Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα καμάρια μας εκεί στην voda καταργούν σε λίγες μέρες το 1200'+1200sms+30MB...

Μετά θα ζητούν να πληρώνουμε τα ίδια για τις μισές παροχές, και όταν ένας κάνει την λαλακία στην Ελλάδα, μετά τον ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι...

Ντροπή τους

 

το ίδιο γίνεται και στο whats up από 17/10. Θα δίνει τα μίσα λεπτά και μυνήματα. Τουλάχιστον στην βοντα δίνει και ίντερνετ ενώ στην κότε όχι. Τεσπα από μου είπανε σε ένα κατάστημα της βοντα θα σταματήσουν σιγά σιγά τα πακέτα ομιλίας στα καρτοκινητα όσο για αυτό που λέγανε ότι θα καταργηθούνε τα καρτοκινητα που ρώτησα δεν ισχύει ! Διότι έχει αναφερθεί πολλές φορές.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά από το bonus talk2Vodafone λήγουν ακριβώς 30 ημέρες μετά την ενεργοποίησή τους ή τα μεσάνυχτα της 31ης ημέρας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά από το bonus talk2Vodafone λήγουν ακριβώς 30 ημέρες μετά την ενεργοποίησή τους ή τα μεσάνυχτα της 31ης ημέρας;

 

νομίζω κάθε 31ημέρες από την τελευταία ανανέωση που έχεις κάνει. Εξάλλου μόλις κανείς ανανέωση σου έρχεται μύνημα για το ενεργοποιήθηκε το πακέτο αυτό και ότι θα ισχύει μέχρι . Και αναγραφεί την συγκεκριμένη ημερομηνία και την ώρα που θα λήξει. Οπότε ξέρεις ακριβώς!. Κάτι άκυρο μου είπανε στο 13840 ότι στις 19/10 λήγει το πακέτο που δίνει 300sms και 600μυνήματα προς cυ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

νομίζω κάθε 31ημέρες από την τελευταία ανανέωση που έχεις κάνει.

Λάθος. Κάθε 30 ημέρες είναι. http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/bonus-talk-2-vodafone/

Εξάλλου μόλις κανείς ανανέωση σου έρχεται μύνημα για το ενεργοποιήθηκε το πακέτο αυτό και ότι θα ισχύει μέχρι . Και αναγραφεί την συγκεκριμένη ημερομηνία και την ώρα που θα λήξει.

Δε γράφει την ώρα, αλλιώς δε θα ρωτούσα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα cu (αρκετά χρόνια) αλλά τους τελευταίους μήνες, όταν στέλνω sms τις περισσότερες φορές πάει να το στείλει κ μετά μου λέει ότι η αποστολή απέτυχε. και για να το στέιλω πρέπει να πάω στο μνμ ξανά και να κάνω "αποστολή αντιγράφου" και τότε φέυγει με την μια. Είναι πολύ σπαστικό και γίνεται μόνο με μία συσκευή (6303 classic). με άλλη συσκευή που δοκίμασα στέλενει κανονικά. Είναι καμιά ρύθμιση?? ξαφνικά έγινε αυτό. παλιά η ίδια συσκευή έστελνε με άλλες σιμ. μόλις της έβαλα το cu σκάλωσε!!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Κάθε 30 ημέρες είναι. http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/bonus-talk-2-vodafone/

 

Δε γράφει την ώρα, αλλιώς δε θα ρωτούσα.

 

οκ λάθος μου παλιά την έγραφε τώρα δεν την λέει ναι το είδα μόλις τώρα. Σόρρυ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για 3-4 ημέρες που θα βρίσκομαι Γερμανία και θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό ΜΟΝΟ για 5-6 κλήσεις προς κινητά vodafone στην Ελλάδα τι με συμφέρει να κάνω;

Επίσης με συμφέρει να χρησιμοποιήσω σύνδεση με συμβόλαιο για τον χρόνο ή καρτοκινητό που απευθύνεται και το παραπάνω ερώτημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρε παιδιά κανείς;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς;;; :wacko:

 

οτι ελληνικο κινητο και να εχεις η χρεωση ειναι ιδια λογω ευρωταριφας...

 

στην θεση σου θα επερνα ενα frog που εχει διπλασιασμο http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042&id=m3

οποτε θα μιλαγα με τα μισα λεφτα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 

στην παραπάνω ανακοίνωση αναφέρεται ότι δίνουν και 30ΜΒ ενώ εδώ δε λέει κάτι για ΜΒ.

ελπίζω να τους έχει ξεφύγει στο 2ο.

 

αν κόψουν πάντως κι όλα τα πακέτα στα καρτοκινητά την κάτσαμε...

απορώ, νομίζουν με αυτή την κίνηση θα αυξήσουν τα έσοδα τους;

όσο και να έχουμε εθιστεί στο κινητό και να θέλαμε να συνεχίσουμε να μιλάμε πλέον δεν μπορούμε για καθαρά οικονομικούς λόγους

Link to comment
Share on other sites

στην παραπάνω ανακοίνωση αναφέρεται ότι δίνουν και 30ΜΒ ενώ εδώ δε λέει κάτι για ΜΒ.

ελπίζω να τους έχει ξεφύγει στο 2ο.

 

αν κόψουν πάντως κι όλα τα πακέτα στα καρτοκινητά την κάτσαμε...

