Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ξεκινάει και τα καταναλώνει απο το πακέτο που είναι να λήξει συντομότερα. :)

 

αθροιζονται ολα μαζι και η ημερομηνια ληξης . Μπορει να ισχυει αυτο που λες αλλα δεν μπορεις να το δεις απο που καταναλωνει αφου τα ακους ολα μαζι τα λεπτα ομιλιας απο το μπονους ανανεωσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εδώ και μερικούς μήνες , τα λεπτά ομιλίας προστίθενται και ανανεώνεται η ημερομηνία λήξεως και για τα παλιά λεπτά ομιλίας .
Link to comment
Share on other sites

^ άντε!

Και μολις σήμερα μου λήξανε 74 λεπτά του bonus talk 2 vodafone γιατί έχω ευρώ στο υπολοιπο μου και δεν ήθελα να κάνω ανανέωση ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει η ενεργοποίηση? Πήρα ένα CU από σταντ της βοντα σε βενζινάδικο και ήδη έχω 2 μέρες χωρίς ενεργοποιήθει! Μ αρέσει που πήρα και μια κάρτα 10 ευρώ! Τι πακέτα συμφέρουν?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει η ενεργοποίηση? Πήρα ένα CU από σταντ της βοντα σε βενζινάδικο και ήδη έχω 2 μέρες χωρίς ενεργοποιήθει! Μ αρέσει που πήρα και μια κάρτα 10 ευρώ! Τι πακέτα συμφέρουν?

 

συνηθως κανει 2-3 εργασιμες. σε νουμερο που πηρα απο προωθητικη ενεργεια, εδωσα τα στοιχεια μου σαββατο και τριτη ενεργοποιηθηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα ιντερνετ ειδα οτι αλλαξανε.Εχεις πλεον επιλογη να παρεις οσα θες(ενοω για το 60).Ξερει κανεις ισχυει και για το ιντερνασιοναλ αυτο;η μονο στο cu;
Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα ιντερνετ ειδα οτι αλλαξανε.Εχεις πλεον επιλογη να παρεις οσα θες(ενοω για το 60).Ξερει κανεις ισχυει και για το ιντερνασιοναλ αυτο;η μονο στο cu;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035 με βαση το σαιτ, ειναι προς ολα τα καρτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035 με βαση το σαιτ, ειναι προς ολα τα καρτοκινητα

 

τελειο!!!. Παρα πολυ καιρο το περιμενα αυτο το πακετο να βγει χωρις αυτοματη ενεργοποιηση οπως ειναι και στην κοσμοτε τοσον καιρο που δινει 60ΜΒ ιντερνετ με 3ευρω!!!. πιστευω οτι τωρα ειναι πιο προσιτο αυτο το πακετο ιδιαιτερα για τα παιδια που θελουνε ιντερνετ στο κινητο τους και δεν θελουνε να πληρωνουνε το χαρατσι των 7ευρω και δεν κανουνε περιστασιακη χρηση. το καλο ειναι οτι παλι μπορεις εαν δεν τα καταναλωσεις μεσα σε ενα μηνα να τα μεταφερεις στο επομενο μηνα με 2η ενεργοποιηση του πακετου πριν την ληξη του πρωτου. τελεια!!!!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι αν εχω ενεργοποιησει το πακετο των 7€ και για να μην τα χασω πριν ληξουν,ενεργοποιησω των 3€ μου τα μεταφερει η θελει των 7€;
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί εδώ μέχρι τώρα δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-60/

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί εδώ μέχρι τώρα δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-60/

 

στο 1286 σε βονταφον cu που καλεσα , εχει ξεχωριστη επιλογη για αυτοματη ανανεωση και ξεχωριστη επιλογη για χωρις ανανεωση.αρα ισχυει για ολα τα καρτοκινητα και καρτοσυμβολαια. οκ. προφανως οπως παντα αργει να ενημερωθει το σιτε του cu . το θεμα ειναι οτι στα καρτοκινητα international στο 1286 δεν υπαρχει επιλογη για τα πακετα mobile internet μονο με μυνημα μπορεις να το ενεργοποιησεις , ενω αντιστοιχα στο καρτοκινητο ολυμπιακος εχει ξεχωριστη επιλογη στο 1286.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο 1286 σε βονταφον cu που καλεσα , εχει ξεχωριστη επιλογη για αυτοματη ανανεωση και ξεχωριστη επιλογη για χωρις ανανεωση.αρα ισχυει για ολα τα καρτοκινητα και καρτοσυμβολαια. οκ. προφανως οπως παντα αργει να ενημερωθει το σιτε του cu . το θεμα ειναι οτι στα καρτοκινητα international στο 1286 δεν υπαρχει επιλογη για τα πακετα mobile internet μονο με μυνημα μπορεις να το ενεργοποιησεις , ενω αντιστοιχα στο καρτοκινητο ολυμπιακος εχει ξεχωριστη επιλογη στο 1286.

