Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά πάτα στο ταμπελάκι που λέει χωρίς αυτόματη ανανέωση.

Καμοία επιβεβαίωση δεν χρειάζεται.

Γράψαμε ότι στην Vodafone δεν υπάρχει καμμία ογκοχρέωση .

Υπάρχει μόνο το πακέτο που αγοράζουμε και το ημερήσιο πάσο.

Χρέωση 1 ευρώ το ΜΒ δεν υπάρχει στην Vodafone σε κανένα απολύτως πρόγραμμα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε λοιπον για το Surf & Email 100

 

Ναι αλλα εδω μιλα για 'καρτοπρογραμμα',

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881&menuId=11240

λαθος τα γραφει η vodafone στη σελιδα της;

 

Επισης γραφει το εξης 'ασχημο' (για μενα)

H συνδρομή του πακέτου ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα.

Αυτο, την αυτοματη ανανεωση, δεν την θελω, και το ανεφερα κι εδω για να σας πω τι θελω και να με βοηθησετε, απο την πρωτη στιγμη.

Θελω να ενεργοποιω εγω το πακετο οποτε θελω. Τελειωνει ο μηνας ή τα mb? Τελος το πακετο.

Γίνεται; (και πως)

 

Επισης, επιβεβαιωστε μου οτι μπορει να ισχυει παραλληλα το 'vodafone ολη μερα', ωστε μολις τελειωνει το Surf & Email 100, να 'πεφτω' κατευθειαν σε 'vodafone ολη μερα'.

 

α) Αν ανοίξεις τη σελίδα που σου έδωσα πριν (βλ εδω) θα δεις ότι αναφέρεται στο Καρτοκινητό vodafone.

β) Το πακέτο έχει αυτόματη ανανέωση (τουλάχιστον στο cu, δεν ξέρω αν ισχύει κι εδώ) αν το ενεργοποιήσεις μέσω της ιστοσελίδας και σου δίνει 1gb τότε.

γ) Όπως αναγράφεται και στην ιστοσελίδα της vodafone:

Η υπηρεσία δεδομένων είναι εξ αρχής ενεργοποιημένη κατά την εγγραφή στα προγράμματα τα οποία δεν περιλαμβάνουν ενσωματωμένη χρήση δεδομένων, ενώ οι αντίστοιχες χρεώσεις είναι οι παραπάνω. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση σχετικά με τις χρεώσεις, καθώς επίσης και για την διαδικασία απενεργοποίησης της υπηρεσίας δεδομένων, μπορείς να απευθυνθείς στο 13830.
. Οπότε, όταν δεν έχεις mb, πέφτεις στο Όλη Μέρα.

 

ΥΓ: Άργησα να φορτώσω τη σελίδα και είδα ότι απάντησε ο Βασίλης, συγγνώμη, λάθος μου.

Edited by Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ενεργοποιησω απο την ιστοσελιδα. Οποτε ας μην εχω 1gb, δεν θα εχω και αυτοματη ανανεωση, σωστα;

 

Πειτε μου ομως πως αγοραζω το πακετο, μεσω sms.

 

Ουσιαστικα οπως τα λετε, και οπως ισχυει (γιατι επιτρεψτε μου να θεωρω τη βοηθεια σας σημαντικοτητη-καθως δεν το καταλαβαινω απο τα γραφομενα της voda, οποτε στηριζομαι σε εσας),

το 'πακετο data που αγοραζουμε', καθεται 'πανω' απο το 'vodafone ολη μερα' (για οσους το εχουν ενεργοποιησει φυσικά),

και οταν τελειωνουν τα mb ή το 30μερο, επιστρεφεις αυτοματα στο 'vodafone ολη μερα'.

Αυτο ειναι σημαντικο, γιατι οπως θα ξερετε, εχουν γινει ιστοριες με τρελες χρεωσεις σε καρτοκινητα σε αλλες εταιριες, αν και στην τελικη το πολυ να σου αδειασει την καρτα, αλλα και αυτο κακο ειναι στις μερες που ζουμε.

