Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι εύκολα μπορεί να καταλάβει κανείς, θα βρέξει δίευρα στις 10άρες κάρτες και τα μεγάλα δώρα θα πάνε, αν πάνε, στις 30+...

 

μεγάλη αλήθεια είπες ;) "θα βρέξει 2ευρα" αν κ όπως είπα κ παραπάνω εγώ δεν είμαι τύπος που θα έβαζα 10αρα+ μόνο για τον διαγωνισμό αν δεν ήταν στο μηνιαίο πλάνο μου, πόσο μάλλον για 2ε

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να διαψευσθώ πάντως...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για τις 2 ώρες που δίνουν με την κάρτα των 10 Ευρώ, αναφέρει στην σελίδα "Διάρκεια πακέτου: Για όσο εσύ θελήσεις". Τί εννοούν με αυτό? Για 30 ημέρες δεν είναι οι 2 ώρες?
Link to comment
Share on other sites

Για τις 2 ώρες που δίνουν με την κάρτα των 10 Ευρώ, αναφέρει στην σελίδα "Διάρκεια πακέτου: Για όσο εσύ θελήσεις". Τί εννοούν με αυτό? Για 30 ημέρες δεν είναι οι 2 ώρες?

 

όχι προφανώς εννοεί ότι δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης δυνατότητας ενεργοποίησης του μπόνους των 2ωρών. Όπως π.χ. Ήτανε τα 1500 πέρυσι που ήτανε για 1,5 χρόνο διάρκεια το πρόγραμμα, τώρα σε αυτό το αντίστοιχο πακέτο( τι αντίστοιχο πακέτο; καμία σχέση αλλά λέμε τώρα) απλά δεν έχει ημερομηνία διαρκείας του προγράμματος αλλά είναι ανοιχτή !. Επίσης εάν πριν λήξει το μπόνους των 2ωρών βάλεις και δεύτερη κάρτα 10ευρώ θα πάρεις ναι μεν της 2ώρες αλλά θα μεταφερθούν τα υπόλοιπομένα λεπτά από της 2ώρες στον επόμενο μήνα! Εγώ στον πατέρα μου που δεν κάνει μεγάλη χρήση έχει, γύρω στα 300λεπτά από μπόνους ανανέωσης λόγω ότι τα μεταφέρα με το τρόπο που αναφέρα πριν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όχι προφανώς εννοεί ότι δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης δυνατότητας ενεργοποίησης του μπόνους των 2ωρών. Όπως π.χ. Ήτανε τα 1500 πέρυσι που ήτανε για 1,5 χρόνο διάρκεια το πρόγραμμα, τώρα σε αυτό το αντίστοιχο πακέτο( τι αντίστοιχο πακέτο; καμία σχέση αλλά λέμε τώρα) απλά δεν έχει ημερομηνία διαρκείας του προγράμματος αλλά είναι ανοιχτή !. Επίσης εάν πριν λήξει το μπόνους των 2ωρών βάλεις και δεύτερη κάρτα 10ευρώ θα πάρεις ναι μεν της 2ώρες αλλά θα μεταφερθούν τα υπόλοιπομένα λεπτά από της 2ώρες στον επόμενο μήνα! Εγώ στον πατέρα μου που δεν κάνει μεγάλη χρήση έχει, γύρω στα 300λεπτά από μπόνους ανανέωσης λόγω ότι τα μεταφέρα με το τρόπο που αναφέρα πριν.

 

Μήπως γνωρίζεις να μου πεις πως μπορούμε να μάθουμε πόσα λεπτά έχουμε διαθέσιμα από το συγκεκριμένο μπόνους;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ας εβαζαν μπονους 3ευρω, να μπορεις π.χ. να ενεργοποιησεις ενα πακετο ιντερνετ η ενα πακετο μνματων.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ας εβαζαν μπονους 3ευρω, να μπορεις π.χ. να ενεργοποιησεις ενα πακετο ιντερνετ η ενα πακετο μνματων.

