Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωην χρηστης liquid ,υπαρχει κανενα πακετο με αρκετα σμσ?17 ευρω δεν δινω για το μεγαλο το πακετο,υπαρχει εναλλακτικη?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όλο δώρα δίνει τελευταία το Vodafone CU για να αντισταθμίσει την απώλεια του Vodafone CU Liquid

Αφού από το 90% του liquid γινόταν κατάχρηση 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, GREGORYMO said:

Αφού από το 90% του liquid γινόταν κατάχρηση 

Η κατάχρηση γινόταν επειδή ήταν διαθέσιμη να γίνει... 

Αυτοί που έφτιαξαν το λικουιντ παρουσίασαν απλά μία πρόχειρη λύση εναντίον του κοσμοτέ neo. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Η κατάχρηση γινόταν επειδή ήταν διαθέσιμη να γίνει... 

Αυτοί που έφτιαξαν το λικουιντ παρουσίασαν απλά μία πρόχειρη λύση εναντίον του κοσμοτέ neo. 

Βασικά αν δεν υπήρχε το forum, ο blizard και μερικοί ακόμη, το liquid σήμερα δεν θα είχε καταργηθεί.

Σε πόσους θα πήγαινε το μυαλό να μετακινούν μπάρες κλπ;

Το πολύ πολύ να τα τρώγαμε σε σουβλάκια αλλά μάλλον μία κάρτα το μήνα θα τη βάζαμε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω την άποψη μου η οποία είναι καθαρά προσωπική.

Το liquid ήταν ένα project με ημερομηνία λήξης.

Από την αρχή φτιάχτηκε με ημερομηνία λήξης.

Διαφημιστηκε τόσο όσο γιατί εξαρχής ξέρανε ότι θα το σταματήσουν.

Σκοπος ήταν να εκπαιδεύσει στην φιλοσοφία του συμβολαίου και της αυτόματης ανανέωσης και να μαζέψει κόσμο και από τριγύρω και βέβαια να βάλεις την κάρτα σου.

Η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών του liquid ή θα πάει σε συμβόλαιο ή θα βάλει αυτόματη ανανέωση στο cu.Το μεγάλο βήμα είναι να βάλεις την καρτα.Αυτο θέλουν όλες οι εταιρίες.Οπως είδατε οι κάρτες μείνανε και οι ρημαδες για να βγουν θέλουν λίγο ψάξιμο.

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, glofiish said:

Εγώ θα πω την άποψη μου η οποία είναι καθαρά προσωπική.

Το liquid ήταν ένα project με ημερομηνία λήξης.

Από την αρχή φτιάχτηκε με ημερομηνία λήξης.

Διαφημιστηκε τόσο όσο γιατί εξαρχής ξέρανε ότι θα το σταματήσουν.

Σκοπος ήταν να εκπαιδεύσει στην φιλοσοφία του συμβολαίου και της αυτόματης ανανέωσης και να μαζέψει κόσμο και από τριγύρω και βέβαια να βάλεις την κάρτα σου.

Η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών του liquid ή θα πάει σε συμβόλαιο ή θα βάλει αυτόματη ανανέωση στο cu.Το μεγάλο βήμα είναι να βάλεις την καρτα.Αυτο θέλουν όλες οι εταιρίες.Οπως είδατε οι κάρτες μείνανε και οι ρημαδες για να βγουν θέλουν λίγο ψάξιμο.

 

Η θεωρία σου μπαζει από παντού. Βασικά πιο πολύ σαν θεωρία συνωμοσίας ακούγεται.

1. Καμιά εταιρία δεν ρίχνει χρήμα για να φτιάξει ένα νέο πρότζεκτ που να είναι θνησιγενες εξαρχής. Έστω όμως ότι είχε σκοπό να μεθοδεύσει την ύπουλη αύξηση των συμβολαίων.

2. Πώς γίνεται να μη ρίξεις διαφήμιση στο (κατ' εσε) δόλωμα που θα "εκπαιδεύσει τον κόσμο στη νοοτροπία του συμβολαίου" και άρα μακροπρόθεσμα θα σου φέρει έσοδα; Το liquid ήταν σχεδόν άγνωστο στον κόσμο. Πώς θα μεθοδεύσεις νέα συμβόλαια αν δεν προσελκύσεις κόσμο;

