Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλείς 1252 , Στην συνέχεια πατάς 3 για πακέτα , μετά 3 για internet , μετά πατάς το 2, στην συνέχεια το 1 για αυτόματη ανανέωση ή το 2 για ένα πακέτο ή το 9 για πληροφορίες.

Αλλά τα 1000 ΜΒ είναι με online ενεργοποίηση . Μέσω 1252 θα πάρεις μόνο 500.

Δηλαδή πρέπει να γραφτώ στο CU για να μπορέσω να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να γραφτώ στο CU για να μπορέσω να το ενεργοποιήσω?

 

είτε γραφτείς στο site του vodafone cu είτε στο vodafone.gr το ίδιο είναι !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια προσφορα που βγαζει κατα καιρους η vodafone που δινει κατι κωδικους και σου δινει για ενα χρονο 600 λεπτα και 600 μυνηματα για ενα χρονο ξερεις κανεις που θα βρουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Μια προσφορα που βγαζει κατα καιρους η vodafone που δινει κατι κωδικους και σου δινει για ενα χρονο 600 λεπτα και 600 μυνηματα για ενα χρονο ξερεις κανεις που θα βρουμε ?

Τους έδινε η Unilever μαζί με πακέτο προϊόντων για φτωχές οικογένειες .

Έχουν λήξει πλέον , ίσως αν ξανακάνει την ενέργεια ( έρχονται και Χριστούγεννα )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , εχω καρτοκινητη vodafone και θα ταξιδεψω σε λιγες μερες σε Ιταλια και Ελβετια . Δεν θα κανω τηλεφωνα , υπαρχει το mail , whatsapp για να μιλαω τζαμπα . Αναρωτιεμαι εαν πρεπει να δηλωσω στην Vodafone το ταξιδι. Δηλαδη θα λειτουργει το κινητο μου; Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργεί το mail και το what's up χρειάζεσαι internet. Αν έχει εκεί που θα μείνεις wi-fi όλα καλά. Για εξωτερικούς χώρους αν θέλεις να το χρησιμοποιείς περίμενε να σου πει κάποιος που θα γνωρίζει τι παίζει με το mobile internet σε roaming.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , εχω καρτοκινητη vodafone και θα ταξιδεψω σε λιγες μερες σε Ιταλια και Ελβετια . Δεν θα κανω τηλεφωνα , υπαρχει το mail , whatsapp για να μιλαω τζαμπα . Αναρωτιεμαι εαν πρεπει να δηλωσω στην Vodafone το ταξιδι. Δηλαδη θα λειτουργει το κινητο μου; Ευχαριστω πολυ!

 

To Κινητο θα λειτουργει κανονικα ειναι ενεργοποιημενο το vodafone passport.Για ιντερνετ θα εχεις λογικα wifi μιας και αν κανεις χρηση δεδομενων στο εξωτερικο θα σου φαει αρκετα χρηματα.Φορτωσε κανα 20 ευρω καρτα για να μπορεις να δεχεσαι κλησεις κανονικα εν συντομια για το τι χρεωνεσαι ακριβως εισερχομενες εξερχομενες μηνυματα κτλ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1683

Link to comment
Share on other sites

Wifi θα εχω εκει που θα μενω. Απλα με ενδιαφερει εαν συμβει κατι να μπορω να παρω η να με παρουν τηλεφωνο και να στειλω 3-4 sms σε αυτο το διαστημα. Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , εχω καρτοκινητη vodafone και θα ταξιδεψω σε λιγες μερες σε Ιταλια και Ελβετια . Δεν θα κανω τηλεφωνα , υπαρχει το mail , whatsapp για να μιλαω τζαμπα . Αναρωτιεμαι εαν πρεπει να δηλωσω στην Vodafone το ταξιδι. Δηλαδη θα λειτουργει το κινητο μου; Ευχαριστω πολυ!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=11688&pageId=11688

Εδώ θα βρεις όλες τις βασικές χρεώσεις. Αν είναι να δέχεσαι μικρέες εισερχόμενες κλήσεις (μικρότερες από τα 13 λεπτά διάρκεια) πας με τις βασικές χρεώσεις του roaming και μην ενεργοποιείς το passport. Γενικά δες μόνος σου τις χρεώσεις να δεις τι σε συμφέρει ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις.

