Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο My Account της Vodafone (για καρτοκινητά) λέει πως με 10 ευρώ ανανέωση έχεις 250 MB.

 

Σωστα.Απο 10 ευρω και πανω παιρνεις τα 250 mb δωρο

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω το πάσο της κοπέλας μου το όνομα και τα στοιχεία του λογαριασμού θα μεταφερθούν στο όνομα της ή μπορώ να βάλω το πάσο της και αυτή να μην έχει καμία υποχρέωση και να μην χρειαστεί ποτέ κάτι από αυτήν? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πρέπει και η γραμή να περάσει στο όνομά της για να ταυτίζεται με το όνομα που φαίνεται στο πάσο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

έτσι το εμφανίζει η συσκευή αυτή μην ανχωνεσαι έχει γίνει ! Τσεκαρε το , κλείνοντας το κινητό σου και κάνοντας αναπάντητη από άλλο νούμερο να δεις τι ακουγεται.

 

επιτελους!σε ευχαριστω λεει οτι ειναι κλειστο και δεν χτυπαει το αλλο τηλ μου:p:p υπαρχει καμια ελπιδα και για ειδοποιηση κλησεων με msg?

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω το πάσο της κοπέλας μου το όνομα και τα στοιχεία του λογαριασμού θα μεταφερθούν στο όνομα της ή μπορώ να βάλω το πάσο της και αυτή να μην έχει καμία υποχρέωση και να μην χρειαστεί ποτέ κάτι από αυτήν? Ευχαριστώ

 

πρεπει η γραμμη να ειναι στο ονομα του φοιτητη και να εχει το πασο του ο φοιτητης για να ενεργοποιηθει , οποτε θα το κανει εκεινη και μετα χρησιμοποιησε εσυ το νουμερο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω το πάσο της κοπέλας μου το όνομα και τα στοιχεία του λογαριασμού θα μεταφερθούν στο όνομα της ή μπορώ να βάλω το πάσο της και αυτή να μην έχει καμία υποχρέωση και να μην χρειαστεί ποτέ κάτι από αυτήν? Ευχαριστώ

 

Νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα για τσεκαρετο!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω το πάσο της κοπέλας μου το όνομα και τα στοιχεία του λογαριασμού θα μεταφερθούν στο όνομα της ή μπορώ να βάλω το πάσο της και αυτή να μην έχει καμία υποχρέωση και να μην χρειαστεί ποτέ κάτι από αυτήν? Ευχαριστώ

 

Γκούχου γκούχου.... Για μάντεψε...;););)

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι. Αν θέλεις νέο νούμερο πάει και παίρνει ένα στο όνομά της και στο δίνει. Αν θέλεις κάποιο υπάρχον που το έχεις ήδη, το κάνεις πρώτα μεταβίβαση στο όνομά της πριν γίνει το αίτημα για φοιτητικό. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να διατηρείς καλές σχέσεις μαζί της από εκεί και πέρα, γιατί αν συμβεί το παραμικρό το ευκολότερο που μπορεί να κάνει είναι να σου κόψει το τηλέφωνο. Και δεν εννοώ να σταματήσει να σε καλεί... :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται αυτά.. Όλο και κάποιο πακέτο θα υπάρχει που δεν το πήρε κάποιος φοιτητής..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους!σε ευχαριστω λεει οτι ειναι κλειστο και δεν χτυπαει το αλλο τηλ μου:p:p υπαρχει καμια ελπιδα και για ειδοποιηση κλησεων με msg?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories.action?faqCategoryId=848 στο #6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μας πει αν μετά την λήξη της ημερομηνίας από το πασο σταματάνε και τα όμορφα εδώ στο cu ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μας πει αν μετά την λήξη της ημερομηνίας από το πασο σταματάνε και τα όμορφα εδώ στο cu ?

