Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι; Αν έχει κάποιος ένα νέο νούμερο καρτοκινητού στην Κόκκινη, μπορεί να τραβήξει για την Πράσινη την αμέσως επόμενη μέρα ή θα φάει πόρτα; Πρέπει να μείνει κανείς αναγκαστικά 1 μήνα στην Κόκκινη αν είναι νέος ο αριθμός του καρτοκινητού; Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Αν έχει κάποιος ένα νέο νούμερο καρτοκινητού στην Κόκκινη, μπορεί να τραβήξει για την Πράσινη την αμέσως επόμενη μέρα ή θα φάει πόρτα; Πρέπει να μείνει κανείς αναγκαστικά 1 μήνα στην Κόκκινη αν είναι νέος ο αριθμός του καρτοκινητού;

 

μπορεις και την επομενη μερα αν θελεις. αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να κανεις μια ανανεωση πρωτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Αν έχει κάποιος ένα νέο νούμερο καρτοκινητού στην Κόκκινη, μπορεί να τραβήξει για την Πράσινη την αμέσως επόμενη μέρα ή θα φάει πόρτα; Πρέπει να μείνει κανείς αναγκαστικά 1 μήνα στην Κόκκινη αν είναι νέος ο αριθμός του καρτοκινητού;

 

μπορεις και την επομενη μερα αν θελεις. αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να κανεις μια ανανεωση πρωτα.

 

Και την ίδια μέρα μπορείς, χωρίς να χρειαστεί να κάνεις ούτε ένα ευρώ ανανέωση :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Σήμερα είχα συνδεθεί με το ίντερνετ όλη μέρα και αντί να μου έρθει μύνημα όταν είχα υπερβεί τα 15mb ίντερνετ μου ήρθε μετά από κάποιες ώρες ότι εχω καταναλώσει 250mb ! Τέλειο! Αυτα είναι!. Και μετά έπεσε η ταχύτητα όταν έλαβα μύνημα. Μπράβο στην βονταφον! Ρώτησα στο 13840 εάν έχει αλλάξει κάτι σχετικά με το πρακτικό όριο του ίντερνετ όλη μέρα και μου είπανε όχι, ισχύει τα 15μβ ίντερνετ και μετά πέφτει η ταχύτητα. Αλλά ότι ήμουνα τυχερός διότι έπεσα σε τυχόν αναβάθμιση του συστήματος ή ότι το σύστημα δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί εγκαίρως για αυτό!. Σε κάθε περίπτωση το ίντερνετ όλη μέρα είναι τέλειο! Διότι είναι πρακτικά απεριόριστο το ίντερνετ και δεν σε χρεώνει όσα mb και αν κατεβάσεις! Βέβαια φανταστείτε να μην υπήρχε το ίντερνετ όλη μέρα πόσα χρήματα θα μου είχε φάει. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Σήμερα είχα συνδεθεί με το ίντερνετ όλη μέρα και αντί να μου έρθει μύνημα όταν είχα υπερβεί τα 15mb ίντερνετ μου ήρθε μετά από κάποιες ώρες ότι εχω καταναλώσει 250mb ! Τέλειο! Αυτα είναι!. Και μετά έπεσε η ταχύτητα όταν έλαβα μύνημα. Μπράβο στην βονταφον! Ρώτησα στο 13840 εάν έχει αλλάξει κάτι σχετικά με το πρακτικό όριο του ίντερνετ όλη μέρα και μου είπανε όχι, ισχύει τα 15μβ ίντερνετ και μετά πέφτει η ταχύτητα. Αλλά ότι ήμουνα τυχερός διότι έπεσα σε τυχόν αναβάθμιση του συστήματος ή ότι το σύστημα δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί εγκαίρως για αυτό!. Σε κάθε περίπτωση το ίντερνετ όλη μέρα είναι τέλειο! Διότι είναι πρακτικά απεριόριστο το ίντερνετ και δεν σε χρεώνει όσα mb και αν κατεβάσεις! Βέβαια φανταστείτε να μην υπήρχε το ίντερνετ όλη μέρα πόσα χρήματα θα μου είχε φάει.