3. Έστω ότι παραβλέπουμε και την ανεξήγητα μικρή διαφήμιση. Για πείτε ρε μάγκες: όσοι είχατε liquid λάβατε κάποιο τηλεφώνημα από τη Vodafone πριν (ώστε κάποιος να σας πει ότι "καταργείται το liquid και έχουμε ένα καλό συμβόλαιο για σας") ή μετά;  Πώς λοιπόν θα εκμεταλλευτεί την "εκπαίδευση στη νοοτροπία του συμβολαίου"; Θα περιμένει πότε ο κάθε "εκπαιδευμένος " θα τρέξει σαν junkie στα καταστήματα να ζητήσει μετατροπή σε συμβόλαιο; 😂

Η "νοοτροπία του συμβολαίου" υπάρχει εδώ και χρόνια και λέγεται αυτόματη ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου, όπως είπες κι εσυ. Άρα δε χρειαζόταν η φασαρία με το liquid το οποίο για όσους δε θέλουν να παιδεύουν το μυαλό τους δεν είναι εύκολο στην κατανόηση. Ο μέσος άνθρωπός θέλει ξεκάθαρες χρεώσεις (πιο ορθά ξεκάθαρες παροχές): τόσα λεπτά τόσα sms τόσα MB.

Για να πας σε συμβόλαιο δε χρειάζεσαι καμιά "εκπαίδευση" ή πλύση εγκεφάλου. Χρειάζεται πρώτα από όλα επίμονους πωλητές να σε παίρνουν τηλέφωνο για να σε... πείσουν ότι στο καρτοκινητο που είσαι "ΘΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΑ 50€ ΤΟ ΜΗΝΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΟΥ ΕΛΗΞΕ ΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΩΡΑΙΟ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΚΑΙ ΙΣΧΎΕΙ Μ Ο Ν Ο ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ" καθότι εμφανώς τα συμβόλαια είναι πιο ακριβά από τα καρτοκινητα και σε δεσμεύουν. Αν έχεις λεφτά, δε χρειαζεται καν να ξέρεις τι είναι το καρτοκινητό.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, glofiish said:

Εγώ θα πω την άποψη μου η οποία είναι καθαρά προσωπική.

Το liquid ήταν ένα project με ημερομηνία λήξης.

Από την αρχή φτιάχτηκε με ημερομηνία λήξης.

Διαφημιστηκε τόσο όσο γιατί εξαρχής ξέρανε ότι θα το σταματήσουν.

Σκοπος ήταν να εκπαιδεύσει στην φιλοσοφία του συμβολαίου και της αυτόματης ανανέωσης και να μαζέψει κόσμο και από τριγύρω και βέβαια να βάλεις την κάρτα σου.

Η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών του liquid ή θα πάει σε συμβόλαιο ή θα βάλει αυτόματη ανανέωση στο cu.Το μεγάλο βήμα είναι να βάλεις την καρτα.Αυτο θέλουν όλες οι εταιρίες.Οπως είδατε οι κάρτες μείνανε και οι ρημαδες για να βγουν θέλουν λίγο ψάξιμο.

 

 

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Η θεωρία σου μπαζει από παντού. Βασικά πιο πολύ σαν θεωρία συνωμοσίας ακούγεται.

1. Καμιά εταιρία δεν ρίχνει χρήμα για να φτιάξει ένα νέο πρότζεκτ που να είναι θνησιγενες εξαρχής. Έστω όμως ότι είχε σκοπό να μεθοδεύσει την ύπουλη αύξηση των συμβολαίων.

2. Πώς γίνεται να μη ρίξεις διαφήμιση στο (κατ' εσε) δόλωμα που θα "εκπαιδεύσει τον κόσμο στη νοοτροπία του συμβολαίου" και άρα μακροπρόθεσμα θα σου φέρει έσοδα; Το liquid ήταν σχεδόν άγνωστο στον κόσμο. Πώς θα μεθοδεύσεις νέα συμβόλαια αν δεν προσελκύσεις κόσμο;

3. Έστω ότι παραβλέπουμε και την ανεξήγητα μικρή διαφήμιση. Για πείτε ρε μάγκες: όσοι είχατε liquid λάβατε κάποιο τηλεφώνημα από τη Vodafone πριν (ώστε κάποιος να σας πει ότι "καταργείται το liquid και έχουμε ένα καλό συμβόλαιο για σας") ή μετά;  Πώς λοιπόν θα εκμεταλλευτεί την "εκπαίδευση στη νοοτροπία του συμβολαίου"; Θα περιμένει πότε ο κάθε "εκπαιδευμένος " θα τρέξει σαν junkie στα καταστήματα να ζητήσει μετατροπή σε συμβόλαιο; 😂

Η "νοοτροπία του συμβολαίου" υπάρχει εδώ και χρόνια και λέγεται αυτόματη ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου, όπως είπες κι εσυ. Άρα δε χρειαζόταν η φασαρία με το liquid το οποίο για όσους δε θέλουν να παιδεύουν το μυαλό τους δεν είναι εύκολο στην κατανόηση. Ο μέσος άνθρωπός θέλει ξεκάθαρες χρεώσεις: τόσα λεπτά τόσα sms τόσα MB.

