Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.

 

πάω να ενεργοποιήσω στο 1268 το bonus all και μου λέει "είστε στο πρόγραμμα προνομιακής χρέωσης, αν επιλέξετε το bounus δεν μπορείτε να επιστρέψετε..."

 

επειδή δεν παρακολουθώ τις προσφορές γενικότερα, ξέρει κανείς τι είναι αυτό το "προνομιακής χρέωσης";

 

ευχαριστώ.

 

προφανώς είναι οι προνομικεσ χρεωσεις που κερδίζεις με την κάρτα των 20 εύρω εγω αυτο κατάλαβα επίσης το 1286 ειναι

το τηλ και οχι το 1268 .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

μου ηρθε απο προχτες sms απο vodafone που λεει:

"τωρα εχετε αυτοματα κ εντελως δωρεαν 500ΜΒ ιντερνετ εως 30/09! Μπειτε σε ολες τις αγαπημενες σας σελιδες: google, facebook, gmail, κα. δωρεαν απο το κινητο σας"

 

Δεν βρηκα κατι στο site της vodafone γι'αυτο. Ισχυει για όλα τα site ή για επιλεγμένα?!

Ξερει κανεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

μου ηρθε απο προχτες sms απο vodafone που λεει:

"τωρα εχετε αυτοματα κ εντελως δωρεαν 500ΜΒ ιντερνετ εως 30/09! Μπειτε σε ολες τις αγαπημενες σας σελιδες: google, facebook, gmail, κα. δωρεαν απο το κινητο σας"

 

Δεν βρηκα κατι στο site της vodafone γι'αυτο. Ισχυει για όλα τα site ή για επιλεγμένα?!

Ξερει κανεις κάτι?

 

Δεν υπαρχει περιορισμος, οπου θες μπες

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα η vodafone με πηρε τηλ. να μου πει οτι απο 1 Ιανουαριου καταργουνται τα καρτοκινητα τουλαχιστον τα δικα τους και οτι μου κανουν 1 προσφορα 2.5 ωρες ομιλιας προς ολους με 14.50 ευρω το μηνα σε συμβολαιο μονο για 4 μηνες και μετα κανονικα αν θελω μενω στο συμβολαιο με τις κανονικες τιμες του συμβολαιου!

Εμαθε κανενας γιατι καταργει η Vodafone τα καρτοκινιτα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η vodafone με πηρε τηλ. να μου πει οτι απο 1 Ιανουαριου καταργουνται τα καρτοκινητα τουλαχιστον τα δικα τους και οτι μου κανουν 1 προσφορα 2.5 ωρες ομιλιας προς ολους με 14.50 ευρω το μηνα σε συμβολαιο μονο για 4 μηνες και μετα κανονικα αν θελω μενω στο συμβολαιο με τις κανονικες τιμες του συμβολαιου!

Εμαθε κανενας γιατι καταργει η Vodafone τα καρτοκινιτα;

 

τι βλακειες ειναι αυτα ; . αμα δεν γινει στην πραξη εγω δεν το πιστευω... διοτι εγω πιστευω οτι ετσι τα λενε για να σου πουνε να πας σε συμβολαιο.. το περιεργο ειναι οτι σε πηρανε τωρα για τον ιανουαριο;. πολυ κουλο...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η vodafone με πηρε τηλ. να μου πει οτι απο 1 Ιανουαριου καταργουνται τα καρτοκινητα τουλαχιστον τα δικα τους και οτι μου κανουν 1 προσφορα 2.5 ωρες ομιλιας προς ολους με 14.50 ευρω το μηνα σε συμβολαιο μονο για 4 μηνες και μετα κανονικα αν θελω μενω στο συμβολαιο με τις κανονικες τιμες του συμβολαιου!

Εμαθε κανενας γιατι καταργει η Vodafone τα καρτοκινιτα;

χα, χα,χα, χα ,χα .

Μαρέσει που το πίστεψες κιόλας και θέλεις να σου πούμε γιατί τα καταργεί.