 

τι χρηση εκανες και καταναλωσες 250mb αν επιτρεπεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω διαπιστώσει ότι αν ξεκινήσεις να κατεβάζεις ένα μεγάλο αρχείο , ή να δείς ένα βίντεο 2 ωρών , δεν σε κόβει πριν το κατεβάσεις όλο!!! αν όμως σταματήσεις το download, σου έρχεταις αμέσως μήνυμα ότι πέρασες τα 15ΜΒ !!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην βονταφον για ποιο λογο;Που για αλλη μια φορα αποδεικνειονται τα προβληματικα συστηματα που εχει;Ασχετα αν σε συμφερει,που κατεβασες 250mb.Εγω να φανταστεις χωρις καρτα οταν βαριεμαι με συνεχη επιμονη μπαινω vodafone live.Και προτεινω να το δοκιμασετε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ την Vodafone και το CC της γιατί: μετά από 3 κλήσεις μου για να διαμαρτυρηθώ για ένα έξτρα μπόνους CU 30MB που δεν μου ήρθε στην ώρα του, τελικά μου πίστωσαν 10 ευρώ! :D Και έτσι, αναπληρώθηκαν και τα 3-4 ευρώ παυ είχα χάσει κατά καιρούς από το ίντερνετ όλη μέρα που ενεργοποιούνταν "μόνο του", δηλαδή από κακούς χειρισμούς και ρυθμίσεις του κινητού μου ή από μη ενημέρωση ότι το πακέτο data μου μόλις είχε λήξει!

(βαρέθηκαν τη γκρίνια μου και τις ώρες που έτρωγα από τους εργαζόμενούς τους για να εξηγώ το πρόβλημα μου και είπαν να το λύσουν δραστικά! Μπράβο κι ευχαριστώ πολύ! :cool: Και θα θυμάμαι ότι μου δώσατε 5-6 ευρώ καβάντζα και δεν θα τηλεφωνήσω να διαμαρτυρηθώ αν πάλι χάσω τίποτα ψιλά!)

 

Επίσης, βρήκα τρόπο να μην μου ξαναφάει ευρώ το internet all day: έχω βάλει στο smartphone (το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για ιντερνετ και όχι ως τηλέφωνο) μια σιμ με υπόλοιπο μικρότερο του ενός ευρώ. Τώρα αν μπορεί ας μου φάει 1 ευρώ! :p Και κάθε μήνα θα βάζω άλλη σιμ -όποια από τις πολλές που έχω έχει υπόλοιπο κάτω από 1 ευρώ ή θα κάνω μεταφορά υπολοίπου σε άλλη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Νέο ποστ για άλλο θέμα:

Θέλω να ανανεώσω μια sim vodafone που λήγει 9/12/2011.

Με ενδιαφέρει να πάρω ό,τι περισσότερο μπορώ από αυτήν την ανανέωση με προτεραιότητα σε χρόνο προς Vodafone -συν ό,τι άλλη προσφορά μπορεί να υπάρχει. Αλλά βλέπω ότι δεν "τρέχει" καμία προσφορά πέρα από το Bonus Talk2Vodafone που δίνει τις 2 ώρες. :( Δεν έχει ούτε extra bonus στο CU ούτε τίποτα. Άρα:

Με 5€ δεν παίρνω τίποτα προς όλη τη Vodafone.

Με 10€ παίρνω τις 2 ώρες προς όλη τη Vodafone.

Με 20€ παίρνω τις 2 ώρες προς όλη τη Vodafone συν 60ΜΒ.

Οπότε, θα κάνω τη sim Vodafone International για να έχω και το φτηνό SMS και θα βάλω 10€.

Υπάρχει άλλη προσφορά που μου διαφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την κάνεις Νέα καρτοκινητή ( Πρώην A la carte) . Να πάρεις 60 λεπτά προς όλα τα δίκτυα + 0.01 για 2 αριθμούς Vodafone .

Περίμενε και την χριστουγεννιάτικη προσφορά που έρχεται .