 

To Κινητο θα λειτουργει κανονικα ειναι ενεργοποιημενο το vodafone passport.Για ιντερνετ θα εχεις λογικα wifi μιας και αν κανεις χρηση δεδομενων στο εξωτερικο θα σου φαει αρκετα χρηματα.Φορτωσε κανα 20 ευρω καρτα για να μπορεις να δεχεσαι κλησεις κανονικα εν συντομια για το τι χρεωνεσαι ακριβως εισερχομενες εξερχομενες μηνυματα κτλ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1683

 

Το passport μεταξύ μας αν πηγαίνεις ταξίδι για αναψυχή, δηλαδή δεν υπάρχει λόγος για μεγάλες κλήσεις, είναι σκέτο κλέψιμο. Καλύτερα εμφάνιζέ το σαν εναλλακτική, όχι σαν αυτό που χρειάζεται ο καθένας.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να ενεργοποιήσω την φοιτητική προσφορά που αναφέρατε παραπάνω με τα δωρεάν λεπτά αλλά λαμβάνω σαν απάντηση ότι έχω ήδη δωρεάν το xclusive 5 (πριν από 2 μέρες έλαβα δωρεάν το πακέτο αυτό από την ενεργοποίηση της γραμμής), οπότε δεν μπορώ να το έχω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει η εφαρμογή my Vodafone; δε μπορώ με τίποτα να κάνω login

Κι εμένα έχει προβλημα κατά διαστήματα

Link to comment
Share on other sites

φίλη μου έκανε φορητότητα εδώ και μια βδομάδα από wu σε cu και ακόμα δεν έχει μεταφερθεί, κάλεσε τo cc της vodafone και την είπαν πως προσωρινά έχουν μπλοκάρει τις φορητότητες απ όλα τα δίκτυα λόγω τεχνικού προβλήματος, ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο???

 

Ισχυει. Απο 14 του μηνα που εχω κανει αιτημα και εγω μου ειπαν οτι δεν μπορει να προχωρήσει λογο δικου τους προβληματος. Αποφευγουν να πουν ποτε θα λυθει παντως οπου και αν ρωτησα, καταστημα και cc.

Απο τις 14 του μηνα και ακομα δεν εχει λυθει το θεμα τις φορητότητας. Εχω ακουσει οτι το θεμα που ειχε προκειψει ειχε λυθει απο το cc αλλα απο το καταστημα που επικοινωνισα μου ειπαν οτι το cc δεν ξερει και οτι δεν εχει λυθει το θεμα. Μαλιστα μου προτειναν να μην το κανω φοιτητικο αλλα συμβολαιο και μετα απο 2 μηνες να αιτηθω για φοιτητικο cu (μετατροπη). Εχω γινει μπαλακι και δεν ξερω που να απευθυνθω πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Το cc δεν μπορεί να κάνει τη φορητότητα, αντί του καταστήματος;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε ο πρώτος μήνας στο φοιτητικό cu και μου ενεργοποίησαν δωρεάν πακέτο xclusive 5! Αυτό είναι το 4ο συνολικά που μου δίνουν δώρο..! 3 την πρώτη ημέρα και ένα σήμερα!
Link to comment
Share on other sites

Με wifi πρέπει να κάνετε log in για να λειτουργήσει η εφαρμογή. Με data αναγνωρίζει αυτόματα το χρήστη και δεν απαιτείται log in, για τη σωστή λειτουργία της.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το cc δεν μπορεί να κάνει τη φορητότητα, αντί του καταστήματος;

Καλη σκεψη .Οποτε το ζητησα, με παρέπεμπαν σε καταστημα. Ισως λογο φοιτητικού Σκεφτομαι μηπως την ακυρωσω και πάω σε αλλο κατάστημα να ζητησω να μου την κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σκεψη .Οποτε το ζητησα, με παρέπεμπαν σε καταστημα. Ισως λογο φοιτητικού Σκεφτομαι μηπως την ακυρωσω και πάω σε αλλο κατάστημα να ζητησω να μου την κανουν.

