Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις άδικο στον συλλογισμό που κάνεις. Πόσο εύκολο είναι όμως να μάθουν ποιοι είναι οι δυσαρεστημένοι; Πάω στοίχημα πως ελάχιστοι θα μπουν στον κόπο να στείλουν κάποιο παράπονο.

 

ότι τωρα η βοντα και η κάθε βοντα ενδιαφέρεται να μαθει ποιοι πελατες δεν είναι ευχαριστημένοι και γιατι???

σοβαρα μιλατε τωρα ?χααχχχαχαχαχαχ

 

ναι... επισης ο γάιδαρος πετάει και οι πολιτικοί σκέφτονται τον λαό

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12534&utm_source=Vodafone+Newsletter&utm_campaign=6285695e11-20160308_MyVFapp_Contest&utm_medium=email&utm_term=0_2155b637de-6285695e11-12538761

 

Από την εφαρμογή του cu να μην ισχύει λέτε ε..

Άκυρο, δεν είδα pp έτσι κι αλλιώς στο mycu.

Edited by pakitis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξωτερικό κ έβαλα την ελληνική κάρτα για λίγο και μου ήρθε μήνυμα από vodafone ότι αν σε 7 μέρες δεν βάλω κάρτα, θα μου φάνε τα λεφτά που έχω μέσα.. θυμάμαι έβαλα κάρτα αρχές Δεκέμβρη που ήμουν ελλάδα, αλλά από πού κι ως πού θα μου φάνε 4+€ που έχω μέσα;; Νέο νταβατζιλίκι;
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξωτερικό κ έβαλα την ελληνική κάρτα για λίγο και μου ήρθε μήνυμα από vodafone ότι αν σε 7 μέρες δεν βάλω κάρτα, θα μου φάνε τα λεφτά που έχω μέσα.. θυμάμαι έβαλα κάρτα αρχές Δεκέμβρη που ήμουν ελλάδα, αλλά από πού κι ως πού θα μου φάνε 4+€ που έχω μέσα;; Νέο νταβατζιλίκι;

 

Όχι και νέο-νέο. Πρέπει να βάλεις χρήματα μέσα σε 3 μήνες για να ανανεωθεί ο κύκλος αυτός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να αναφέρω πρώτον Και εμένα μου ζήτησαν σε ένα κατάστημα που πήγα για φορητότητα 20 ευρώ σε κάθε νούμερο και θα μπούνε μέσα τα λεφτά.

Τώρα 2 ερωτήσεις για να μεταφερθούν τα λεπτά η τα μηνύματα η τα mb πρέπει να κάνω ανανέωση μια μέρα πριν με οποιονδήποτε Πόσο; η την τελευταία μέρα της λήξης του πακέτου;

Μετά πρέπει να ενεργοποιήσω και πακέτο η δεν χρειάζεται;

Και τι πακέτο οποιοδήποτε η κάποιο συγκεκριμένο για να μεταφερθούν τα λεπτά;

Πχ έχω μηνύματα οπότε πρέπει να βάλω και κάποιο πακέτο πριν την λήξη του που να έχει μέσα και μηνύματα;

(1) Μεγάλη απάτη τα 20 ευρώ που σου ζήτησαν. (2) Η ανανέωση απαιτείται τουλάχιστον μία φορά το τρίμηνο, ώστε να παραταθεί η ισχύς του χρηματικού υπολοίπου. (3) Για να παραταθεί η ισχύς οποιουδήποτε υπολοίπου από πακέτα (λεπτά, μηνύματα ή δεδομένα), θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το ίδιο (οπωσδήποτε το ίδιο) πακέτο, έστω και την τελευταία ημέρα ισχύος του προηγούμενου πακέτου, πριν από τις 23:59 (όλα τα πακέτα της Vodafone, λήγουν στις 00:00).

Link to comment
Share on other sites

(1) Μεγάλη απάτη τα 20 ευρώ που σου ζήτησαν. (2) Η ανανέωση απαιτείται τουλάχιστον μία φορά το τρίμηνο, ώστε να παραταθεί η ισχύς του χρηματικού υπολοίπου. (3) Για να παραταθεί η ισχύς οποιουδήποτε υπολοίπου από πακέτα (λεπτά, μηνύματα ή δεδομένα), θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το ίδιο (οπωσδήποτε το ίδιο) πακέτο, έστω και την τελευταία ημέρα ισχύος του προηγούμενου πακέτου, πριν από τις 23:59 (όλα τα πακέτα της Vodafone, λήγουν στις 00:00).

 

 

Φίλε αυτά που σε έγραψα τα ρώτησα και στην Vodafone και μου είπαν πρώτον για τα λεφτά για την φορητότητα.