Για να πας σε συμβόλαιο δε χρειάζεσαι καμιά "εκπαίδευση" ή πλύση εγκεφάλου. Χρειάζεται πρώτα από όλα επίμονους πωλητές να σε παίρνουν τηλέφωνο για να σε... πείσουν ότι στο καρτοκινητο που είσαι "ΘΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΑ 50€ ΤΟ ΜΗΝΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΟΥ ΕΛΗΞΕ ΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΩΡΑΙΟ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΚΑΙ ΙΣΧΎΕΙ Μ Ο Ν Ο ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ" καθότι εμφανώς τα συμβόλαια είναι πιο ακριβά από τα καρτοκινητα και σε δεσμεύουν. Αν έχεις λεφτά, δε χρειαζεται καν να ξέρεις τι είναι το καρτοκινητό.

Κάπου ανάμεσα είναι η αλήθεια. Συνήθεια αυτόματης ανανέωσης με κάρτα, αλλά δεν το διαφήμισαν καθόλου. Μάλλον επειδή εάν το διαφήμιζαν θα εκαναν ζημιά στα υπολοιπα καρτοκινητά τους (μην πω και συμβολαια), αφού οι τιμές του λικουιντ ηταν απίστευτα χαμηλές.

Επίσης πιστευω οτι οι πιστοί της οικονομίας θα συνέχισαν προς φρογκ μεριά.

Link to comment
Share on other sites

δε φαντάζομαι να σας περνάει από το μυαλό ότι όλα τα τεχνάσματα που καταγράφηκαν στο νήμα του liquid όπως μπες και πάρε ένα μήνα δώρο, βγες και πάρε cashback, ξαναμπές, δώστου τη μπάρα ημερομηνίας αυτόματης ανανέωσης πέρα-δώθε, χρησιμοποίησε το χρηματικό υπόλοιπο για delivery... κατέστησαν το project μη επικερδές για τη vodafone και απλά το έστειλε στον κάδο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gpapas640 said:

Ο μέσος άνθρωπός θέλει ξεκάθαρες χρεώσεις: τόσα λεπτά τόσα sms τόσα MB.

Θα συμφωνούσα αλλά αυτή η πρόταση αναιρεί όλο το σχόλιο. Ελάχιστοι είναι αυτοί που κοιτάνε τιμές. Το 95% αδιαφορούν για τα πάντα και η κινητή τους βασίζεται στην τύχη από τυχαία συνομιλία με έναν πωλητή, σε ένα κατάστημα ή σε ένα τηλέφωνο. Ούτε ξέρουν ούτε ενδιαφέρονται για λικουιντ, ούτε ενδιαφέρονται για οικονομία. Το ότι έτυχε 10-20 άτομα να παίξουν για δήθεν οικονομία δεν ισχύει γιατί όλοι όσοι είχαν λικουιντ είχαν άλλες 2-3 σιμ για να παίζουν. Αν δεις εδώ μέσα όλοι έχουμε όλες τις εταιρείες σχεδόν. Έτσι όλα αυτά τα γνωρίζουν οι εταιρείες και τα χρησιμοποιούν.

5 minutes ago, arjuna said:

δε φαντάζομαι να σας περνάει από το μυαλό ότι όλα τα τεχνάσματα που καταγράφηκαν στο νήμα του liquid όπως μπες και πάρε ένα μήνα δώρο, βγες και πάρε cashback, ξαναμπές, δώστου τη μπάρα ημερομηνίας αυτόματης ανανέωσης πέρα-δώθε, χρησιμοποίησε το χρηματικό υπόλοιπο για delivery... κατέστησαν το project μη επικερδές για τη vodafone και απλά το έστειλε στον κάδο

Πιστεύω ότι καταργήθηκε γιατί δεν υπήρξε συμμετοχή. Αυτά που γινόντουσαν εδώ ήταν λιγότερο από σταγόνα στον ωκεανό.

