Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, johndouk said:

Για την ιστορία, παλαιότερα θυμάμαι το ανέφερε σαφώς στο tell me more, στη διαδικασία αλλαγής. Τώρα δεν ξέρω.

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/4/?tab=comments#comment-7152535

Screenshot_20240224_182016_Chrome.jpg

Ναι έτσι λειτουργεί το σύστημά τους. Βρήκα ότι το γράφουν τελικά ακόμα, αλλά πριν γίνεις liquid, μετά χάνετε. Γι' αυτό δεν το έβρισκα. 
Οπότε κ να μη μου τα επέστρεφαν δίκιο θα είχαν.
Να διευκρινίσω ότι έτος εννοεί τις τελευταίες 365 ημέρες και όχι ημερολογιακό έτος (πχ 2024) καθώς τα άλλα 2 liquid τα είχα κάνει το 2023.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dasnowy said:

Χρήση κάνω γύρω στα 300 λεπτά το μήνα, 100 sms, 1-2 mms και 40-50gb που όμως μπορούν να μειωθούν αν χρησιμοποιώ αποκλειστικά wifi στο σπίτι. Το καλοκαίρι βέβαια καταναλώνω περισσότερα. Καλά όταν είχα adsl στο σπίτι κατανάλωνα 400gb/μήνα.

Συμβόλαιο έχω nova τα πάντα απεριόριστα με 16 ευρώ το μήνα με τη φοροαπαλλαγή. Τον Ιούνιο λήγει το 18μηνο οπότε θα το ξαναδώ τότε. 

Αυτή τη στιγμή μπορείς να έχεις απεριόριστη ομιλία και 200GB με 15€ στο liquid. Αλλά επειδή αυτά αλλάζουν συνεχώς, δες τι προσφορά θα πάρεις τον Ιούνιο και.. εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 χρόνια έκανα το CU «φοιτητικό» με 50-60 ευρώ δεν θυμάμαι 

Με τα φθηνά πακέτα για φοιτητές έκανα ήδη απόσβεση σε 2 χρόνια και από πέρσι έχω liquid

Στο φοιτητικό τα λεφτά δεν λήγουν σε 2 μήνες αλλά σε 6!!

Έτσι με 15 ευρώ βγάζω 3-4 μήνες άνετα 

Οι ανάγκες μου είναι μετρημένες καθώς είμαι σπίτι ή δουλειά και έχω φουλ WiFi και δεν μιλάω όλη μέρα στο κινητό 

Αν πάω εκδρομή κάπου βάζω unlimited 24h ή ΣΚ 

Ας πληρώνουν τα κορόιδα !!!

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yrrah said:

Πριν 2-3 χρόνια έκανα το CU «φοιτητικό» με 50-60 ευρώ δεν θυμάμαι 

Με τα φθηνά πακέτα για φοιτητές έκανα ήδη απόσβεση σε 2 χρόνια και από πέρσι έχω liquid

Στο φοιτητικό τα λεφτά δεν λήγουν σε 2 μήνες αλλά σε 6!!

Έτσι με 15 ευρώ βγάζω 3-4 μήνες άνετα 

Οι ανάγκες μου είναι μετρημένες καθώς είμαι σπίτι ή δουλειά και έχω φουλ WiFi και δεν μιλάω όλη μέρα στο κινητό 

Αν πάω εκδρομή κάπου βάζω unlimited 24h ή ΣΚ 

Ας πληρώνουν τα κορόιδα !!!

Εμένα μου έκατσε κανονικό φοιτητικό λόγω ενός "σεμιναρίου" και κάνω ακριβώς αυτή τη δουλειά!

Άσε που τώρα τα δίνουν με 25€ τα φοιτητικά!

Και για να σας προλάβω.. προφανώς εν γνώσει της Vodafone και κάθε εταιρείας γίνεται η "πώληση" φοιτητικών αριθμών σε μη τυπικά δικαιούχους.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στα καταστήματα;;;;

Όχι.. στο marketplace και όχι μόνο..

Αν ψάξεις φοιτητικό CU στο google θα δεις.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Yrrah said:

Στο φοιτητικό τα λεφτά δεν λήγουν σε 2 μήνες αλλά σε 6!!

το μονο πλεονεκτημα που βλεπω στο φοιτικο πλεον ειναι η ανανεωση των 6 μηνων και τα δωρα (600ΜΒ+600 λεπτα CU) που ακομα εχουν διαρκεια ενα μηνα (ειχαν πει οτι θα εχουν διαρκεια 15 μερες)

δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για αυτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

το μονο πλεονεκτημα που βλεπω στο φοιτικο πλεον ειναι η ανανεωση των 6 μηνων και τα δωρα (600ΜΒ+600 λεπτα CU) που ακομα εχουν διαρκεια ενα μηνα (ειχαν πει οτι θα εχουν διαρκεια 15 μερες)

δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για αυτα

Έτσι είναι.. απλώς με ένα cashback έχεις 6 μήνες κινητό.. δεν είναι και λίγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