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την κάνεις Νέα καρτοκινητή ( Πρώην A la carte) . Να πάρεις 60 λεπτά προς όλα τα δίκτυα + 0.01 για 2 αριθμούς Vodafone .

Περίμενε και την χριστουγεννιάτικη προσφορά που έρχεται .

 

χριστουγεννιάτικη προσφορά; τι είναι αυτό καινούργιο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χριστουγεννιάτικη προσφορά; τι είναι αυτό καινούργιο;

 

http://www.facebook.com/VodafoneCU#!/questions/10150418893599756/

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την κάνεις Νέα καρτοκινητή ( Πρώην A la carte) . Να πάρεις 60 λεπτά προς όλα τα δίκτυα + 0.01 για 2 αριθμούς Vodafone .

Περίμενε και την χριστουγεννιάτικη προσφορά που έρχεται .

 

Αφού έχω φ2γ2 δεν αξίζουν, πιστεύω, τα 60' προς όλους, αντίθετα θέλω να μιλάω 200-300' το μήνα σε 6 αριθμούς βόνταφον. Κανονικά τους έχω ανά 2 σε 3 sim Καρτοκινητής Vodafone και μιλάω με αυτούς με το 1 λεπτό το λεπτό, από τότε που σταμάτησαν τα unlimited και οι διάφορες προσφορές με τα 300' και τα 120' επί 2 του περασμένου μήνα (αν τις θυμάστε). Τώρα που πρέπει να ανανεώσω είπα να βάλω τα 120' (που είναι λίγα και δεν θα μου φτάσουν για ένα μήνα).

Θα περιμένω ως τις 8/12 να δω τι θα βγάλει και το CU. Επίσης, κάποιος μου πρότεινε να βάλω το cash back, που στα 20€ θα μου δώσει το Φεβρουάριο +3,5€, δηλάδη 350' με το 1 λεπτό το λεπτό -δεν είναι καθόλου κακή ιδέα!

[Και έχω και φυλαγμένη μια παλιά κάρτα ανανέωσης 20€ χωρίς φόρο που σημάινει ότι θα πάρω 24€. Καθόλου κακά.]

Link to comment
Share on other sites

Με έπιασε μια νοσταλγία να ξαναχρησιμοποιησω σα δεύτερο αριθμό το αρχαίο μου cu, απο το 2000 παρακαλω! Ηρθε και ενα καταληλο μνμ κιολας χτες "Ανανεωστε μεχρι 31/12 με ιση η μεγαλυτερη αξια των 15ευρω κ θα απολαμβανεται για ολο το 2012 καθε μηνα 10ευρω να τα καταλανωνετε οπως εσεις θελετε!" Βασικα θελω να στελνω πολλα μνματα και ιντερνετ! Κατα καιρους γιατι τον συγκεκριμενο αριθμο με επαιρναν για καλες προσφορες, τον εχω παντα ανοιντο στο 3410 μου, θυμαμαι αρχες του καλοκαιριου που μας περασε με ειχε παρει ενας τυπος απο 1399 τηλ και μου ειχε πρωτινει το U15 με 8ευρω, του ειχα πει ναι μετα με ξανακαλει την αλλη μερα και μου λεει οτι δε γινεται τελικα και μου πρωτεινε ενα μεγαλυτερο προγραμμα στη μιση τιμη αλλα δε δεχτηκα. Τοσα χρονια συνδεση και με ενα WhatsUp τα τελευταια 3 εχω χασει τα καρτοκινητα της vfn.

 

@kotsianis7 περιμενω να μου πρωτινεις το καλυτερο αναμεσα σε cu η νεο καρτοκινητο, ξερω οτι εισαι πολυ καλος σε θεματα vfn.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

όσο πάει και το ξεφτιλίζουν :mad:

είχαμε τα 1500+1500 με την ανανέωση (μια χαρά), πέσαμε στα 1200+1200 (με 5ε? δεν θυμάμαι) και ήρθαμε στα 600+600 με 7ε??? ε με το νέο έτος ρίχτε το στα 300+300 με 10ε να το κλείσουμε εντελώς το κινητό.

