Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,6 μήνες.Σε καμία περίπτωση 3(!!!!) χρόνια.

 

Μπορει να κανω και λαθος. Παντως περυσι καπου ειχε παρει το ματι μου το σχετικο νομο. Νομιζω οτι εγραφε 3χρονια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανω και λαθος. Παντως περυσι καπου ειχε παρει το ματι μου το σχετικο νομο. Νομιζω οτι εγραφε 3χρονια.

 

Άλλο το πότε θα ξαναδώσει τον αριθμό προς χρήση η εταιρεία σε άλλο πελάτη και άλλο το μέχρι πότε έχει δικαίωμα ο πρώην κάτοχος να τον επανεργοποιήσει! Μην τα μπλέκουμε!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάρτα των 10 ευρώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

με την ιδια λογικη, συμφερει αντι για μια 20αρα να βαλω δυο 10αρες (4+4=8 ωρες) σωστα;

 

ακριβως. Οι πιο πολλοι αυτο κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Οι πιο πολλοι αυτο κανουν

 

Και αν τις βάλεις μαζί πριν τελειώσει ο χρόνος ομιλίας της άλλης, αθροίζονται τα μπόνους; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί αλλά από ότι ρώτησα στην βοντα μου είπανε ότι εάν εχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο χρόνου ομιλίας μπορώ να μην χάσω τα λεπτά μου εάν δεν τα κατανάλωσω και όλα μαζί μεταφέρονται τον επόμενο μήνα. Και λήγουνε στην δεύτερη ημερομηνία λήξης του πακέτου. Τέλος μου είπε ότι ισχύει το ίδιο και στα λεπτά ομιλίας που κερδίζεις από ανανέωση αλλά μεταφέρονται μόνο εάν βάλεις ίδια κάρτα και όχι διαφορετική. Επίσης στην κάρτα των 20 ευρώ ισχύει το ίδιο με τα λεπτά και το ίδιο και για τα μβ ίντερνετ. Διότι είχα βάλει στον πατέρα μου κάρτα 10ευρώ είχε πάρει τα λεπτά προς βοντα μετά πριν λήξη του πρώτου πακέτου έβαλε ξανά κάρτα 10ευρώ και αθροιστικάν. Μετά περίμενα να λήξει το μπόνους της α ανανέωσης και τελικά δεν έληξε πήρα μετά την βοντα στο 13840 και μου το επιβεβαίωσαν ότι γίνεται. Οπότε μια χαρά ! Αυτό που δεν ρώτησα είναι εάν αφορά πακέτο μύνηματών του 1286 αλλά σίγουρα για την ομιλία.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το διαπίστωσα χθες καθώς είχα το πακέτο 1200'+1200sms+30MB. Χθες τέλειωσαν τα μηνύματα και έβαλα ξανά το ίδιο και έτσι αθροίστηκαν τα υπολοιπόμενα λεπτά και MB, αλλά δεν έχει περάσει νομίζω ο χρόνος λήξης του πρώτου πακέτου για να το τσεκάρω.Πάντως αν ισχύει αυτό είναι μία πάρα πολύ καλή κίνηση... :)
Link to comment
Share on other sites

Το διαπίστωσα χθες καθώς είχα το πακέτο 1200'+1200sms+30MB. Χθες τέλειωσαν τα μηνύματα και έβαλα ξανά το ίδιο και έτσι αθροίστηκαν τα υπολοιπόμενα λεπτά και MB, αλλά δεν έχει περάσει νομίζω ο χρόνος λήξης του πρώτου πακέτου για να το τσεκάρω.Πάντως αν ισχύει αυτό είναι μία πάρα πολύ καλή κίνηση... :)

 

εμένα έτσι μου είπανε και ότι έχει ξεκινήσει από τον ιούνιο αυτό!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει και για τα πακέτα internet. Βασικά πρώτα πρέπει να φτιάξουν ένα καλό πακέτο ίντερνετ και τότε θα μας χρειαστεί. Όσο μας κοροιδεύουν με 60MB για 3 ευρώ, εγώ δεν τους τα δίνω. Άν το κάνουν όπως το καλοκαίρι με 3 ευρώ τα 120ΜΒ, τότε θα βάλω και πακέτο ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει και για τα πακέτα internet. Βασικά πρώτα πρέπει να φτιάξουν ένα καλό πακέτο ίντερνετ και τότε θα μας χρειαστεί. Όσο μας κοροιδεύουν με 60MB για 3 ευρώ, εγώ δεν τους τα δίνω. Άν το κάνουν όπως το καλοκαίρι με 3 ευρώ τα 120ΜΒ, τότε θα βάλω και πακέτο ίντερνετ

