Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε cu, ποια είναι η εντολή για φραγή εξερχομένων κλήσεων; Υπάρχει κάτι του τύπου *αριθμος# που να φράσσει τις εξερχομενες αλλά να λειτουργούν τα data;

Δεν βρίσκω φραγή κλήσεων στις ρυθμίσεις του android κινητού μου και δεν θέλω να κατεβάσω καμία εφαρμογή.

Μπορώ να το κάνω με εντολή;

Link to comment
Share on other sites

Σε cu, ποια είναι η εντολή για φραγή εξερχομένων κλήσεων; Υπάρχει κάτι του τύπου *αριθμος# που να φράσσει τις εξερχομενες αλλά να λειτουργούν τα data;

Δεν βρίσκω φραγή κλήσεων στις ρυθμίσεις του android κινητού μου και δεν θέλω να κατεβάσω καμία εφαρμογή.

Μπορώ να το κάνω με εντολή;

 

*33*1234# kαι στην συνέχεια πατάμε την κλήση

Απενεργοποίηση #33*1234#

 

Αν θέλεις να φράξεις μόνο τις κλήσεις αλλά να στέλνεις μηνύματα

*33*1234*11#

Σε όλες τις περιπτώσεις λειτουργούν τα Data

Link to comment
Share on other sites

το http://www.vodafonecu.gr πεθανε; Δεν μπορω να μπω. Εσείς;

 

εγω μπαινω χωρις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει κάποιος κάποιο νούμερο στο όνομά του και δεν έχουν κλείσει 12 μήνες χωρίς ανανέωση, μπορεί να πάει ζητήσει να το ακυρώσουν, πηγαίνοντας στο κατάστημα με την ταυτότητα;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε απώλεια του αριθμού και μην εκδίδεις νέα κάρτα SIM. Ο αριθμός ωστόσο θα παραμείνει στο όνομά σου, έως ότου συμπληρωθούν 15 μήνες χωρίς ανανέωση απ'την προηγούμενη ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα: έχω ένα cu μέσα στο 6303 nokia. όταν στέλνω sms σχεδόν πάντα μου λέει απέτυχε και πρέπει να πάω να το βρρω το μνμ και να πατήσω αποστολή αντιγράφου για να φύγει (χωρίς πρόβλημα την 2η φορα). Είχα ξαναρωτήσει πιο παλιά εδώ και μου προτείνατε επαναφορά εργ ρυθμίσεων, και μπορώ να πω πως για 2μέρες το πρόβλημα δεν υπήρχε, αλλά πάλι τα ίδια :blink: (όταν η σιμ είναι σε άλλη συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα)

όλα τα άκυρα σε μένα??

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα: έχω ένα cu μέσα στο 6303 nokia. όταν στέλνω sms σχεδόν πάντα μου λέει απέτυχε και πρέπει να πάω να το βρρω το μνμ και να πατήσω αποστολή αντιγράφου για να φύγει (χωρίς πρόβλημα την 2η φορα). Είχα ξαναρωτήσει πιο παλιά εδώ και μου προτείνατε επαναφορά εργ ρυθμίσεων, και μπορώ να πω πως για 2μέρες το πρόβλημα δεν υπήρχε, αλλά πάλι τα ίδια :blink: (όταν η σιμ είναι σε άλλη συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα)

όλα τα άκυρα σε μένα??

 

Κανε του μια αναβαθμιση :-)

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε απώλεια του αριθμού και μην εκδίδεις νέα κάρτα SIM. Ο αριθμός ωστόσο θα παραμείνει στο όνομά σου, έως ότου συμπληρωθούν 15 μήνες χωρίς ανανέωση απ'την προηγούμενη ανανέωση

 

τι είναι αυτό το 15μηνο; στους 12μήνες εάν δεν βάλεις κάρτα δεν διαγράφεται το υπόλοιπο που υπάρχει μέσα; και μετά σου δίνουνε 1μήνα επιπλέον ως μήνας χάριτος για να βάλεις κάρτα αλλιώς διαγράφεται τελείως ο αριθμός σου ;. Άλλαξε και αυτό ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τα δωράκια που παίρναμε με κάθε ανανέωση κάρτας κόπηκαν; εγώ είχα επιλέξει τα 30σμσ αλλά απ ότι βλέπω δεν μπήκαν με την τελευταία κάρτα
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σταμάτησαν στις 31/10. Ούτε στην ιστοσελίδα αναγράφονται πλέον.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σταμάτησαν στις 31/10. Ούτε στην ιστοσελίδα αναγράφονται πλέον.

 

Πολύ την κράτησαν. Τελικά και όλα να τα κόψει το w.u. και να δίνουν οι άλλοι δυσκολα θα φύγει ο κόσμος από το w.u.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δύσκολο έτσι κι αλλιώς δεδομένου ότι οι μισοί έχουν cosmote.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα: έχω ένα cu μέσα στο 6303 nokia. όταν στέλνω sms σχεδόν πάντα μου λέει απέτυχε και πρέπει να πάω να το βρρω το μνμ και να πατήσω αποστολή αντιγράφου για να φύγει (χωρίς πρόβλημα την 2η φορα). Είχα ξαναρωτήσει πιο παλιά εδώ και μου προτείνατε επαναφορά εργ ρυθμίσεων, και μπορώ να πω πως για 2μέρες το πρόβλημα δεν υπήρχε, αλλά πάλι τα ίδια :blink: (όταν η σιμ είναι σε άλλη συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα)

όλα τα άκυρα σε μένα??