Ζήτα απλά φορητότητα σε CU ή καρτοκινητό Vodafone και όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά πήγαινε σε κατάστημα και κάντο φοιτητικό.

(Διαδικαστικό είναι το θέμα του φοιτητικού, έναν αριθμό πάσο θα σου περάσουν και θα γίνει)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό γίνεται σίγουρα και μέσω cc. Εγώ από εκεί το έκανα πέρσι στο 2ο πάσο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω γραφτεί στο Vodafone CU και θέλω να πάρω το δώρο του 1 GB με 5 €.

Ένα παιδί μου είπε ότι το κάνω με αυτόματη ανανέωση...

Περιηγουμενος στο site δεν βλέπω πουθενά επιλογή αυτόματης ανανέωσης ή 1 GB...

 

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το λέει. Εναλλακτικά μέσω της εφαρμογής my Vodafone.

 

 

Έκανα ανανέωση 5€ και μου έδωσε κανονικά το xclusive 5. Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο online account θα αγοράσεις το πακέτο surf& email 100

Θα σε ρωτήσει αν το θες "κάθε μήνα" ή για μία φορά

Θα απαντήσεις "κάθε μήνα"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κερδισα με την πρωτη ανανεωση εως και 31/10 το πακετο students exclusive 5 και ενεργοποιησα και ενα πακετο sms 60 με 3 ευρω ,,η ερωτηση μου ειναι η εξης αμα ξανα ενεργοποιησω πριν την ληξη των πακετων τα ιδια πακετα αλλη μια φορα θα αθροιστουνε η ημερομηνια ληξης; και θα ληξουνε ενα μηνα μετα; ή θα χασω ετσι και αλλιως το υπολοιπο; . ξερω οτι γενικα γινεται αθροισμος και μεταφορα ημερομηνιας ληξης ενα μηνα μετα αλλα δεν ξερω εαν γινεται σε αυτα τα 2 πακετα και ιδιαιτερα στο sms 60 που εχω πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω. γενικα παντως μονο στα πακετα ιντερνετ γραφει στο ιντερνετ οτι μεταφερονται τα mb στον επομενο μηνα με ενεργοποιηση του πακετου ιντερνετ πριν την ληξη του πρωτου πακετου .. οπως το αναγραφει εδω << α ΜΒ που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος ενός πακέτου δεν μεταφέρονται, εκτός της περίπτωσης αγοράς νέου πακέτου Surf & Email 60 χωρίς αυτόματη ανανέωση πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες μετά την τελευταία ενεργοποίηση. >> και το ιδιο αφορα και το πακετο με τα 100mb που δινει 500mb τωρα λογω προσφορας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα απλά φορητότητα σε CU ή καρτοκινητό Vodafone και όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά πήγαινε σε κατάστημα και κάντο φοιτητικό.

(Διαδικαστικό είναι το θέμα του φοιτητικού, έναν αριθμό πάσο θα σου περάσουν και θα γίνει)

Ουτως η αλλιως οπως μου εξηγισε εκει ο ανθρωπος που ανελαβε την αιτηση μου ειπε οτι θα το κανει ετσι. Πρωτα θα περασει σε cu και μετα σε φοιτητικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το φοιτητικό γίνεται σίγουρα και μέσω cc. Εγώ από εκεί το έκανα πέρσι στο 2ο πάσο.

Δεν το ηξερα αυτο. Ευχαριστω :)

Τους εστειλες το πασο καπως η τους ειπες απλα τον αριθμο;;

Edited by johntua
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...