 

νομίζω ότι δεν γίνεται στο πακέτο με τα 60μβ ίντερνετ .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και αν τις βάλεις μαζί πριν τελειώσει ο χρόνος ομιλίας της άλλης, αθροίζονται τα μπόνους; :confused:

 

Τα bonus δεν αθροίζονται! Μόνο τα αγορασμένα πακέτα! Αλλά τα λεπτά του κάθε πακέτου έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης! Δεν παρατείνεται η λήξη του πιο παλιού! Αυτά ισχύουν στα αγορασμένα πακέτα και μόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα Bonus ανανεώνονται .

Συγκεκριμένα τα 100 λεπτά από το Vodafonecu είναι για μια εβδομάδα , έκανα δύο ανανεώσεις την πρώτη και την έκτη μέρα , σήμερα 13 μέρες μετά έχω ακόμα 161 λεπτά δηλαδή ανανεώθηκαν τα πρώτα 100 .

Επίσης με το Bonus των δύο ωρών , έκανα ανανέωση πρίν από 35 μέρες , και πριν από 7 ημέρες , τώρα έχω ακόμα 253 λεπτά , δηλαδή παρατάθηκαν τα λεπτά ομιλίας του πρώτου πακέτου και μετά την κανονική του λήξη

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα Bonus ανανεώνονται .

Συγκεκριμένα τα 100 λεπτά από το Vodafonecu είναι για μια εβδομάδα , έκανα δύο ανανεώσεις την πρώτη και την έκτη μέρα , σήμερα 13 μέρες μετά έχω ακόμα 161 λεπτά δηλαδή ανανεώθηκαν τα πρώτα 100 .

Επίσης με το Bonus των δύο ωρών , έκανα ανανέωση πρίν από 35 μέρες , και πριν από 7 ημέρες , τώρα έχω ακόμα 253 λεπτά , δηλαδή παρατάθηκαν τα λεπτά ομιλίας του πρώτου πακέτου και μετά την κανονική του λήξη

 

Καλή φάση... Δηλαδή τα επί αγορά πακέτα είναι χρήσιμα μόνο αν πχ δεν έχεις 3-5 ευρώ παραπάνω για να πληρώσεις καινούρια κάρτα των 10 ευρώ;:)

Link to comment
Share on other sites

Τα καμάρια μας εκεί στην voda καταργούν σε λίγες μέρες το 1200'+1200sms+30MB...

Μετά θα ζητούν να πληρώνουμε τα ίδια για τις μισές παροχές, και όταν ένας κάνει την λαλακία στην Ελλάδα, μετά τον ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι...

Ντροπή τους

Link to comment
Share on other sites

Τα καμάρια μας εκεί στην voda καταργούν σε λίγες μέρες το 1200'+1200sms+30MB...

Μετά θα ζητούν να πληρώνουμε τα ίδια για τις μισές παροχές, και όταν ένας κάνει την λαλακία στην Ελλάδα, μετά τον ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι...

Ντροπή τους

 

Και που εισαι ακομα!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα καμάρια μας εκεί στην voda καταργούν σε λίγες μέρες το 1200'+1200sms+30MB...

Μετά θα ζητούν να πληρώνουμε τα ίδια για τις μισές παροχές, και όταν ένας κάνει την λαλακία στην Ελλάδα, μετά τον ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι...

Ντροπή τους

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39884&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα cu που έχει υπολοιπο 0,98€ και αύριο λήγει το πακέτο data που είχα. Αν προσπαθήσω να συνδεθώ στο ιντερνετ τι θα γίνει; Δεν έχω 1€ για να μπει το ιντερνετ all day. Δεν θα με αφήσει να συνδεθώ καθολου; Ή θα μου φάει απο τα 0,98€ με τη χρέωση ανά KB; Ή, τι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δε θα σε αφήσει να συνδεθείς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για 3-4 ημέρες που θα βρίσκομαι Γερμανία και θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό ΜΟΝΟ για 5-6 κλήσεις προς κινητά vodafone στην Ελλάδα τι με συμφέρει να κάνω;

Επίσης με συμφέρει να χρησιμοποιήσω σύνδεση με συμβόλαιο για τον χρόνο ή καρτοκινητό που απευθύνεται και το παραπάνω ερώτημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...