 

γιαυτον ακριβως τον λογο δεν το εκαναν 3 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις να μου πεις πως μπορούμε να μάθουμε πόσα λεπτά έχουμε διαθέσιμα από το συγκεκριμένο μπόνους;

 

ναι καλείς το 1252 επιλογή 4! Και σου λέει τα υπόλοιπομένα λεπτά!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να γραψουμε το ποσο της καρτας που βαλαμε και το αντιστοιχο δωρο που λαβαμε. να δουμε τελικα ισχυει οτι οι 10ευρες θα παρουν μονο 2 ευρω δωρο...
Link to comment
Share on other sites

γιαυτον ακριβως τον λογο δεν το εκαναν 3 ευρω.

 

Ε τετοια εκαναν μια ζωη και απο κει που ειχε CU ολη Ελλαδα πριν καποια χρονια, τωρα το εχουν περασει μεχρι κ τα καρτοκινητα στο δικτυο του αερα! Να φανταστειτε ηταν οι πρωτοι που εφεραν στην Ελλαδα τα 500λεπτα με 5ευρω, ειχαν σκεφτει τον εξεις τρελο τροπο για να σε κλεβουν "100 κλησεις των 5λεπτων" δλδ στα 5λεπτα να το κλεινεις κ να ξαναπερνεις, σου τρωγε μια καρτα χωρις να το παρεις χαμπαρι. Μια ζωη τετοια εκαναν τα ζωαδια της voda και το εξαφανισαν το cu απο το χαρτη. Δωσε ανθρωπε μου 3ευρω μπονους να μπορει να ενεργοποιηθει ενα πακετακι.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

όχι προφανώς εννοεί ότι δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης δυνατότητας ενεργοποίησης του μπόνους των 2ωρών. Όπως π.χ. Ήτανε τα 1500 πέρυσι που ήτανε για 1,5 χρόνο διάρκεια το πρόγραμμα, τώρα σε αυτό το αντίστοιχο πακέτο( τι αντίστοιχο πακέτο; καμία σχέση αλλά λέμε τώρα) απλά δεν έχει ημερομηνία διαρκείας του προγράμματος αλλά είναι ανοιχτή !. Επίσης εάν πριν λήξει το μπόνους των 2ωρών βάλεις και δεύτερη κάρτα 10ευρώ θα πάρεις ναι μεν της 2ώρες αλλά θα μεταφερθούν τα υπόλοιπομένα λεπτά από της 2ώρες στον επόμενο μήνα! Εγώ στον πατέρα μου που δεν κάνει μεγάλη χρήση έχει, γύρω στα 300λεπτά από μπόνους ανανέωσης λόγω ότι τα μεταφέρα με το τρόπο που αναφέρα πριν.

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες, εννοείς οτι έχεις μεταφέρει υπόλοιπο προηγούμενου μήνα στον επόμενο??? Έχεις τσεκάρει οτι το προηγούμενο υπόλοιοπο δεν έληξε στις 30 μέρες και αφαιρέθηκε (π.χ. την 1/12 έχεις 20' υπόλοιπο από την ανανέωση που έκανες στις 5/11 (και άρα θα λήξει 5/12), αν ξαναβάλεις κάρτα την 1 Δεκεμβρίου θα έχεις 120+20 αλλά τα 20 θα λήξουν στις 5/12...

 

Νομίζω δεν γίνεται, εγώ ανανεώνω κάθε αρχή του μήνα (π.χ. 1-2 του μήνα) και δεν τα καταναλωνω αυτές τις 2 ώρες (συνήθως τρώω γύρω στα 80-90 λεπτά), πάντα στην αρχή του μήνα μου λέει 0 λεπτά και πρέπει να ξαναβάλω 10άρα κάρτα, άρα ισχύει αυτό που ειπώθηκε πιό πάνω, έχουν ισχύ 30 μέρες και μετά μηδενίζονται.

Link to comment
Share on other sites

ναι καλείς το 1252 επιλογή 4! Και σου λέει τα υπόλοιπομένα λεπτά!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες, εννοείς οτι έχεις μεταφέρει υπόλοιπο προηγούμενου μήνα στον επόμενο??? Έχεις τσεκάρει οτι το προηγούμενο υπόλοιοπο δεν έληξε στις 30 μέρες και αφαιρέθηκε (π.χ. την 1/12 έχεις 20' υπόλοιπο από την ανανέωση που έκανες στις 5/11 (και άρα θα λήξει 5/12), αν ξαναβάλεις κάρτα την 1 Δεκεμβρίου θα έχεις 120+20 αλλά τα 20 θα λήξουν στις 5/12...

