Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, spiliot said:

Όχι στο android

Ευτυχώς που το διευκρινίσεις εγκαίρως γιατί θα ξενυχτούσα να ψάχνω που είναι το log out σε Android! 😂

5 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Όταν είπα αρχικά ότι δοκίμασα σύνδεση στο λογαριασμό του παιδιού με τηλεφωνικό αριθμό εννοούσα στην CU εφαρμογή και όχι του big bang! Γιατί μέσω της εφαρμογής του CU έμπαινα μετέπειτα στην εφαρμογή του big bang ελπίζοντας να δω τους κρυστάλλους του παιδιού. 

Συγγνώμη αν έγινε παρεξήγηση! 

Τώρα εξηγείται!

Μάλλον θεωρούσες ότι εφαρμογή του CU και η εφαρμογή του big bang συνδέονται με κάποιο τρόπο.

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση όταν ανέφερες ότι δε λειτουργεί ούτε μέσω wifi και σκέφτηκα αμέσως ότι θα έχουμε όλοι ντραβαλα.

Τέλος καλό όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Τα 100 ΜB που παίρναμε κάθε μέρα λήγουν σαν προσφορά σήμερα. Λέτε να την παρατείνουν;;;;

Δεν την παρέτειναν..

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταω το cu των γονιων μου και εχει φουλ προσφορες για μετατροπη συμβολαιου αλλα και τους ηρθε μνμ για το astrocombo στη μιση τιμη. 
στο δικο μου δεν ερχεται τπτ μετα απο το μηνυμα οτι ληγει το φοιτητικο το οποιο αν και εχει περασει η ημ/νια δεν εληξε.
νομιζα οτι το εκανε επειδη ειχα καιρο να ανανεωσω αλλα εβαλα ενα cashback χωρις να αλλαξει κατι.
σας εχει τυχει κατι παρομοιο; 
συνηθως βαζω 2-3 καρτες το χρονο μαξ 😅

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stathis123 said:

παιδια κοιταω το cu των γονιων μου και εχει φουλ προσφορες για μετατροπη συμβολαιου αλλα και τους ηρθε μνμ για το astrocombo στη μιση τιμη. 
στο δικο μου δεν ερχεται τπτ μετα απο το μηνυμα οτι ληγει το φοιτητικο το οποιο αν και εχει περασει η ημ/νια δεν εληξε.
νομιζα οτι το εκανε επειδη ειχα καιρο να ανανεωσω αλλα εβαλα ενα cashback χωρις να αλλαξει κατι.
σας εχει τυχει κατι παρομοιο; 
συνηθως βαζω 2-3 καρτες το χρονο μαξ 😅

Ανανεώνω σχεδόν κάθε μήνα (γιατί παίρνω bonus data με κάθε ανανέωση λόγω φορητότητας) και μου έρχονται κάποιες από αυτές τις προσφορές ανά διαστήματα.

Για παράδειγμα τώρα μου ήρθε μήνυμα για 150GB για 30 ημέρες με €7 (αντί για €14,50 - ίσως αναφέρεσαι σε αυτό) και πριν από μερικές ημέρες έλαβα άλλο μήνυμα για 1.000 λεπτά και 30GB στην επόμενη ανανέωση (επιπλέον του bonus που λέω).

Η εμπειρία μου από το F2G που είχα είναι αυτή που αναφέρεις (οι προσφορές έρχονταν σε νούμερα που είχαν να κάνουν καιρό ανανέωση) αλλά με το CU δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική.

Επίσης στους αριθμούς CU που έχω στα παιδιά μου έρχονται κάποιες συμφέρουσες προσφορές για μετατροπή σε συμβόλαιο, ενώ οι προσφορές για το δικό μου είναι πιο "τσιμπημένες" - οι τιμές είναι διαφορετικές για τις ίδιες παροχές.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σκεφτω περα του οτι ληγει το φοιτητικο και ισως γι αυτο να μην στελνουν μεχρι να ληξει,
ειναι οτι επειδη βαζω πολυ λιγες καρτες και ο μο ανανεωσης ειναι πολυ χαμηλος οποτε δεν με βαζουν σε καποιο προφιλ προσφορων.
δηλαδη μπορει να εχουν σεταρει στειλε την προσφορα οταν ο μο ανανεωσεων ανα μηνα ειναι 9-11 ευρω πχ. και εγω να εμαι τοσο χαμηλα επειδη ανανεωνω με cashback ωστε να μην με πιανουν τα φιλτρα τους

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αν το ολυμπαικος το κανεις κανονικο cu τα λεφτα (απο τα γκολ) μενουν η γινονται καπνος;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

αν το ολυμπαικος το κανεις κανονικο cu τα λεφτα (απο τα γκολ) μενουν η γινονται καπνος;;

Λογικά θα γίνονται καπνός (αλλιώς ολοι θα εμπαιναν στο Ολυμπιακός, θα μάζευαν τσάμπα λεφτα και μετά θα έβγαιναν).