 

μεχρι στιγμης οπως εχει αναφερθει δεν εχουνε σταματησει , οι παροχες και ισχυουνε μεχρι να το καταργησουνε ή μεχρι νεοτερας ανακοινωσης , μακαρι να μην σταματησουνε και να ισχυουνε για πολλα χρονια ακομα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αγορα πακετου δεδομενων

Για να επικαιροποιησω λιγο το τι ισχυει, αλλα και με πληροφοριες που δεν λενε παντα στις επισημες ιστοσελιδες.

 

Σε καρτοκινητη vodafone λοιπον, τι πακετακι μπορω να αγορασω σε δεδομενα;

Με ενδιαφερει ομως, να μην 'καταργηθει' η γενικοτερη ισχυς του daily pass που εχω ενεργό.

Θελω ομως, επειδη 'σερνεται' το daily pass, να ξερω τι επιλογες εχω για αγορα πακετου δεδομενων για σερφαρισμα, mb/μερες/κοστος, διατηρωντας ομως το daily pass, αν ληξει το πακετο που θα αγορασω.

Το apn ειναι το ιδιο για ολα τα πακετα δεδομενων της καρτοκινητης vodafone?

 

Συνοπτικα λοιπον:

 

- τι πακετο/α μπορω να αγορασω; (ονομα)

- ογκος/κοστος/χρονικη διαρκεια

- apn

- διατηρηση daily pass, μετά τη ληξη του πακετου, ή αν μπορω να το διακοψω και ενεργοποιησω χειροκινητα, πριν και μετα την αγορα και ληξη του εν λογω πακετου, εντος του ιδιου μηνα (πειτε μου σας παρακαλω τι sms στελνω γι'αυτες τις ενεργειες-αν γινεται)

- οι ταχυτητα ειναι 3g? (αν εχει 3g σημα). Ρωτω για το αν εχει 'κοφτη' ταχυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Αγορα πακετου δεδομενων

Για να επικαιροποιησω λιγο το τι ισχυει, αλλα και με πληροφοριες που δεν λενε παντα στις επισημες ιστοσελιδες.

 

Σε καρτοκινητη vodafone λοιπον, τι πακετακι μπορω να αγορασω σε δεδομενα;

Με ενδιαφερει ομως, να μην 'καταργηθει' η γενικοτερη ισχυς του daily pass που εχω ενεργό.

Θελω ομως, επειδη 'σερνεται' το daily pass, να ξερω τι επιλογες εχω για αγορα πακετου δεδομενων για σερφαρισμα, mb/μερες/κοστος, διατηρωντας ομως το daily pass, αν ληξει το πακετο που θα αγορασω.

Το apn ειναι το ιδιο για ολα τα πακετα δεδομενων της καρτοκινητης vodafone?

 

Συνοπτικα λοιπον:

 

- τι πακετο/α μπορω να αγορασω; (ονομα)

για μενα να αγορασεις το πακετο με 5 ευρω 500mb internet + 500mb internet που σου δινει δωρεαν το αγορασεις απο το vodafone.gr , σιγουρα ισχυει το πακετο για vodafone cu νουμερα ( δεν ξερω εαν υπαρχει το πακετο αυτο σε αλλα πακετα καρτοκινητης vodafone ! )

- ογκος/κοστος/χρονικη διαρκεια

η διαρκεια χρησης ειναι 1 μηνα απο την ημερα ενεργοποιησης , αλλα αμα ενεργοποιησεις ξανα το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου τοτε αθροιζονται τα mb και η ημερομηνια ληξης μεταφερεται ενα μηνα μετα , και αυτο μπορεις να το κανεις χωρις περιορισμο , μονο προσεχε να μην ληξει το πακετο διοτι θα χαθουνε ολα τα πακετα , εγω συνηθως βαζω υπενθυμιση μια μερα πριν την ληξη βαζω καρτα και να το ξανα ενεργοποιω.

- apn

το apn ειναι το ιδιο σε ολα τα καρτοκινητα vodafone βαζεις internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr .

- διατηρηση daily pass, μετά τη ληξη του πακετου, ή αν μπορω να το διακοψω και ενεργοποιησω χειροκινητα, πριν και μετα την αγορα και ληξη του εν λογω πακετου, εντος του ιδιου μηνα (πειτε μου σας παρακαλω τι sms στελνω γι'αυτες τις ενεργειες-αν γινεται)

To internet ολη μερα ετσι λεγεται στην βονταφον και οχι dialy pass οπως το εχει η κοσμοτε , δεν ενεργοποιεται απο εσενα με καποιο τροπο, αλλα οσο εχεις ογκο απο πακετο ιντερνετ ενεργοποιημενο , αφαιρει απο εκει , μετα μολις καταναλωσεις τον ογκο σε χρεωνει 1 ευρω και ενεργοποιεται το ιντερνετ ολη μερα , δεν λαμβανεις καποιο μυνημα απλα σου αφαιρει ενα ευρω, και σου δινει εως 15mb ιντερνετ με γρηγορη ταχυτητα και μετα συνεχιζεις να μπαινεις στο ιντερνετ με πολυ αργη ταχυτητα τυπου dial up , και στις 4 το πρωι της επομενης μερας ληγει το δωρεαν ιντερνετ ολη μερα και αμα μπεις ξανα στο ιντερνετ σε ξανα χρεωνει το ενα ευρω και σου δινει οτι αναφερα παραπανω, γενικα απο την χρηση μου με ιντερνετ ολη μερα σπανια μου κοβει ενα download στην μεση , συνηθως μου το κατεβαζει και μετα πεφτει η ταχυτητα , οποτε εχω κατεβασει 250 και πανω mb και αργησε να ενημερωθει το συστημα για να μου κοψει την ταχυτητα, αλλα επειδη μετα η ταχυτητα παει σαν κοτα ακομα και σε 3g καλυτερα να μην αφηνεις ποτε το κινητο σου χωρις πακετο ιντερνετ , και να μην χρεωνεσαι μονο ευρα! .

- οι ταχυτητα ειναι 3g? (αν εχει 3g σημα). Ρωτω για το αν εχει 'κοφτη' ταχυτητας.

ναι οι ταχυτητες ειναι 3g/4g κανονικα αρκει να εχεις σημα στην περιοχη σου ! ( εγω κλειδωνω το κινητο μου στο 3g οταν μπαινω στο ιντερνετ και δεν το αφηνω στην διπλη λειτουργια για να μην μου κανει εναλλαγες και αργει το ιντερνετ ) .Ελπιζω να σε βοηθησα.

Edited by Vasileios
μορφοποίηση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι οι ταχυτητες ειναι 3g/4g κανονικα αρκει να εχεις σημα στην περιοχη σου ! ( εγω κλειδωνω το κινητο μου στο 3g οταν μπαινω στο ιντερνετ και δεν το αφηνω στην διπλη λειτουργια για να μην μου κανει εναλλαγες και αργει το ιντερνετ ) .Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

Ποιο πακετο;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πακετο;

 

Καταρχην εχεις καρτοκινητο vodafone η το vodafone CU ?

Στο καρτοκινητο vodafone εχει πακετο 500ΜΒ με 5 ευρω (αν κανεις online ανανεωση χρονου σου δινει αλλα 250ΜΒ) επισης υπαρχουν καποιες προσφορες που ερχονται συνεχεια - επιλεκτικες προσφορες πχ 1gb+100sms προς ολους με 5 ευρω (εμενα μου ερχεται καθε μηνα )

Στο cu μπορεις να επιλεξεις πχ να μπεις στην προσφορα surf and bonus οπου με καθε ανανεωση 10 ευρω παιρνεις 500ΜΒ και με 20 παιρνεις 1gb.Φυσικα και στο cu μπορεις να αγορασεις τα πακετα internet που θα βρεις εδω http://www.vodafonecu.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχεις καρτοκινητο vodafone η το vodafone CU ?