 

Νομίζω δεν γίνεται, εγώ ανανεώνω κάθε αρχή του μήνα (π.χ. 1-2 του μήνα) και δεν τα καταναλωνω αυτές τις 2 ώρες (συνήθως τρώω γύρω στα 80-90 λεπτά), πάντα στην αρχή του μήνα μου λέει 0 λεπτά και πρέπει να ξαναβάλω 10άρα κάρτα, άρα ισχύει αυτό που ειπώθηκε πιό πάνω, έχουν ισχύ 30 μέρες και μετά μηδενίζονται.

 

Σωστή η σκέψη σου, αλλά μήπως τα δωρεάν λεπτά μηδενίζονται εφόσον περάσουν 30 μέρες χωρίς να βάλεις κάρτα; Και αν βάλεις κάρτα πριν λήξουν, μήπως παραμένουν; Δηλαδή κάτι σαν το πακέτο των 60 mb που αν το ανανεώσεις χειροκίνητα πριν τις 30 μέρες αθροίζονται τα mb με του επόμενου μήνα... Φυσικά αν περάσουν οι 30 μέρες χωρίς ανανέωση, μηδενίζονται. Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή στις 29 μέρες για παράδειγμα, για να δεις αν ισχύει τελικά...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες, εννοείς οτι έχεις μεταφέρει υπόλοιπο προηγούμενου μήνα στον επόμενο??? Έχεις τσεκάρει οτι το προηγούμενο υπόλοιοπο δεν έληξε στις 30 μέρες και αφαιρέθηκε (π.χ. την 1/12 έχεις 20' υπόλοιπο από την ανανέωση που έκανες στις 5/11 (και άρα θα λήξει 5/12), αν ξαναβάλεις κάρτα την 1 Δεκεμβρίου θα έχεις 120+20 αλλά τα 20 θα λήξουν στις 5/12...

 

Νομίζω δεν γίνεται, εγώ ανανεώνω κάθε αρχή του μήνα (π.χ. 1-2 του μήνα) και δεν τα καταναλωνω αυτές τις 2 ώρες (συνήθως τρώω γύρω στα 80-90 λεπτά), πάντα στην αρχή του μήνα μου λέει 0 λεπτά και πρέπει να ξαναβάλω 10άρα κάρτα, άρα ισχύει αυτό που ειπώθηκε πιό πάνω, έχουν ισχύ 30 μέρες και μετά μηδενίζονται.

 

δεν μηδενίζονται! Εάν πριν λήξει το μπόνους βάλεις και δεύτερη κάρτα είναι τσεκαρισμενο!. Στον πατέρα μου γίνεται κανονικά. Άρα και σε εσένα. Οπότε πριν τελειώσει ο μήνας βαλε μια κάρτα 10ευρώ. Υπολόγισε μια μέρα πριν, την ημέρα που σου λέει ότι λήγει το πακέτο στο μύνημα που λαμβάνεις από την προηγούμενη ανανέωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες, εννοείς οτι έχεις μεταφέρει υπόλοιπο προηγούμενου μήνα στον επόμενο??? Έχεις τσεκάρει οτι το προηγούμενο υπόλοιοπο δεν έληξε στις 30 μέρες και αφαιρέθηκε (π.χ. την 1/12 έχεις 20' υπόλοιπο από την ανανέωση που έκανες στις 5/11 (και άρα θα λήξει 5/12), αν ξαναβάλεις κάρτα την 1 Δεκεμβρίου θα έχεις 120+20 αλλά τα 20 θα λήξουν στις 5/12...

 

Νομίζω δεν γίνεται, εγώ ανανεώνω κάθε αρχή του μήνα (π.χ. 1-2 του μήνα) και δεν τα καταναλωνω αυτές τις 2 ώρες (συνήθως τρώω γύρω στα 80-90 λεπτά), πάντα στην αρχή του μήνα μου λέει 0 λεπτά και πρέπει να ξαναβάλω 10άρα κάρτα, άρα ισχύει αυτό που ειπώθηκε πιό πάνω, έχουν ισχύ 30 μέρες και μετά μηδενίζονται.

 

Είναι καρατσεκαρισμένο . Όλα τα πακέτα της Vodafone μεταφέρονται φτάνει να ανανεώσεις με το ίδιο πριν λήξουν .