Και δεύτερον ότι οποιαδήποτε πακέτο να ενεργοποιήσεις μεταφέρει όλα τα υπόλοιπα μου.

Και εμένα δεν μου έστεκε καλά δηλαδή βάζω ένα πακέτο με Μηνύματα 130 προς όλους και κάθε μήνα χρειάζομαι 20 μηνύματα, οπότε με ενεργοποίηση πακέτου ομιλίας να μεταφέρεται και το υπόλοιπο από τα μηνύματα και να τα χρησιμοποιώ για 6 μήνες....

Και μια τρίτη ερώτηση που θυμήθηκα γιατί τρώει πρώτα τα λεπτά ομιλίας μου άπο το πακέτο μου και όχι τα 100' λεπτά μπόνους που μου έδωσε, δεν θα ήταν πιο σωστό γιατί τα μπόνους δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε, ΝΑΙ.

 

Πέρσι χρησιμοποίησα το surf&mail με ανανέωση και έγραφε στο vodafonecu.gr ότι ίσχυε ως πχ 30/3 και ήταν Μάης.

Μίλησα με εκπρόσωπο και μου είπε ότι ισχύει ακόμα το 1GB (αντί για 500ΜΒ απλής ενεργοποίησης).

Αυτά.

 

Μόνο ρωτώντας αν έχεις υποψία ότι μπορεί να άλλαξε.

 

Αν και μπορεί να "άλλαξε" , αλλά να μην άλλαξε (πχ το 3μηνο κάρτας που άργησε 3 μήνες να εφαρμοστεί πρακτικά στο CU).

Ρωτάς αν θες να είσαι σίγουρος.!

 

Δηλαδη, το surf n mail 100, αντι για τα προβλεπομενα 500mb, δινει 1gb?

Το πολυ πολυ δηλαδη, να το γυρισουν στα 500mb.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό με την ώρα και την λήξη των πακέτων. Το κάθε ένα πακέτο δεν λήγει μετά το χρονικό διάστημα, ακριβώς την ώρα που είχε ενεργοποιηθεί; Αυτό με τις 00:00 νομίζω είναι για τα bonus. Αν είναι έτσι, να σταματήσω να κρατάω την ακριβή ώρα ανανέωσης του πακέτου. Θα πρέπει να είναι σίγουρη η απάντηση, γιατί καταλαβαίνετε το μέγεθος της "καταστροφής".
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά που σε έγραψα τα ρώτησα και στην Vodafone και μου είπαν πρώτον για τα λεφτά για την φορητότητα.

Και δεύτερον ότι οποιαδήποτε πακέτο να ενεργοποιήσεις μεταφέρει όλα τα υπόλοιπα μου.

Και εμένα δεν μου έστεκε καλά δηλαδή βάζω ένα πακέτο με Μηνύματα 130 προς όλους και κάθε μήνα χρειάζομαι 20 μηνύματα, οπότε με ενεργοποίηση πακέτου ομιλίας να μεταφέρεται και το υπόλοιπο από τα μηνύματα και να τα χρησιμοποιώ για 6 μήνες....

Και μια τρίτη ερώτηση που θυμήθηκα γιατί τρώει πρώτα τα λεπτά ομιλίας μου άπο το πακέτο μου και όχι τα 100' λεπτά μπόνους που μου έδωσε, δεν θα ήταν πιο σωστό γιατί τα μπόνους δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Μόνο αγοράζοντας ακριβώς το ίδιο πακέτο ή ανανεώνοντας με το ίδιο ποσό.

Αν δηλαδή έχεις υπόλοιπο από τα 240 λεπτά που κέρδισες με ανανέωση 20 ευρώ, μόνο βάζοντας 20 ευρώ θα μεταφερθούν ( λίγο τραβηγμένο το παράδειγμα , αλλά για να γίνει κατανοητό )

δηλαδή ανανεώνεις και μεταφέρεις πακέτο όχι υπόλοιπα,

επανάληψη: έχεις υπόλοιπο λεπτών ομιλίας προς όλους από vodafone600, αγοράζοντας το 300, δεν θα μεταφερθούν...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, το surf n mail 100, αντι για τα προβλεπομενα 500mb, δινει 1gb?

Το πολυ πολυ δηλαδη, να το γυρισουν στα 500mb.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/

 

1GB όταν επιλέξεις την αυτόματη ανανέωση.

 

http://i67.tinypic.com/29f8oiw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγοράζοντας ακριβώς το ίδιο πακέτο ή ανανεώνοντας με το ίδιο ποσό.