Μα δεν τα καταργεί πολύ απλά.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η vodafone με πηρε τηλ. να μου πει οτι απο 1 Ιανουαριου καταργουνται τα καρτοκινητα τουλαχιστον τα δικα τους και οτι μου κανουν 1 προσφορα 2.5 ωρες ομιλιας προς ολους με 14.50 ευρω το μηνα σε συμβολαιο μονο για 4 μηνες και μετα κανονικα αν θελω μενω στο συμβολαιο με τις κανονικες τιμες του συμβολαιου!

Εμαθε κανενας γιατι καταργει η Vodafone τα καρτοκινιτα;

 

Έλεος... Τί άλλο πια θα πούνε για να τσιμπήσουν πελάτες;

Link to comment
Share on other sites

Κολοκύθια-τούμπανα να τους πείτε όσους σας τηλεφωνούν και λένε τέτοια μαργαριτάρια.

 

Το μόνο που ενδεχομένως κοπεί στα καρτοκινητά και των 3 του καρτέλ είναι το bonus οποιασδήποτε μορφής δίνεται(χρηματικό, έξτρα χρόνος, sms κλπ.) και λογικά θα παραμείνουν μόνο τα πακέτα που θα ενεργοποιούνται με αφαίρεση του ποσού απ'το υπολοιπο του λογαριασμού. Όλα τ΄άλλα είναι ιστορίες γι'άγρίους.

Link to comment
Share on other sites

Κολοκύθια-τούμπανα να τους πείτε όσους σας τηλεφωνούν και λένε τέτοια μαργαριτάρια.

 

Το μόνο που ενδεχομένως κοπεί στα καρτοκινητά και των 3 του καρτέλ είναι το bonus οποιασδήποτε μορφής δίνεται(χρηματικό, έξτρα χρόνος, sms κλπ.) και λογικά θα παραμείνουν μόνο τα πακέτα που θα ενεργοποιούνται με αφαίρεση του ποσού απ'το υπολοιπο του λογαριασμού. Όλα τ΄άλλα είναι ιστορίες γι'άγρίους.

 

Θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κολοκύθια-τούμπανα να τους πείτε όσους σας τηλεφωνούν και λένε τέτοια μαργαριτάρια.

 

Το μόνο που ενδεχομένως κοπεί στα καρτοκινητά και των 3 του καρτέλ είναι το bonus οποιασδήποτε μορφής δίνεται(χρηματικό, έξτρα χρόνος, sms κλπ.) και λογικά θα παραμείνουν μόνο τα πακέτα που θα ενεργοποιούνται με αφαίρεση του ποσού απ'το υπολοιπο του λογαριασμού. Όλα τ΄άλλα είναι ιστορίες γι'άγρίους.

 

πες τα ρε μεγαλε. και το αστειο της υποθεσης ειναι πως οταν τους λες οτι λενε ψεμματα απλα και μονο για να τσιμπησουν πελατες, τσατιζονται και σου την λενε και απο πανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα η vodafone με πηρε τηλ. να μου πει οτι απο 1 Ιανουαριου καταργουνται τα καρτοκινητα τουλαχιστον τα δικα τους και οτι μου κανουν 1 προσφορα 2.5 ωρες ομιλιας προς ολους με 14.50 ευρω το μηνα σε συμβολαιο μονο για 4 μηνες και μετα κανονικα αν θελω μενω στο συμβολαιο με τις κανονικες τιμες του συμβολαιου!

Εμαθε κανενας γιατι καταργει η Vodafone τα καρτοκινιτα;

 

:lol:

Σε οποιον το λεει αυτο απαντας:

"Σοβαρά? Τοτε δως τους ενα μηνυμα απο μενα, αν τα καταργησουν θα παρουν τα @@ μου"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Όπως είναι γνωστό κάθε εταιρία προσφέρει στους συνδρομητές της διάφορα «επικοινωνιακά καλούδια».

Η μια έχει κάποια συν έναντι της άλλης, αλλά και η άλλη προσφέρει κάποια που δεν έχει η πρώτη με αποτέλεσμα ο συνδρομητής να είναι πελαγωμένος.