Ένα πρότζεκτ που δεν περπάτησε και κανείς δεν ασχολήθηκε με τα 10 άτομα μέσα εδώ, όταν ακόμη και εδώ πολλοί χρήστες δεν είχαν κατανοήσει το κόλπο της μπάρας και ούτε έτρωγαν σουβλάκια.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλα τα παραπάνω με τα οποία συμφωνώ να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου περί της αιτίας κατάργησης του liquid.

Καταρχήν είναι ότι πιο οικονομικό και πλήρες υπήρξε ποτέ στην καρτοκινητη και όχι μόνο. Αλλά ήταν πολύπλοκο και επομένως ήταν για λίγους και ψαγμενους. Και ακόμη χειρότερα γι αυτούς που δεν φοβούνται να δώσουν τα στοιχεία της κάρτας τους για αυτόματη χρέωση. 

Και σα να μην έφτανε αυτό αρκετοί από τους ψαγμενους κατάφεραν να βρουν τρόπους (όπως όλοι εμείς) να πληρώνουν μόνο το φόρο (άνω των 29) και να τρώνε σουβλάκια με παροχές συμβολαίου.

Κέρδη επομένως για την εταιρεία μετά από 1,5 χρόνο=ψίχουλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με την πολυπλοκότητα του liquid πρέπει να γραφτεί βιβλίο.Ειναι αξιοσημείωτο πως κάτι παναπλο το βλέπουν οι άνθρωποι περίπλοκο.Δεν εξαιρω τον εαυτο μου στην αρχη.

Ισως είναι πως μάθαμε να σκεφτόμαστε ή ίσως πως το παρουσίασαν με τα ποτηράκια .

Ουσιαστικά το liquid τι ήταν;Βάλε τα λεφτά σου και πάρε τις χρεώσεις.Τοσο το λεπτό ,τόσο το sms τόσο το mb.Ποιο απλό δηλαδή πεθαίνεις 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, glofiish said:

Αυτό πάντως με την πολυπλοκότητα του liquid πρέπει να γραφτεί βιβλίο.Ειναι αξιοσημείωτο πως κάτι παναπλο το βλέπουν οι άνθρωποι περίπλοκο.Δεν εξαιρω τον εαυτο μου στην αρχη.

Ισως είναι πως μάθαμε να σκεφτόμαστε ή ίσως πως το παρουσίασαν με τα ποτηράκια .

Ουσιαστικά το liquid τι ήταν;Βάλε τα λεφτά σου και πάρε τις χρεώσεις.Τοσο το λεπτό ,τόσο το sms τόσο το mb.Ποιο απλό δηλαδή πεθαίνεις 

Μα όλα στην αρχή περίπλοκα μας φαίνονται. Όσο ασχολείσαι και το ψάχνεις τόσο θα παίρνεις το κολλάι.

Το θέμα είναι ότι ο μέσος άνθρωπος δε θέλει να ασχοληθεί παραπάνω. Και ίσως αυτό ήταν το πρόβλημα του liquid: δεν ταιριάζει στο μέσο καταναλωτή.

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Θα συμφωνούσα αλλά αυτή η πρόταση αναιρεί όλο το σχόλιο. Ελάχιστοι είναι αυτοί που κοιτάνε τιμές. Το 95% αδιαφορούν για τα πάντα και η κινητή τους βασίζεται στην τύχη από τυχαία συνομιλία με έναν πωλητή, σε ένα κατάστημα ή σε ένα τηλέφωνο.

Συμφωνώ στο κομμάτι ότι κανείς δεν κάνει έρευνα αγοράς. Αυτό που εννοούσα ήταν ότι ο άλλος θέλει να παίρνει πχ 500 ομιλία, 200 sms και 2GB ίντερνετ παρόλο που δεν την ψάχνει πόσο τα πληρώνει και αν τα χρειάζεται. Δε θα κάτσει να ασχοληθεί με τις εικονικές ισοτιμίες του liquid. Θα πει "αφού καλά είμαι με αυτά που έχω".

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

 

Κάπου ανάμεσα είναι η αλήθεια. Συνήθεια αυτόματης ανανέωσης με κάρτα, αλλά δεν το διαφήμισαν καθόλου. Μάλλον επειδή εάν το διαφήμιζαν θα εκαναν ζημιά στα υπολοιπα καρτοκινητά τους (μην πω και συμβολαια), αφού οι τιμές του λικουιντ ηταν απίστευτα χαμηλές.

Επίσης πιστευω οτι οι πιστοί της οικονομίας θα συνέχισαν προς φρογκ μεριά.

Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για άλλη μια ανεξήγητη κίνηση.