 

εκτός από αναβάθμιση συσκευής και επαναφορά εργ ρυθμίσεων που έκανα ήδη, κάποιος καμιά ιδέα?? είναι σπάσιμο κάθε μνμ 2 φορές

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το πρόβλημα αφορά τη συσκευή σου και δεν είναι θέμα της VF, άρα το πιο κατάλληλο θέμα είναι αυτό του κινητού σου.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το πρόβλημα αφορά τη συσκευή σου και δεν είναι θέμα της VF, άρα το πιο κατάλληλο θέμα είναι αυτό του κινητού σου.

 

μα το ίδιο κινητό με cosmote δουλεύει μια χαρά! άρα φταίει ο συνδυασμός βόντα με το κινητό... οπότε που ποστάρω? :p

Link to comment
Share on other sites

τα δωράκια που παίρναμε με κάθε ανανέωση κάρτας κόπηκαν; εγώ είχα επιλέξει τα 30σμσ αλλά απ ότι βλέπω δεν μπήκαν με την τελευταία κάρτα

 

ναι; σε cu λες, το εξτρα μπονους; κι εμένα δεν μπήκαν τα 30MB την 1/11και πήρα το 13840 και μου είπαν οτι ισχύει η προσφορά αλλά μπορεί να μην είχα ολοκληρώσει σώστα την επιλογή μπονους απο το σάιτ εγώ. Το πάγωσα προσωρινά γιατί σκέφτηκα μήπως είχα κάνει εγώ λάθος, αλλά αν κολλάει το σύστημα τους, να πάρω πάλι να το δώσω για έλεγχο!

Link to comment
Share on other sites

δεν κάναμε τίποτα λάθος φίλε. Απλά δε δούλεψε το παλιοσύστημα τους
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

σε CU το call me back έχει κάποιο περιορισμό;

ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά. πλέον δε δουλεύει. σε ένα συγκεκριμένο νούμερο μόνο.

έχει υπόλοιπο 0,03€ με τελευταία ανανέωση αρχές σεπτεμβρίου.

έχουν γίνει πολλά call me back από το συγκεκριμένο, μήπως γι αυτό μου το μπλοκάρανε;;

Link to comment
Share on other sites

σε CU το call me back έχει κάποιο περιορισμό;

ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά. πλέον δε δουλεύει. σε ένα συγκεκριμένο νούμερο μόνο.

έχει υπόλοιπο 0,03€ με τελευταία ανανέωση αρχές σεπτεμβρίου.

έχουν γίνει πολλά call me back από το συγκεκριμένο, μήπως γι αυτό μου το μπλοκάρανε;;

 

Αυτό πρέπει να έχει συμβεί :

Tip:

Σε περίπτωση που οι φίλοι σου σε έχουν τρελάνει στα Call Me Back και θέλεις να σταματήσεις να λαμβάνεις μηνύματα από την υπηρεσία, μπορείς να καλέσεις δωρεάν στο 1326 και δεν θα ξαναλάβεις SMS.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να έχει συμβεί :

Tip:

Σε περίπτωση που οι φίλοι σου σε έχουν τρελάνει στα Call Me Back και θέλεις να σταματήσεις να λαμβάνεις μηνύματα από την υπηρεσία, μπορείς να καλέσεις δωρεάν στο 1326 και δεν θα ξαναλάβεις SMS.

 

αυτό σίγουρα δεν έχει συμβεί διότι δε μπορεί να γίνει call me back σε κανένα νούμερο και εξάλλου το call me back, εκτός σπανίων περιπτώσεων, γινόταν προς το δικό αριθμό μου.

 

το συγκεκριμένο νούμερο με το πρόβλημα το χρησιμοποιεί γνωστός μου και μου κάνει αυτός call me back.

 

 

για να μη μπερδευτούμε:

όταν είπα σε συγκεκριμένο αριθμό μόνο εννούσα πως μόνο αυτό το Cu δε μπορεί να κάνει call me back και όχι ότι το call me back δε φτάνει σε συγκεκριμένο αριθμό

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

σε CU το call me back έχει κάποιο περιορισμό;

ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά. πλέον δε δουλεύει. σε ένα συγκεκριμένο νούμερο μόνο.

έχει υπόλοιπο 0,03€ με τελευταία ανανέωση αρχές σεπτεμβρίου.

έχουν γίνει πολλά call me back από το συγκεκριμένο, μήπως γι αυτό μου το μπλοκάρανε;;

 

κοίτα το ημερήσιο όριο call me back την ημέρα νομίζω είναι γύρω στα 50. Μια φορά δοκίμασα να κάνω call me back στο δικό μου αριθμό συνέχεια , για να δω ντιν υπερβω το όριο τι θα μου πει και θυμάμαι που έλεγε ότι έχετε υπερβεί το ημερήσιο όριο της ημέρας κάτι, τέτοιο έλεγε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...