απορώ, νομίζουν με αυτή την κίνηση θα αυξήσουν τα έσοδα τους;

όσο και να έχουμε εθιστεί στο κινητό και να θέλαμε να συνεχίσουμε να μιλάμε πλέον δεν μπορούμε για καθαρά οικονομικούς λόγους

 

Λογικά θα το αλλάξουν από τις 19/10. Τώρα γράφει π.χ. "Το πακέτο είναι εμπορικά διαθέσιμο μόνο για συνδρομητές CU που ενεργοποίησαν την κάρτα SIM τους από 06/07/2011." ενώ από τις 19/10 θα ισχύει για όλους τους συνδρομητές, άρα θα κάνουν αλλαγές.

 

Δυστυχώς κατά κει το πάνε. Θα καταργήσουν όλα τα πακέτα και θα μιλάμε όπως παλιά, όσο μας βγάλει η κάρτα! Τα πακέτα που θα παίζουν, θα είναι τύπου "με 7ευρώ 100 λεπτά":lol:

Link to comment
Share on other sites

αν νομίζουν πάντως ότι επειδή μιλάμε τώρα 600 ή 1200 λεπτά το μήνα (χάρη στα πακέτα) θα συνεχίσουμε να μιλάμε τόσο και χωρίς τα πακέτα ή θα κάνουμε συμβόλαιο είναι πολύ γελασμένοι.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα cu (αρκετά χρόνια) αλλά τους τελευταίους μήνες, όταν στέλνω sms τις περισσότερες φορές πάει να το στείλει κ μετά μου λέει ότι η αποστολή απέτυχε. και για να το στέιλω πρέπει να πάω στο μνμ ξανά και να κάνω "αποστολή αντιγράφου" και τότε φέυγει με την μια. Είναι πολύ σπαστικό και γίνεται μόνο με μία συσκευή (6303 classic). με άλλη συσκευή που δοκίμασα στέλενει κανονικά. Είναι καμιά ρύθμιση?? ξαφνικά έγινε αυτό. παλιά η ίδια συσκευή έστελνε με άλλες σιμ. μόλις της έβαλα το cu σκάλωσε!!

 

καμιά ιδέα, να βγάλει άκρη ο συνάνθρωπος??

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή.

 

τι και τι θα χάσω με την επαναφορά?? να ξέρω τι να σωσω απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάποιος καινούριος χρήστης καρτοκινητού vodafone και βάλει κάρτα 10 ευρώ, μπορεί να πάρει μόνο 1 ώρα χρόνο ομιλίας προς όλους;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάποιος καινούριος χρήστης καρτοκινητού vodafone και βάλει κάρτα 10 ευρώ, μπορεί να πάρει μόνο 1 ώρα χρόνο ομιλίας προς όλους;

 

όχι δεν μπορείς να την πάρεις. Θα πρέπει πρώτα να το έχεις ενεργοποιήσει με μια κλήση στο 1286!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. 2 ώρες προς όλη τη vodafone μπορείς να πάρεις ή δεν ισχύει πλέον;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. 2 ώρες προς όλη τη vodafone μπορείς να πάρεις ή δεν ισχύει πλέον;

 

από όσο ξέρω μπορείς να επιλέξεισ στο 1286 εάν θα παίρνεις 60 λεπτά δωρεάν προς όλα τα δίκτυα ή 120λεπτά προς βοντα με ανανέωση 10ευρώ!. Επίσης μέχρι τέλος του οκτώβρη τα λεπτά προς βοντα που αποδίδονται από ανανέωση 10ευρώ και πάνω διπλασιάζονται.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το σάιτ της vodafone αλλά ζητάω απλώς μια επιβεβαίωση από κάποιον που να το έχει δοκιμάσει:

Από vodafone international που δεν είχε γραφτεί ποτέ στο unlimited, πήρα στο 1286 και ενεργοποίησα το bonus vodafone και μετά έκανα ανανέωση 10€ και πήρα τα 240' προς vodafone.

Να είμαι ήσυχη ότι δεν έχω χάσει κάποια από τις φτηνές χρεώσεις του international στα sms, εθνικές κλήσεις και κλήσεις προς ΗΠΑ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου ηρθε μνμ σε vodafone καρτοκινητο το εξης:

"Δωρο 5ε απο το vodafone καρτοκινητο με την πρωτη ανανεωση που θα κανετε στις επομενες 3 μερες για να τα χρησιμοποιησετε οπως εσεις θελετε τις επομενες 30 ημερες¨

Εχω κανει 2-3 ανανεωσεις εδω και 2 μηνες που εχω vodafone καρτοκινητο οποτε δεν ειναι προσφορα για να ανανεωσω για πρωτη φορα. Πρεπει να ειμαι πολυ τυχερος σημερα γιατι μου ηρθε και προσφορα και στο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το σάιτ της vodafone αλλά ζητάω απλώς μια επιβεβαίωση από κάποιον που να το έχει δοκιμάσει:

Από vodafone international που δεν είχε γραφτεί ποτέ στο unlimited, πήρα στο 1286 και ενεργοποίησα το bonus vodafone και μετά έκανα ανανέωση 10€ και πήρα τα 240' προς vodafone.

Να είμαι ήσυχη ότι δεν έχω χάσει κάποια από τις φτηνές χρεώσεις του international στα sms, εθνικές κλήσεις και κλήσεις προς ΗΠΑ;

 

ακριβως...........

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τις 2 ώρες προς vodafone στο CU θα πρέπει να κάνεις απαραιτήτως ανανέωση ή στις δίνει και με μεταφορά υπολοίπου πάνω από 10 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τις 2 ώρες προς vodafone στο CU θα πρέπει να κάνεις απαραιτήτως ανανέωση ή στις δίνει και με μεταφορά υπολοίπου πάνω από 10 ευρώ;

 

μονο με ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι μήνυμα στέλνουμε για την απενεργοποίηση της αυτόματης ανανέωσης του Surf & Email 60;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...