Λεφτά δεν υπάρχουν πάρτε το χαμπάρι!! τουλ να χουμε χρόνο να παίρνουμε κάνα φίλο/φίλη να τα λέμε (ποτά κ καφέδες κ ταξίδια τέλος)

 

τελικά το combo600 πόσες φορές το μήνα μπορεί να ενεργοποιηθεί ξέρουμε??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια απο οποιον ξερει...

Μεχρι στιγμης εχω συμβολαιο το unlimited 20 και θα ηθελα να το μετατρεψω σε καρτοκινητη. Βλεπω ομως οτι με 10 ευρω ανανεωση δεν εχω 1500' προς βοντα που μ'ενδιαφερει. Υπαρχει κατι με 10 ευρω το μηνα να εχουμε απεριοριστο προς βοντα; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια απο οποιον ξερει...

Μεχρι στιγμης εχω συμβολαιο το unlimited 20 και θα ηθελα να το μετατρεψω σε καρτοκινητη. Βλεπω ομως οτι με 10 ευρω ανανεωση δεν εχω 1500' προς βοντα που μ'ενδιαφερει. Υπαρχει κατι με 10 ευρω το μηνα να εχουμε απεριοριστο προς βοντα; Ευχαριστω

 

τα 1500' δεν τα έχεις στο καρτοκινητό, αλλά τα πλησιάζεις ενεργοποιώντας 2 φορές τα 600' με κόστος 2χ5=10€ (δεν σου μένουν όμως λεφτά στην κάρτα για άλλα δίκτυα, οπότε πρέπει να βάλεις παραπάνω απο 10ε/μηνα εκτός κ αν μιλάς αποκλειστικά με cu)

Αν θες λεπτά προς όλη τη βόντα τότε ζορίζουν κ άλλο τα πράγματα, δες κ διάλεξε

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

+ το bonus ανανέωσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Νέα χριστουγεννιάτικη προσφορά στο Vodafone cυ που ισχύει από 5-15/12. Κερδίζεις με κάθε ανανέωση 10ευρώ. Ή 2ευρώ, ή 20ευρώ, ή 200ευρώ χρόνο ομιλίας ή μπαίνεις σε κλήρωση για το νέο σονυ ερικσον xperia neο. Για εγράφη στην συγκεκριμένη προσφορά στειλε χ στο 1398 .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafonecu.gr/gr/xmas-bonus/

Δε με πείθει και πολύ η προσφορά τους, όσο για τα 200ευρώ ελπίζω να μην είναι απάτη και να τα κερδίσει κάποιος..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. Με κάθε ανανεωση 10 ευρω στο καρτοκινητό δικαιούμαι 2 ωρες προς vodafone και τα χρηματα που μενουν στο λογ/μο προς τριτους; Τα 1500' εγιναν 120' ;;; Αχ ρε πετσαλνικε... Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

ωραίο κόλπο για να πάρουν τα πάνω τους και οι 10αρες κάρτες και μάλιστα εντός 10ημερών! πάντως για κόσμο που όπως και να χει βάζει 10+ μηνιαίως (σαν εμένα πχ) δεν είναι άσχημα. Αν και το κόβω εγώ ή να μην πάρω τπτ ή να πάρω 2€ στην καλύτερη :lol:

ελπίζω να ισχύει το αυτονόητο φυσικά, η κάρτα να μένει κανονικά για όποια χρήση θέλω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κέρδισα 2 ευρώ :-(

Ευτυχώς πήρα και 120 λεπτά προς όλη την Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κέρδισα 2 ευρώ :-(

Ευτυχώς πήρα και 120 λεπτά προς όλη την Vodafone .

 

:lol: Πωπωωωω ! Αλήθεια πώς σκέφτεσαι να τα ξοδέψεις όλα αυτά τα ευρώ; :D Να ευθυμήσουμε και λίγο! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι εύκολα μπορεί να καταλάβει κανείς, θα βρέξει δίευρα στις 10άρες κάρτες και τα μεγάλα δώρα θα πάνε, αν πάνε, στις 30+...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...