το μονο πλεονεκτημα που βλεπω στο φοιτικο πλεον ειναι η ανανεωση των 6 μηνων και τα δωρα (600ΜΒ+600 λεπτα CU) που ακομα εχουν διαρκεια ενα μηνα (ειχαν πει οτι θα εχουν διαρκεια 15 μερες)

δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για αυτα

βλεπω επησης οτι στο φοιτιτικο δεν υπαρχει το CU MeApOla 20 αντι για 25 που ειναι κακονικα γιατι το μετανιοσε η vodafone;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Yrrah said:

Πριν 2-3 χρόνια έκανα το CU «φοιτητικό» με 50-60 ευρώ δεν θυμάμαι 

Με τα φθηνά πακέτα για φοιτητές έκανα ήδη απόσβεση σε 2 χρόνια και από πέρσι έχω liquid

Στο φοιτητικό τα λεφτά δεν λήγουν σε 2 μήνες αλλά σε 6!!

Έτσι με 15 ευρώ βγάζω 3-4 μήνες άνετα 

Οι ανάγκες μου είναι μετρημένες καθώς είμαι σπίτι ή δουλειά και έχω φουλ WiFi και δεν μιλάω όλη μέρα στο κινητό 

Αν πάω εκδρομή κάπου βάζω unlimited 24h ή ΣΚ 

Ας πληρώνουν τα κορόιδα !!!

Δεν είναι σωστός αυτός ο τρόπος σκέψης, εκτός αν δεν κατάλαβα καλά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eridion25 said:

βλεπω επησης οτι στο φοιτιτικο δεν υπαρχει το CU MeApOla 20 αντι για 25 που ειναι κακονικα γιατι το μετανιοσε η vodafone;

Μου είπαν ότι αναμένεται το πακέτο μέσα στο Μάρτιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ο γιος μου είναι 14 ετών και είδα πως ειπώθηκε κάτι για φοιτητικό για όσους είναι μέχρι 24 ετών. Έχουμε κάποιο οποιοδήποτε προνόμιο για τον cu του γιου μου? Επειδή είναι liquid και παίρνει μερικά data όμως δεν προλαβαίνει να μαζέψει τους κρυστάλλους για τα 200gb και δεν του φτάνουν. Εγώ τελικά έκανα συμβόλαιο vodafone και έχουμε και σταθερό στην εταιρεία. Όλα βέβαια στο όνομα μου

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Δεν είναι σωστός αυτός ο τρόπος σκέψης, εκτός αν δεν κατάλαβα καλά.

Είναι κάτι που το επιτρέπει η εταιρεία ξεκάθαρα. Δεν έχει να κάνει με τρόπο σκέψης.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, spoukos said:

Καλησπέρα στην παρέα. Ο γιος μου είναι 14 ετών και είδα πως ειπώθηκε κάτι για φοιτητικό για όσους είναι μέχρι 24 ετών. Έχουμε κάποιο οποιοδήποτε προνόμιο για τον cu του γιου μου? Επειδή είναι liquid και παίρνει μερικά data όμως δεν προλαβαίνει να μαζέψει τους κρυστάλλους για τα 200gb και δεν του φτάνουν. Εγώ τελικά έκανα συμβόλαιο vodafone και έχουμε και σταθερό στην εταιρεία. Όλα βέβαια στο όνομα μου

Αν το συμβόλαιο που έκανες είναι απεριόριστο, βγάλε μια i4s και ενεργοποίησε την στο κινητό του. Αλλιώς κάνε το cu φοιτητικό και βγάλε και την κάρτα νέων για έξτρα 10 ευρώ το μήνα στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Για τους πόντους για τα 200gb και εμένα δύσκολο μου ακούγεται να τους μαζέψεις. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dasnowy said:

Αν το συμβόλαιο που έκανες είναι απεριόριστο, βγάλε μια i4s και ενεργοποίησε την στο κινητό του. Αλλιώς κάνε το cu φοιτητικό και βγάλε και την κάρτα νέων για έξτρα 10 ευρώ το μήνα στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Για τους πόντους για τα 200gb και εμένα δύσκολο μου ακούγεται να τους μαζέψεις. 

Δεν είναι απεριόριστο το συμβόλαιο μου. Φοιτητικό πως το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

@kalitexnis_g δεν πρέπει να θεωρείται κάποιος κοροΐδο επειδή πληρώνει.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hercoulis said:

@kalitexnis_g δεν πρέπει να θεωρείται κάποιος κοροΐδο επειδή πληρώνει.

