει υπερβολικά κουραστική, αλλά την ανεχόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μελετησα το Cu Pass,όντως ειναι μια προσπάθεια για να κανει κάτι σαν ανταγωνισμό αλλα χωρίς προσπάθεια και κάτι σαν το under 24.

Με λίγα λογια το καλυτερο από τα 3 Pass

Ειναι το video που δίνει 5Gb για χρήση YouTube για 4,5€

Μονο καλό ειναι για το συμβόλαιο που εχει λίγα gb σαν παγιο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Δημοκρατία έχουμε. Και η προπαγάνδα ορισμένων υπέρ της χειρότερης εταιρείας κινητής, έχει καταντήσει υπερβολικά κουραστική, αλλά την ανεχόμαστε.
εδω ανεχομαστε την βλακεια.την προπαγανδα δεν θα ανεχτουμε;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μελετησα το Cu Pass,όντως ειναι μια προσπάθεια για να κανει κάτι σαν ανταγωνισμό αλλα χωρίς προσπάθεια και κάτι σαν το under 24.

Με λίγα λογια το καλυτερο από τα 3 Pass

Ειναι το video που δίνει 5Gb για χρήση YouTube για 4,5€

Μονο καλό ειναι για το συμβόλαιο που εχει λίγα gb σαν παγιο

Είδες πουθενά να το δίνει σε συνδρομητές συμβολαίου? Όχι βέβαια, μόνο σε CU το δίνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω ανεχομαστε την βλακεια.την προπαγανδα δεν θα ανεχτουμε;

Εννοείται πως θα ανεχτούμε τη βλακία, αφού αποτελεί τον κανόνα και όχι την εξαίρεση. Όταν ορισμένοι πανηγυρίζουν, επειδή μία εταιρεία προσφέρει 2 GB με 4,5€ και για συγκεκριμένο τρόπο πλοήγησης, την ώρα που άλλα καρτοκινητά (ακόμη και μέσα στην ίδια εταιρεία), προσφέρουν 4 GB με 4,44€ (που και πάλι ακριβά είναι) και για να σερφάρεις όπως θες, πραγματικά θα πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε σοβαρά, για τη νοημοσύνη του ελληνικού καταναλωτικού κοινού.

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Εννοείται πως θα ανεχτούμε τη βλακία, αφού αποτελεί τον κανόνα και όχι την εξαίρεση. Όταν ορισμένοι πανηγυρίζουν, επειδή μία εταιρεία προσφέρει 2 GB με 4,5€ και για συγκεκριμένο τρόπο πλοήγησης, την ώρα που άλλα καρτοκινητά (ακόμη και μέσα στην ίδια εταιρεία), προσφέρουν 4 GB με 4,44€ (που και πάλι ακριβά είναι) και για να σερφάρεις όπως θες, πραγματικά θα πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε σοβαρά, για τη νοημοσύνη του ελληνικού καταναλωτικού κοινού.

σαφως και πρεπει να ανησυχουμε για την νοημοσυνη.

οταν σκας καπου τα ωραια σου λεφτα και θεωρεις οτι δεν σε εξυπηρετεί η οι υπηρεσιες που σου παρεχει ειναι ακριβες νομιζω το καλυτερο που εχεις να κάνεις ειναι να την κανεις με ελαφρα για αλλού,οπου νομιζεις καλυτερα.

το ιδιο επιχειρησα να κανω και εγω πριν μερικους μηνες,εποχη που μεχρι να μαζεψω τα χαρτια (1-2 μερες) απο 10€ κοστος πηγε 20€ και τελικά δεν πηγα εμεινα εδω αντιθετα με μερικους που αντι να ενεργήσουν προς οφελος τους ψαχνουν δικαιολογιες του στυλ προπαγανδα και υπαλληλο για να νιωσουν καλυτερα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι υπάρχει σοβαρή οικονομική ή τεχνική αδυναμία, που δικαιολογεί την αλλαγή συμπεριφοράς της βονταφον εδω και 1 χρονο και την απόφαση της να μην ανταγωνιστεί τους αλλους 2, ειδικά το φετινό Πάσχα που, ενώ οι αλλοι 2 εδιναν ιντερνετ ολη τη Μεγαλη Εβδομαδα, η βονταφον δεν εδωσε τιποτα. Μερικοί εδώ μέσα το παιρνουν πολυ προσωπικά και πατριωτικά και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. Ευτυχως δεν ειμαι ο μόνος που το βλέπει αυτός, αλλιώς θα με λεγατε για 1000οστή φορά τρολ...
Link to comment
Share on other sites

τι πώς προκύπτει?