Δε θα ήταν περίεργο η απάντηση να κρύβεται καλά στο εναρμονισμένο καρτέλ.

Δηλαδή η Vodafone να συμφωνήσε να αποσύρει το άκρως ανταγωνιστικό liquid προς όφελος του cosmote one, και η κοσμοτέ να κάνει τα στραβά μάτια στις συνεχείς προσφορές της Vodafone στις νέες συνδέσεις καρτοκινητων.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Νέο Bring a friend 

Σκέφτομαι να πάρω ένα για τον εαυτό μου και να αφήσω το νέο νούμερο να λήξει.

Θα πάρω πίσω τα 15€ που θα δώσω αρχικά, με efood 2*7€ κουπόνια και θα έχω και 10gb κάθε μήνα για ένα χρόνο με κάθε ανανέωση.

Γίνεται στο ίδιο αφμ το bring a friend;

 

Screenshot_2024-07-05-16-33-09-823_com.brave.browser-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, duellergr said:

Νέο Bring a friend 

Σκέφτομαι να πάρω ένα για τον εαυτό μου και να αφήσω το νέο νούμερο να λήξει.

Θα πάρω πίσω τα 15€ που θα δώσω αρχικά, με efood 2*7€ κουπόνια και θα έχω και 10gb κάθε μήνα για ένα χρόνο με κάθε ανανέωση.

Γίνεται στο ίδιο αφμ το bring a friend;

 

Screenshot_2024-07-05-16-33-09-823_com.brave.browser-edit.jpg

Γιατί να το κάνεις έτσι; Σε κάνω εγώ bring a friend και σου στέλνω και 7€ κάρτα στο νέο σου νούμερο..

Πλάκα κάνω.. απλώς καλύτερα έτσι μην πάει χαμένο το ένα νούμερο..😉

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Πιστεύω ότι καταργήθηκε γιατί δεν υπήρξε συμμετοχή. Αυτά που γινόντουσαν εδώ ήταν λιγότερο από σταγόνα στον ωκεανό.

Συμφωνώ αλλά γιατί δεν το διαφήμισαν;; Μήπως δεν θέλανε να υπάρξει συμμετοχή;;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Συμφωνώ αλλά γιατί δεν το διαφήμισαν;; Μήπως δεν θέλανε να υπάρξει συμμετοχή;;

Έρευνα αγοράς λέγεται για τις εταιρείες. Τελείωσε η έρευνα και τα πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, duellergr said:

Γίνεται στο ίδιο αφμ το bring a friend;

βεβαιως γινεται.

Εχω φερει τους κλωνους μου 🙂

Το μενο θεμα ειναι οτι αν -τωρα που ψοφησε το liquid- μπορεις κανεις κουπονι χωρις να ενεργοποιησεις καποιο πακετο. Καποιος εγραψε οτι γινεται και ας γραφει οτι δεν γινεται. Αυτο μπορει ομως να εχει αλλαξει.

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, HEO said:

βεβαιως γινεται.

Εχω φερει τους κλωνους μου 🙂

Το μενο θεμα ειναι οτι αν -τωρα που ψοφησε το liquid- μπορεις κανεις κουπονι χωρις να ενεργοποιησεις καποιο πακετο. Καποιος εγραψε οτι γινεται και ας γραφει οτι δεν γινεται. Αυτο μπορει ομως να εχει αλλαξει.

Ναι γίνεται, έχω φτιάξει αρκετά κουπόνια χωρίς να βάζω κάποιο πακέτο. Μάλιστα το περίεργο είναι ότι με άφησε να φτιάξω κουπόνι κ απτό 5ευρω που μου έδωσαν σαν προσφορά νέου αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Alexandros201285 said:

Ναι γίνεται, έχω φτιάξει αρκετά κουπόνια χωρίς να βάζω κάποιο πακέτο. Μάλιστα το περίεργο είναι ότι με άφησε να φτιάξω κουπόνι κ απτό 5ευρω που μου έδωσαν σαν προσφορά νέου αριθμού.

σωστος, το πενταευρο δωρα ειναι κανονικο χρημα,

ενα σαντουιτσακι σπεσιαλ ΤΖΑΜΠΑ 🙂

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όλο δώρα δίνει τελευταία το Vodafone CU για να αντισταθμίσει την απώλεια του Vodafone CU Liquid

Στο μεταξύ έχουν αμοληθεί και μοιράζουν φοιτητικά σε όποιον να' ναι.. άμα τους πετύχετε σπεύσατε!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τις χρεώσεις roaming σε ΕΕ για εξερχόμενες κλήσεις χωρίς πακέτο/χρόνο ομιλίας;

Στο https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/roaming/#?panel=note-53 λέει σε διαφορετικά σημεία

Quote

θα χρεώνονται σύμφωνα με τις χρεώσεις επικοινωνίας προς εθνικά τρίτα δίκτυα κινητής του προγράμματος/πρόσθετου πακέτου τους, χωρίς επιπλέον χρεώσεις.