Υπάρχει πουθενά κάποιος συγκεντρωτικός πίνακας με τα + και τα – της κάθε εταιρίας, και αναφέρομαι μόνο στα προγράμματα καρτοκινητής και όχι συμβολαίου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Όπως είναι γνωστό κάθε εταιρία προσφέρει στους συνδρομητές της διάφορα «επικοινωνιακά καλούδια».

Η μια έχει κάποια συν έναντι της άλλης, αλλά και η άλλη προσφέρει κάποια που δεν έχει η πρώτη με αποτέλεσμα ο συνδρομητής να είναι πελαγωμένος.

Υπάρχει πουθενά κάποιος συγκεντρωτικός πίνακας με τα + και τα – της κάθε εταιρίας, και αναφέρομαι μόνο στα προγράμματα καρτοκινητής και όχι συμβολαίου.

Ευχαριστώ

 

Σε γενικές γραμμές θα στις χωρίσω σε όμοιες ομάδες.

 

1. Κοσμοκάρτα, Νέο καρτοκινητό Vodafone, wind card to all(κυρίως για χρήση με πακέτα ομιλίας...)

2. cu, what's up(αν έχουν οι φίλοι σου συμφέρει, αν δεν έχουν την έβαψες θα πληρώνεις το λεπτό χρυσό....)

3. voda international, q, frog( χρονοχρέωση και ελάχιστα πακέτα, αν έχεις πολλούς wind/q συμφέρει αυτή τη στιγμή και το πακέτο 3 ευρώ με 300 λεπτά προς τους q/wind και με ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό το λεπτό. όπως είπαμε εκτός πακέτου των 300 λεπτών ισχύει χρονοχρέωση)

Aλλά δεν είναι συνήθως για πολλή χρήση, γιατί δεν έχουν ιδιαίτερα πολλά πακέτα ομιλίας σε σχέση με τα άλλα καρτοκινητά.

 

Μετά κοιτάς τιμολόγια και διαλέγεις.... Έτσι χωρίζονται πάντως αναλόγως της κατηγορίας τους...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Όπως είναι γνωστό κάθε εταιρία προσφέρει στους συνδρομητές της διάφορα «επικοινωνιακά καλούδια».

Η μια έχει κάποια συν έναντι της άλλης, αλλά και η άλλη προσφέρει κάποια που δεν έχει η πρώτη με αποτέλεσμα ο συνδρομητής να είναι πελαγωμένος.

Υπάρχει πουθενά κάποιος συγκεντρωτικός πίνακας με τα + και τα – της κάθε εταιρίας, και αναφέρομαι μόνο στα προγράμματα καρτοκινητής και όχι συμβολαίου.

Ευχαριστώ

 

Σε γενικές γραμμές θα στις χωρίσω σε όμοιες ομάδες.

 

1. Κοσμοκάρτα, Νέο καρτοκινητό Vodafone, wind card to all(κυρίως για χρήση με πακέτα ομιλίας...)

2. cu, what's up(αν έχουν οι φίλοι σου συμφέρει, αν δεν έχουν την έβαψες θα πληρώνεις το λεπτό χρυσό....)

3. voda international, q, frog( χρονοχρέωση και ελάχιστα πακέτα, αν έχεις πολλούς wind/q συμφέρει αυτή τη στιγμή και το πακέτο 3 ευρώ με 300 λεπτά προς τους q/wind και με ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό το λεπτό. όπως είπαμε εκτός πακέτου των 300 λεπτών ισχύει χρονοχρέωση)

Aλλά δεν είναι συνήθως για πολλή χρήση, γιατί δεν έχουν ιδιαίτερα πολλά πακέτα ομιλίας σε σχέση με τα άλλα καρτοκινητά.

 

Μετά κοιτάς τιμολόγια και διαλέγεις.... Έτσι χωρίζονται πάντως αναλόγως της κατηγορίας τους...