όταν η voda έδινε 400 λεπτά τον Μάρτιο κάθε ΠΣΚ προς όλους πέσανε να φάνε τις άλλες δύο

τέλος πάντων δεν το συνεχίζω,το σταματάω εδώ.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βέβαια! Μήπως πέσαμε να φάμε και την Cosmote, που πρώτη έδωσε 600' προς όλους κάθε ΣΚ, και μετά την αντέγραψε η Vodafone, δίνοντας λιγότερα? Λίγη σοβαρότητα, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι υπάρχει σοβαρή οικονομική ή τεχνική αδυναμία, που δικαιολογεί την αλλαγή συμπεριφοράς της βονταφον εδω και 1 χρονο και την απόφαση της να μην ανταγωνιστεί τους αλλους 2, ειδικά το φετινό Πάσχα που, ενώ οι αλλοι 2 εδιναν ιντερνετ ολη τη Μεγαλη Εβδομαδα, η βονταφον δεν εδωσε τιποτα. Μερικοί εδώ μέσα το παιρνουν πολυ προσωπικά και πατριωτικά και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. Ευτυχως δεν ειμαι ο μόνος που το βλέπει αυτός, αλλιώς θα με λεγατε για 1000οστή φορά τρολ...

+1000! Το δίκτυο της Vodafone έχει καταρρεύσει, ειδικά από τον Απρίλιο και μετά. Από εξαιρετικό 3G και ικανοποιητικό 4G που είχα το Γενάρη, τώρα πια δεν έχω ούτε καλό σήμα για ομιλία, αφού ακόμη και το 2G, έχει ξεπεράσει κάθε όριο αθλιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά. Αλλά τι προτείνετε σε κάποιον που βάζει κάρτα των 10 ευρώ κάθε μήνα και με το πακέτο για internet κυρίως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μια ερώτηση στο τόπικ του Φρογκ. Ρώτα τους με 10 ευρω ποσα γιγαμπαιτ μπορεις να εχεις καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα χειρότερα η καλύτερα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν θέλεις ρώτα εκεί, εδώ μιλάμε για τη βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό..κάτι έχει αρχίσει να στραβώνει.Θα φανο'υν 'ολα στα μερίδια που θα ανακοινώσει η εεττ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το Cu Pass υπάρχει και στα συμβόλαια ονομαζοντας το Vodafone pass

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανεις πρόβλημα με το welcome to vodafone?εχω ένα iPhone 6s και συνέχεια μου πετάει το welcome to Vodafone,όπως όταν βάζεις την κάρτα,δεν χάνει σήμα αλλά μου πετάει συνέχεια αυτό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξεκλειδώσω την SIM αλλά δεν έχω ούτε κατάστημα Ούτε τα χαρτια ουτε αλλο τηλέφωνο Τι να κάνω το χρειάζομαι πραγματικα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα σου δώσει το PUK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανεις πρόβλημα με το welcome to vodafone?εχω ένα iPhone 6s και συνέχεια μου πετάει το welcome to Vodafone,όπως όταν βάζεις την κάρτα,δεν χάνει σήμα αλλά μου πετάει συνέχεια αυτό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και σε μένα το κάνει με iSE ενώ είμαι στο τηλέφωνο ή σερφάρω, χωρίς δηλαδή να χάσει σήμα ή να μην την βρίσκει. :worry:

 

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να δω τα περισσευάμενα GB που έχω από το Gigaνύχτες;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει με iSE ενώ είμαι στο τηλέφωνο ή σερφάρω, χωρίς δηλαδή να χάσει σήμα ή να μην την βρίσκει. :worry:

 

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να δω τα περισσευάμενα GB που έχω από το Gigaνύχτες;

 

Με 5s το ιδιο παιδια,μαλλον κατι παιζει με το ios ή την sim.Σε καρτα vodafone οταν χανει και ξαναβρισκει σημα το βγαζει μια φορα μονο.Σε 2 κινητα android το βλεπω αυτο.Για την ακριβεια σε Xiaomi.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

To APN της CU ξερουμε ποιο ειναι;

 

live.vodafone.com ή internet.vodafone.gr

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια! Μήπως πέσαμε να φάμε και την Cosmote, που πρώτη έδωσε 600' προς όλους κάθε ΣΚ, και μετά την αντέγραψε η Vodafone, δίνοντας λιγότερα? Λίγη σοβαρότητα, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+1000! Το δίκτυο της Vodafone έχει καταρρεύσει, ειδικά από τον Απρίλιο και μετά. Από εξαιρετικό 3G και ικανοποιητικό 4G που είχα το Γενάρη, τώρα πια δεν έχω ούτε καλό σήμα για ομιλία, αφού ακόμη και το 2G, έχει ξεπεράσει κάθε όριο αθλιότητας.

Αν με 60αρια το δίκτυο έχει καταρρεύσει, λέω να μείνω να δω πως θα είναι όταν θα επανέλθει. :D

 

 

 

Παρεπίπτοντως αν έχω συμβόλαιο σε άλλη εταιρία και ενεργοποιήσω την προσφορά αλλά δεν κατανάλωσω τα δωρεάν MB του προγράμματος μου, θα έχω κάνει μια ωραία δωρεά 10ευρω στις εταιρίες.

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το δοκιμασα μονος μου και επαιξε τελικα!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...