 

Στην περίπτωσή μας δεν αφορά γενικώς όποιον πληρώνει.. το "κορόιδο" είναι αυτός που πληρώνει κάτι ενώ θα μπορούσε να έχει ακριβώς το ίδιο χωρίς να πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, spoukos said:

Καλησπέρα στην παρέα. Ο γιος μου είναι 14 ετών και είδα πως ειπώθηκε κάτι για φοιτητικό για όσους είναι μέχρι 24 ετών. Έχουμε κάποιο οποιοδήποτε προνόμιο για τον cu του γιου μου? Επειδή είναι liquid και παίρνει μερικά data όμως δεν προλαβαίνει να μαζέψει τους κρυστάλλους για τα 200gb και δεν του φτάνουν. Εγώ τελικά έκανα συμβόλαιο vodafone και έχουμε και σταθερό στην εταιρεία. Όλα βέβαια στο όνομα μου

Νομίζω ότι το κάτω όριο είναι 16 ετών για την κάρτα Νέων. Μην το δένεις όμως, ίσως κάνω λάθος.

Με τα 13 η τα 15 ευρώ παίρνει από 10 GB και πάνω. Υπάρχει και Big Bang μηνιαίο με 8GB με 6.000 κρυστάλλους και 6€. Αυτό έβαζα εγώ στα δικά μου αλλά πήγαινε χαμένο και το σταμάτησα, τρώνε μόνο τα πάρε να χεις και τα GB του liquid. Άλλωστε μια ώρα περίπου την ημέρα είναι στο δρόμο από και προς το σχολείο (πάνε με πούλμαν). Την υπόλοιπη μέρα είναι είτε σχολείο (κλειστό κινητό) είτε σπίτι με wifi. 

Μπορεί να μαζευει κάθε μήνα 30.000 κρυστάλλους αλλά θα πρέπει να παίρνει κάθε μέρα (αυτές τις μέρες έδινε και Χ10 νομίζω) τους δωρεάν κρυστάλλους και να παίζει όλα τα παιχνίδια και τους γρίφους κάθε εβδομάδα. Ένα ωραίο κολπάκι είναι με εφαρμογή να γυρνάς το παιχνίδι στο πλάι.

Αφού ξοδεύει τόσα πολλά GB είναι γνώστης, βάλτον να διαβάσει στο φόρουμ την ενότητα Big Bang και να δει στο youtube τις λύσεις των γρίφων. Αν τελικά δικαιούται και κάρτα Νέων, (πες το και σε μένα) τα 200GB θα τα έχει δωρεάν, και 5-6 μήνες απεριοριστα από Μάιο μέχρι Οκτώβριο.

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

Απόψε λήγει το πακέτο cuapola 11.8 , όμως έχει καταργηθεί για να το βάλω πάλι.

 

Αν βάλω το 11.5 ( ο αντικαταστάτης του) λέτε να αθροιστεί με το παραπάνω πακέτο; Γνωρίζει κάποιος σίγουρα;

 

<<ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 03/03. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup >>

Κάρτα έβαλα , τα παραπάνω όμως ΔΕΝ τα έλαβα ακόμα.

ΥΓ τα έλαβα τα 30gb και 1000 λεπτά πεος όλους!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Steleon said:

Νομίζω ότι το κάτω όριο είναι 16 ετών για την κάρτα Νέων. Μην το δένεις όμως, ίσως κάνω λάθος

13 είναι το κατώτατο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Inevar said:

Κάρτα έβαλα , τα παραπάνω όμως ΔΕΝ τα έλαβα ακόμα.

ΥΓ τα έλαβα τα 30gb και 1000 λεπτά πεος όλους!

Ο λόγος της voda, συμβόλαιο! Μη σου πω, πως θα έπρεπε να το γράψεις και στο νήμα των συμβολαίων 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sou_d said:

Ο λόγος της voda, συμβόλαιο! Μη σου πω, πως θα έπρεπε να το γράψεις και στο νήμα των συμβολαίων 😂

Όχι εντάξει τα έλαβα 

Screenshot_20240225-210225_My CU.png

Απλά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν ξέρει για το πακέτο που έγραψα 11.8 και 11.5

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ταξιδευω εκτος Ελλαδας εντος ΕΕ και θα χρειαστω Δεδομενα ιντερνετ σιγουρα και ισως ελαχιστη ομιλια.... Τα πακετα δεδοεμενων που εχω ειναι 11,5 με απο ολα και ειναι εκτος περιαγωγης ...

Μπορει να που πει καποιος με βεβαιοτητα ποιο πακετο να επιλεξω οι μερες που θα κανω περιαγωγη υπολογιζω να ειναι 9!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pedro_G said:

ταξιδευω εκτος Ελλαδας εντος ΕΕ και θα χρειαστω Δεδομενα ιντερνετ σιγουρα και ισως ελαχιστη ομιλια.... Τα πακετα δεδοεμενων που εχω ειναι 11,5 με απο ολα και ειναι εκτος περιαγωγης ...

Μπορει να που πει καποιος με βεβαιοτητα ποιο πακετο να επιλεξω οι μερες που θα κανω περιαγωγη υπολογιζω να ειναι 9!!!

Για εντός ΕΕ ισχύει το πακέτο με 11,50 ευρώ. Μετά αν έχεις χρόνο μπορείς να παίξεις Bing Bang να μαζέψεις 30.000 κρυστάλλους και με 10 ευρώ να πάρεις το πακέτο με 200 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...