Στο καρτοκινητο vodafone εχει πακετο 500ΜΒ με 5 ευρω (αν κανεις online ανανεωση χρονου σου δινει αλλα 250ΜΒ) επισης υπαρχουν καποιες προσφορες που ερχονται συνεχεια - επιλεκτικες προσφορες πχ 1gb+100sms προς ολους με 5 ευρω (εμενα μου ερχεται καθε μηνα )

Στο cu μπορεις να επιλεξεις πχ να μπεις στην προσφορα surf and bonus οπου με καθε ανανεωση 10 ευρω παιρνεις 500ΜΒ και με 20 παιρνεις 1gb.Φυσικα και στο cu μπορεις να αγορασεις τα πακετα internet που θα βρεις εδω http://www.vodafonecu.gr

 

Καρτοκινητο vodafone εχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

JOHNMEGARYTHMOS & zerokill ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες.

Για να μην γινει καμια βλακεια, επιτρεψτε μου να τα θεσω προς διευκρινηση;

(γιατι αν γινει λαθος, η χρεωση μπορει να ειναι μεγαλη)

 

- Θελω πακετο που να το διατηρει 'μονιμα' η vodafone, δηλαδη οχι προσφορα τωρινη, και Γεναρη να ισχυουν αλλα.

- Πως ενεργοποιω το πακετο με τα 500 mb?

- APN?

- Για ποσο διαστημα ισχυουν;

- Μολις ληξουν τα mb επανερχομαι αυτοματα στο 'vodafone ολη μερα' και απλα θα μου χρεωσει το 1€?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στάνταρ που να δίνει πάρα πολλά MB δεν υπάρχει. Υπάρχουν προσφορές με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξεως, οι οποίες ωστόσο παρατείνονται στις περισσότερες περιπτώσεις. Π.χ. διάβασε εδώ.

1000ΜΒ με 5€, και αν κάνεις ανανέωση ηλεκτρονικά 10€ προηγουμένως θα μπορείς να πάρεις άλλα 750MB(ή 500 με κανονική ανανέωση). Στο link που σου παραθέτω νομίζω πως απαντάει στα περισσότερα από αυτά που ρωτάς. Δεν ξέρω αν έχει ημερήσιο όριο 500mb, αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει. Με λίγα λόγια, με ανανέωση 10€ και αγορά πακέτου 5€ έχεις τουλάχιστον 1gb αν λήξουν οι προσφορές με τις οποίες έχεις αυτή τη στιγμή +500mb ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στάνταρ που να δίνει πάρα πολλά MB δεν υπάρχει. Υπάρχουν προσφορές με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξεως, οι οποίες ωστόσο παρατείνονται στις περισσότερες περιπτώσεις. Π.χ. διάβασε εδώ.

1000ΜΒ με 5€, και αν κάνεις ανανέωση ηλεκτρονικά 10€ προηγουμένως θα μπορείς να πάρεις άλλα 750MB(ή 500 με κανονική ανανέωση). Στο link που σου παραθέτω νομίζω πως απαντάει στα περισσότερα από αυτά που ρωτάς. Δεν ξέρω αν έχει ημερήσιο όριο 500mb, αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει. Με λίγα λόγια, με ανανέωση 10€ και αγορά πακέτου 5€ έχεις τουλάχιστον 1gb αν λήξουν οι προσφορές με τις οποίες έχεις αυτή τη στιγμή +500mb ακόμη.