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

αν το ολυμπαικος το κανεις κανονικο cu τα λεφτα (απο τα γκολ) μενουν η γινονται καπνος;;

 

43 minutes ago, VIPdriver said:

Λογικά θα γίνονται καπνός (αλλιώς ολοι θα εμπαιναν στο Ολυμπιακός, θα μάζευαν τσάμπα λεφτα και μετά θα έβγαιναν).

 χανεται, το αναφερει στις διευκρινησεις https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/ypiresies-kartokinitis?i_code=tiles-links-mk_ma-_-_-_-_-20240704-services-kartokiniti&t=5StTFRIgdKCjplBr4AzUme

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

αν το ολυμπαικος το κανεις κανονικο cu τα λεφτα (απο τα γκολ) μενουν η γινονται καπνος;;

 

2 minutes ago, stathis123 said:

Παιδιά εγώ όταν έκανα το CU => Ολυμπιακός έμειναν τα 0,02 που είχα. Δοκιμάστε με κάνα μικρό ποσό. Και ας το λένε οι διευκρινίσεις.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Teiresias_ said:

 

Παιδιά εγώ όταν έκανα το CU => Ολυμπιακός έμειναν τα 0,02 που είχα. Δοκιμάστε με κάνα μικρό ποσό. Και ας το λένε οι διευκρινίσεις.

εκανα 4 νουμερα σε ολυμπιακους, ολα τα ποσα ηταν στην θεση τους

θα κανω και το αντιστροφο οταν περασει ο μηνας, αλλα ελεγα μπας και το εχει κανει κανεις να με προλαβει

🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει ξεκάθαρα παιδιά:

  • Για συνδρομητές Καρτοκινητό Ολυμπιακός, κατά την αλλαγή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα, τυχόν υπολειπόμενη αξία (€) στον λογαριασμό θα διαγράφεται και δεν θα μεταφέρεται.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Το γραφει ξεκάθαρα παιδιά:

  • Για συνδρομητές Καρτοκινητό Ολυμπιακός, κατά την αλλαγή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα, τυχόν υπολειπόμενη αξία (€) στον λογαριασμό θα διαγράφεται και δεν θα μεταφέρεται.

ναι αλλα αξιζει το πειραμα

και αλλου γραφουν αλλα που δεν γινονται 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geoponer said:

Η εμπειρία μου από το F2G που είχα είναι αυτή που αναφέρεις (οι προσφορές έρχονταν σε νούμερα που είχαν να κάνουν καιρό ανανέωση) αλλά με το CU δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική.

Σε μένα ποτέ δεν έπαιξε ρόλο αν έβαζα ή όχι κάρτα. Ίσως έχει να κάνει με τους διακόπτες στις ρυθμίσεις Διαχ Απορρήτου > Βασική / Σύνθετη Επεξεργασία.

Δηλαδή αν πχ χρησιμοποιείς πολύ Data σε μια SIM και έχεις ανοιχτούς τους διακόπτες (επομένως βλέπει η Vodafone πώς τη χρησιμοποιείς) ίσως τότε σου έρχονται προσφορές (καλές ή κακές) για Data.

Κάποτε είχα δοκιμάσει τις επιλογές πότε ON πότε OFF αλλά άκρη δεν είχα βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaranor said:

Σε μένα ποτέ δεν έπαιξε ρόλο αν έβαζα ή όχι κάρτα. Ίσως έχει να κάνει με τους διακόπτες στις ρυθμίσεις Διαχ Απορρήτου > Βασική / Σύνθετη Επεξεργασία.