Αν έχεις ας πουμε 600 λεπτά και αγοράσεις πάλι 600 θα ανανεωθούν

Αλλά ακριβώς με το ίδιο πακέτο . Επί 3 μήνες έπερνα τα 1200 στο CU και είχα φτάσει να έχω 1600 λεπτά και 3590 μηνύματα ( επειδή δεν στέλνω μηνύματα ) μόλις όλως έληξε η προσφορά με τα 1200+1200 και αγόρασα 600 Προς CU μόνο φωνή και όχι μηνύματα , το θεώρησε άλλο πακέτο και τα προηγούμενα χάθηκν μετά από τις 30 ημέρες.

Επίσης τα 120 λεπτά του BONUS έβαλα κάρτα πριν την λήξη και είχα 166 λεπτά , ακόμα και μετά από 1 εβδομάδα (μέχρι που τα έφαγα)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να γραψουμε το ποσο της καρτας που βαλαμε και το αντιστοιχο δωρο που λαβαμε. να δουμε τελικα ισχυει οτι οι 10ευρες θα παρουν μονο 2 ευρω δωρο...

Η αδερφή μου έβαλε κάρτα των 20 ευρώ σήμερα και ανταμείφθηκε με 2 ολόκληρα ευρώ... Καταλαβαίνετε...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και γω έβαλα 20€ και μου καναν δώρο 2€.

 

(καλύτερα να κανα δύο ανανεώσεις των 10€)

 

ναι αλλα στο μπονους αλλο να βαλεις δεκαρα και αλλο να βαλεις 20αρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 10€ στο CU είναι σίγουρο τουλάχιστον το 2ευρω; Ή υπάρχει περίπτωση να μην σου δώσει τίποτα;

 

Πέτυχα σήμερα διανομή πακέτων καρτοκινητής vodafone και το φακελάκι έγραφε στο αυτοκολλητάκι

"6€ δωρεάν χρονος ομιλίας, 3€ ανά μήνα για 2 μήνες με προϋποθεση 1 ανανέωση χρονου ομιλίας ανά μήνα".

Άλλαξε, λοιπον, απο την τελευταία φορά που το είχα τσεκάρει. Σου δίνει μεγαλύτερο κίνητρο για τις πρώτες ανανεώσεις σε σχέση με παλιοτερα που έδινε 1 ευρώ ανά μήνα αλλά για 12 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 10€ στο CU είναι σίγουρο τουλάχιστον το 2ευρω; Ή υπάρχει περίπτωση να μην σου δώσει τίποτα;

 

Πέτυχα σήμερα διανομή πακέτων καρτοκινητής vodafone και το φακελάκι έγραφε στο αυτοκολλητάκι

"6€ δωρεάν χρονος ομιλίας, 3€ ανά μήνα για 2 μήνες με προϋποθεση 1 ανανέωση χρονου ομιλίας ανά μήνα".

Άλλαξε, λοιπον, απο την τελευταία φορά που το είχα τσεκάρει. Σου δίνει μεγαλύτερο κίνητρο για τις πρώτες ανανεώσεις σε σχέση με παλιοτερα που έδινε 1 ευρώ ανά μήνα αλλά για 12 μήνες.

 

ειναι σιγουρο. το καλοκαιρι πηρα τετοια πακετα με νουμερα. εχει καιρο που αλλαξε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα 20αρα και κερδιασα αλλα 20 ευρω :) και χθες εβαλε η αδελφη μου 10αρα και της εδωσαν 2 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την ηξερα την προσφορά αυτή μέχρι χτες το μεσημέρι και πηγα και έβαλα 6 ευρώ από κατάστημα χτες το πρωί και μετά έμαθα για την προσφορά :@ τα νεύρα μου. Σήμερα ελαβα email για την προσφορά ενώ sms δεν έχει έρθει. Τους καραγκιόζηδες δύο μέρες αφού ξεκινήσουν τα δώρα το βγάζουν στη φορά...
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα περίπτωση γνωστού που έβαλε 10άρα κάρτα και μπήρε 20 μπόνους...

 

πολυ τυχερος ο γνωστος σου. Δεν εχω ακουσει αλλη περιπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ανεξηγητη μειωση υπολοιπου που να παρω τηλεφωνο;

 

Sent from my unique SGSII

 

στο 13830.

 

Εύχομαι να βγάλεις άκρη! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...