 

Αυτο που λες ειναι για cu. Εγω εχω το καρτοκινητο vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone δεν υπάρχει χρέωση με το MB όπως στην Cosmote

To Ίντερνετ με την μέρα στοιχίζει πάντα 1 ευρω

Αν θες καλύτερα πακέτα internet κάνε αλλαγή στο cu καλώντας 1266

Θα έχεις bonus ανανέωσης internet

Τα ΑΡΝ

Internet.vodafone.gr

Webkarta.vodafone.gr

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone δεν υπάρχει χρέωση με το MB όπως στην Cosmote

To Ίντερνετ με την μέρα στοιχίζει πάντα 1 ευρω

Αν θες καλύτερα πακέτα internet κάνε αλλαγή στο cu καλώντας 1266

Θα έχεις bonus ανανέωσης internet

Τα ΑΡΝ

Internet.vodafone.gr

Webkarta.vodafone.gr

 

Αυτο που μου δημιουργει προβλημα στο 'vodafone ολη μερα', ειναι η πτωση της ταχυτητας απο 3g σε gprs μετα τα πρωτα 10mb.

Γι αυτο ψαχνω για πακετο.

 

Σε καρτοκινητη vodafone δεν μπορω να εχω καλυτερο πακετο; Μου ειπατε διαφορα αλλα ονομα δεν μου δωσατε (περα απο 'προσφορες').

 

Τα ανωτερω apn, ποιο αντιστοιχει σε τι? Ή και τα δυο κανουν για ολα τα data packs σε καρτοκινητη vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου δημιουργει προβλημα στο 'vodafone ολη μερα', ειναι η πτωση της ταχυτητας απο 3g σε gprs μετα τα πρωτα 10mb.

Γι αυτο ψαχνω για πακετο.

 

Σε καρτοκινητη vodafone δεν μπορω να εχω καλυτερο πακετο; Μου ειπατε διαφορα αλλα ονομα δεν μου δωσατε (περα απο 'προσφορες').

 

Τα ανωτερω apn, ποιο αντιστοιχει σε τι? Ή και τα δυο κανουν για ολα τα data packs σε καρτοκινητη vodafone?

 

Τα μόνιμα πακέτα (μέχρι να αλλάξει κάτι, δεν είναι προσφορές) είναι δύο, αυτό που σου δίνει 120mb/μήνα με 3 ευρώ και 500mb/μήνα με 5 ευρώ.

Το apn που θα βάλεις είναι το internet.vodafone.gr κι αν δεν σου δουλέψει, χρησιμοποιείς το δεύτερο που σου έδωσε το Βασίλης.

Τα πακέτα της vodafone για το Καρτοκινητό vodafone θα τα βρεις εδώhttp://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνιμα πακέτα (μέχρι να αλλάξει κάτι, δεν είναι προσφορές) είναι δύο, αυτό που σου δίνει 120mb/μήνα με 3 ευρώ και 500mb/μήνα με 5 ευρώ.

Το apn που θα βάλεις είναι το internet.vodafone.gr κι αν δεν σου δουλέψει, χρησιμοποιείς το δεύτερο που σου έδωσε το Βασίλης.

Τα πακέτα της vodafone για το Καρτοκινητό vodafone θα τα βρεις εδώhttp://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

 

Μιλαμε λοιπον για το Surf & Email 100

 

Ναι αλλα εδω μιλα για 'καρτοπρογραμμα',

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881&menuId=11240

λαθος τα γραφει η vodafone στη σελιδα της;

 

Επισης γραφει το εξης 'ασχημο' (για μενα)

H συνδρομή του πακέτου ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα.

Αυτο, την αυτοματη ανανεωση, δεν την θελω, και το ανεφερα κι εδω για να σας πω τι θελω και να με βοηθησετε, απο την πρωτη στιγμη.

Θελω να ενεργοποιω εγω το πακετο οποτε θελω. Τελειωνει ο μηνας ή τα mb? Τελος το πακετο.

Γίνεται; (και πως)

 

Επισης, επιβεβαιωστε μου οτι μπορει να ισχυει παραλληλα το 'vodafone ολη μερα', ωστε μολις τελειωνει το Surf & Email 100, να 'πεφτω' κατευθειαν σε 'vodafone ολη μερα'.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...