Quote

Αν δεν υπάρχουν διαθέσιμα δωρεάν λεπτά ομιλίας/SMS προς εθνικά τρίτα δίκτυα κινητής , τότε η χρέωση θα γίνεται σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο που ισχύει για χρήση στην Ελλάδα, μόνο για τις παραπάνω κατηγορίες εξερχόμενων κλήσεων (που είναι 1. εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης 2. εντός της χώρας περιαγωγής (Ε.Ε.) 3. προς Ελλάδα)

Quote

Η επιπλέον ανώτατη κατά περίπτωση χρέωση θα είναι €0,0397/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις, €0,0124/sms για αποστολή sms, €0,0093/ΜΒ για χρήση internet, €0,0134/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις. Η επιπλέον χρέωση δεν θα εφαρμοσθεί στις περιπτώσεις που οι εθνικές χρεώσεις υπερβαίνουν τα: €0,23/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις φωνής, €0,06/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις φωνής, €0,07 για αποστολή sms και €0,25/ΜΒ για χρήση Internet.

Πια χρέωση ρε μάστορα αφού λες ότι δεν υπάρχει επιπλέον χρέωση;

Το πρόβλημά μου είναι ότι σε κανένα δημοσιευμένο τιμοκατάλογο δεν υπάρχει χρέωση ανά κλήση πέρα από το "απεριόριστα με 2.2 ευρώ". Αυτό ισχύει; Έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, glofiish said:

Εγώ θα πω την άποψη μου η οποία είναι καθαρά προσωπική.

Το liquid ήταν ένα project με ημερομηνία λήξης.

Από την αρχή φτιάχτηκε με ημερομηνία λήξης.

Διαφημιστηκε τόσο όσο γιατί εξαρχής ξέρανε ότι θα το σταματήσουν.

Σκοπος ήταν να εκπαιδεύσει στην φιλοσοφία του συμβολαίου και της αυτόματης ανανέωσης και να μαζέψει κόσμο και από τριγύρω και βέβαια να βάλεις την κάρτα σου.

Η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών του liquid ή θα πάει σε συμβόλαιο ή θα βάλει αυτόματη ανανέωση στο cu.Το μεγάλο βήμα είναι να βάλεις την καρτα.Αυτο θέλουν όλες οι εταιρίες.Οπως είδατε οι κάρτες μείνανε και οι ρημαδες για να βγουν θέλουν λίγο ψάξιμο.

 

αν οντως καποιος επιστημονας , φυσικα πτυχιουχος ελληνικου πανεπιστημιου , εκει στη vodafone σκεφτηκε οτι με το liquid θα μας εκπαιδευσει στα συμβολαια , και με τη καταργηση του , θα τρεξουμε για συμβολαιο , αυτος ο τυπος οχι απλα πρεπει να απολυθεί  , αλλα να μη του δινουν δουλεια ουτε να καθαριζει τις τουαλετες της vodafone . 

το μονο που πετυχαν ειναι να μας τσαντισουν και να ψαχτουμε για αλλη εταιρια κινητης . ελληναρας επιστημονας κλασικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όλο δώρα δίνει τελευταία το Vodafone CU για να αντισταθμίσει την απώλεια του Vodafone CU Liquid

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ δεν έχω πάρει απολύτως τίποτα από την κατάργηση του Liquid και μετά.

Αύριο λήγει η προσωπική προσφορά που είχα πάρει με την τελευταία ανανέωση και δεν βλέπω τίποτα έξτρα, οπότε πάω για ανανέωση και ότι δώσει εκτός του πακέτου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Ναι γίνεται, έχω φτιάξει αρκετά κουπόνια χωρίς να βάζω κάποιο πακέτο. Μάλιστα το περίεργο είναι ότι με άφησε να φτιάξω κουπόνι κ απτό 5ευρω που μου έδωσαν σαν προσφορά νέου αριθμού.

Πρέπει να έχεις βάλει 13 ή 15 ευρώ τουλάχιστον μέσα στον μήνα τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...