Οπως λετε οτι ειναι, υπαρχει 'ασφαλεια', κανενας κινδυνος.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μεταφέρω ενα νούμερο που εχω σε cu,μόνο για να εχω εισερχομενες εκει,ή για εκμεταλλευση καμμιας περιοδικής προσφοράς.Με την ενεργοποιήση,δίνει κανενα δώρο (sms-ομιλία-mb) όπως τα f2g/qcard? Επίσης,είναι αναγκαίο κατά την ενεργοποίηση να βάλω χρόνο ομιλίας άμεσα,και πόσο? Αν όχι πόσο χρονικό περιθώριο μου δίνει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ενεργοποιησω απο την ιστοσελιδα. Οποτε ας μην εχω 1gb, δεν θα εχω και αυτοματη ανανεωση, σωστα;

 

Πειτε μου ομως πως αγοραζω το πακετο, μεσω sms.

 

Ουσιαστικα οπως τα λετε, και οπως ισχυει (γιατι επιτρεψτε μου να θεωρω τη βοηθεια σας σημαντικοτητη-καθως δεν το καταλαβαινω απο τα γραφομενα της voda, οποτε στηριζομαι σε εσας),

το 'πακετο data που αγοραζουμε', καθεται 'πανω' απο το 'vodafone ολη μερα' (για οσους το εχουν ενεργοποιησει φυσικά),

και οταν τελειωνουν τα mb ή το 30μερο, επιστρεφεις αυτοματα στο 'vodafone ολη μερα'.

Αυτο ειναι σημαντικο, γιατι οπως θα ξερετε, εχουν γινει ιστοριες με τρελες χρεωσεις σε καρτοκινητα σε αλλες εταιριες, αν και στην τελικη το πολυ να σου αδειασει την καρτα, αλλα και αυτο κακο ειναι στις μερες που ζουμε.

Οπως λετε οτι ειναι, υπαρχει 'ασφαλεια', κανενας κινδυνος.

 

Για την ενεργοποίηση του πακέτου, μπορείς να καλείς το 1252 όπου βρίσκονται όλα τα πακέτα της vodafone.

Σε καμία εταιρεία πλέον δεν γίνεται χρέωση βάσει ογκοχρέωσης, όλες έχουν το ημερήσιο πάσο 1ευρώ/μέρα, νομίζω στο γράφει και στο μήνυμα όταν τελειώνουν τα mb χωρίς όμως να μαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Για την ενεργοποίηση του πακέτου, μπορείς να καλείς το 1252 όπου βρίσκονται όλα τα πακέτα της vodafone.

Σε καμία εταιρεία πλέον δεν γίνεται χρέωση βάσει ογκοχρέωσης, όλες έχουν το ημερήσιο πάσο 1ευρώ/μέρα, νομίζω στο γράφει και στο μήνυμα όταν τελειώνουν τα mb χωρίς όμως να μαι σίγουρος.

 

Ουδέν ανακριβέστατον !!!!

Στην WIND γίνεται ογκοχρέωση 1 ευρώ τα 20 ΜΒ

Στην Cosmote γίνεται ογκοχρέωση 1 ευρώ το 1ΜΒ μόλις τελειώσει το πακέτο σου και μέχρι να συμπληρωθούν οι 30 ημέρες.

Μόνο η Vodafone έχει 1 ευρώ την μέρα χωρίς προϋποθέσεις.

 

θέλω να μεταφέρω ενα νούμερο που εχω σε cu,μόνο για να εχω εισερχομενες εκει,ή για εκμεταλλευση καμμιας περιοδικής προσφοράς.Με την ενεργοποιήση,δίνει κανενα δώρο (sms-ομιλία-mb) όπως τα f2g/qcard? Επίσης,είναι αναγκαίο κατά την ενεργοποίηση να βάλω χρόνο ομιλίας άμεσα,και πόσο? Αν όχι πόσο χρονικό περιθώριο μου δίνει?