 

Εντάξει τότε. Έχω όμως μια απορία η οποία παραμένει, αφού δεν ενημερώθηκε ακόμα σχετικά το cu site.

Η άθροιση των mb που δεν καταναλώθηκαν μέσα στο μήνα, με τα mb του επόμενου, ισχύει και στην αυτόματη ανανέωση;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τότε. Έχω όμως μια απορία η οποία παραμένει, αφού δεν ενημερώθηκε ακόμα σχετικά το cu site.

Η άθροιση των mb που δεν καταναλώθηκαν μέσα στο μήνα, με τα mb του επόμενου, ισχύει και στην αυτόματη ανανέωση;

 

οχι δεν ισχυει και στην αυτοματη ανανεωση. δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036 Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα ΔΕΝ μεταφέρονται στον επόμενο.

επισης στο Surf & Email 60 χωρίς αυτόματη ανανέωση δες εδω : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036 Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα δεν μεταφέρονται στον επόμενο εκτός και αν αγοραστεί νέο πακέτο “Surf & Email 60” χωρίς αυτόματη ανανέωση πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχυει και στην αυτοματη ανανεωση. δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036 Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα ΔΕΝ μεταφέρονται στον επόμενο.

επισης στο Surf & Email 60 χωρίς αυτόματη ανανέωση δες εδω : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036 Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα δεν μεταφέρονται στον επόμενο εκτός και αν αγοραστεί νέο πακέτο “Surf & Email 60” χωρίς αυτόματη ανανέωση πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης.

 

Κρίμα, γιατί με βολεύει η αυτόματη ανανέωση, για να μην υπάρχει περίπτωση να την ξεχάσω. Σ' ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση!

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε εκεί μία υπενθύμιση στο ημερολόγιο του κιν σας 1 μέρα πριν!:)

 

ακριβώς και εγώ αυτό κάνω

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτά που γράφει εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036 και πρώτη φορά πρόσεξα αυτό

"Για συνδρομητές που δεν έχουν ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο Mobile Internet, ή την υπηρεσία Vodafone Internet Όλη - Μέρα, η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται ανάλογα με τον όγκο δεδομένων (ΚΒ / ΜΒ) που καταναλώνονται. Εάν το κινητό σου με χρησιμοποιεί ρυθμίσεις Vodafone Web η χρέωση είναι 0,00724 € / ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις Vodafone live! (WAP) η χρέωση είναι 0,01230 € / ΚΒ."

Εγώ νόμιζα ότι δεν μπορούσαμε να απενεργοποιήσουμε το "ιντερνετ όλη μέρα"! Έτσι (νομίζω) ότι είχαμε πει τότε που πρωτοβγήκε το "ιντερνετ όλη μέρα". Άρα μπορώ να πάρω τηλέφωνο το CC και να ζητήσω να το απενεργοποιήσω στα νούμερα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω το πακέτο των 150 mb & λήγει σε μερικές μέρες. Είναι χωρίς αυτόματη ανανέωση. Αν πάρω το πακέτο με τα 60 mb,αυτά τα mb αθροίζονται με αυτά που ήδη έχω ή πρέπει να πάρω πάλι το ίδιο πακέτο για να μην χάσω το υπόλοιπό μου?

Επίσης στο καρτοκινητό vodafone αν δεν έχω καταναλώσει όλο το δωρεάν χρόνο ομιλίας,αν κάνω ανανέωση μία μέρα πρίν λήξει,αθροίζεται με τον καινούργιο δωρεάν χρόνο?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω το πακέτο των 150 mb & λήγει σε μερικές μέρες. Είναι χωρίς αυτόματη ανανέωση. Αν πάρω το πακέτο με τα 60 mb,αυτά τα mb αθροίζονται με αυτά που ήδη έχω ή πρέπει να πάρω πάλι το ίδιο πακέτο για να μην χάσω το υπόλοιπό μου?