Δηλαδή αν πχ χρησιμοποιείς πολύ Data σε μια SIM και έχεις ανοιχτούς τους διακόπτες (επομένως βλέπει η Vodafone πώς τη χρησιμοποιείς) ίσως τότε σου έρχονται προσφορές (καλές ή κακές) για Data.

Κάποτε είχα δοκιμάσει τις επιλογές πότε ON πότε OFF αλλά άκρη δεν είχα βγάλει...

αυτό που λες είναι. αν έχεις ανοιχτούς και τους δυο διακόπτες λαμβάνεις μετά από ένα καιρό τις προσφορές με βάση την χρήση σου.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμολογιακές αλλαγές δεν εφαρμόστηκαν. Αναμένεται νέα ημερομηνία είπε η εξυπηρέτηση πελατών. Τουλάχιστον εδώ λένε στην εξυπηρέτηση πελατών ότι θα αλλάξουμε ημερομηνία. Στον μαύρο ανταγωνισμό δεν ήξεραν ότι δεν είχαν εφαρμοστεί καν

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

αυτό που λες είναι. αν έχεις ανοιχτούς και τους δυο διακόπτες λαμβάνεις μετά από ένα καιρό τις προσφορές με βάση την χρήση σου.

Εγώ σε όλα κλειστούς τους έχω και πάλι σε κάποια νούμερα έρχονται συνεχώς για συμβόλαιο και σε άλλα ποτέ. Παράδειγμα ένα νούμερο που δεν κάνει σχεδόν καθόλου κλήσεις (3-5 το μήνα σύνολο 15'-20') και το καλοκαίρι τρώει δεδομένα (1gb τη μέρα), του βγάζει σχεδόν συνέχεια 1-2 προσφορές συμβολαίου με απεριόριστες κλήσεις (που του είναι άχρηστες) και μάλιστα ως και το μισό κόστος για τα ίδια σε σχέση με άλλο νούμερο που δέχεται πολλές κλήσεις, κάνει αρκετές το μήνα (100 με περίπου 200-300') αλλά δεν χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου δεδομένα (50ΜΒ το μήνα και αν). Το τελευταίο λαμβάνει προσφορές για συμβόλαιο κάθε 2-3 μήνες. Άλλα δύο νούμερα δεν έχουν πάρει ποτέ προσφορά για συμβόλαιο (ή δεν την έχω δει).

Προσφορές τύπου "ανανέωσε για να πάρεις x" έχω δει μόνο σε κάρτες που έδωσαν έξτρα, όχι στις κανονικές.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Προσφορές τύπου "ανανέωσε για να πάρεις x" έχω δει μόνο σε κάρτες που έδωσαν έξτρα, όχι στις κανονικές.

λαμβανω τετοιες προσφορες και στα κανονικα κινητα που χρησιμοποιω

ολα ειναι τυχαια πιστευω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το big bang combo που με 2.5€  δίνει 100' και 4GB για 7 ημέρες.

Την προηγούμενη εβδομάδα το ενεργοποίησα μια χαρά.

Σήμερα όταν πατάω τα πακέτα big bang και διαλέγω κάποιο από τα 9, με πάει στο big bang app που εκεί έχει ΜΟΝΟ 6 από αυτά!!

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Χρησιμοποιώ το big bang combo που με 2.5€  δίνει 100' και 4GB για 7 ημέρες.

Την προηγούμενη εβδομάδα το ενεργοποίησα μια χαρά.

Σήμερα όταν πατάω τα πακέτα big bang και διαλέγω κάποιο από τα 9, με πάει στο big bang app που εκεί έχει ΜΟΝΟ 6 από αυτά!!

 

Μάλλον κάποιες διεργασίες κάνουν σήμερα, ούτε όλα τα κανονικά πακέτα του cu φαίνονται, ούτε τα πακέτα data. Ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, GREGORYMO said:

Χρησιμοποιώ το big bang combo που με 2.5€  δίνει 100' και 4GB για 7 ημέρες.

Μιας που το χρησιμοποιείς, και μπορεί να με βολέψει τις επόμενες εβδομάδες, μπορείς να μου πεις αν κάνει rollover σε περίπτωση ανανέωσης πριν τη λήξη του;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geoponer said:

Μιας που το χρησιμοποιείς, και μπορεί να με βολέψει τις επόμενες εβδομάδες, μπορείς να μου πεις αν κάνει rollover σε περίπτωση ανανέωσης πριν τη λήξη του;

Βεβαίως και  κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...