 

Μόλις ανοίξεις το my vodafone account μπορείς να πάρεις 300 λεπτά προς Vodafone δώρο.

Άλλο δώρο χωρίς ανανέωση δεν έχει.

Χωρίς να βάλεις ούτε ένα ευρώ η κάρτα σου θα δέχεται εισερχόμενες κλήσεις για 13 μήνες + 5 ημέρες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ουδέν ανακριβέστατον !!!!

Στην WIND γίνεται ογκοχρέωση 1 ευρώ τα 20 ΜΒ

Στην Cosmote γίνεται ογκοχρέωση 1 ευρώ το 1ΜΒ μόλις τελειώσει το πακέτο σου και μέχρι να συμπληρωθούν οι 30 ημέρες.

Μόνο η Vodafone έχει 1 ευρώ την μέρα χωρίς προϋποθέσεις.

 

Off topic, αλλά, στη vodafone όντως, υπάρχει το 1 ευρώ τη μέρα, αλλά και στην cosmote το ίδιο γίνεται. Όταν τελειώσουν τα mb από πακέτο ή δώρο (πχ reload it) έρχεται μήνυμα ότι αν συνεχίσεις την πλοήγηση έχεις χρέωση 1 ευρώ τη μέρα.

Εννοείς ότι αν ενεργοποιήσεις ένα πακέτο πχ 1/12 και τελειώσεις τα mb στις 12/12, μέχρι τη 1/1 θα χρεώνεσαι 1 ευρώ/mb;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote.

Το πακέτο Internet Monthly Pass 200 απενεργοποιείται σε 31 ημέρες από την ημερομηνία ενεργοποίησης του

Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. (1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB)

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει ενεργό πακέτο Internet Monthly Pass η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται με 1 € /ημέρα μέσω της υπηρεσίας Internet Day Pass προσφέροντας απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view για 24 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησε η πρόσβαση στο Internet

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_Internet_Monthly_Pass200_ck/section/Prepaid_COSMOKARTA

 

Όπως καταλαβαίνεις και όπως ο karib καλά ξέρει γιατί έχει καεί ο άνθρωπος : όταν υπάρχει ενεργό πακέτο δηλαδή για 31 ημέρες η χρεώση είναι 1 ευρώ το ΜΒ.

 

 

Υπηρεσία Internet Monthly Pass 200

Υπηρεσία Κόστος Ενεργοποίησης(€) 5,00 € Δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet 200 Πλοήγηση στο COSMOTE my view Απεριόριστη Χρέωση πέρα των δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet (€/ΜΒ) 1.0332 €/MB

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=InternetMonthlyPass200c03b2965-2554-4c16-b4a1-519b5f830ad6

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο Internet Monthly Pass 200 απενεργοποιείται σε 31 ημέρες από την ημερομηνία ενεργοποίησης του

Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. (1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB)

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει ενεργό πακέτο Internet Monthly Pass η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται με 1 € /ημέρα μέσω της υπηρεσίας Internet Day Pass προσφέροντας απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view για 24 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησε η πρόσβαση στο Internet

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_Internet_Monthly_Pass200_ck/section/Prepaid_COSMOKARTA

 

Όπως καταλαβαίνεις και όπως ο karib καλά ξέρει γιατί έχει καεί ο άνθρωπος : όταν υπάρχει ενεργό πακέτο δηλαδή για 31 ημέρες η χρεώση είναι 1 ευρώ το ΜΒ. Cosmote.

 

Ευχαριστώ για την εηνημέρωση :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες οι διευκρινησεις.

Ενεργοποιηση για το Surf & Email 100 μεσω sms γινεται?

( ή μονο με τηλεφωνικη κληση στο 1252?)