Επίσης στο καρτοκινητό vodafone αν δεν έχω καταναλώσει όλο το δωρεάν χρόνο ομιλίας,αν κάνω ανανέωση μία μέρα πρίν λήξει,αθροίζεται με τον καινούργιο δωρεάν χρόνο?

Ευχαριστώ!

Ο δωρεάν χρόνος αθροίζεται σίγουρα.

Για το Internet δεν το έχω δοκιμάσει .

Υπάρχουν δύο πακέτα 60 ΜΒ , το μηνιαίο , και το απλό .

Το απλό αν το αγοράσεις πάλι , το υπόλοιπο αθροίζεται , αλλά δεν μπορώ να πω τίποτα για τα 150 μια και δεν τα έχω χρησιμοποιήση .

Link to comment
Share on other sites

Ο δωρεάν χρόνος αθροίζεται σίγουρα.

Για το Internet δεν το έχω δοκιμάσει .

Υπάρχουν δύο πακέτα 60 ΜΒ , το μηνιαίο , και το απλό .

Το απλό αν το αγοράσεις πάλι , το υπόλοιπο αθροίζεται , αλλά δεν μπορώ να πω τίποτα για τα 150 μια και δεν τα έχω χρησιμοποιήση .

 

στην κότε από όσο θυμάμαι μεταφέρονται και δεν παίζει ρόλο τι πακέτο έχεις. Όσο για την βοντα ρώτησα στο 13840 και μου είπανε ότι δεν μεταφέρονται και το κάθε πακέτο κρατάει την δικιά του ημερομηνία λήξης. Μου είπανε ότι δεν μεταφέρονται λόγω ότι θεωρούνται διαφορετικά πακέτα για αυτό. Όσο για αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω σχετικά με την χρέωση που γράφει όταν κάποιος μπαίνει στο ίντερνετ χωρίς το ίντερνετ όλη μέρα. Το ρώτησα και μου είπανε ότι έχει γίνει λάθος και θα διορθωθεί. Το ίντερνετ όλη μέρα δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί. Ισχύει κανονικά στην γραμμή. Και το μόνο που μπορεί να απενεργοποιηθεί είναι το ίντερνετ γενικότερα από την γραμμή αυτό μου είπανε ή να σβήσουμε της ρυθμίσεις έτσι ώστε να μην μπορεί να μπει στο ίντερνετ.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Tζον, να σε ρωτήσω στο 13840(που είναι δωρεάν) σου απαντάνε στις απορίες που κανονικά θα ρώταγες στο 13830; Να παίρνω και εγώ εκεί δηλαδή από δω και πέρα; :wacko: Εννοώ δεν στο κλείνουν ευγενικά λέγοντάς σου ότι πήρες σε λάθος τηλ και να πάρεις στο 13830?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις. Προσπάθησε να το παρουσιάσεις εξ'αρχής ως πρόβλημα και να το παίξεις ανίδεος.

Μέχρι επιτέλους να καταλάβουν ότι δε χρειάζεται να γίνεται διάκριση ανάμεσα σε εταιρικούς και σε ιδιώτες πελάτες...:rolleyes:

Μέχρι τότε, παίρνετε 13840.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις. Προσπάθησε να το παρουσιάσεις εξ'αρχής ως πρόβλημα και να το παίξεις ανίδεος.

Μέχρι επιτέλους να καταλάβουν ότι δε χρειάζεται να γίνεται διάκριση ανάμεσα σε εταιρικούς και σε ιδιώτες πελάτες...:rolleyes:

Μέχρι τότε, παίρνετε 13840.

 

Την περασμένη Παρασκευή που πήρα απο συμβολαιο στο 13840 στις 6 το πρωί, μιλώντας με τον εκπροσωπο μου είπε κάποια στιγμή "εδώ στο 13830 που έχετε καλέσει η χρέωση είναι 0,20τοσο". Δεν τον διορθωσα κι έτσι δεν ξέρω αν μπερδεύτηκε ή οντως δεν ήξερε οτι καλούσα απο το 13840. Μπορεί να έφταιγε και η ώρα που πήρα, μήπως τη νύχτα ενοποιούνται τα κέντρα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...