 

πολυ σωστη η ομαδοποιηση που εκανε ο φιλος, εγω εχω να προσθεσω οτι εαν δε σκοπευεις να βαλεις πακετακια, η τριτη ομαδα καρτοκινητων ειναι αυτη που σε συμφερει, διοτι: α) εχουν χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο (ενω οι αλλες ομαδες εχουν ελαχιστη χρεωση 45'', η 1 λεπτο) και β) εχουν τα φτηνοτερα sms (μιση τιμη απο τα αλλα καρτοκινητα)

Link to comment
Share on other sites

ειχα σχεδον μηδενικο υπολοιπο.. ειχα κανει και χρηση της επεκτασης υπολοιπου 3 ευρω.. εβαλα 10 ευρω.. μου αφαιρεσε φορους και τα της επεκτασης υπολοιπου.. ειχα πλεον λιγο πανω απο 5 ευρω.. μεσα σε 2 ωρες το υπολοιπο μου πηγε σε μηδενικα επιπεδα παλι. χωρις την αγορα πακετου.. καλω στο 1252 και εχω μονο τα 120 προς ολη τη βοντα και τιποτα αλλο.. εννοειται δεν εκανα κληση εκτος βοντα ουτε χρησιμοποιησα ιντερνετ.. που μπορει να πηγαν τα 5 ευρω; πως μπορω να μαθω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το πρωι μια καρτα 10€ και δεν μου εδωσε δωρεαν 120' προς vodafone. Σταματησε αυτη η προσφορα;

Επειδη ειμαι εγγεγραμμένος στο vodafonecu.gr απλα μου εδωσε 30 sms προς ολα τα εθνικα δικτυα.

 

Με λιγα λογια εαν καποιος βαλει μια καρτα 10€ αυτοματα του δινει κατι η vodafone; Ομιλια ή sms;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η προσφορά των 120' προς όλη τη vodafone.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να παρω τηλεφ. στο 13830 λες να τους το πω; Τι να κανω;

Πάρε πρώτα 1252 πάτα 4 γιατί μπορεί να στα έδωσε χωρίς να σου ήρθε μήνυμα .

Πρόσεξε επίσης ότι τα 120 λεπτά δεν φαίνονται στο vodafonecu.gr

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα ένα CU από φορητότητα και θέλω να το κάνω αλλαγή σε νέο Καρτοκινητό. Που πρέπει να καλέσω για την αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα ένα CU από φορητότητα και θέλω να το κάνω αλλαγή σε νέο Καρτοκινητό. Που πρέπει να καλέσω για την αλλαγή;

 

να καλέσεις 1266

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Αν ενεργοποιηθεί το Bonus2Vodafone και το Friends and Family με 0.01Ε/1', ποιο θα καταναλώνεται αν καλεστεί ένας από τους 2 αριθμούς του Friends and family;

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Αν ενεργοποιηθεί το Bonus2Vodafone και το Friends and Family με 0.01Ε/1', ποιο θα καταναλώνεται αν καλεστεί ένας από τους 2 αριθμούς του Friends and family;

 

Δυστυχώς τα μπόνους λεπτά....:cry: Τεσταρισμένο(Θυσίασε μία κλήση και θα δεις).... Δεν ξέρω όμως τι γίνεται στο Μπόνους για Όλους με τα 60'... Στην Κοσμοτέ το γράφει στο site της ότι δεν καταναλώνονται τα δωρεάν προς όλα τα δίκτυα λεπτά στο αντίστοιχο Μπόνους για όλους!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα μπόνους λεπτά....:cry: Τεσταρισμένο(Θυσίασε μία κλήση και θα δεις).... Δεν ξέρω όμως τι γίνεται στο Μπόνους για Όλους με τα 60'... Στην Κοσμοτέ το γράφει στο site της ότι δεν καταναλώνονται τα δωρεάν προς όλα τα δίκτυα λεπτά στο αντίστοιχο Μπόνους για όλους!

 

 

H Εξυπ.Πελατών μου είχε πει παλιότερα πως δεν υπάρχει πρόβλημα με τον συνδυασμό που αναφέρεις καθώς δεν είναι "αντικρουόμενα" πακέτα, όπως είχαν αναφέρει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...