Link to comment
Share on other sites

"SURF100" στο 19109.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο chat τoυ cu για το internet με το 1 ευρω.Μου ειπαν οτι σε χρεωνει 1 ευρω για 24ωρες. Αλλά μετά τις 4 π.μ. μειώνεται η ταχύτητα τόσο πολύ ωστε να μην ανοιγουν ούτε οι σελίδες...ισχύει? Βασικά η απορία ήταν τι γίνεται αν εγω θελω να το εχω για 24 ωρες,π.χ. από τις 10 το πρωι της Δευτερας ως τις 10 το πρωι την Τρίτη.Αρχικά νομισα οτι μετά τις 4 π.μ. θα με χρέωνε αλλο 1 ευρώ,έτσι οπως το γράφει στο site.
Link to comment
Share on other sites

Η ημέρα στο internet της vodafone τελειώνει στις 04:00

Αν μπεις 23:50 και 00:15 θα πληρώσεις 1ευρω

Αν μπεις πριν τις 4 και μετα τις 4 θα δώσεις 2 ευρώ

Εγω πάντως δίνω 5 ευρω για 1000 ΜΒ και δεν ασχολούμαι με το ημερήσιο

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα πριν λίγο ότι ξεπέρασα το ημερήσιο όριο και έχω καταναλώνει μόνο 15 ΜΒ. Προφανώς πρόκειται για λάθος και λέει θα επανέλθει στις 4 πμ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί το θέμα; Έχουν whatsapp για επικοινωνία για να μην παίρνω τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δυστυχώς. Είναι Bug του συστήματος . Συμβαίνει μερικές φορές την πρώτη μέρα ενεργοποίησης πακέτου.

Νομίζει ότι είσαι στο ημερήσιο και σου ρίχνει την ταχύτητα. Μετά τις 4 το πρωί θα επανέλθει και δεν θα το κάνει ξανά.

Δεν μπορούν να στο φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δυστυχώς. Είναι Bug του συστήματος . Συμβαίνει μερικές φορές την πρώτη μέρα ενεργοποίησης πακέτου.

Νομίζει ότι είσαι στο ημερήσιο και σου ρίχνει την ταχύτητα. Μετά τις 4 το πρωί θα επανέλθει και δεν θα το κάνει ξανά.

Δεν μπορούν να στο φτιάξουν...

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς βρήκα wifi.

Link to comment
Share on other sites

Σε cu φοιτητικό, μου είχε δώσει δωρεάν το xclusive 5 με μια ανανέωση που είχα κάνει. Πριν λήξει το πακέτο,αν ενεργοποιήσω πάλι το xclusive 5, τα λεπτά θα μεταφερθούν ή χάνονται;
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασεις το πακετο πριν την ληξη του προηγουμενου, αθροιζεται και μεταφέρεται

 

Ναι, πριν λήξει θα το ενεργοποιήσω απλά επειδή το πακέτο το τωρινό είναι από δωρεάν ενεργοποίηση, από ανανέωση και όχι αγορασμένο δεν ήξερα αν τα λεπτά θα μεταφερθούν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμα χρήσης μου.

Ας ελπίσουμε να βγάλει κάτι άλλο για εμάς.

 

Edit:7) Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας (υπάρχοντες και νέους) Vodafone συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες) και Vodafone καρτοπρογράμματος (ιδιώτες & επαγγελματίες).

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να δω στα " 8) Από την προσφορά εξαιρούνται τα προγράμματα Vodafone ΚαρτοInternet, Vodafone για το σπίτι, Vodafone για το γραφείο, Internet 4Sharing, Vodafone Mobile Broadband, Telemetry, M2M " και καρτοκινητη γιαυτο ρωτησα :O
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες γιορτές είχε κάποιο δώρο η Vodafone για το cu? ήμουν με συμβόλαιο και δεν ξέρω τι δώρα έκανε στην καρτοκινητή!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμα χρήσης μου.

Ας ελπίσουμε να βγάλει κάτι άλλο για εμάς.

 

Edit:7) Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας (υπάρχοντες και νέους) Vodafone συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες) και Vodafone καρτοπρογράμματος (ιδιώτες & επαγγελματίες).

 

Μπορείς να δεις αν σε χρέωσε για το μήνυμα που έστειλες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...