 

Αν δηλαδή έχεις υπόλοιπο από τα 240 λεπτά που κέρδισες με ανανέωση 20 ευρώ, μόνο βάζοντας 20 ευρώ θα μεταφερθούν ( λίγο τραβηγμένο το παράδειγμα , αλλά για να γίνει κατανοητό )

 

δηλαδή ανανεώνεις και μεταφέρεις πακέτο όχι υπόλοιπα,

 

επανάληψη: έχεις υπόλοιπο λεπτών ομιλίας προς όλους από vodafone600, αγοράζοντας το 300, δεν θα μεταφερθούν...

 

 

Δηλαδή Βασίλη για να καταλάβω αν ανανεώνω κάθε βδομάδα με μια 10€ κάρτα θα μεταφέρονται τα λεπτά; Ασχέτως αν δεν ενεργοποιήσω πακέτο; Η θέλει και πακέτο;

Αν όχι τον άλλον μήνα πχ αν δεν βάλω κάρτα και πάω να ενεργοποιήσω το πακέτο το αντίστοιχο που πρωτοεβαλά θα μου μεταφερθούν πάλι;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

μην είστε κοροιδα φορητότητα μόνο από τηλέφωνο μακριά από τους απατεώνες στο κατάστημα,εγώ το έκανα χωρίς τα λεφτά της ανανέωσης σε κατάστημα αλλά με έντονο διαπληκτισμο και πολλά e mail από τα κεντρικά
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/

 

1GB όταν επιλέξεις την αυτόματη ανανέωση.

 

http://i67.tinypic.com/29f8oiw.jpg

 

Ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Οπως ειπα, το χρειαζομαι 3-4 φορες το χρονο, οποτε δεν εχω αυτοματη ανανεωση.

Αρα δινει 500mb.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό με την ώρα και την λήξη των πακέτων. Το κάθε ένα πακέτο δεν λήγει μετά το χρονικό διάστημα, ακριβώς την ώρα που είχε ενεργοποιηθεί; Αυτό με τις 00:00 νομίζω είναι για τα bonus. Αν είναι έτσι, να σταματήσω να κρατάω την ακριβή ώρα ανανέωσης του πακέτου. Θα πρέπει να είναι σίγουρη η απάντηση, γιατί καταλαβαίνετε το μέγεθος της "καταστροφής".

99% ληγουν ολα το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Δηλαδή αν το πακέτο το ανανέωσα στις 10/3 στις 11:00 το πρωί, θα λήγει σε 30 μέρες αλλά το βράδυ της 9/4 και όχι στις 11:00;

Είναι βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Δηλαδή αν το πακέτο το ανανέωσα στις 10/3 στις 11:00 το πρωί, θα λήγει σε 30 μέρες αλλά το βράδυ της 9/4 και όχι στις 11:00;

Είναι βασικό.

Δύο μήνες τώρα, σε εμένα με το CU student 5 έτσι έχει γίνει. Το είχα ενεργοποιήσει στις 03:00 τη νύχτα και έληγε μετά από ένα μήνα (30 μέρες ή όσο είναι, τέλος πάντων, στην αναμενόμενη ημερομηνία) στις 23:59. Δηλαδή την πρώτη φορά που έγινε η αλλαγή στην ώρα λήξης "κέρδισα" 21 ώρες ισχύος -μετά πλέον δεν είχε σημασία αφού ό,τι ώρα και να το ενεργοποιήσεις, πάλι 23:59 λήγει. Ελπίζω να τα έγραψα κατανοητά :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Βασίλη για να καταλάβω αν ανανεώνω κάθε βδομάδα με μια 10€ κάρτα θα μεταφέρονται τα λεπτά; Ασχέτως αν δεν ενεργοποιήσω πακέτο; Η θέλει και πακέτο;

Αν όχι τον άλλον μήνα πχ αν δεν βάλω κάρτα και πάω να ενεργοποιήσω το πακέτο το αντίστοιχο που πρωτοεβαλά θα μου μεταφερθούν πάλι;

Ακριβώς

Ανανεώνοντας κάθε εβδομάδα τα 120 λεπτά προςVodafone και μόνο αυτά θα μεταφέρονται για 30 ημέρες ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Οπως ειπα, το χρειαζομαι 3-4 φορες το χρονο, οποτε δεν εχω αυτοματη ανανεωση.

Αρα δινει 500mb.

 

Κάνεις το πακέτο με αυτόματη ανανέωση για να πάρεις το 1GB (αντί για 500ΜΒ) και το απενεργοποιείς πριν λήξει (λίγο πριν τις 30 μέρες που ισχύει) από το site.

Εναλλακτικά,

αν έχεις κάτω από 5€ στο υπόλοιπο τη στιγμή που λήγει το 30ήμερο απλά ΔΕΝ κάνεις τίποτα και μετά από κάποιες μέρες θα καταργηθεί η αυτόματη ανανέωση και θα μπορείς να το ξαναβάλεις (με αυτόματη ενεργοποίηση για να πάρεις το 1GB αντί για 500ΜΒ) μετά από κάποιους μήνες, όταν το ξαναχρειαστείς.

 

 

Ακριβώς

Ανανεώνοντας κάθε εβδομάδα τα 120 λεπτά προςVodafone και μόνο αυτά θα μεταφέρονται για 30 ημέρες ακόμα .

 

Σε αντίθεση την καρτοκινητή της Cosmote που όποιο πακέτο κι αν ενεργοποιήσεις πριν τη λήξη του προηγούμενου , άσχετα με ποιο είχες ενεργοποιήσει πριν 30 μέρες, αρκεί να έχει κάτι από το ίδιο (ΜΒ , λεπτά ομιλίας ή sms) που θες να "κρατήσεις", μεταφέρονται αυτά (τα ΜΒ, λεπτά ομιλίας ή sms).

Για ΜΒ ισχύει σίγουρα αυτό στην Cosmote, αλλά μάλλον ισχύει και για λεπτά ομιλίας και sms, αν δεν κάνω λάθος.

 

Αααα και στην Cosmote ακόμα και τα δώρα (προ ή μετά) μεταφέρονται με αυτό τον τρόπο.

Μπράβο... Άντε και δω στο CU.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το πακέτο με αυτόματη ανανέωση για να πάρεις το 1GB (αντί για 500ΜΒ) και το απενεργοποιείς πριν λήξει (λίγο πριν τις 30 μέρες που ισχύει) από το site.

Εναλλακτικά,

αν έχεις κάτω από 5€ στο υπόλοιπο τη στιγμή που λήγει το 30ήμερο απλά ΔΕΝ κάνεις τίποτα και μετά από κάποιες μέρες θα καταργηθεί η αυτόματη ανανέωση και θα μπορείς να το ξαναβάλεις (με αυτόματη ενεργοποίηση για να πάρεις το 1GB αντί για 500ΜΒ) μετά από κάποιους μήνες, όταν το ξαναχρειαστείς.

 

 

 

 

Σε αντίθεση την καρτοκινητή της Cosmote που όποιο πακέτο κι αν ενεργοποιήσεις πριν τη λήξη του προηγούμενου , άσχετα με ποιο είχες ενεργοποιήσει πριν 30 μέρες, αρκεί να έχει κάτι από το ίδιο (ΜΒ , λεπτά ομιλίας ή sms) που θες να "κρατήσεις", μεταφέρονται αυτά (τα ΜΒ, λεπτά ομιλίας ή sms).

Για ΜΒ ισχύει σίγουρα αυτό στην Cosmote, αλλά μάλλον ισχύει και για λεπτά ομιλίας και sms, αν δεν κάνω λάθος.

 

Αααα και στην Cosmote ακόμα και τα δώρα (προ ή μετά) μεταφέρονται με αυτό τον τρόπο.

Μπράβο... Άντε και δω στο CU.

 

Όχι στην Κοσμοτε ισχύει μόνο όποιο πακέτο έχει MB(και τα δώρα ανανέωσης).Διαφορετικα πακέτα λεπτών και sms έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην Κοσμοτε ισχύει μόνο όποιο πακέτο έχει MB(και τα δώρα ανανέωσης).Διαφορετικα πακέτα λεπτών και sms έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης

 

Αααα

μονο για ΜΒ ισχύει;

Σίγουρα;

 

Off topic:

 

Άντε μεταφορά σε ΟΛΑ στο CU να δουμε....Όχι μόνο προς το χειρότερο.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Στις 9 Φεβρουαρίου, γύρω στις 3 το μεσημέρι, εισήλθα στην καινούργια εφαρμογή my CU και πήρα 1 GB, με ημερομηνία λήξης 10 Μαρτίου. Τώρα που γράφω (1 τα μεσάνυχτα), αυτό το 1 GB, εξακολουθώ να το βλέπω στο site, στην εφαρμογή, αλλά και να το ακούω καλώντας το 1252, με ημερομηνία λήξης 10 Μαρτίου βέβαια!

Τελικά, το 1 GB έληξε στις 09:04 το πρωί, οπότε ήρθε και το σχετικό SMS.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έληξε με το που γύρισε η μέρα. Μου έστειλε και σχετικό sms λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Και φυσικά ακολούθως ενεργοποίησα το cu free week 1gb! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έληξε με το που γύρισε η μέρα. Μου έστειλε και σχετικό sms λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Και φυσικά ακολούθως ενεργοποίησα το cu free week 1gb! :)

 

καινούργιο αυτό? νεα προσφορά του cu? για το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας? όπως έβγαλε η wind? ή είναι κάτι άλλο?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...